Telewizor ze świetną czernią i HDR 1400 nitów za zaledwie 2999 zł! Czy to możliwe? Wielka promocja na Hisense ULED U8QF 55 cali
Telewizor Hisense ULED U8QF okazał się on ogromnym zaskoczeniem w naszych fachowych testach redakcyjnych. Wszystko ze względu na kosmicznie dobry stosunek ceny do jakości obrazu 4K Ultra HD jaki oferuje ten model 120Hz. W HDR osiąga szczytową jasność na poziomie szalonych 1400 nitów! Już cena standardowa wydaje się promocją, a teraz za 55-calowy wariant zapłacimy zaledwie 2999 złotych! Gdzie skorzystać?
- PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 7 błędów popełnianych przy zakupie telewizora | PORADNIK |
Czytelniku. Jako jedyni w kraju sprawdzamy osobiście opisywane telewizory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:
- Spektroradiometr Jeti Specbos 1211 oraz Jeti Spectraval 1511
- Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
- Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
- Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
- Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
- Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink
Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!
Telewizor 4K Hisense ULED U8QF 120Hz 55 cali – promocja i genialna cena za świetną jakość obrazu 4K Ultra HD
Cena telewizora 4K ULED Hisense U8QF w 55 calach powędrowała w sieci Media Expert w dół do poziomu 2999 złotych! W dodatku sklep oferuje voucher z dostępem do serwisu CDA Premium na 90 dni za darmo!
Dostępność modelu w promocji | |
Telewizor HISENSE 55U8QF 55″ QLED 4K 120Hz Dolby Atmos Full Array | 2 999 zł |
Do telewizora warto dokupić najnowszej generacji kabel HDMI 2.1 MagicLink, który wyciśnie maksimum możliwości z każdego źródła:
- PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Grasz w 8K lub 4K? Jak duży kupić telewizor do takiej rozdzielczości? Sprawdź nasz kalkulator odległości
Jak wypadł ULED Hisense U8QF w naszych fachowych testach redakcyjnych?
Telewizor ULED Hisense U8QF jest dużym, bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Produkt nieznanej w Polsce marki okazał się potężnym uderzeniem w segment premium, a nawet high-end, będąc jednocześnie bardziej przystępnym cenowo. Trudno wskazać inny obecnie telewizor, który oferuje tak fenomenalną i wysoką jasność w HDR ( średnia jasność w filmach zmierzona w HDTVPolska wyniosła 750 nitów a szczytowo telewizor pokazał nam w pomiarach nawet 1400 nitów), a jednocześnie tak dobrą czerń dzięki aż 180 niezależnym strefom podświetlenia. A nawet jeśli sięgniemy po flagowe modele LCD marek takich jak Sony, Samsung, czy TCL to okaże się, że są one znacznie droższe (dwa, trzy razy?). Hisense jest tu świetną alternatywą, oferując zbliżoną jakość obrazu za znacznie, znacznie niższą cenę.
Czy więc nie ma już sensu kupować innych telewizorów? Do takiego stwierdzenia na pewno byśmy się nie posunęli. Trzeba najpierw upewnić się, czy autorski system operacyjny (VIDAA 4.0), który stosuje producent, na pewno przypadnie do gustu, oraz, czy ma wszystkie pożądane przez nabywcę aplikacje.Więcej o tym w naszym pełnym teście tutaj.
Hisense U8QF będzie niezłym wyborem dla graczy pod względem input lag’a (jedyne 14ms – pomiar HDTVPolska). Tego nie odczują nawet osoby grające zawodniczo na konsoli. Niestety brakuje mu portów HDMI 2.1, czy nawet funkcji takich jak VRR, czy ALLM. No cóż, nie można mieć wszystkiego w tej cenie. Jednak nasze oczekiwania co do linii producenta na 2021 zostały podniesione do niebotycznego poziomu bo wiemy już, na co go stać. A co na te wyniki powie konkurencja?
- PEŁNY TEST ZNAJDZIECIE TUTAJ: Jakość telewizora premium a nawet high-end w cenie średniaka. Testujemy ULED Hisense 65U8QF – 1400 nitów HDR w 120Hz
Zalety
- Najlepszy stosunek ceny do oferowanej jakości obrazu na rynku w 65 oraz 55 calach
- Matryca w technologii Direct LED
- Rewelacyjny kontrast dzięki 180 strefom podświetlenia – deklasujący inne TV LCD nie tylko w tej kategorii cenowej ale i w sporo wyższej
- Fenomenalna jasność w HDR – średnia w filmach czy grach aż 750 nitów, max 1400 nitów!
- Bardzo wysoka jasność SDR 610 nitów – idealny do mocno nasłonecznionych salonów
- Bardzo dobre pokrycie palety barw – 96% DCI P3 (kropka kwantowa)
- Obsługa technologii Dolby Vision znacząco podnosząca jakość np. w Netflix
- 120Hz matryca dobra zarówno do filmów jak i sportu
- Bogate możliwości kalibracji – wierne oddanie kolorów
- Bardzo niski input lag (14ms) – dobry wybór dla graczy
- Szybko działający interfejs
- Niezależny, autorski system multimedialny VIDAA 4.0
- Wysokiej jakości wykonanie oraz bardzo elegancki wygląd
- Dobrej jakości dźwięk wspomagany przez głośniki marki JBL
Wady
- Brak HDMI 2.1, oraz funkcji dla graczy związanych z tym portem w tym 120Hz nawet w Full HD
- Słabe kąty widzenia (w związku z zastosowaną matrycą VA bez dodatkowych filtrów kątowych)
- Problemy z obsługą sygnału RGB
- Brak w momencie pisania testu takich aplikacji wideo jak Player czy IPLA (mają pojawić się już niedługo)
Marka Hisense wkracza do Polski. Co o niej wiemy?
O marce Hisnese i jej produktach napisaliśmy w ostatnich latach setki newsów. Dotyczyły one jednak zawsze sprzętów, które nie były dostępne w Polsce. Co ciekawe, bardzo licznie je czytacie. Trudno powiedzieć jaki jest tego powód skoro dopiero teraz można kupić np. telewizory czy lodówki tej marki, która pochodzi z Chin.
Początki marki Hisense sięgają 1969 roku kiedy to w Qingdao rozpoczęto produkcje odbiorników radiowych. W 1996 firma rozszerzyła swoje portfolio o klimatyzatory, a rok później rozpoczęła produkcje TV. W 2002 do oferty włączono chłodziarko zamrażarki. W 2008r. Hisense stał się międzynarodowym producentem po przejęciu firmy Kelon. Było to pierwsze duże przejęcie w branży AGD. W 2019 roku Hisense obchodziła 50 rocznicę istnienia firmy.
W listopadzie 2020, miesięczny dochód Hisense International Co., Ltd pobił rekord $700 milionów dolarów, ustanawiając historyczny kamień milowy w miesięcznej historii przychodów Hisense International Co., Ltd.
Od ponad 50 lat, Hisense angażuje się w rozwój innowacji w dziedzinie elektroniki użytkowej. Obecnie jest najchętniej wybieraną marką telewizorów w Chinach, Australii i RPA oraz drugim producentem chłodziarko-zamrażarek w Chinach. Zatrudnia ponad 80 000 osób w 54 firmach i ma 12 ośrodków B+R na całym świecie. Wszystko po to, aby oferować produkty wysokiej jakości, nowoczesne i przystępne cenowo, które poprawiają jakość życia naszych klientów.
Źródło: Media Expert własne (wszystkie pomiary wykonane w redakcji HDTVPolska)
Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Hisense:
- Oglądamy mecz Polska Szwecja na 88 calowym Sonic Screen Laser TV od Hisense. Zapowiedź instalacji i pierwszych wrażeń!
- Kolejny 48-calowy TV OLED na rynku, tym razem od Hisense! Premiera już w lutym – co wiemy i ile będzie kosztował?
- Hisense szykuje specjalne wydanie telewizora ULED U7 144Hz na turniej Euro 2020! Płynność idealna do oglądania meczów
- Gdzie obecnie zakupimy najnowsze telewizory Hisense w Polsce w tym LASER TV? Sprawdzamy dostępność oraz ceny
- Hisense wprowadza nowe telewizory 4K OLED! Seria Galaxy TV ma Dolby Vision i certyfikat IMAX Enhanced
- 100-calowy LASER TV 4K HDR od Hisense debiutuje w Polsce! Ma własny system Smart i Dolby Atmos – ile kosztuje?
Dlaczego nadal nie ma aktualizacji do VIDAA U5 w TV z SoC MStar MSD6886 podczas gdy E7HQ na takowym SoC są na starcie z VIDAA U5 SMART OS? Na telewizory U8QF, U81QF, U82QF producent zapewnia minimalne wsparcie produktowe, części, oprogramowania do 31.05.2031 r. Kiedy będą realne zmiany bo istotne usługi (soft M0518) nadal nie są obsługiwane.
No ULED bardzo spoko jest, sam mam i na pewno przebija mój wcześniejszy Tvk ;p
I takie promki to ja rozumiem, w końcu coś wartego uwagi te Hisense są w naprawdę dobrej cenie
Chciałem się zapytać bo mam ten model w rozmiarze 65 cali i o ile treści z np Netflix w UHD wyglądają naprawdę bajecznie to zwykły program w 1080p z dekodera canal + już nie koniecznie, moim zdaniem słaby upscaling. Dodatkowo obraz TV na kolorze białym wydaje się być z dużym dodatkiem żółtego z kolei podczas wyświetlania ekranu w kolorze kremowym lub szarym (jak menu w funkcji INPUT), widać jakby nierówne podświetlenie matrycy objawjające się mniejszymi i większymi, jaśniejszymi i ciemnieszymi odcieniami tego koloru w postaci nierównomiernych plamek. Ktoś może zaobserwował coś podobnego u siebie?
To się nazywa dse, nie trafiłeś na dobrą sztukę. Co do tego białego żółtego to się nazywa gold rush – hisense tak wyświetla kolory. Netflix nie wygląda wcale bajecznie, a okropnie – poczytaj o red blur.
Wydaje się że to rewelacyjny tv ale tydzień temu był za 2799zl. Albo znów stanieje albo go nie kupię. Ciężko się pogodzić ze stratą 200zl w ciągu tygodnia. Trudno, stary tv zostanie.
kojarzysz Paweł w jakim sklepie był za 2799 zł? czy to była jakaś nocna promo w ME?
1400 nitow jak se narysujecie…..karteczka testowa uja ma do faktycznej jasnosci
To jesteś w błędzie bo to są dane pomiarowe z naszej redakcji 🙂 O czym wiele razy pisaliśmy i to chociażby w tej promocji. Jeszcze wczoraj sam oglądałem na nim THE MEG (totalna referencja do testów hdr i 4k) i HDR jest bardzo ale to bardzo widoczny. Niespotykany widok w tej cenie. Polecam zobaczyć, potestować i obejrzeć na nim trochę filmów.
No ja dzięki Wam w ogóle zwróciłem swoją uwagę na markę hisense i udało mi się go tydzień temu zgarnąć za 2799 zł,jestem mega zadowolony.W salonie mam LG nano i nie ma startu.Nawet gry na PS4pro wyglądają jakoś lepiej.System działa płynnie,jest prosty,czyta wszytko co mam na dyskach.Musze pomyśleć tylko nad kalibracją.Polecam.
No my teraz czekamy na obiecane aplikacje bo trochę się podobno już “robi”. Ale potencjał w tym systemie jest ogromny. Rośnie nam coś w stylu Tizen czy webOS.
No jest płynnie ,jest stabilnie.Jak dadzą jak mówisz więcej aplikacji będzie idealnie.W sumie jak dla mnie to HBO niech dadzą i wystarczy.
Słyszałeś o red ghosting?