Ten region Polski bez telewizji naziemnej po zmianach! Dlaczego? Co robić w takiej sytuacji?
W Łodzi i okolicach odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej zgłaszają problemy z odbiorem sygnału. Kłopoty dotyczą MUX-1 i MUX-2, które nadają tam już w nowym standardzie DVB-T2 / HEVC. Dlaczego kanały nie działają w tym regionie? Co należy zrobić, jeśli występują takie sytuacje?
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Kanały nie działają? Musisz kupić nowy telewizor? Jak odebrać na to 250 zł? Rząd wspiera zakup TV i naziemną telewizję
Telewizja naziemna Łódź – kanały DVB-T2 na MUX-1 i MUX-2 nie działają! Dlaczego?
Telewizja naziemna przechodzi transformację – stary standard DVB-T jest zastępowany przez DVB-T2 z kodekiem HEVC. W zasięgu nowego sygnału jest już większość kraju. Do odbioru niezbędny jest kompatybilny telewizor lub dekoder, ale nawet w takich przypadkach po przełączeniu zdarzają się problemy. Mierzą się z nimi mieszkańcy Łodzi i okolic – źródło podaje, że niektórzy z nich raportują brak sygnału z ogólnopolskich multipleksów MUX-1 i MUX-2.
Dotychczas w tym regionie można było odbierać sygnał między innymi z nadajnika Łódź “Komin EC-4”, który po wdrożeniu standardu DVB-T2 i rozbudowie infrastruktury został wyłączony. Odbiorcy, którzy mieli na niego dotąd skierowane anteny, utracili dostęp do kanałów. Ten zapewniany jest obecnie przez obiekty Skierniewice/Bartniki oraz (TSR) Kamieńsk. Ponadto sygnał z obiektów RTCN Zygry i (SLR) Łódź/Dąbrowa jest teraz znacznie mocniejszy – wedle danych źródłowych o 30%.
Co zrobić, jeśli jesteśmy mieszkańcami omawianej okolicy i posiadamy odpowiedni telewizor lub dekoder, ale mimo to utraciliśmy dostęp do kanałów naziemnych? W takim przypadku należy wyszukać informacje o prawidłowym ustawieniu naszej anteny po zmianach. Z pomocą przychodzi przeprowadzająca refarming firma Emitel, która zaleca korzystanie z aplikacji EmiMaps – są tam dostępne wszelkie niezbędne dane na temat prawidłowego odbioru telewizji naziemnej DVB-T2 w zależności od regionu oraz naszej dokładnej lokalizacji. W tej sprawie można również dzwonić na nową infolinię Emitel, dostępną pod numerem 22 711-77-77.
Źródło: https://www.sat-charts.eu/artykul,5866,Problemy-z-sygnalem-telewizji-w-Lodzi.html
Przeczytaj więcej na temat telewizji:
- Kanały w telewizji naziemnej nie działają? Brak sygnału, zacinanie? Dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić?
- Kolejne osoby stracą dostęp do telewizji naziemnej! To jeszcze nie koniec przejścia na DVB-T2 – gdzie zmiany?
- Polsat pozyskał kluczowe prawa sportowe! Ulga dla kibiców – największe imprezy nie znikną z telewizji przez lata!
- Uwaga: 3 kanały zniknęły z naziemnej telewizji cyfrowej! Tych stacji nie mogą już odbierać niektórzy widzowie
- Ostatnie dekodery CANAL+ z kluczową aktualizacją! Sprawdź, czy ją dostałeś – to zmienia wszystko!
(3080)
kidy nadawcy TELEWIZI NAZIEMNEJ w Łodzi i wojewudztwie naucza sie porzadnie nadawac jurz rok nadaja i niepotrafja dobrze antena jest dobrze ustawjona raz dobrze nadaja a pod wieczur knoca telewizja klatkuje i zanika sygnal i jakos partacze powinni zmienic operatorow.
wybierzcie w końcu Budę, to telewizja narodowa będzie!
Bałuty, przed zmianą na małej wewnętrznej antenie (od tunera AverMedia HDTV) łapało się 30 stacji, wliczając drobnicę jak RedCarpety itp, ale były.
Teraz nie łapię nic poza 5 stacjami tvp. Dwa różne dekodery hevc i nic nie są w stanie złapać ani od strony wschodniej (Łódź/Dąbrowa), ani od zachodu (Zygry).
Jak zwykle przyszła dobra zmiana. Będę o tym pamiętać.
Nadajnik Łódź Zygry, 51 km, moce rzędu 60-100Kw, antena kierunkowa, otwarty teren, zero drzew, zero pagórków, brak stabilnego odbioru, wszystkie MUXy nie do oglądania, z wyjątkiem MUX 8, który nadaje w starym systemie. Dobra zmiana, więcej kanałów w jeszcze lepszej jakości, bla, bla, bla
To jakiś przekręt EMITEL..Każą sobie płacić za mapy zasięgu.To skandal gdzie ABW.
Powiaty rawski, tomaszowski i opoczyński są w zasięgu nadajnika Przysucha Kozłowiec. Ja z tego obiektu odbieram wszystkie muxy bez problemu. Wam też to radzę ustawić anteny na Przysuchę