Home News W telewizji naziemnej mogą ruszyć 2 nowe kanały HD! Kiedy?
W telewizji naziemnej mogą ruszyć 2 nowe kanały HD! Kiedy?

W telewizji naziemnej mogą ruszyć 2 nowe kanały HD! Kiedy?

19.78K
1

Po przejściu kanałów należących do TVP obecnych na MUX-3 na nowy standard nadawania, publiczny nadawca zyska miejsce na dwa nowe kanały w jakości HD! W całej Polsce będzie można oglądać za darmo kolejne stacje?

Telewizja naziemna – dwa nowe kanały HD od TVP? Tak stanie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku!

W czerwcu 2022 roku kanały TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Info HD, TVP Sport HD i TVP Historia nadające z poziomu ogólnopolskiego MUX-3 miały przejść na standard DVB-T2/HEVC. Nie stało się tak z uwagi na decyzję szefa UKE, który pozwolił nadawać tym stacjom w starym standardzie do końca 2023 roku. Prawdopodobnie po październikowych wyborach parlamentarnych, MUX-3 przejdzie jednak ostatecznie na DVB-T2. Według informacji pozyskanych przez portal Wirtualnemedia.pl, migracja na nowszy standard może dać TVP na MUX-3 dwa dodatkowe miejsca w jakości HD.

Po zmianie standardu nadawania, UKE może zmienić decyzję rezerwacyjną i udostępnić TVP jeszcze 2 miejsca na kanały. Mówiło się o nawet 4 dodatkowych kanałach, co dałoby łączną liczbę 10 stacji na MUX-3, lecz wtedy jakość sygnału na tym multipleksie w stosunku do MUX-1 i MUX-2 pogorszyłaby się.

Wszystko okaże się tak naprawdę po migracji MUX-3 do DVB-T2. Czy pojawią się nowe darmowe kanały w HD? Czekamy.

Telewizja polska TVP logo

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-mux-3-mux-6-mux-1-tvp1-tvp2-tvp-info-dvb-t2-hevc-zmiana-standardu-naziemna-telewizja-cyfrowa-liczba-kanalow-hd-sd


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(19780)

1.2 5 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Stanisław
Stanisław
10 miesięcy temu

“Prawdopodobnie po październikowych wyborach parlamentarnych, MUX-3 przejdzie jednak ostatecznie na DVB-T2.” Prawdopodobnie?, czyli pod warunkiem, że rządząca koalicja wygra wybory?

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x