Home News Ile zapłacimy za obowiązkowy abonament RTV w 2025 roku? Jest decyzja KRRiT
Ile zapłacimy za obowiązkowy abonament RTV w 2025 roku? Jest decyzja KRRiT

Ile zapłacimy za obowiązkowy abonament RTV w 2025 roku? Jest decyzja KRRiT

185
0

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła podczas poniedziałkowego posiedzenia wysokość opłat za abonament radiowo-telewizyjny w 2025 roku.

Ważna wiadomość dla Polaków. Chodzi o abonament RTV

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała podczas poniedziałkowego posiedzenia o wysokości opłat za abonament radiowo-telewizyjny w 2025 roku. Jak informuje portal Wirtualnemedia zasiadający w KRRiT prof. Tadeusz Kowalski, stawki te będą identyczne, jak w 2024 roku.

Ostatniej podwyżki Rada dokonała w 2022 r. Ustaliła wtedy, że stawki na 2023 r. wyniosą: za używanie odbiornika radiofonicznego — 8,70 zł miesięcznie, a za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego razem — 27,30 zł miesięcznie.

abonament rtv 2023 cena ile wynosi czy trzeba płacić kontrole kara kary egzekucja

Mało abonentów płaci abonament RTV

Wirtualnemedia podają, że na koniec 2022 roku za abonament radiowo-telewizyjnych płaciło tylko 828 tys. zobowiązanych (34,7 proc.), z czego  589 tys. to gospodarstwa domowe, a 239 tys. to abonenci instytucjonalni.

Przypomnijmy, że na początku 2024 r. członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski informował, że abonament RTV prawdopodobnie zostanie zlikwidowany. Szef sejmowej komisji kultury Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że ustawa o nowych sposobach finansowania mediów powinna być gotowa najpóźniej do końca września tego roku.

Abonament RTV

Źródło: WirtualneMedia


Przeczytaj więcej:

(185)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x