Hisense E7NQ Pro – testujemy niedrogi telewizor 100 cali!
- Kim jest Hisense? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?
- Telewizor 100 cali – wymiary. Budowa i wygląd Hisense 100″ E7NQ Pro
- Testy syntetyczne
- Matryca i zalecane ustawienia
- Testy szczegółowe
- Kontrast i czerń
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV VIDAA 7.6
- Wyniki testu telewizora Hisense E7NQ Pro
- Werdykt
Telewizor 100 cali – wymiary. Budowa i wygląd Hisense 100″ E7NQ Pro
Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiemy, że telewizor Hisense 100” E7NQ Pro jest ogromny. Jednak by uzmysłowić Wam, jak bardzo, podajemy wymiary jednostki bez podstawy: 223 cm szerokości oraz 128 cm wysokości. Prawda, że obrazuje, z jakim monstrum mamy tu do czynienia? Całości podkręca fakt, że jednostka waży ponad 62 kg w opcji z podstawą, a bez – równo 60 kg.
Pomimo swojej postury telewizor nie jest przesadnie głęboki. Sama zaś ramka została stworzona ze szczotkowanego aluminium i, dzięki temu, że licuje się z ekranem, tworzy harmonijną całość. Uprzedzamy, że jeśli ktoś zdecyduje się na powieszenie tej jednostki, należałoby się uzbroić w porządny uchwyt oraz, najlepiej, kotwy chemiczne.
Sterowanie telewizorem odbywa się za pomocą nowego, wykorzystującego energię słoneczną pilota. Jest wykonany ze szczotkowanego aluminium, przez co faktycznie nie jest on najlżejszy, ale zdecydowanie pewniej trzyma się w dłoni i daje przyjemniejsze odczucia z korzystania. Na samej bryle znajdziemy wszelkie niezbędne klawisze oraz skróty do najpopularniejszych aplikacji, w tym Netflix, Disney+, Rakuten, Amazon Prime, czy YouTube. Co ciekawe, w dolnej części umieszczono panel solarny, dzięki któremu możemy oczywiście ładować urządzenie.
Dostępne porty i złącza
Zestaw portów i złączy jest dość standardowy. Znajdziemy tu cztery złącza HDMI (w tym dwa w standardzie 2.1), dwa porty USB (w tym jeden 3.0), wyjście optyczne, komplet tunerów telewizyjnych oraz złącze Ethernet. Niestety złącze eARC znajduje się w jednym z portów 2.1, więc podłączenie tą drogą np. soundbara oznaczać będzie, że pozostaniemy tylko z jednym portem o pełnej przepustowości. Warto również wspomnieć o tym, że posiadając moduł CAM, trudnym bądź niemożliwym będzie korzystanie z dwóch złączy HDMI. Cóż, dziwne rozmieszczenie. Przejdźmy jednak do tego co nas najbardziej interesuje, czyli do pomiarów i testów.
(14733)