Testujemy imponujące TV Hisense 2022! Jaki model wybrać do filmów, sportu, konsoli?
Firma Hisense dwa lata temu z impetem wkroczyła na rynek europejski, robiąc bardzo dużo szumu również w Polsce przy okazji pierwszych testów na naszym portalu. Telewizory posiadały bowiem nietypowo w swoim przedziale cenowym wysokie wyniki pomiarowe np. HDR. Teraz Hisense zbiera już pierwsze owoce starań na naszym rynku, głównie dzięki wyjątkowo zaawansowanym technologicznie telewizorom – szczególnie pod względem reprodukcji obrazu – które stale zachowują bardzo atrakcyjne ceny. Kilka miesięcy temu wzięliśmy udział Warszawie w kolejnej ważnej konferencji, na której producent zaprezentował modele na 2022 rok. Na rynku są już nowe modele LCD, ULED, QLED, Mini LED i OLED, a wisienką na torcie są wyjątkowe modele Laser TV z ogromną przekątną obrazu wynoszącą ponad 100 cali. Bardzo mocna i wszechstronna linia telewizorów Hisense niezmiennie dostępna jest wyłącznie u kluczowego dostawcy sprzętu RTV w Polsce, czyli sieci Media Expert. Jakie to modele i co o nich wiemy po naszych fachowych redakcyjnych testach?
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Mundial w 4K, 120Hz i… tanie 120 cali! Wideo-test Laser TV od Hisense. Potrafi wielkie rzeczy!
Skąd wiemy, że produkty Hisense cechuje szczególnie korzystny stosunek jakości do ceny? Testy redakcyjne z fachowymi pomiarami obrazu takich szlagierów sprzedażowych jak U8HQ czy U7HQ mogliście niedawno przeczytać na naszym portalu. Oprócz tego kolejne modele Laser TV, które jeszcze niedawno były kompletną nowością oraz spowodowały większą świadomość tego typu produktów wśród osób, które wcześniej nie miały w ogóle styczności z technologią projekcji obrazu krótkiego rzutu. W 2022 roku firma Hisense gruntuje wypracowaną pozycję i pokazuje, że to zdecydowanie jeszcze nie wszystko, na co ją stać.
Zanim przejdziemy do oceny obecnej oferty i naszych przemyśleń oraz analiz pierwszych pomiarów jakości obrazu i testów telewizorów, przypomnijmy sobie skąd pochodzi firma Hisense.
Kim jest Hisense? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?
Początki marki Hisense sięgają 1969 roku, kiedy to w Qingdao rozpoczęto produkcję odbiorników radiowych. W 1996 firma rozszerzyła swoje portfolio o klimatyzatory, a rok później rozpoczęła produkcję telewizorów. W 2002 do oferty włączono chłodziarko-zamrażarki. W 2008 roku Hisense stał się międzynarodowym producentem po przejęciu firmy Kelon. Było to pierwsze duże przejęcie w branży AGD. W 2019 roku Hisense obchodziła 50. rocznicę istnienia firmy.
W listopadzie 2020 miesięczny dochód Hisense International Co., Ltd pobił rekord 700 milionów dolarów, ustanawiając historyczny kamień milowy w historii tego przedsiębiorstwa.
Od ponad 50 lat, Hisense angażuje się w rozwój innowacji w dziedzinie elektroniki użytkowej. Obecnie jest najchętniej wybieraną marką telewizorów w Chinach, Australii i RPA oraz drugim producentem chłodziarko-zamrażarek w Chinach. Zatrudnia ponad 80 000 osób w 54 firmach i ma 12 ośrodków B+R na całym świecie. Wszystko po to, aby oferować produkty wysokiej jakości, nowoczesne i przystępne cenowo, które poprawiają jakość życia klientów.
Telewizory Hisense QLED, ULED, Mini LED i OLED 2022 – który model do konsoli, filmów, sportu?
Telewizory Hisense – najważniejsze cechy:
- Doskonały stosunek ceny do jakości
- Telewizory w pełni gotowe na sygnał DVB-T2 HEVC nowej generacji w naziemnej telewizji cyfrowej obowiązujący od 2022 roku w Polsce. Odbiór takich kanałów jak TVP 4K
- Produkty dostępne we wszystkich technologiach: LCD, ULED, QLED, OLED, Mini LED, Laser TV
- Bardzo wysokie parametry obrazu Ultra HD w swojej klasie cenowej takie jak np. HDR
- Bardzo dobra czerń i kontrast nawet w tańszych modelach jak A7GQ
- Autorski, bardzo szybki multimedialny system VIDAA
- Wsparcie dla formatów Dolby Vision oraz Dolby Atmos
- Wysokiej jakości dźwięk
- Jakość wykonania telewizorów na bardzo dobrym poziomie (nawet tańsze modele)
- Wsparcie dla HDMI 2.1 4K120Hz
Na kolejnych stronach prezentujemy wszystkie modele telewizorów producenta wraz z ich cechami oraz naszymi pomiarami i wnioskami wyciągniętymi w toku testów!
Czytelniku. Jako jedyni w Polsce należymy do Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA panelu Home Theatre Display & Video.
Osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:
- Spektroradiometr Jeti SpectraVal 1511 HiRes
- Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
- Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
- Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
- Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
- Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink
Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!
Ja do sportu wybrałem telewizor z TCL, 65 cali więc finał Argentyny z Francją będzie idealnie! Akurat dobra promocja w media expert była na tę markę
ja w media expert kupiłem, świetnie się oglądało cały Munidal 🙂
ja mam akurat z mediaexpert tcla C825 bo to bardziej pod gaming jest nastawiony. Super telewizor szczerze i aż dziwne, że wcześniej się nimi nie zainteresowałem