Home News Kiedy Sony zakończy produkcję konsol PlayStation 4? Zapadła decyzja! Co dalej z modelami Pro i Slim?
Kiedy Sony zakończy produkcję konsol PlayStation 4? Zapadła decyzja! Co dalej z modelami Pro i Slim?

Kiedy Sony zakończy produkcję konsol PlayStation 4? Zapadła decyzja! Co dalej z modelami Pro i Slim?

1.47K
0

Konsola PlayStation 5, mimo iż trafiła już w ręce milionów graczy, wciąż mierzy się z potężną niewydolnością łańcucha dostaw. W konsekwencji wielu graczy, którzy nie mogą zdobyć swojego egzemplarza, nadal korzysta lub poszukuje PS4. Sony ma już jednak plany zakończenia produkcji konsoli poprzedniej generacji. Jak się okazuje, miało do tego dojść już w ubiegłym roku! Do kiedy napotkamy jeszcze w sklepach PS4 Pro i Slim?

PS4 będzie produkowane przynajmniej do końca 2022 roku. Jeszcze zagramy w gry na PS4 Pro i Slim

Serwis Bloomberg jak zwykle dotarł do swoich odbiorców z sensacyjnymi informacjami. Dziennikarze zajęli się sprawą dostępności PlayStation 4 – konsola nowej generacji wciąż jest bowiem ekstremalnie trudno dostępna, więc wielu graczy poszukuje jeszcze sprzętu z poprzedniej epoki. Niektórzy jeszcze nawet nie myślą o zakupie PS5, ponieważ wiele zapowiadanych wcześniej tytułów zmierzających na tą platformę również – najczęściej z powodu pandemii koronawirusa – zalicza pokaźne opóźnienie.

Wygląd PS5 PlayStation5 3
Popularyzacja PS5 miała przebiec znacznie szybciej. Póki co ten proces przebiega w wolnym tempie

PS4 niezmiennie jest zatem w cenie i wygląda na to, że przynajmniej na razie nie powinno być kłopotów z dostępnością tego sprzętu. Przedstawiciele Sony (choć nieoficjalnie) zdradzili, że aktualne plany zakładają dalszą produkcję konsol ubiegłej generacji przynajmniej do końca 2022 roku. Tym samym na rynek ma trafić jeszcze około milion egzemplarzy PS4 (zapewne w różnych wydawanych przez lata konfiguracjach), których wytwarzanie jest znacznie mniej skomplikowane i tańsze niż w przypadku PS5.

Taki zastrzyk ma podobno zapewnić Sony spokój i umożliwić płynniejsze przejście na nową generację. Od premiery PS5 minął już przeszło rok, ale z uwagi na katastrofalny wpływ wymuszonych pandemią zamknięć fabryk i kluczowych punktów łańcucha dystrybucji, premiera nie przebiegła tak, jak życzyłby sobie tego producent. Dość powiedzieć, że – również wedle źródeł Bloomberga wprost ze środowiska Sony – pierwotnie zakończenie produkcji PS4 Japończycy planowali na 2021 rok.

To jeszcze nie koniec PS4, ale Sony planuje koniec produkcji na 2022 rok

Oczywiście kiedy to już nastąpi, nadal przez długi czas będzie można stać się posiadaczem maszyny starej generacji. Do dziś w domach wielu graczy można napotkać leciwe PlayStation 3, a w serwisach aukcyjnych nie brakuje ofert na tę konsolę, której przecież Sony nie produkuje już od wielu lat. Niewątpliwie jednak rok 2023, jeśli sytuacja na rynku rzeczywiście nieco się uspokoi i unormuje, będzie już w pełni czasem PlayStation 5.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-01-12/sony-tackles-playstation-5-shortage-by-making-more-ps4-consoles


Więcej na temat konsol i gier:

(1468)

1 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x