Jump to content
Sign in to follow this  
netquest

Cyfra+ w DVB-S2

Recommended Posts

Źródło SatKurier. Duże zmiany wynikające zapewne z zapowiadanego przejęcia nowych transponderów.
[url="http://www.satkurier.pl/news/40220/cyfra-ulokuje-kanaly-hd-z-jednego-transpondera.html"]http://www.satkurier.pl/news/40220/cyfra-u...anspondera.html[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy to znaczy, ze w tej chwili Canal+ HD jest nadawany w mpg2?

Ciekawe, czy lepiej się prezentuje mpg2 HD czy mpg4 HD.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest w MPEG4 oczywiscie ale DVB-S a nie DVB-s2. Tylko to nie ma akurat wplywu na jakosc, a tylko na ilosc miejsca na transporderze, no i sygnal DVB-S2 jest slabszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej dolozy nowe kanaly, ale warto miec nadzieje. PS zobaczcie co sie stalo z np PLANETTE. Jeszcze niedawno kanal byl nadawany z doskonala jakoscia 4-5Mbits. Teraz srednio 2,5 Mbits...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie dokładanie następnych kanałów o mizernej jakości i niskiej oglądalności jest bezsensem
i myślę że wszystkie Platformy z tego już zdają sobie sprawę. Nikogo już nie "rajcuje" ilość kanałów.
Lepiej zadbać o atrakcyjną zawartość i jakość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Calkowicie podzielam twoje zdanie, ale jednoczesnie nie masz racji, ze platformy jakosc stawiaja ponad ilosc. Co prawda w ostatnich 3 miesiacach jest spokoj jesli chodzi o nowe kanaly, ale to z 2 powodow:
-okres zimowy zawsze jest skromny w nowe kanaly
-nie ma juz na nie miejsca

Niestety dla ludzi wciaz isloc ma zasadnicze znaczenie. Dlatego na wiosne mozna sie spodziewac kolejnego wysypu nowych kanalow. Miejmy nadzieje, ze wsrod nich beda HBO HD oraz EUROSPORT HD (na kazdej platformie).

Podsumowujac: tak dla nowych kanalow HD, nie dla badziewia 4:3 SD. I niewazne jak super moze byc taki kanal, dla mnie 4:3 nie istnieje i takich kanalow nie ogladam (serio).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nasze platformy powinny brać przykład ze Sky , które co jakiś czas robi sobie ranking kanałów i badania oglądalności i jeśli okazuje się , ze kanał jest mało popularny to go po prostu wyrzucają i nie przedłużają z nim umowy. Tak wtedy można by wywalić połowę kanałów , których poziom oglądalności jest lekko mówiąc mizerny ( Tele5 , Polonia 1 , telezakupy , ESPN Classic , Extreme i kilka innych - to dla mnie kanały których praktycznie nie oglądam i nie sądzę by miały jakiś wielki procent oglądalności wśród abonentów ). W ich miejsce można wtedy wprowadzać nowe kanały ( ale już konkretne jak HBO HD czy Eurosport HD lub jakieś ciekawe muzyczne bo tego mało jest ) lub bez wprowadzania na okres zastoju z nowymi kanałami zwiększać bitrate w celu podwyższenia jakości. Edited by daniel76

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle, ze doszlismy juz do tego momentu. Tzn kanalow jest juz sporo (w kazdej platformie) a na HB nie ma juz miejsca. Do tego przybywa kanalow HD co to miejsce jeszcze bardziej ogranicza. CYFRA wurzuca wlasnie Tele5, Polonie1 i jeszcze cos (ITV?) ze swojego transpordera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zapomnieliście dodać jeszcze że dvb-s2 oznacza koniec oglądania na popularnych skystarach2 a także wielu innych starszych tunerach hd bez wsparcia dvb-s2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jest masz rację ale kazdy progres sprawia , że ktoś ma coś co nie będzie się nadawało do użycia. Sądzę , że trzeba się pogodzić z tym i kropka.
Taka sama sytuacja jest z ludźmi , którzy chcą grac w najbardziej wypasione gry, ogladać hd i słuchać dźwieku HD. Okazuje się , że w pewnym momencie każdy sprzęt okazuje się zbyt stary technologicznie lub niewydolny i nadchodzi czas na zmiany ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem tylko czy kojarzycie jakieś wcześniejsze zapowiedzi cyfry związane z dvb-s2? Bo wydaje mi się że gdyby był taki plan od początku to ludzie by nie kupowali tunerów hd dvb-s a tak to dwa razy ich skasują

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobno DVB-S2 oznacza słabszy stgnał - czy na sprzęcie od cyfry(antena 80cm, konwerter Twin,które dorzucane są do Philipsa PVR HD) będzie dobra jakość?

Ps. Skoro na ten transponder wrzucą 4 kanały HD, to jakie będzie ich bitrate?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cyferka planuje dononać zmian na wynajmowanych przez siebie transpoderach. Może zwiększy się bitrate Czołowych kanałów tej platformy?
Oto szczegóły

[b]Szczegółowy wykaz zmian na transponderach Cyfry+[/b]
[list]
[*]2008-03-18 13:27:48 / [email=mrorbita@satkurier.pl]Mr. Orbita[/email]
[*]Ostatnia aktualizacja: 2008-03-18 17:19:27
[*]źródło: Informacja dla serwisu SATKurier.pl
[/list]

Specjalnie dla najpopularniejszego i największego serwisu branżowego poświęconego telewizji satelitarnej SATKurier.pl, Cyfra+ udostępniła szczegółowy wykaz zmian na transponderach, które zostaną przeprowadzone w nocy z 7 na 8 kwietnia. Łącznie przenosinami objętych zostanie osiem częstotliwości satelitów Hot Bird 6/7A/8 (13E).
[url="http://www.satkurier.pl/news/40277/szczegolowy-wykaz-zmian-na-transponderach-cyfry.html#czytaj"][img]http://www.satkurier.pl/img/strzalka_dol.gif[/img][/url]

[b]tp. 110 (10,719 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4)[/b]

- zostaną dołączone: MTV Two Europe, HBO, Hallmark, HBO 2 i HBO Comedy.

- wyłączone zostaną: Eurosport 2 Polska i Canal+ Sport HD.

[b]tp. 119 (10,892 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4)[/b]

- wyłączony zostanie Zone Club (można przypuszczać, że w efekcie pozostałe kanały będą mieć zwiększony bitrate, co wpłynie na poprawę ich jakości przekazu).

[b]tp. 130 (11.117 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4)[/b]

- dołączone zostaną: Discovery Travel & Living, Discovery Civilisation i Discovery Science

- wyłączony zostanie National Geographic HD

[b]tp. 4 (11,278 GHz, pol. V SR=27500 FEC=2/3 DVB-S2)[/b]

- transponder zostanie przełączony z DVB-S do DVB-S2/8PSK

- zostaną dołączone: Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, National Geographic HD, dodatkowo będzie przygotowane miejsce pod kolejny serwis HD (Empty HD). Ulokowanie tylko 4 kanałów HD na jednej częstotliwości i to w DVB-S2 sprawi, że Cyfra+ wyrówna jakość kanałów HD do naszych sąsiadów zza zachodniej granicy.

- zostaną wyłączone: HBO, Hallmark, Animal Planet, Edusat, Extreme Sports, National Geographic Channel, Zone Reality, HBO 2, ESPN Classic Sport, MTV Two Europe, Discovery Channel, oraz paczki Music Choice Dance, Urban i Rock.

[b]tp. 14 (11,470 GHz, pol. V SR=27500 FEC=5/6)[/b]

- dołączone zostaną: Music Choice Dance, Urban i Rock, a także serwisy interaktywne: Info+, Cyfra+ Gry i Cyfra+ Gry 2.

- wyłączony zostanie Canal+ Film HD

[b]tp. 15 (11,488 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4)[/b]

- dołączone zostaną: Animal Planet, Discovery Channel, CNBC Europe, Zone Club, Zone Reality, Extreme Sports, ESPN Classic Sport

- wyłączone zostaną: Tele 5, Polonia 1, Discovery Travel & Living, Discovery Civilisation, Discovery Science, a także serwisy interaktywne: Info+ i Cyfra+ Gry.

[b]tp. 18 (11,541 GHz, pol. V SR=22000 FEC=5/6)[/b]

- pojawi się: National Geographic Channel

- wyłączony zostanie: HBO Comedy

[b]tp. 92 (12,558 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4)[/b]

- zostaną włączone: Edusat, Tele 5 i Polonia 1.

[b]Należy docenić fakt, iż Cyfra+ przekazała informacje z odpowiednim wyprzedzeniem[/b], dzięki czemu dotrze ona do dużej liczby abonentów, zwłaszcza do posiadaczy indywidualnych odbiorników cyfrowych nie dzierżawionych od operatora, którzy będą mieć największy problem po wprowadzeniu zmian (samodzielne wyszukiwanie/dodawanie serwisów z nowych częstotliwości).

[u][b]Update:[/b][/u]

Kanał Eurosport 2 zostanie na transponderach Cyfry+ do końca kwietnia, później będzie on pobierany z transpondera
wykorzystywanego przez Eurosport
Źródło satkurier.
. Edited by kozik1981

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem w pozytywnym szoku, w końcu jakiś logiczny ruch. W końcu może to HD będzie jakoś wyglądać. Oznacza to też ostateczne pożegnanie z SS2 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A na dodatek TPS kończy nadawanie na HB do końca maja, więc może to być dopiero początek przetasowań.

Share this post


Link to post
Share on other sites
znowu się okazuje, ze najlepiej jest mieć sprzęt od platformy i nie martwić się jak coś zmieniają Edited by psus

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='donsuper' post='92087' date='19.03.2008, 23:58 ']a jak wyglada sprawa humaxa hd 1000 i 2000[/quote]
Humax HDCI2000 jest wyposażony w DVB-S2 nie będziesz miał żadnych problemów.
Tylko ręcznie trzeba ustawić odpowiednie pozycje przed przeszukiwaniem kanałów.
Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli Cyfra faktycznie ulokuje 4 kanały HD na transponderze 11,278 GHz z parametrami SR=27500 FEC=2/3 i modulacją 8PSK to transponder ten będzie miał 53 mbit/s, czyli po 13.5 mbit/s na kanał, ale ponieważ wszystkie będą szły z jednego transpondera to będą VBR (wczesniej szły CBR), czyli jakość powinna zadowolić większość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='maxiuca' post='92164' date='20.03.2008, 13:05 ']Jeżeli Cyfra faktycznie ulokuje 4 kanały HD na transponderze 11,278 GHz z parametrami SR=27500 FEC=2/3 i modulacją 8PSK to transponder ten będzie miał 53 mbit/s, czyli po 13.5 mbit/s na kanał, ale ponieważ wszystkie będą szły z jednego transpondera to będą VBR (wczesniej szły CBR), czyli jakość powinna zadowolić większość.[/quote]

Dokladnie. W koncu bedzie to na poziomie, a nie takie pseudoHD jak teraz. Bardzo dobry ruch Cyfry - tak to wlasnie powinno wygladac (dedykowane transpondery dla HDncji z 3-4 programami w wysokiej jakosci).

Share this post


Link to post
Share on other sites
A no i jeszcze apropos tego że sygnał może być za słaby to jeżeli FEC zostanie 2/3 to raczej nie ma się co siłą sygnału martwic. No i fajnie że na ten felerny transponder wrzucą kanały których i tak nikt nie ogląda/słucha. Mogliby tam jeszcze Tele 5, Edusat i Polonia 1 wrzucić... Chyba te 8 mbit/s które zostały po C+Film HD by akurat wystarczyły na te śmiecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tym HD na osobnym transponderze to pomysleli :-)
Oby tak dalej
Jakosc najwazniejsza, a klient "bedzie zadowolony"

Pozdrawiam

braavoo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przejście na DVB-S2 staje się bardziej oczywiste po dzisiejszych informacjach o testech HBO HD na pozostałych platformach. Pewnie wszyscy będą brali z tego samego TP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='maxiuca' post='92164' date='20.03.2008, 12:05 ']czyli jakość powinna zadowolić większość.[/quote]

:) nie wiem czy akurat nie wartoby wyciąć kanałów, które są nadawane a których nikt (lub prawie nikt) nie ogląda. IMHO zawartość stoi przed jakością. Na byle co w HD popatrzyć można tydzień najwyżej... cyfra oferuje HD NG i nic prócz tego kanału nie zawiera tego kontentu. Chyba, że ktoś jest szalikowcem i spędza na oglądaniu meczów cały czas od właczenia do wyłączenia tv. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...