Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

TVP HD to według mnie najlepszy polski kanał w wysokiej rozdzielczości, coraz więcej różnego rodzaju materiału HD coraz mniej powtórek olimpiady ;) mimo, że nie przepadam z TVP to jednak coś się w TVP HD dzieje nie to co np na TVN HD, gdzie wielkim sukcesem jest to, że niektóre z filmów nie są już puszczane z czarnymi pasami na około obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP HD to inna droga niż TVN HD, uważam, że dużo bardziej trafna. Trudno zrobić ogólny kanał HD - stąd taki a nie inny odbiór TVN HD (trudno wypełnić materiałem HD). Co innego TVP HD : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wolę poczekać na nowe bardzo dobrej jakości programy na TVP HD niż oglądać słaby upscalling na TVN HD. Ot takie odgrzewanie słabego kotleta. Jedynie seriale nagrywane od razu kamerami HD są bardzo dobrej jakości. Z kolei TVP HD bardzo pozytywnie zaskakuje, choćby wspomniany przez Gmeru koncert:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie juz spokój temu biednemu TVNowi, były o tym dyskusje na forum N, żeby kanał puścić mimo małego kontentu HD, żeby chociaż produkcje TVNu zobaczyć w HD - więc puścili. Jak puścili, to źle, bo czarne ramki na reklamach, bo nie HD tylko 16:9, a jak HD to znowu ... itp, itd.

Inaczej byłoby jak z Polsatem - trzeci rok leci jak zapowiedzieli że będzie i nadal nima. Jak komuś przeszkadza to niech nie włącza na kanał 13 zamiast marudzić. Ja kilka rzeczy oglądam na TVN a jak Józkowi, Wackowi czy innemu Plackowi nie pasi, to niech sobie nałoży na niego blokadę rodzicielską. TVP HD oglądam rzadziej niż TVN i się tego nie wstydzę, ponieważ poza paroma perełkami TVP niezależnie od jakości nie trafia do mnie jako odbiorcy.

Doszedłem do wniosku, że w Polsce przestanę przez najblizsze 3 lata zwracać uwagę czy coś jest HD, byle nie było na poziomie Sportklubu.

Oglądam więc nScreen, Discovery Historia, Da Vinci, TVN24, TVN, TVN7, HBO SD (wolę 5.1 niż HD), AXN Sci-Fi (wszyskie sezony SG w pigułce w 1,5 roku), czasem Comedy Central (tu bardziej mi brakuje zgodności z EPG niż HD). Zanim doczekam się aż wszystko co lubię będzie w HD pójdę na emeryturę albo wyląduję u psychiatry. O boziu, jestem nawet bluźniercą, bo wypożyczam coś z premier, zamiast jechać w deszcu do gównianej wypożyczalni, gdzie nie ma akurat tego czego chcę, ale za to jest z DD5.1, bo HD to akurat w wypożyczalni nie mają na moim za[beeep]u ani jednej kopii, już prędzej w Premierach trafię.

Polecam wizytę w kinie na filmie 3D, to jest dopiero jazda! Po obejrzeniu słabej fabularnie "Podróży do wnętrza ziemi" wyszedłem zachwycony, ziewałem natomiast na poniekąd dobrym "Batmanie". Nie powinno sie chodzić na "zwykły" film zaraz po 3D, tylko kilka tygodni odczekać. Pzepaść dużo większa niż SD vs HD. Także Panowie przepraszam, ale ja już nie moge czytać kolejnych takich nic nowego nie wnoszących postów o TVP i TVN i o tym co kto woli, bo mam odruch wymiotny. Wy wolicie czekac, ja wolę oglądać. Poczekam natomiast aż HD w Polsce bedzie normą a nie wyjątkiem, oszczędzę swoje zdrowie.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekaliśmy się pierwszej produkcji zagranicznej na TVP HD. W piątek o 22:05 pierwszy odcinek Dynastii Tudorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten serial na HBO HD i wygladal kiepsko (jak na HD) Zwiastuny na TVP HD tez nie sa zachecajace, ale wazne, ze zaczeli kupowac zagranczne produkcje. Z drugiej jednak strony polski lektor i tak mnie odstraszy od ogladania.

Przyklad z serialu DEXTER (TVN) emisja 23 30!

"On the ground motherf***cker!" - a lektor (serio) "na ziemie LOBUZIE" ...

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówią że cenzura zniknęła po 1989 roku, ciekawe że Bogusia Lindy nie udało im się ocenzurować w pamiętnych filmach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i doczekaliśmy się pierwszej produkcji zagranicznej na TVP HD. W piątek o 22:05 pierwszy odcinek Dynastii Tudorów.

Szczęśliwie produkcji zagranicznej na poziomie. Jak zagraniczny kał z TVP1 i TVP2 zacznie przesiąkać do HD to będzie lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat TVP HD po Festiwalu w Sopocie. Ogólnie, należny powiedzieć o wielkim SUKCESIE. Poprzeczka, przed imprezą TVNu, postawiona bardzo wysoko, i mam wrażenie, że ktoś się "przewróci".

Pomijam koncerty piątek/sobota, ale dziś tj. w niedzielę to był miód na moje skołatane serce. Widziałem fragmenty koncertu Budki Suflera z Nowego Jorku, ale to przerosło moje wyobrażenie... :)

Jedno co nie daje mi spokoju. Przekaz na TVP HD był zazwyczaj wzorowy. Tymczasem dziś jakaś menda z eŃki zrobiła robotę partyzancką pt. szumy, pikseliza itp.. Jeżeli uważacie partyzanty, że za dwa tygodnie możecie przybliżyć się do pułapu tego widowiska (scenografia, prowadzenie, akustyka) to "strzelcie se barana" i żadna partyzantka wam nie pomoże. :)

Faktem jest, że wysokie tony były przesterowane (szczególnie w piątek - szeleszczenie, szemranie, szczebrzeszenie było denerwujące). Wzmacniacz po regulacji zgubił tę nieprawidłowość.

Życzę TVP dalszych produkcji na tym pułapie, a żadna menda Wam nie poskoczy.

PS. Wyłącznie "dzięki" kontroli admina wypowiadam się o jakości przekazu wizji tak grzecznie. Jestem pewny, że TVP HD dołożyła wszelkich starań, aby widzowie byli zachwyceni. Znalazła się k(....)wa i zrobiła wrogą robotę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie informacje sensacyjne?

PS. Niestety, imprezy tego typu okropnie mnie odpychają, zobaczyłem fragmenty koncertów piątkowych i muszę powiedzieć - drewniani prowadzący, nieźle artystycznie, choć kotlety przenajstarsze odświeżali. Nie trafia to w mój i tak niezbyt wyszukany gust muzyczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogladalem fragmentami to widowisko. Mialem wrazenie, ze wczorajszy koncert dostal wieksze ciecia bitrate od n'ki.

No coz, na tym transponderze dorzucili Eurosport 2 HD co sie odbija na jakosci HBO HD i TVP HD.

W ubieglym roku tez byly jajca z TVP HD bo przyceli skanadalicznie bitrate na potrzeby klonow nSport.

Teraz juz sie boje co bedzie sie dzialo gdy wlacza nFilm 1/2 HD, do tego klony nSport i byc moze cos jeszcze....ciekawe, ktore knaly straca na tej operacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe ramówka na jesień m.in serial Dr House i Heroes i film Wojna Klonów jak dla mnie

Więcej info tutaj

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie czepiam ale...

"Już jesienią m.in. serial „Doktor House” oraz filmy: „Wojny Klonów”, „Lipstick Jungle 2” i “Heroes 3”."

od kiedy herosi to film....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipstick Jungle 2 to też serial, a jeżeli chodzi o Wojny Klonów, to z tego co wiem to też chodzi o serial. A że pisał to ktoś kto nie ma zielonego pojęcia to cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla TVP HD za Dr. House'a w HD. Nie spodziewałem się. Ten kanał powoli zaczyna wyrastać na lidera (biorąc pod uwagę, że to stara TVP, to takie działania są totalnym zaskoczeniem). Może ta platforma TVP nie byłaby głupia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szacun dla TVP HD za Dr. House'a w HD...

Fakt, obraz piękny... tylko co z tym dźwiękiem jak ze studni ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy pierwsze 2 odcinki Dr House (V sezon) w HD i DD5.1 (troche walniete audio) za soba w TVP HD.

I po co placic za nSeriale z V sezonem gdzie jest gorsza jakosc - bo to tylko 16/9 i stereo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem, czy TVP HD będzie włączone do kanałów oferowanych przez telewizję TOYA? Związałem się cyrografem przez rok z nimi z maksymalnym pakietem, ale brakuje mi właśnie TVP HD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom jaja sobie robisz pisząc w tym temacie? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z tymi premierowymi odcinkami seriali od środy do niedzieli nawet do trzech premierowych odcinków w hd dziennie oby niedługo wszystkie premiery seriali z tvp1i 2 były w tvp hd. Gratuluje im pomysłu -premiery seriali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do pierwszego meczu finałowego Speedway Ligi a tu klops, ze względu na warunki pogodowe odwołali także dałem spokój :( A na Ojcu Mateuszu nie włączałem Ampli w ogóle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...