Skocz do zawartości
mystic

Słuchawki bezprzewodowe do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Funghi' post='89938' date='08.03.2008, 00:07 ']Co do tłumaczeń, to też z życia wzięte: menu w jakiejś restauracji, dział [i]Dania obiadowe[/i] - tłumaczenie ang. [i]Danish dinner[/i].. dział [i]Wina[/i] - tłumaczenie ang. [i]Guilty[/i]..


Słuchajcie a teraz z beczki tematowej. Robiliście porównanie jak działa wirtualizacja w Philipsach 1500 i w Waszych amplitunerach z Dolby Headphone? Czy w tych ampach też jest możliwe symulowanie różnych pokojów odsłuchowych jak w Filkach czy mają tylko jeden preset? Przypuszczam, że to Dolby H to taki bardziej bajerowy dodatek do ampa niż coś poważnego ale kto wie.

Przy takim porównaniu byłoby chyba najlepiej zrobić odsłuchać na tych samych słuchawkach, czyli najpierw puścić sygnał cyfrowy do dekodera Philipsów i go uwirtualnić, a dla porównania puścić sygnał do ampa, niech on tam sobie zwirtualizuje i wypuścić go do wejścia analogowego 1500 (Philipsy służyłyby wtedy za zwykłe słuchawki stereo).

Spróbujcie jeśli macie chwilkę czasu w weekend.

[i]Thank you from the mountain![/i] :)[/quote]

Certyfikat Dolby Headphone i możliwość używania tegoż znaczka wymusza na licencjobiorcy zachowanie odpowiednich standardów. Więc jeśli sprzęt ma znaczek Dolby Headphone to musi mieć możliwość wyboru symulacji trzech pomieszczeń odsłuchowych o określonych parametrach, inaczej producent nie mógłby chwalić się, że jego sprzęt spełnia wymogi tego systemu.

Jeśli amplituner ma taki znaczek to znaczy, że system ten ma tam identyczne opcje do wyboru jak w słuchawkach Philipsa. Inną kwestią pozostaje zdolność słuchawek do odpowiedniego separowania wirtualnych źródeł dźwięku i dobór tychże słuchawek do dekodera, aby sumarycznie system dawał najlepszy możliwy efekt.

Pod tym względem nie znalazłem jeszcze lepszego systemu jak słuchawki Philipsa, współpracujące z dedykowaną bazą-dekoderem. Do tej pory robiłem testy Dolby Headphone z odtwarzaczy programowych Windvd i Powerdvd, karty muzycznej Asus Xonar D2 i zintegrowanego Realteka 882(M)D znajdującego się na płycie Asusa P5W DH Deluxe.
No i oczywiście zestawu Philipsa HD1500U z własnymi słuchawkami Philipsa i z Sennheiserami HD600.

Mój ranking jest następujący, począwszy od najlepszego systemu.

1. HD1500U + słuchawki bezprzewodowe od kompletu.
2. HD1500U + Sennheisery HD600
3. Asus Xonar D2 + HD600 - to stawiałbym w zasadzie na równi z zestawem nr 2.
4. Windvd + HD600
5. Realtek 882M + HD600
6. Powerdvd + HD600 - to na równi z zestawem 5.

Każdy z tych systemów, począwszy od miejsca 2, zasadniczo przesuwa się w górę o jeden w klasyfikacji jeśli skorzystamy z dekodera tam opisanego, współpracującego z HD1500U pracujących w trybie liniowym, czyli bez dekoderów, cały ciężar dekodowania spoczywa na elemencie wcześniejszym. Słuchawki Philipsa dokładają wtedy swoje 3 grosze w kwestii lokalizacji wirtualnych źródeł dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='89944' date='08.03.2008, 00:41 ']Mój ranking jest następujący, począwszy od najlepszego systemu.

1. HD1500U + słuchawki bezprzewodowe od kompletu.
2. HD1500U + Sennheisery HD600
3. Asus Xonar D2 + HD600 - to stawiałbym w zasadzie na równi z zestawem nr 2.
4. Windvd + HD600
5. Realtek 882M + HD600
6. Powerdvd + HD600 - to na równi z zestawem 5.[/quote]

W tym zestawieniu masz dekoder Philipsa vs karty dźwiękowe i programowe odtwarzacze. To też bardzo cenne porównanie.

Mi bardziej chodziło jak by wyglądał ranking gdyby Dolby dekodował jakiś wzmacniacz z kina domowego, a baza Philipsa służyła tylko jako Bypass. Czyli mówiąc krótko - który dekoder Dolby lepszy: stacja bazowa 1502 czy jakiś wzmacniacz z kina domowego (strzelam może macie jakiegoś Harmana K, może Onkyo od fatmana, coś z tego typu sprzętów). Do jednego i drugiego testu użyć słuchawek bezprzewodowych 1500, żeby mieć dokładne porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Funghi' post='89953' date='08.03.2008, 01:34 ']W tym zestawieniu masz dekoder Philipsa vs karty dźwiękowe i programowe odtwarzacze. To też bardzo cenne porównanie.

Mi bardziej chodziło jak by wyglądał ranking gdyby Dolby dekodował jakiś wzmacniacz z kina domowego, a baza Philipsa służyła tylko jako Bypass. Czyli mówiąc krótko - który dekoder Dolby lepszy: stacja bazowa 1502 czy jakiś wzmacniacz z kina domowego (strzelam może macie jakiegoś Harmana K, może Onkyo od fatmana, coś z tego typu sprzętów). Do jednego i drugiego testu użyć słuchawek bezprzewodowych 1500, żeby mieć dokładne porównanie.[/quote]


Tak jak już napisałem wcześniej, algorytm powinien być ten sam z racji wymogów licencyjnych, tak samo jak ma to miejsce w dekoderach AC3 czy DTS. Różnice będą zapewne na poziomie przetworników C/A współpracujących z dekoderem, bo samo dekodowanie odbywa się na poziomie cyfrowym. Mogą ewentualnie pojawić się jakieś zakłócenia fazy, wpływające na samo pozycjonowanie źródeł, ale algorytm działania Dolby Headphone, z definicji [b]musi[/b] być identyczny. Gdyby tak nie było to nie mógłby się tak nazywać, a musiałby mieć nazwę inną, coś w stylu Silent Cinema stosowanego przez Yamahę, czy CMSS 3D Headphone używanego przez Creative.

O takie porównanie z alternatywnymi uprzestrzenniaczami dla słuchawek mogłoby być faktycznie ciekawe.

A jeśli chodzi o amplitunery z Dolby Headphone na pokładzie, to ja takiego na pewno nie kupię do wykorzystania wyłącznie ze słuchawkami, bo to tak jak startować z armatą na muchę :). A z racji możliwości moich pomieszczeń odsłuchowych, w grę wchodzi tylko dobre 2.0, albo alternatywnie właśnie Dolby Headphone.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież nikogo nie zachęcam do kupna amplitunera tylko do słuchawek - koszt to kilkukrotność zestawu 1500U, więc sens żaden. Tak pytam czy ktoś ma porównanie z czystej ciekawości.

A odnośnie samych słuchawek z zestawu 1500U - czy one są wyjątkowe w swej charakterystyce podbitej góry i dołu (dla lepszej wirualizacji), czy może tego typu słuchawki są powszechnie dostępne z innych marek (obojętnie czy przewodowe czy bez) ?

Jeśli to wyjątek, to szkoda wielka, że Philips nie poszedł dalej tą drogą. Może kupić drugi komplet 1500U, tak na zapas niech leży w szafie w razie gdyby pierwszy zaniemógł.. ;)




A tak na rozluźnienie, znalezione ostatnio w sieci: 10 iluzji dźwiękowych (najlepiej słuchać z zamkniętymi oczami), niektóre nawet nawet..

[url="http://listverse.com/miscellaneous/top-10-incredible-sound-illusions/"]http://listverse.com/miscellaneous/top-10-...ound-illusions/[/url]

Wiem wiem, Was audiofili pewnie uszy zabolą od marnej jakości nagrań.. ;)

Edytowane przez Funghi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Funghi' post='89988' date='08.03.2008, 11:42 ']A odnośnie samych słuchawek z zestawu 1500U - czy one są wyjątkowe w swej charakterystyce podbitej góry i dołu (dla lepszej wirualizacji), czy może tego typu słuchawki są powszechnie dostępne z innych marek (obojętnie czy przewodowe czy bez) ?

Jeśli to wyjątek, to szkoda wielka, że Philips nie poszedł dalej tą drogą. Może kupić drugi komplet 1500U, tak na zapas niech leży w szafie w razie gdyby pierwszy zaniemógł.. ;)[/quote]

One nie tyle mają podbita górę czy też dół, co w sprytny sposób mają nieco wycofane określone częstotliwości, które w swej naturze mogłyby nieco przysłonić/pogorszyć wirtualizację źródeł dźwięku.

A tak naprawdę to nie wiemy jak rzeczywiście grają te słuchawki, traktowane jako osobne przetworniki, ponieważ nie da się do nich doprowadzić dźwięku inaczej jak poprzez procesor DSP bazy. W bazie znajduje się w pełni programowalny sygnałowy procesor DSP Motoroli, dając tym samym projektantom szerokie pole manewru do kompensacji charakterystyki słuchawek z poziomu tego procesora. I to niezależnie czy korzystamy z Dolby Headphone, czy też używamy słuchawek w trybie bypass, to i tak procesor DSP i przetworniki C/A zawsze są po drodze i na pewno mają jakiś wpływ na to co ostatecznie dociera do słuchawek drogą bezprzewodową.

I właśnie traktując ten system jako jednorodną całość muszę powiedzieć, że nie słyszałem jeszcze lepszego systemu Dolby Headphone. Może nie jest to audiofilska konstrukcja, ale na pewno pierwszorzędna, przestrzennie-kinowa.

W trybie stereo to jest to taki sobie system, nie zły, ale i nie jakiś wyśmienity. Charakter brzmienia przypomina mi słuchawki KOSSa, model Pro 4XTC. Brzmienie nazwałbym takim w s tylu amerykańskim, coś w charakterze kolumn JBLa albo Infinity. Dużo energii, mocno zarysowane kontury instrumentów.

A "jazda" tak naprawdę zaczyna się jak do bazy dostarczymy porządny wielokanałowy sygnał AC3 czy też DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpałeś niemal doszczętnie ten temat.. Heh..

Widać, że dźwięk jest Twoim hobby całym sercem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Zastanawiam sie dlaczego zaden z polski sprzedawcow nie moglby kupic wiekszej ilosci na niemieckiej stronie i wystawic na allegro.na kommit.de wychodza po 560 zł. Mysle ze nowe za 800 zł to bylby naprawde niezly interes , zarowno dla kupujacego jak i sprzedajacego....A ja ciagle poszukuje kogos kto moze mi je zakupic w niemczech. Mam nadzieje ze po wekendzie temat mi sie wyjasni. W najgorszym przypadku allegro:( Od kiedy mam 10-miesiecznego synka moje KODY stoja bezuzyteczne. Powiedzcie mi tylko. Czy naprawde w tych sluchawkach jest odczuwalny efekt 5.1? Nie potrafie sobie jakos tego wyobrazic...Najaralem sie przez Was:)
' Edytowane przez pike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='pike' post='90024' date='08.03.2008, 17:24 ']Zastanawiam sie dlaczego zaden z polski sprzedawcow nie moglby kupic wiekszej ilosci na niemieckiej stronie i wystawic na allegro.na kommit.de wychodza po 560 zł. Mysle ze nowe za 800 zł to bylby naprawde niezly interes , zarowno dla kupujacego jak i sprzedajacego....A ja ciagle poszukuje kogos kto moze mi je zakupic w niemczech. Mam nadzieje ze po wekendzie temat mi sie wyjasni. W najgorszym przypadku allegro:( Od kiedy mam 10-miesiecznego synka moje KODY stoja bezuzyteczne. Powiedzcie mi tylko. Czy naprawde w tych sluchawkach jest odczuwalny efekt 5.1? Nie potrafie sobie jakos tego wyobrazic...Najaralem sie przez Was:)
'[/quote]


Na pewno nie jest to taki sam efekt jak na kolumnach, już bez przesady :D. Na kolumnach człowiek lokalizując źródła, szczególnie te z tyłu, często rusza głową w prawo i lewo, dzięki czemu mózg otrzymuje więcej danych do lepszej lokalizacji źródła dźwięku. Wbrew powszechnej opinii, człowiek stosunkowo kiepsko lokalizuje źródła z tyłu, dlatego każdy ma taki odruch, że jak coś słyszy z tyłu, to koniecznie musi obrócić nieco głowę, aby przez chwilę słyszeć bardziej z boku. Na słuchawkach, siłą rzeczy nie ma takiej możliwości, można sobie głową kręcić do woli, a źródła zawsze będą w tym samym miejscu ;).

Przy czym należy podkreślić jedną niewątpliwą zaletę słuchawek,szczególnie jeśli mieszkamy w bloku. Jeśli oglądamy film wojenny, tak jak należy, z pełną skalą dźwięku, to jest duża szansa, że sąsiedzi nie wezwą policji ;).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy faktycznie w jakis sposob zrodlo dzwieku przesuwa sie ( slyszy sie ze faktycznie np. smiglowiec nadlatuje z tylu?) ....czy jest to tylko jakis chwyt marketingowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Przypatruje sie waszej dyskusji od dłuzszego czasu i tez jestem napalony na te sluchawki Philipsa. Znalazlem je na niemieckim sklepie www.avides.com
Czy ktos z was mial jakies doswiadczenie z tym sklepem? Nie wysylaja do Polski, ale to nie jest akurat dla mnie problem bo mieszkam na stale w Irlandii a tam wysylaja za jedyne 8.95 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW ... dl tych co szukaja niemieckiej firmy wysyłającej do Polski. Niestety z wysyłka wychodzą 205 euro. [url="http://www.eas-y.de/shop/Artikel?ARTNR=8702082&KATNR=0&tranid=432890086&shop=ELEKTROREINERS&Artikel=philips-cons-zubehoer-funk-kopfhoerer-sbc-hd-1500u-00-silber-sbchd1500u-00.html"]http://www.eas-y.de/shop/Artikel?ARTNR=870...hd1500u-00.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dzanus78' post='90054' date='08.03.2008, 23:36 ']BTW ... dl tych co szukaja niemieckiej firmy wysyłającej do Polski. Niestety z wysyłka wychodzą 205 euro. [url="http://www.eas-y.de/shop/Artikel?ARTNR=8702082&KATNR=0&tranid=432890086&shop=ELEKTROREINERS&Artikel=philips-cons-zubehoer-funk-kopfhoerer-sbc-hd-1500u-00-silber-sbchd1500u-00.html"]http://www.eas-y.de/shop/Artikel?ARTNR=870...hd1500u-00.html[/url][/quote]


Hmmm, tak czytam ten wątek i czytam i ... się zastanawiam, co naprawdę wart jest ten Philips.

A co ja mam w tej chwili?

Ano zakupiłe mi się tak. ok. roku 1996-1997 w Germanowie takie słuchawki AKG K290 Surrowund. A co to jest? Ano są to słuchawki, które mają na jedno ucho po dwa przetwoeniki. Czyli takie niby 4.0. Po podłaczeniu tego do dekodera 5.1 i odpowiedniego wzmaka, wyłączeniu oczywiście kanałów sub'a i centrala daje toto dźwięk 4.0 czyli dookólny z dwóch muszli nausznych i 4-ech przetworników elektroakustycznych. BTW słuchawki zankomicie sprawdzają się w "zwykłym" stereo i wtedy na jeden kanał pracują dwa przetworniki. Pamietam jak je w Niemczech kupowałem to słuchałem ich ok. 2 godziny naprzemian z Senheiserami 580 Precision. Padło na te AKG. Ponieważ z WAF nie miałem żadnego problemu słuchałem na kolumnach, a słuchawki 10 lat przeleżały w szufladzie. Teraz podłączyłęm je do końcówek mojego Onkyo 905 i czasami z nich korzystam.

Tak wiec teraz zastanawiam się o ile to moje rozwiązanie jest lepsze/gorsze od tego Philipsa. Przypominam, że u mnie za dekodowanie i wzmacnianie dźwięku odpowiada Onkyo 905, a słuchawki odtwarzają toto z 4-ech niezaleznych przetworników. Jeżeli ktoś z Warszawy i okolic ma tego Philipsa to chętnie przetestuję i porównam do moich AKG.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='pmcomp' post='90063' date='09.03.2008, 00:51 ']Tak wiec teraz zastanawiam się o ile to moje rozwiązanie jest lepsze/gorsze od tego Philipsa. Przypominam, że u mnie za dekodowanie i wzmacnianie dźwięku odpowiada Onkyo 905, a słuchawki odtwarzają toto z 4-ech niezaleznych przetworników. Jeżeli ktoś z Warszawy i okolic ma tego Philipsa to chętnie przetestuję i porównam do moich AKG.[/quote]

Temat zakupu słuchawek w moim przypadku wyszedł, z konieczności.
Tak jak wspomniałem, chciałem móc cieszyć się kinem domowym w zaciszu sypialni, kiedy żonka śpi smacznie z boku.
Co prawda mam w planach ten ampli a ściślej 875, ale raczej nie będę kupował drugiego, aby móc obejrzeć filmidło wieczorem leżąc w wyrku ;) .
A te Twoje słuchawki są bezprzewodowe ? Z tego co widzę to nie są, a taki był warunek wyboru.

Ale jestem bardzo ciekaw recenzji z testu. Piszą dobrze o tych AKG, zresztą wcale się n ie dziwię [url="http://www.head-fi.org/forums/f4/akg-k290-surround-56k-gtfo-239518/"]LINK[/url].
Proszę jednak zwrócić uwagę na koszt zakupu obu rozwiązań, sam ampli kosztuje parę dobrych tysiaków do tego słuchawki ... aż się boję pomyśleć .
Przy cenie zakupu Philipsów za max 850 zeta, nie ma o co się spierać.
Jeśli szukamy tylko słuchawek, a nie budowę nowego systemu wybór jest oczywisty w moim przypadki.

Edytowane przez mystic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pike' post='90040' date='08.03.2008, 20:46 ']Ale czy faktycznie w jakis sposob zrodlo dzwieku przesuwa sie ( slyszy sie ze faktycznie np. smiglowiec nadlatuje z tylu?) ....czy jest to tylko jakis chwyt marketingowy:)[/quote]

Zapewniam Cię, że śmigłowiec "nadlatuje" z tyłu i słychac to dobrze. (potem leci dalej, do przodu oczywiście) :)
Akurat dziś nadlatywał u mnie w filmie "Lions for lambs" oglądany z XviDa z AC3.
a potem krążył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki @fatman..pocieszyles mnie swoja odpowiedzia. Kupuje sluchaweczki na ebayu od kommit.de . Na swieta powinny byc u mnie...jestem juz ich pewien . Wygladaja przecudnie a ich dzwiek jak piszecie pewnie jest jeszcze lepszy. Nareszcie bede mogl odrobic moje zaleglosci filmowe. Od kilku miesiecy moje nocne ogladanie polegalalo glownie na czytaniu napisow przy prawie zerowej glosnosci (zeby nie obudzic synka oczywiscie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak jak u mnie, z tego samego powodu od ponad roku ogladam glownie podpisy. Dwa dni temu zjechaly do mnie te sluchaweczki (allegro - powystawowe). Ogolnie jestem pod wrazeniem, choc zauwazylem, ze kilka razy jakby delikatnie sie przyciely w transmisji. I sa relatywnie glosne na zewnatrz (uswiadomila mi to zona), mimo ze to zdaje sie typ zamkniety.
Podpialem zrodlo i pod cyfre i analogowo. W tym drugim przypadku dzwiek jest jakby pelniejszy, ale moze to tylko moje wrazenie. Na razie za krotko i za malo jeszcze odsluchiwalem.
Poki co komplet przechodzi gruntowna denikotynizacje, bo okrutnie zajezdza papierochami ;-)
Aha, jedno pytanie zwiazane z aku (ja mam akurat 2 komplety): czy mozna je podmienic na jakies inne Ni-Mh? Bo te 1200 mAh to nie za duzo, a w instrukcji strasza, ze innych nie wolno. Czy aku o wiekszej pojemnosci nie zaszkodza sluchawkom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do alternatywnych aku, to SławekR pisał parę postów wyżej, że najlepsze są Eneloopy, i mogę potwierdzić bite 2000mAh, ok 16-20 godzin słuchania w zależności od głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pike' post='90190' date='10.03.2008, 07:40 ']Dzieki @fatman..pocieszyles mnie swoja odpowiedzia. Kupuje sluchaweczki na ebayu od kommit.de . Na swieta powinny byc u mnie...jestem juz ich pewien . Wygladaja przecudnie a ich dzwiek jak piszecie pewnie jest jeszcze lepszy. Nareszcie bede mogl odrobic moje zaleglosci filmowe. Od kilku miesiecy moje nocne ogladanie polegalalo glownie na czytaniu napisow przy prawie zerowej glosnosci (zeby nie obudzic synka oczywiscie).[/quote]

Hej pike,
Ja również od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu tych słuchawek do "wieczornego" kina domowego.
Napisz proszę krótko, czy udało Ci się bezproblemowo zawrzeć transakcję i załatwić przesyłkę do Polski z tym sklepem z EBAY - kommit.de.
Będę wdzięczny za info.

PS. A może ktoś ma własne doświadczenia z AKG HEARO 787 ?
Wiem, że nie mają one dekoderów DTS czt DD, ale czy ten DPL i Logic7 nie symuluje dźwięku przestrzennego podobnie ? Niestety, póki co w Trójmieście nie namierzyłem sklepu w którym byłyby te słuchawki dostępne aby móc sam dokonać odsłuchu...A opinii użytkowników i testów jest w sieci jak na lekarstwo. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mars_2000' post='90837' date='13.03.2008, 11:31 ']PS. A może ktoś ma własne doświadczenia z AKG HEARO 787 ?
Wiem, że nie mają one dekoderów DTS czt DD, ale czy ten DPL i Logic7 nie symuluje dźwięku przestrzennego podobnie ? Niestety, póki co w Trójmieście nie namierzyłem sklepu w którym byłyby te słuchawki dostępne aby móc sam dokonać odsłuchu...A opinii użytkowników i testów jest w sieci jak na lekarstwo. :([/quote]

Co prawda nie testowałem tych słuchawek, ale miałem AKG 940.
Niestety analogowa, niekodowana transmisja radiowa obnażyła słabość tych słuchawek.
Szumy zadecydowały o ich zwrocie do sklepu.
Jedyny plus, to "lekkość" pomimo dużych gabarytów, bardzo wygodne i nie "cisną" w uszy, efekt "zmęczonych uszu" nie występuje.

Edytowane przez mystic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz przegladania ebay polecam [url="http://www.preissuchmaschine.de/psm_frontend/main.asp?produkt=318984"]http://www.preissuchmaschine.de/psm_fronte...?produkt=318984[/url]
te najtansze nie wysylaja do polski :(
do mnie ida z easy48.net, 176E total (jak dojda to napisze opinie). eibmarket ma www po angielsku i tylko 3E drozej ale nie maja zadnych opinii w tej wyszukiwarce.

(widze ze wykupiono wszystkie z easy48 i eibmarket, tak wiec polecam sprawdzanie niemieckich porownywarek cen, moze cos nowego sie pojawi)

Edytowane przez MGM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mystic' post='90856' date='13.03.2008, 12:51 ']Co prawda nie testowałem tych słuchawek, ale miałem AKG 940.
Niestety analogowa, niekodowana transmisja radiowa obnażyła słabość tych słuchawek.
Szumy zadecydowały o ich zwrocie do sklepu.
Jedyny plus, to "lekkość" pomimo dużych gabarytów, bardzo wygodne i nie "cisną" w uszy, efekt "zmęczonych uszu" nie występuje.[/quote]


Hmmm...Tak patrzę, czy 787 mają inny system transmisji niż wspominane przez Ciebie 940-ki i różnicy nie widzę...oba mają przesył FM na częstotliwości 864MHz.
Czyżby to oznaczało, że mogę spodziewać się podobnej jakości ? Najwyraźniej...

W międzyczasie namierzyłem model 787 w gdańskim MM i chyba podjadę wieczorem zrobić jakiś odsłuch. Wówczas może wyjdzie szydło z worka jak to z nimi jest na prawdę...

EDIT: A co z zakresem fal 2.4 GHz ? W ofercie wielu firm są dedykowane na tamten rynek słuchawki nadające w zakresie 2.4 GHz ? Np. tutaj jest ich szeroka gama:
[url="http://www.audiocubes.com/category/Headphones_Wireless,+Surround.html"]AudioCubes.com[/url]

Czyżby nie było konfliktów z routerami wi-fi i innymi urządzeniami wykorzystującymi tę częstotliwość ?
Może szukać czegoś tam ? Edytowane przez Mars_2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odsłuch w MM raczej dużo ci nie da, z tego co pamiętam jest to konstrukcja półotwarta i zbyt dużo dźwięków dociera z zewnątrz.
Dogadaj się ze sprzedawcą, że kupujesz z możliwością zwrotu, ja tak zrobiłem, 3 dni miałem w domu wieczorkiem kiedy najciszej obsłuchałem i ... oddałem do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MGM' post='90861' date='13.03.2008, 13:07 ']do mnie ida z easy48.net, 176E total (jak dojda to napisze opinie).[/quote]

Super :)

Będę czekał z niecierpliwością na finał Twojej transakcji i ew. "uwiarygodnienie" sprzedającego :(

Pozdrawiam,
Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, nie wytrzymałem i kupiłem przed chwilą na "alledrogo" Philipsy 1500U :P:):):) za 699 złociszy. Chyba dobra cena co?

Kurde, Panowie zrobiliście im taką reklamę, że już nie chciało mi się jechać do MM i sprawdzać tych AKG z Dolby Pro Logic. Zdecydowałem się na Filki i już.

Teraz nie pozostaje mi nic innego jak cierpliwie czekać na paczkę w przyszłym tygodniu i się "nausznie" przekonać o tym co ten zestawik potrafi.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mars_2000' post='91217' date='14.03.2008, 21:27 ']Kurde, Panowie zrobiliście im taką reklamę[/quote]

Jeszcze trochę, a firma Philips zachęcona wskrzeszeniem rynku wznowi ich produkcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...