Skocz do zawartości
mystic

Słuchawki bezprzewodowe do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='alvent' post='88681' date='29.02.2008, 11:57 ']mystic dzięki....na części "obrazkowej" instrukcji wynikało mi, że tylko stereo po coaxial.... chyba czas wrócić do szkoły ijęzyka się pouczyć.
Komplet akumulatorów to ja dostałem jeden. Fatman dostał dwa.[/quote]

Ciiicho, Fatman dostał 2 komplety bo na pewno jeden był zleżały i ktoś dokupił drugi :):) . Proszę nam tu nie psuć humoru przy piątku :) A tak poważnie to w instrukcji przy wymienianiu co jest na wyposażeniu, wyraźnie jest napisane, że jest jeden komplet akumulatorów. No ale może Fatman ma jakąś hamerykańską wersję :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='88718' date='29.02.2008, 15:44 ']Ciiicho, Fatman dostał 2 komplety bo na pewno jeden był zleżały i ktoś dokupił drugi :):) . Proszę nam tu nie psuć humoru przy piątku :P A tak poważnie to w instrukcji przy wymienianiu co jest na wyposażeniu, wyraźnie jest napisane, że jest jeden komplet akumulatorów. No ale może Fatman ma jakąś hamerykańską wersję :).[/quote]

Kurna.... zrobię zdjęcie i zamieszczę. :P
Przecież na zdrowy rozum powinny być dwa. Na jednym słuchamy a drugi sie ładuje.
BTW: podoba mi się jak ta klapka tak majestatycznie sie podnosi (do tego otworu ładowarki) :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w trakcie oczekiwania na przesyłkę z Filipkami 1500U :)

Narobiliście smaku i człowiek musiał zacząć kombinować jak tu takie cuda sobie sprawić..


Jestem ciekaw jak duża jest różnica w odsłuchu między programowym Dolby Headphone oferowanym w PowerDVD 7 a Filipkami (choć już w PowerDVD widać, tfu!, słychać różnicę na plus).

Edytowane przez Funghi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Funghi' post='88738' date='29.02.2008, 18:11 ']A ja jestem w trakcie oczekiwania na przesyłkę z Filipkami 1500U :)

Narobiliście smaku i człowiek musiał zacząć kombinować jak tu takie cuda sobie sprawić..


Jestem ciekaw jak duża jest różnica w odsłuchu między programowym Dolby Headphone oferowanym w PowerDVD 7 a Filipkami (choć już w PowerDVD widać, tfu!, słychać różnicę na plus).[/quote]


Róznica jest zasadnicza w separacji i lokalizacji wirtualnych głośników, sam zresztą zo... tfu, usłyszysz :). No i w komforcie obsługi. tutaj włączasz przyciskiem na pilocie i działa z dowolną aplikacją, choćby z Media Playerem Classiciem, tylko trzeba w opcjach filtra AC3 zaznaczyć wysyłanie sygnału na spdif. I koniecznie 44,1 bo innej częstotliwości próbkowania nie przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fatman' post='88730' date='29.02.2008, 17:36 ']Kurna.... zrobię zdjęcie i zamieszczę. :P
Przecież na zdrowy rozum powinny być dwa. Na jednym słuchamy a drugi sie ładuje.
BTW: podoba mi się jak ta klapka tak majestatycznie sie podnosi (do tego otworu ładowarki) :):)[/quote]

Nie wiem dlaczego mieszasz zdrowy rozum z marketingiem, to tak jak pogodzić ogień z wodą :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='88744' date='29.02.2008, 18:58 ']trzeba w opcjach filtra AC3 zaznaczyć wysyłanie sygnału na spdif. I koniecznie 44,1 bo innej częstotliwości próbkowania nie przyjmie.[/quote]

Poniżej screeny z menu konfiguracji AC3, poustawiałem tak na oko w zakładkach MAIN i SPDIF - czy czegoś nie brakuje? Nie widzę ustawienia częstotliwości, chyba, że chodzi o częstotliwość w materiale video / dźwiękowym.

Karta dźwiękowa wbudowana w płytę (Abit NF7-S 2.0 czyli ze swego czasu zachwalanym Sound Stormem).

[img]http://i71.photobucket.com/albums/i134/davidmad/fora/MAIN.png[/img]

[img]http://i71.photobucket.com/albums/i134/davidmad/fora/SPDIF.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='88718' date='29.02.2008, 15:44 ']Ciiicho, Fatman dostał 2 komplety bo na pewno jeden był zleżały i ktoś dokupił drugi :):) . Proszę nam tu nie psuć humoru przy piątku :P A tak poważnie to w instrukcji przy wymienianiu co jest na wyposażeniu, wyraźnie jest napisane, że jest jeden komplet akumulatorów. No ale może Fatman ma jakąś hamerykańską wersję :P.[/quote]
Są równi i równiejsi. Moja "niemiecka" wersja ma dwa pakiety!
Pójdą do myszek w firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Funghi' post='88747' date='29.02.2008, 19:30 ']Poniżej screeny z menu konfiguracji AC3, poustawiałem tak na oko w zakładkach MAIN i SPDIF - czy czegoś nie brakuje? Nie widzę ustawienia częstotliwości, chyba, że chodzi o częstotliwość w materiale video / dźwiękowym.

Karta dźwiękowa wbudowana w płytę (Abit NF7-S 2.0 czyli ze swego czasu zachwalanym Sound Stormem).[/quote]

Zmień na 16 bit.


No i chodziło mi o ewentualne ustawienie, jeśli taka jest dostępna opcja w konfiguratorze karty muzycznej. I od razu się poprawiam, można zdaje się też ustawić 48kHz, ważne żeby nie ustawiać 96 ani 192 bo procesor słuchawek tego nie przyjmie. Zresztą nawet nie wiem czy nawet te ustawienia się konieczne skoro sygnał idzie passthrough. W każdym razie, tak czy inaczej, ma być przekierowany sygnał na spdif. Ustaw tak żeby sygnał docierał do słuchawek i byl dekodowany. Reszta Cię nie interesuje bo są to ustawienia dla dekodera programowego. No chyba, że masz na karcie muzycznej wyjście Dolby Digital Live albo DTS Connect, to można się pokusić o ingerencję w sygnał wychodzący na spdifa.

Inaczej każda ingerencja skończy się tym, że sygnał do słuchawek będzie dochodził 2.0, zamiast 5.1, co natychmiast zauważysz na panelu kontrolnym procesora sygnałowego. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cobico' post='88748' date='29.02.2008, 19:38 ']Są równi i równiejsi. Moja "niemiecka" wersja ma dwa pakiety!
Pójdą do myszek w firmie.[/quote]

Moja wersja też z Faterlandu. I dlatego prawdopodobnie jka Twoja - ma 2 pakiety.
Widać (i czuć) przysłowiową helutowską solidność. :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Niestety coś z moimi słuchawkami jest nie tak, na początku myślałem, że to wina akumulatorów i ich szybkiego rozładowywania się ale teraz jestem pewien, że coś jest nie tak ze stacją bazową. Po paru godzinach, tak ok 2 do 3 zaczyna przerywać łączność słuchawek ze stacją, nie jest to definitywne przerwanie tylko, takie dosłownie na ułamek sekundy, za pierwszym razem myślałem, że to aku siada i wyłączyłem system i poszedłem spać. Wczoraj jednak oglądałem w nocy BI2 i gdy objaw nastąpił, ściągnąłem słuchawki, a że cicho było w pokoju, usłyszałem jakieś dziwny dźwięk dobiegający ze stacji, coś jakby cichutkie buczenie czy szum, tak jakby trafo szumiało. Zamieniłem aku, ale objaw nie ustępował. Dopiero rano jak system się wystudził, dźwięku już nie słychać. Niestety na słuchawki jest tylko gwarancja rozruchowa i się zastanawiam co tu zrobić. Co prawda baterie jeszcze się dobrze nie sformowały i słuchawki nie wygrzały, a od dostawy mija dzisiaj dopiero 5 dzień, więc można uznać , że rozruch jeszcze pełny nie miał miejsca. Zaraz siadam i piszę reklamację do sprzedawcy, pewnie na zwrocie lub wymianie się nie skończy, mam nadzieję, że sprzedawca się nie wypnie i podejdzie do sprawy ze zrozumieniem.

EDIT:
No i niestety, bzyczenie słychać już na okrągło, nie pomaga nawet wystudzenie stacji bazowej. Mam niemiłe przeczucie, że system will die. Edytowane przez mystic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='88796' date='01.03.2008, 09:56 ']Niestety coś z moimi słuchawkami jest nie tak, na początku myślałem, że to wina akumulatorów i ich szybkiego rozładowywania się ale teraz jestem pewien, że coś jest nie tak ze stacją bazową. Po paru godzinach, tak ok 2 do 3 zaczyna przerywać łączność słuchawek ze stacją, nie jest to definitywne przerwanie tylko, takie dosłownie na ułamek sekundy, za pierwszym razem myślałem, że to aku siada i wyłączyłem system i poszedłem spać. Wczoraj jednak oglądałem w nocy BI2 i gdy objaw nastąpił, ściągnąłem słuchawki, a że cicho było w pokoju, usłyszałem jakieś dziwny dźwięk dobiegający ze stacji, coś jakby cichutkie buczenie czy szum, tak jakby trafo szumiało. Zamieniłem aku, ale objaw nie ustępował. Dopiero rano jak system się wystudził, dźwięku już nie słychać. Niestety na słuchawki jest tylko gwarancja rozruchowa i się zastanawiam co tu zrobić. Co prawda baterie jeszcze się dobrze nie sformowały i słuchawki nie wygrzały, a od dostawy mija dzisiaj dopiero 5 dzień, więc można uznać , że rozruch jeszcze pełny nie miał miejsca. Zaraz siadam i piszę reklamację do sprzedawcy, pewnie na zwrocie lub wymianie się nie skończy, mam nadzieję, że sprzedawca się nie wypnie i podejdzie do sprawy ze zrozumieniem.

EDIT:
No i niestety, bzyczenie słychać już na okrągło, nie pomaga nawet wystudzenie stacji bazowej. Mam niemiłe przeczucie, że system will die.[/quote]

Udała się reklamacja?

Moje chyba były używane. Albo ktoś sformatował dobrze akumulatory. Oglądnąłem 3 filmy, wysłuchałem 5 płyt. plus TV...grają dalej. Oczywiście nie cały czas, ale sądzę, że już jest dobrze.

Trochę gniotą uszy. Muszę pomyśleć również o przewodowych podłączonych do stacji bazowej. Zresztą szukam już dość dość długo słuchawek do stereo. Niestety większość z nich nie jest dla mnie zbyt wygodna. Jedyne które mógłbym nosić dość długo (po przymiarkach w sklepie) to Philipsy SHP 9000 - niestety dźwięk jest taki sobie.

SławekR - jak grają Twoje senki w kinie podłączone do bazy Philipsa. Jak grają w stereo to wiem :blink: .

I jeszcze jedno w zasadzie pytanie. Gdy podłączę po analogu CD i po Coaxialu to jest różnica w dźwięku - po złączu cyfrowym jest więcej "powietrza" , natomiast bas się zminiejsza, po analogu jest odwrotnie. Pomijam oczywiście jakość brzmienia tych Philipsów w stereo. Skąd taka różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='88796' date='01.03.2008, 09:56 ']Niestety coś z moimi słuchawkami jest nie tak, na początku myślałem, że to wina akumulatorów i ich szybkiego rozładowywania się ale teraz jestem pewien, że coś jest nie tak ze stacją bazową. Po paru godzinach, tak ok 2 do 3 zaczyna przerywać łączność słuchawek ze stacją, nie jest to definitywne przerwanie tylko, takie dosłownie na ułamek sekundy, za pierwszym razem myślałem, że to aku siada i wyłączyłem system i poszedłem spać. Wczoraj jednak oglądałem w nocy BI2 i gdy objaw nastąpił, ściągnąłem słuchawki, a że cicho było w pokoju, usłyszałem jakieś dziwny dźwięk dobiegający ze stacji, coś jakby cichutkie buczenie czy szum, tak jakby trafo szumiało. Zamieniłem aku, ale objaw nie ustępował. Dopiero rano jak system się wystudził, dźwięku już nie słychać. Niestety na słuchawki jest tylko gwarancja rozruchowa i się zastanawiam co tu zrobić. Co prawda baterie jeszcze się dobrze nie sformowały i słuchawki nie wygrzały, a od dostawy mija dzisiaj dopiero 5 dzień, więc można uznać , że rozruch jeszcze pełny nie miał miejsca. Zaraz siadam i piszę reklamację do sprzedawcy, pewnie na zwrocie lub wymianie się nie skończy, mam nadzieję, że sprzedawca się nie wypnie i podejdzie do sprawy ze zrozumieniem.

EDIT:
No i niestety, bzyczenie słychać już na okrągło, nie pomaga nawet wystudzenie stacji bazowej. Mam niemiłe przeczucie, że system will die.[/quote]


No to pechowo :(. Moje na szczęście "gadają" bez zarzutu. Akumulatory starczają mi na 2 dni oglądania, więc też chyba nie jest źle.

Może warto zajrzeć do stacji bazowej, może poluzował się jakiś radiator w zasilaczu, albo coś w tym stylu. Na to by wyglądało, skoro na zimno wszystko działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już sprawę wymiany stacji bazowej dogadaną ze sprzedawcą, na szczęście ma jeszcze 2 czy 3 szt, więc przed wysyłką pochodzi paręnaście godzin pod zasilaniem i jak będzie oki to dostanę nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='alvent' post='89176' date='03.03.2008, 19:21 ']Udała się reklamacja?

Moje chyba były używane. Albo ktoś sformatował dobrze akumulatory. Oglądnąłem 3 filmy, wysłuchałem 5 płyt. plus TV...grają dalej. Oczywiście nie cały czas, ale sądzę, że już jest dobrze.

Trochę gniotą uszy. Muszę pomyśleć również o przewodowych podłączonych do stacji bazowej. Zresztą szukam już dość dość długo słuchawek do stereo. Niestety większość z nich nie jest dla mnie zbyt wygodna. Jedyne które mógłbym nosić dość długo (po przymiarkach w sklepie) to Philipsy SHP 9000 - niestety dźwięk jest taki sobie.[/quote]

Faktycznie słuchawki dość mocno przylegają do głowy. Nawet zastanawiam się nad jakimś stuningowaniem tego aspektu :). Chętnie też dołożyłbym im nieco więcej wentylacji, żeby stały się chociaż trochę otwarte.

[quote name='alvent' post='89176' date='03.03.2008, 19:21 ']SławekR - jak grają Twoje senki w kinie podłączone do bazy Philipsa. Jak grają w stereo to wiem :( .[/quote]

Senki ze stacją bazową Philipsa grają bez problemu. Jakość wyjścia słuchawkowego w bazie jest powiedzmy przeciętna, nie jakaś super, ale i niespecjalnie jest się czego czepić. Powiedzmy że jest na poziomie wyjścia słuchawkowego średniej klasy odtwarzacza CD.

Jeśli chodzi o odsłuch wielokanałowy w filmach to wszystko w sumie jest ok, ale jednak słuchawki Philipsa są sprytniejsze. Przy filmach biją Sennheisery precyzją lokalizacji wirtualnych głośników. To co w odsłuchach stereofonicznych można Philipsom poczynić za zarzut, czyli nieco wycofana średnica, na rzecz góry i basu, w stosunku do praktycznie liniowego pasma Sennheiserów, w kinie domowym daje im zasadniczą przewagę. Za precyzyjne pozycjonowanie źródeł odpowiedzialna jest góra, w Sennheiserach ta góra jest nieco zamaskowana w filmach przez średnicę, co odbija się negatywnie na precyzji lokalizacji źródeł. Nie jest źle, ale Philipsy robią to zdecydowanie lepiej. Philipsy oddają przy tym świetnie filmowy charakter ścieżki dźwiękowej AC3 czy też DTS. Senki grają bardziej beznamiętnie i surowo, co w filmach niekoniecznie jest dobre. Stukot kopyt końskich, oddanie przestrzeni poprzez różnie mikro dźwięki typu szum wiatru, śpiewające ptaki, w Sennheiserach wypada nieco bardziej sztucznie, płasko i zimno. Philipsy kreują na tym samym materiale przyjemniejszą i bardziej naturalną scenę dźwiękową, oddając lepiej klimat filmu.

Widać że słuchawki Philipsa kochają dźwięk wielokanałowy, wprost uwielbiają filmy i Dolby Headphone i w tym aspekcie biją moje HD600 na głowę. Krótko mówiąc: do filmów zdecydowanie Philipsy, do odsłuchów stereofonicznych HD600. Co nie znaczy że na Philipsach nie da się słuchać muzyki, da się i to całkiem przyjemnie, ale Sennheisery są pod tym względem lepsze. Co zasadniczo nie jest dziwne, zważywszy że HD600 to ogólnie wyśmienite słuchawki.



[quote name='alvent' post='89176' date='03.03.2008, 19:21 ']I jeszcze jedno w zasadzie pytanie. Gdy podłączę po analogu CD i po Coaxialu to jest różnica w dźwięku - po złączu cyfrowym jest więcej "powietrza" , natomiast bas się zminiejsza, po analogu jest odwrotnie. Pomijam oczywiście jakość brzmienia tych Philipsów w stereo. Skąd taka różnica?[/quote]

Odczucia mam podobne, a różnica bierze się stąd, że przy połączeniu analogowym, mamy do czynienia z dodatkową konwersją analogowo-cyfrową. Dopiero sygnał po konwersji do cyfry, puszczany jest dalej na dekodery i do słuchawek. A tak właśnie objawia się działanie przetworników A/C. Trochę wcina szczegóły, stąd mniej "powietrza", a dźwięk staje się nieco wolniejszy, żeby nie powiedzieć zmulony, stąd wrażenie większego basu.

Bezpośrednio po złączu cyfrowym, pomijamy wstępną konwersję A/C, zostaje tylko ostateczna konwersja C/A, stąd i dźwięk bardziej rześki i lekki.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='SlawekR' post='89239' date='03.03.2008, 23:49 ']Faktycznie słuchawki dość mocno przylegają do głowy. Nawet zastanawiam się nad jakimś stuningowaniem tego aspektu :). Chętnie też dołożyłbym im nieco więcej wentylacji, żeby stały się chociaż trochę otwarte.[/quote]

Też o tym myślałem... Gorąca woda nie pomoże to tworzywo nie da sie formować postprocesowo :(
Może jakąś rozpórkę z kija leszczynowego ;-)

Jak już pisałem do stereo używam Philipsów 1000. Leżą doskonale, nie uciskają i można słuchac godzinami.
Mój konik to muzyka dawna i słuchanie XV-wiecznych polifonii w tych słuchawkach to naprawdę przyjemność.
One już chyba też są nieosiągalne. Udało mi się wiosną dostać nowiutkie z gwarancją na Allegro za 270 PLN.
Pozasłuchowe wrażenia to - ładny wyściełany boksik, odpinany kabelek w materiale (a nie w gumie),
Dwie złocone wtyki na mały i duży jack. Naprawde komplecik za te pieniądze mnie urzekł :)

Edytowane przez fatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fatman' post='89243' date='04.03.2008, 00:28 ']Też o tym myślałem... Gorąca woda nie pomoże to tworzywo nie da sie formować postprocesowo :(
Może jakąś rozpórkę z kija leszczynowego ;-)[/quote]

Ja myślałem raczej nad jakąś modyfikacją samych gąbek w muszlach. Skupić się na podparciu w kilku cwanych miejscach, a nie na całym obwodzie wokół ucha. To mogło by przynieść ciekawe efekty. Coś w stylu AKG K1000, oczywiście na mniejszą skalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

cały topic zaczął się od zapytania Sony MDR DS 3000 vs reszta świata...

Soniakowski produkt widzę, że odpadł w przedbiegach i nikt z Was nawet do tego modelu nie chce podejśc,
ja niestety najpierw zamówiłem (teraz czekam) a potem dotarłem do tego forum, po lekturze bym pewnie zmienił decyzję ale cóż...

ale do rzeczy,

kupiłem nie DS3000 a DS4000 czyli teoretycznie nowszy model, którego w ogóle w Europie nie ma, ciągnę go z Japonii,

pytanie, czy ktoś z Was miał do czynienia z DS4000? a jesli nie, jaki problem ma DS3000?

szumy generowane przez bezprzewodowe połączenie? słaba wirtualizacja dźwięku przestrzennego? ogólne kiepskie parametry odsłuchu?
możecie się do tego jakoś odnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='brt01' post='89248' date='04.03.2008, 01:57 ']witam,

cały topic zaczął się od zapytania Sony MDR DS 3000 vs reszta świata...

Soniakowski produkt widzę, że odpadł w przedbiegach i nikt z Was nawet do tego modelu nie chce podejśc,
ja niestety najpierw zamówiłem (teraz czekam) a potem dotarłem do tego forum, po lekturze bym pewnie zmienił decyzję ale cóż...

ale do rzeczy,

kupiłem nie DS3000 a DS4000 czyli teoretycznie nowszy model, którego w ogóle w Europie nie ma, ciągnę go z Japonii,

pytanie, czy ktoś z Was miał do czynienia z DS4000? a jesli nie, jaki problem ma DS3000?

szumy generowane przez bezprzewodowe połączenie? słaba wirtualizacja dźwięku przestrzennego? ogólne kiepskie parametry odsłuchu?
możecie się do tego jakoś odnieść?[/quote]
Odpadły, bo te sony to przesył na podczerwień, a wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że raczej nie wyjdzie z tego nic dobrego, dlatego te philipsy weszły na tapetę z transmisją FM i w dodatku kodowaną cyfrowo.
Ale jestem bardzo ciekaw Twojej opinii. Skrobnij coś na temat, jak już dostaniesz te soniacze, może okazać się, że się jednak myliliśmy, a słuchawki okażą się godne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fatman' post='89243' date='04.03.2008, 00:28 ']One już chyba też są nieosiągalne. Udało mi się wiosną dostać nowiutkie z gwarancją na Allegro za 270 PLN.[/quote]


fatman czy mógłbyś podzielić się wrażeniami z porównania Filipków HP1000 i tych z zestawu 1500U przy odsłuchu 5.1 (Kino Domowe) ?

SlawekR wyraził dość skrupulatnie dyskretną różnicę między Senkami HD600 a Filpami 1500U na korzyść Filipków, czy to samo tyczy się więc Filków 1000? Raczej ich segmentem jest odsłuch stereo, więc pewnie też nie bardzo do KD ale kto wie..

Tak szukając dziury w całym szukam po prostu jakichś słuchawek lepiej leżących na uszach niż te z zestawu Philipsa 1500U, ale musiałyby mieć tak jak SlawekR określił podkonturowaną górę i dół dla lepszej lokalizacji wirtualnej. Po prostu chyba się już czepiam. Najpierw niech przyjadą moje 1500, to stwierdzę organoleptycznie co i jak.

No i jeszcze sprawa średniej jakości wyjścia słuchawkowego, o którym wspominał SlawekR - czy jest sens pakować się w wypaśne słuchawki przewodowe, których jakość zostanie ograniczona przez to wyjście i w efekcie jakość końcowa będzie na poziomie bezprzewodowych z zestawu??


PS.

Philipsy HP1000 są nadal na Alelgro za 299zł, 24 mce gwarancji - były jakiś czas temu za 279 ;)


[url="http://www.allegro.pl/item319817252_nowe_philips_hp1000_idealne_na_prezentdlaaudiofila.html"]http://www.allegro.pl/item319817252_nowe_p...aaudiofila.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Funghi' post='89271' date='04.03.2008, 11:27 ']fatman czy mógłbyś podzielić się wrażeniami z porównania Filipków HP1000 i tych z zestawu 1500U przy odsłuchu 5.1 (Kino Domowe) ?

SlawekR wyraził dość skrupulatnie dyskretną różnicę między Senkami HD600 a Filpami 1500U na korzyść Filipków, czy to samo tyczy się więc Filków 1000? Raczej ich segmentem jest odsłuch stereo, więc pewnie też nie bardzo do KD ale kto wie..

No i jeszcze sprawa średniej jakości wyjścia słuchawkowego, o którym wspominał SlawekR - czy jest sens pakować się w wypaśne słuchawki przewodowe, których jakość zostanie ograniczona przez to wyjście i w efekcie jakość końcowa będzie na poziomie bezprzewodowych z zestawu??

PS.
Philipsy HP1000 są nadal na Alelgro za 299zł, 24 mce gwarancji - były jakiś czas temu za 279 ;)
[url="http://www.allegro.pl/item319817252_nowe_philips_hp1000_idealne_na_prezentdlaaudiofila.html"]http://www.allegro.pl/item319817252_nowe_p...aaudiofila.html[/url][/quote]

No i właśnie tu kupiłem. Polecam sklepik. Fakturka, gwarancja. Szybka dostawa. Nowa rzecz w oryginalnym pachnącym opakowaniu.

Co do dźwięku: wybitne w stereo. W KD dźwiek lżejszy niż z oryginalnymi 1500 ale też doskonale spozycjonowany.
Nawet bym powiedział lepiej. No i w uszy nie ciśnie. Więcej jest góry, bas leciutko wycofany. Znakomita średnica. SŁuchawki lekko leżą na uszach a wyściółki wokół uszu zrobione są z takiego mięciutkiego futerka (ne takiego jak w 1500). Dużo lżejsze.
Po 10 minutach oglądania filmu zapominasz. że masz coś na głowie. Poczytaj o tych słuchawkach jeszcze na innych forach.

A czy jest sens się pakować ? Za 290 pln uważam że warto.
Przecieżzawsze możesz wyjąć te słuchawki z gniazdka 1502 i właczyc sobie do amplitunera czy do CD bezpośrednio.
Tak słucham klasyki. Włączam do Ampli i daję Direct.

Edytowane przez fatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do poczytania:

[url="http://www.audiostereo.pl/Philips_SBC_HP1000_sluchawki-160-3146-15.html"]http://www.audiostereo.pl/Philips_SBC_HP10...60-3146-15.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu do poczytania na temat 1500U:

[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=454776&highlight=Philips+SBC+1000"]http://www.avforums.com/forums/showthread....hilips+SBC+1000[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przetestuję DS4000 to oczywiście podzielę się wrażeniami, jednak nie odsłuchiwałem filków, więc będzie mi ciężko się odnieść,
natomiast mam jeszcze jedno pytanie,

czy w kontekście budowania wirtualnej przestrzeni lepiej bazę słuchawek podłączyć bezpośrednio do dvd czy do amplitunera (optykiem),
na zdrowy rozum, ponieważ DS4000 ma własny dekoder pewnie to nie ma znaczenia.. co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich szanownych forumowiczow. Panowie bardzo mnie zacheciliscie do zakupu tych sluchawek Philipsa.Niestety nie ma ich w Polsce Znalazlem na stronie niemieckiej w sklepie ten model . Czy mozecie mi potwierdzic ze posiada on rowniez wejscia optyczne?

Link do strony:
[url="http://kommit24.de/produkt.html?id=12836&kat=99&chkrel=redirect&returnadd=%2Fwarenhinz.html%3Finp_varsetzen_name%3D%26inp_varsetzen_value%3D%26formsenden_text%3D%26bestnr%3Dhd1500%26menge%3D1%26x%3D20%26y%3D19"]http://kommit24.de/produkt.html?id=12836&a...x%3D20%26y%3D19[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez chcialem kupic w tym sklepie.

Gadalem z gosciem i mowil, ze to jest wersja z optycznym wejsciem cyfrowym. Niestety nie wysylaja do Polski, wiec temat updal.


Kupilem w innym niemieckim online sklepie (tez tylko z wysylka do Niemiec) ale dzieki temu, ze znajomy akurat przyjezdza za tydzien na swieta bede mial je w Polsce.


Nie wiem o co biega Niemcom z tym ograniczeniem wysylania. Pakuja tak samo, niech policza wieksze koszty wysylki i tyle. Ale jak nie chca zarabiac, to ich sprawa.


Pozostaje Tobie kupic z jakiegos E-bay'a albo Amazona niemieckiego i dogadac sie ze sprzedajacym czy wysle do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...