Skocz do zawartości
mystic

Słuchawki bezprzewodowe do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Pora odnowić troszkę temat. Naczytałem się o tych HD1500 i powiem szczerze,że trochę mi to zamieszało.Kino domowe było w planie,ale warunki jednak nie pozwalają.A jakichś małych pierdziawek nie chcę.No i wpadł mi temat słuchawek.Teraz używam senków 555,i nie mam im co za wiele do zarzucenia.Jednak do filmów przydało by się coś więcej.Ale co? Philipsy to już od dawna z drugiej albo trzeciej ręki.Czy można zaryzykować i kupić takowe? A może jest coś nowego? To jest niszowa kategoria sprzętu RTV-nie opłaca się takiego produkować, bo za mały zysk.Nawet gdyby kosztowały 2tyś. to w porównaniu z tradycyjnym sprzętem to pikuś.Do głośników trzeba znacznie więcej.Ale do rzeczy-co polecacie na dzień dzisiejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora odnowić troszkę temat. Naczytałem się o tych HD1500 i powiem szczerze,że trochę mi to zamieszało.Kino domowe było w planie,ale warunki jednak nie pozwalają.A jakichś małych pierdziawek nie chcę.No i wpadł mi temat słuchawek.Teraz używam senków 555,i nie mam im co za wiele do zarzucenia.Jednak do filmów przydało by się coś więcej.Ale co? Philipsy to już od dawna z drugiej albo trzeciej ręki.Czy można zaryzykować i kupić takowe? A może jest coś nowego? To jest niszowa kategoria sprzętu RTV-nie opłaca się takiego produkować, bo za mały zysk.Nawet gdyby kosztowały 2tyś. to w porównaniu z tradycyjnym sprzętem to pikuś.Do głośników trzeba znacznie więcej.Ale do rzeczy-co polecacie na dzień dzisiejszy?

Ja bym się nie zastanawiał na Twoim miejscu , tylko brał te Philipsy.

Mam swoje blisko 3 lata. Kupione używki na alledrogo. Używane średnio 2-3 razy w tygodniu do oglądania filmów i działają (odpukać w niemalowane) cały czas dobrze. 2 pakiety akumulatorków firmowych, z czego jeden na stałe włożony do ładowarki wbudowanej w bazę, pozwalają zachować ciągłość oglądania w przypadku wyczerpania się kompletu ze słuchawek.

Za każdym razem, jak je mam na uszach i słyszę w nich ten bas i przestrzeń , to mam wielkiego banana na mojej twarzy. Doznania iście kinowe, z tą jedną różnicą, że mogę sobie w nich tak podkręcić volume, że aż bębenki "trzeszczą" ,nie budząc przy tym śpiącej obok małżonki :P

Pamiętaj jednak o jednym, co byś ewentualnie nie był rozczarowany. One nie nadają się do muzyki. Jako, że to jest transmisja radiowa analogowa (dużo lepsza niż IR, bo możesz łazić do innych pokoi, WC itp nie gubiąc sygnału), to mają szumy. Co prawda jedynie lekko wyczuwalne, ale jednak je mają. W przypadku filmów w ogóle to nie przeszkadza, ale przy dobrej studyjnej muzyce z CD już tak.

Edytowane przez Mars_2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się opinią. Jeszcze z innej strony chciałbym spojrzeć na temat.Bezprzewodowe już opisane, a jak się ma sprawa z tradycyjnymi, ale pod kątem filmów? Do muzyki mam te 555,ale do kina to chyba zdecydowanie coś innego. Kabel szczerze mówiąc dla mnie osobiście nie jest jakimś nieudogodnieniem. Przeglądam co jest dostępne w necie,jednak to tylko suche opisy no i przede wszystkim dedykowane do gier. A przydała by się jakaś sprawdzona opinia. To nie jest wątek na ten temat ale jak już tu napisałem to może jeszcze ktoś podzieli się doświadczeniami.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertuj ten temat od początku - gdzieś było wspominane porównanie z innymi słuchawkami podłączanymi do bazy (z tego co pamiętam wyjście analogowe w bazie jest takie sobie niestety).

Weź też pod uwagę, że wieczorem można obejrzeć nie tylko film akcji bez budzenia dziecka lub żony, ale także bezproblemowo pograć w jakąś gierkę. Baza ma dwa wejścia cyfrowe - podłączasz kompa i odtwarzacz / wzmacniacz (chyba, że komp w innym pokoju).

No i trochę na temat samych 1500U. Moim zdaniem mają jedną ale dość istotną wadę - uciskają, nawet małżonka drobnej budowy się uskarżała. Można, a nawet trzeba się do tego przyzwyczaić.

Philips niestety nie wydał godnego ich następcy, a na rynku europejskim trudno znaleźć coś podobnego. Jedyną alternatywą są sprzedawane w Japonii i USA modele Pioneer'a:

1) Pioneer SE-DIR800C lub wyższy SE-DIR2000C: modele z tych samych lat co Philips, ale z transmisją na podczerwień (lżejsze i wygodniejsze słuchawki, według testów na zagranicznych forach trochę lepsze od Philipsów). Wada - słuchawki muszą widzieć się z bazą.

http://www.avforums.com/forums/headphones-headphone-amps/454776-5-1-headphone-surround-sound-showdown-pioneer-se-dir2000c-vs-philips-sbc-hd1500u.html

2) Pioneer SE-DRS3000C model najnowszy (2008) - podobne ale z transmisją cyfrową (jak Philipsy), słuchawki również lekkie i wygodne. Nie mają wyjścia na słuchawki przewodowe.

Szkoda, wielka szkoda, że nie chcą ich oferować w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat,

w sumie nic teraz nie ma nowego na rynku a o Pioneer SE-DIR 800 C i Philips SBC HD 1500 U można już praktycznie zapomnieć nawet używek nie ma,kopalem teraz dobra 1godz i tylko znalazłem na eBay Pioneer Digital Cordless Surround Headphone SE-DIR800C-2 cena około 220 euro z przesyłką.

Co ciekawe gdy już zaczynałem wrzeć i do zamówienia było coryz bliżej skalpem się na cale moje szczęście ze to są SE-DIR800C a nie SE-DIR800C-2 i po ptokach.

Jako ze nie mam żadnego Playera w domu a wszystkie filmy i muzę oglądam i słucham na Asrock Ion 330+XBMC pomyślałem co by tak zamówić Logitech Wireless Gaming Headset G930,i tu moja prosba :miał już ktoś ten headset w ręce bardzo bym prosił o jakieś pomocne uwagi lub spostrzeżenia.

Cenowo wypada bardzo dobrze w MM leży na pulce około 40 euro droższy niż w internecie ale jest dostępny B) a i oceny tez ma niezłe.

WIEM ZE NIE JEST TO DZIAŁ PC ALE PO CO ZAŚMIECAĆ FORUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam słuchawek. Chcę je podłączyć do WD Playera kablem optycznym. Czy znajdę coś (nie musi być bezprzewodowo) takie w cenie do 600zł? Wszystkie słuchawki z tematu są już praktycznie niedostępne, szukam i nic nie mogę znaleźć.

Czy słuchawki SE-DRS3000C, które też są wymieniane w temacie spokojnie będą współpracować z WD Media Playerem i dźwiękiem DTS w filmach mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...