Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodzi o to ze mi sie nie chce poszukac ..poprostu nie ma jasno wytlumaczone ...kazdy pisze cos o pinach w lini ale o co w tym chodzi tak naprawde ..mam wyciagnac piny z przejsciowki ..nie kumam tego wcale ..prosze o pomoc ..jasne wytlumaczenie ..nie wydaje mi sie ze to tak duzo ...na www.networkedmediatank.com kazdy pisze po swojemu ..angielska strona wiec szczeze nie kumam za bardzo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seba8333' post='133969' date='30.11.2008, 22:55 ']nie chodzi o to ze mi sie nie chce poszukac ..poprostu nie ma jasno wytlumaczone ...kazdy pisze cos o pinach w lini ale o co w tym chodzi tak naprawde ..mam wyciagnac piny z przejsciowki ..nie kumam tego wcale ..prosze o pomoc ..jasne wytlumaczenie ..nie wydaje mi sie ze to tak duzo ...na www.networkedmediatank.com kazdy pisze po swojemu ..angielska strona wiec szczeze nie kumam za bardzo ....[/quote]
"SzczeZe" ..... jeśli nie "kumasz" naszych wcześniejszych tłumaczeń to raczej się za to nie zabieraj.
Możesz spalić sobie wejście ATA w Popcornie.

Mówię to jak najbardziej poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz kiedy mam dysk i stracilem kase na adapter chyba nic mi nie zostalo jak tylko to podlaczyc ...a nie kumam tlumaczen bo kazdy tlumaczy po swojemu..nadal nie rozumie dla czego jest to takie wielkie ale by cos wytlumaczyc ..wejscie spalil bym juz dawno ...obrazalem kabel na wszystkie strony i adapter tez i bawilem sie z pinami jak to tylko mozliwe poki co nadal chodzi...ale prada jak spale to po ptakach dla tego prosze o instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
specjalnie dla Ciebie poszukałem i znalazłem organoleptyczną prezentację tak byś widział z czym taki patent się wiąże.

a o tym wszystkim można poczytać [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9099&st=80#entry88711"]TUTAJ[/url]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Alcazar wow super to wyglada ...zamotane niezle ..ja mam kabel 80pin i po obu stronach gniazda wejsciowe pozniej dolaczylem piny do obu stron podlaczylem pod popcorna i nie dziala swieci sie dioda na niebiesko dysk dziala ale nie widzi go popcorn ..zamowilem kabel z wejsciem takim jak na plytach glownych ..po obu stronach i 40 pin ..moze to zadziala ...jak patrze na te zdjecia co dodales to wyglada strasznie skaplikowane ..zwlaszcza polaczenie tych gniazd.ale widac ze to dziala ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok wiec juz popcorn dziala . a wystarczy tylko ten kabel [url="http://www.hoydnewsnetwork.com/PVR/40pin-male-to-male.jpg"]http://www.hoydnewsnetwork.com/PVR/40pin-male-to-male.jpg[/url] i nic wiecej zaczelo ladnie smigac.....jedyny problem to movie jukebox nie da sie otwozyc filmu ..ale wydaje mi sie ze to nowy soft .. ale to sie powinno dac zalatwic..poki co sata i filmy chodza tak wiec dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli niestartuja ci filmu z Jukeboxa to nie wina firmware tylko blednej scieszki do katalogu z filmem, sam to mialem wiec wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seba8333'][url="http://www.hoydnewsnetwork.com/PVR/40pin-male-to-male.jpg"]http://www.hoydnewsnetwork.com/PVR/40pin-male-to-male.jpg[/url][/quote]
Nieźle sobie poradziłeś :blink: A gdzie kupiłeś taką przejściówkę? Bo normalnie ciężko takie coś dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='134672' date='03.12.2008, 21:06 ']jak ci potrzebna to pisz , zanim mi ja doslali to juz zmienilem PH :D[/quote]
Dzięki za pamięć ale mój Popcornik ma już włożony dysk 2.5 SATA. Poradziłem sobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='134672' date='03.12.2008, 20:06 ']jak ci potrzebna to pisz , zanim mi ja doslali to juz zmienilem PH :)[/quote]
A ile by kosztowała mnie taka przyjemność - gdzie można coś takiego dorwać ? ATA 400 GB mi się zapycha :( i chyba jednak na zew. sata będę przechodził.

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda Alcazar to wina Jukeboxa zmienilem na starsza wersje 10.0 i dziala ..dzieki za podpowiedz.....Jesli chodzi o kabel dostalem go z angielskiej strony za jakies 7 funtow ..nie wiem po ile stoi funt tak wiec ..trzeba to sobie przeliczyc ..a to ze jestem w Anglii to ..czekalem na przesylke jakies 4 dni ..gdyby chciec to wyslac do Polski pewnie zajelo by to tydzien ..z dostaniem tu i przeslaniem ,w 1 klasie trwa to jakies 3 dni z Anglii do Polski ..tak wiec calkiem niezle ..oczywiscie jakies opoznienia tez sa liczone w to ...ale tak jak mowie aby nic nie modzic to sie oplaca...Fakt faktem ze koncowka nie miesci sie do popcorna ,wyglada troche inaczej niz ta na fotce jest minimalnie dluzsza ,oczywiscie ma 40 pin i kabel jest 40 pin..ale zaczep jest dluzszy wiec trzeba go podlamac z jednej strony ..ale to nic nie robi z kabelm ..wiec jest ok..pod koniec tygodnia ..zapodam fotke jesli dojde jak to zrobic..i moze jakis film ..bo widze ze nie mozna nic znalesc na youtube ..powinno to pomoc komus.Moj dysk jest to WD10EACS 1TB 16 MB ...nie slychac go i sie nie grzeje Wczoraj ogladalem Kompania braci wszystkie 10 odcinkow i nie bylo problemow ..co do torrentow nie wiem ..nie sciagam przez popcorna..uzywam laptopa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Czy kukurydza odtworzy filmy z zewnętrznego odtwarzacza Blu-Ray po usb np. LG BE06LU10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można podpiąć zewnętrzny dysk po usb bez dodatkowego zasilania 2.5cala i czy on zadziała bo jak podpinam to dysk piszczy i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to piszczy ?
A nie trzeba tego dysku podpinać pod 2xusb - niektóre laptopy dają za małe napięcie na pojedyncze usb , nie wiem jak w PCH to jest. Do 2,5 cala prawie zawsze dostawałem przewód z 2xusb z jednej strony, nie masz takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tylko jeden ale już doszedłem porostu jako nazwa dysku było DATA zamiast Dysk i chyba dlatego go nie widział po zmianie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj jeden sie nazywa "MAINFRAME" , drugi nazywa sie "PORTABLE HD" , a trzeci "RODZINNE ARCHIWUM" - ale co to ma do rzeczy?

wszystkie są widoczne i normalnie można z nich korzystać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak kabel co mam nie jest taki piekny jak by sie wydawalo ...ladnie chodzilo i juz nie chodzi ....jak wlacze popcorna widac ze czyta dysk ale nie wlancza sie menu glowne hmm ..a czasem sie uda ze ladnie chodzi ..do bani. ... jakies wskazowki ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='135972' date='10.12.2008, 16:23 ']moj jeden sie nazywa "MAINFRAME" , drugi nazywa sie "PORTABLE HD" , a trzeci "RODZINNE ARCHIWUM" - ale co to ma do rzeczy?

wszystkie są widoczne i normalnie można z nich korzystać...[/quote]
No faktycznie chyba nie jest z tym nic związane na początku tak myślałem ale teraz nie wiem dlaczego dysk nie załapuje od razu tylko po paru we tchnięciach do popcorna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszkodzone usb w popcornie, uszkodzony kabel usb albo za małe zasilanie dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie przeczytałem wszystkie wiadomości i szczerze mówiąc dalej się waham jaki dysk twardy kupić,
wszyscy się mniej więcej zgadzają że dyski 2,5' są ciche,a le też są głosy że samsung 750GB - 3,5' jest cichy i zimny
więc co mi ogólnie polecacie, dodam że nie chcę dysku w zewnętrznej obudowie chciałbym go zapakować do Popcorna.

Jak oglądam Ceny dysków to też jest rozrzut:

Samsung 500 GB 2,5' to koszt 399 (http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Samsung_SpinPoint_M6_500_GB_5400_8MB_Serial_ATA/150_/pelny,id,61072/)
a
Samsung 750 GB 3,5' to koszt 299 (http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Samsung_SpinPoint_F1_750_GB_SATA_II_32MB_cache_NCQ_/pelny,id,49123/)

Wiem że to jeden z droższych sklepów ale dałem tlyko takie porównanie,
wieć dysk 2,5 cala nie dość że mniejsza pojemność to jeszcze mniejsza prędkośc obrotowa, i tu moje pytanie, czy ten dysk 3,5 cala grzeje się bardzo i czy głośno chodzi ?

Ogólnie co polecacie 2,5 czy 3,5 cala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='_kamil' post='137031' date='16.12.2008, 18:24 ']witajcie przeczytałem wszystkie wiadomości i szczerze mówiąc dalej się waham jaki dysk twardy kupić,
wszyscy się mniej więcej zgadzają że dyski 2,5' są ciche,a le też są głosy że samsung 750GB - 3,5' jest cichy i zimny
więc co mi ogólnie polecacie, dodam że nie chcę dysku w zewnętrznej obudowie chciałbym go zapakować do Popcorna.

Jak oglądam Ceny dysków to też jest rozrzut:

Samsung 500 GB 2,5' to koszt 399 (http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Samsung_SpinPoint_M6_500_GB_5400_8MB_Serial_ATA/150_/pelny,id,61072/)
a
Samsung 750 GB 3,5' to koszt 299 (http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Samsung_SpinPoint_F1_750_GB_SATA_II_32MB_cache_NCQ_/pelny,id,49123/)

Wiem że to jeden z droższych sklepów ale dałem tlyko takie porównanie,
wieć dysk 2,5 cala nie dość że mniejsza pojemność to jeszcze mniejsza prędkośc obrotowa, i tu moje pytanie, czy ten dysk 3,5 cala grzeje się bardzo i czy głośno chodzi ?

Ogólnie co polecacie 2,5 czy 3,5 cala ?[/quote]

Ja już pisałem w tym temacie o swoim dysku 3,5 Seagate'a który w PH chodził głośniej niż kosiarka i po niecałym miesiącu padł. Aktualnie czekam na WD Scorpio 250GB 2,5 cala ATA/100, przejściówka czeka, lada dzień powinien przyjść więc podzielę się swoimi spostrzeżeniami na forum jak tylko go zaprzęgnę do pracy w Popcornie.

A tak przy okazji to ten 2,5 cala dysk co podałeś to jest SATA a z tego co mi wiadomo, to są cholerne problemy z przejściówkami ATA SATA w PH. Na forum NMT kupa tematów o tym. Niestety 2,5 cala ATA największe to 250 GB. Edytowane przez Ator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opisywałem już temat.
Dyski 2.5 cala są wolniejsze a co za tym idzie: cichsze i mniej grzejące się od 3.5 calowych.
Mi udało się bez problemu podłączyć 2.5 calowy dysk SATA do popcorna (wewnątrz jogo obudowy).
Jest dosyć chłodno i kompletnie bezgłośnie.

Z czystym sumieniem polecam to rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale piszecie że trzeba jakąś prześciówkę jak z informacji na stronie
[url="http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?module=onlinestore&pluginoption=catalog&task=info&item_id=10&main_id=0&category_id="]http://www.popcornhour.com/onlinestore/ind...mp;category_id=[/url]

Wynika że popcorn ma interfejs SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...