Skocz do zawartości
macnow

Zakupy w UK

Rekomendowane odpowiedzi

Misfit do mnie do tej pory jedna nie doszla a wyslana 11.. I cos czuje ze po nowym roku przyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Amazon.co.uk sa jakies znaczace przeceny pomiedzy swietami a nowym rokiem, lub po nowym roku?

mam pare pozycji w planach

Tak, co roku fajne promocje na Amazon UK są zaraz po Świętach i do mniej więcej końca stycznia. W zeszłym roku było dużo fajnych tytułów w akcji 2 filmy za 16 funtów na BD.

Mam nadzieję, że trafi się coś fajnego bo dostałem od nich voucher na 20 GBP i szkoda by się zmarnował:)

Ale generalnie po prostu warto poczekać kilka miesięcy od premiery by kupić tam coś naprawdę tanio.

Przykładowo - można spojrzeć na cenę Władcy Pierścieni na BD - dziś kosztuje tam raptem 17,99 GBP. Za jakiś czas w podobnej cenie będzie tam pewnie Zabójcza Broń 1-4 czy Alien Anthology.

A propos waszych spóźnionych przesyłek, jak pisałem byłem w podobnej sytuacji. Ale po tygodniu napisałem do Customer Service Amazona UK i bezpośrednio do Deutsche Post DHL. W efekcie już następnego dnia przesyłka "znalazła się" a w poniedziałek rano już miałem ją w domu. Z doświadczenia polecam więc nie siedzieć bezczynnie tylko monitować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos waszych spóźnionych przesyłek, jak pisałem byłem w podobnej sytuacji. Ale po tygodniu napisałem do Customer Service Amazona UK i bezpośrednio do Deutsche Post DHL. W efekcie już następnego dnia przesyłka "znalazła się" a w poniedziałek rano już miałem ją w domu. Z doświadczenia polecam więc nie siedzieć bezczynnie tylko monitować.

Pierwsza rzecz jaką zrobiłem po upłynięciu przewidywanego terminu dostawy to kontakt z ich Customer Service (trzy dni temu), ale niewiele to pomogło - dostałem maila z przeprosinami i opcją zwrotu kasy czyli anulowania zamówienia, a jakby przesyłka w między czasie dotarła to ponownie obciążą kartę. Postanowiłem czekać bo na szczęście nie były to prezenty na święta.

No nic, spróbuję jeszcze wysmarować maila do DHL, może faktycznie to spowoduje przyspieszenie dostawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowiedzi na mojego maila do dhl.de. Amazon też miał się z nimi kontaktować, ale bez rezultatu - przesyłka od 2.5 tyg stoi w tym samym miejscu.

Amazon wysyła do mnie zamówienie jeszcze raz - tym razem wysyłka jako Standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT na te produkty w UK to 17.5% w PL 22% (a za chwilę 23%)...

Nie będzie tak różowo i w UK, bo Vat u nich tez leci na 20% od nowego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowiedzi na mojego maila do dhl.de. Amazon też miał się z nimi kontaktować, ale bez rezultatu - przesyłka od 2.5 tyg stoi w tym samym miejscu.

Amazon wysyła do mnie zamówienie jeszcze raz - tym razem wysyłka jako Standard.

Ktorego zamawiales? Mi niby zamowienie zostalo wyslane 11 grudnia i nie wiem czy czekac czy zglosci to na stronie Amazon..

pytanie dodatkowe, jak paczka sie zdubluje przy ponownym wyslaniu i dojda dwie, co zrobic? Odsylac, nie przyjmowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 6 grudnia i do dziś paczka nie dotarła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesyłkę wysłaną z Amazonu uk 21.12.2010 miałem w skrzynce po 8 dniach.(Nie było mnie w domu i kurier wrzucił ją do skrzynki na listy).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tak różowo i w UK, bo Vat u nich tez leci na 20% od nowego roku.

W AmazonUK generalnie obowiązuje VAT angielski i tak mają skalkulowane ceny, ale wysyłając przesyłkę do Polski macie liczony już VAT Polski.

Przykładowo wyciąg z mojego ostatniego zamówienia:

Item(s) Subtotal: 102.04

Postage & Packing: 0.00

-----

Total before VAT: 102.04

VAT: 22.45

-----

Total: 124.49

Promotion Applied: -40.00

-----

Total for this Delivery: 84.49

Jak widać wyliczony VAT 22,45 funtów to dokładnie nasza stawka 22%.

Tak więc podwyżka VAT w UK dotyczy i nas bo podwyższy ceny Amazona na stronie, który kalkuluje je pod kątem Brytyjczyka.

Co do pytania kolegi BrzozyLuk. Jeżeli Amazon wysyła Ci ponownie zamówienie, to na Twoim miejscu nie przyjmowałbym przesyłki z DHL, nawet jeśli dotrze w międzyczasie. Przesyłka z DHL jest monitorowana i obciążą Cię za obie przesyłki jeżeli jednej nie odeślesz. A odsyłanie przesyłki na własny koszt do UK jest dość drogie.

Edytowane przez Astromatrix
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem Saving Private Ryan 27 XII z HMV. Został wysłany 14 XII,a paczka miała pieczątkę urzędu celnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim zamówieniu z AmazonUK jestem pozytywnie zaszokowany szybkością realizacji.

Przesyłka wysłana wczoraj w Niemiec była u mnie w domu dziś w południe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie nadal nie dotarla, w poniedzialek chyba napisze maila do Amazonu:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie po 2.5 tyg czekania i wysłania dwóch maili z ponagleniem do amazon.co.uk, wysłali jeszcze raz DHL'em. Paczka przyszła standardowo w 5 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie z Amazonu.uk *Rome* szedł 4 dni,wysłali 3.01 2011(poniedziałek) DHlem .de, a dzisiaj przesyłka była już u mnie. Szybko i sprawnie. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis ostatni dzien promocji letniej na play.com. Z tego co wiem wysylają teraz do Polski także. Filmy w promocji po 8f lub 15f za dwie sztuki.

Edytowane przez gloszuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis ostatni dzien promocji letniej na play.com. Z tego co wiem wysylają teraz do Polski także. Filmy w promocji po 8f lub 15f za dwie sztuki.

Do Polski nie wysyłają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem wysylają teraz do Polski także.

niestety do polski wciaz nie wysyłaja, bombarduje ich @ raz na miesiac, zeby otwarli sie na nasz rynek, ale cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba jakąś kwotę przekroczyć żeby do Polski wysyłka była gratis ?

nie; każdy zakup jest wysyłany za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym www.zavvi.com - w promocji 2for12GBP są dostępne filmy w Polskiej wersji językowej ?

Kupowałem w tej promocji (Last action hero, vertical limit), filmy są bez polskiej wersji językowej. Podejrzewam, ze jest tak z większością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w tej promocji (Last action hero, vertical limit), filmy są bez polskiej wersji językowej. Podejrzewam, ze jest tak z większością.

VERTICAL LIMIT wydany w UK ma polskie napisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...