Skocz do zawartości
macnow

Zakupy w UK

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Lukasz436' post='93544' date='28.03.2008, 16:56 ']Niestety nie - obydwa filmy nie posiadają Polskich napisów.[/quote]
Obydwa?! :)

Wobec tego zakupy na tym całym dvd.co.uk są jak randka w ciemno! :)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='93612' date='29.03.2008, 00:11 ']Obydwa?! :) Wobec tego zakupy na tym całym dvd.co.uk są jak randka w ciemno, kupujesz kota w worku! :)[/quote]

Nie - trzeba wiedzieć które filmy posiadają w Anglii Polskie napisy. Około 75% wydań z Sony je posiada. Zawsze możesz sprawdzić na www.blurayrevolution.co.uk.

Ja zamówiłem sobie we Wtorek "Click" z Polskimi napisami. Wczoraj przyszedł:)

Nie raz naprawdę przed zakupem warto spytać na forum czy dany film napisy posiada - napewno ktoś odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lukasz436' post='93632' date='29.03.2008, 08:01 ']Polskie napisy. Około 75% wydań z Sony je posiada.

Nie raz naprawdę przed zakupem warto spytać na forum czy dany film napisy posiada - napewno ktoś odpowie.

Zawsze możesz sprawdzić na www.blurayrevolution.co.uk.[/quote]
Chyba przesadziłeś z tym przelicznikiem procentowym. :rolleyes:

Problem w tym, że właśnie kierowałem się naszym forum - lista, którą skompletował [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8513&hl=polskimi+napisami"]Sławomir Poral[/url]...

Na Twojej stronie jakoś nie widzę takich informacji - prędzej [url="http://www.ezydvd.com.au/mech/search.zml?ps=1&av_label=&id=AFBeP%3AiG2Xk&f=Title&q=&se=Blu-ray&ca=&di=&av=&ra=&au=&au2=&re=&pr=&pr2=&or=&la=&su=Polish&ob="]tu[/url] (zajrzałem dopiero po zakupie).

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polskimi napisami rzeczywiście jest bardzo słabo. W zasadzie mają je tylko te filmy, które można też dostać np. w polskim Media Markt. Poza tym większość tych filmów była już emitowana np. w Canal+ HD - np. "Click" chyba tydzień temu, a dziś będzie "Noc w muzeum". Zakup takich filmów na płycie to zatem żaden cymes, zwłaszcza że nie są to arcydzieła.
Dziwne, że wydawcy wolą zamieszczać na płytach napisy po islandzku niż po polsku. Zwłaszcza że w samej Islandii Polacy stanowią już chyba większość :rolleyes:. Mam nadzieję, że kilkaset tysięcy Polaków w Wielkiej Brytanii w końcu zmieni sytuację.

Zresztą w ogóle wybór filmów na BD jest wciąż bardzo mizerny. Na razie bardziej kupuję filmy z powodu wysokiej rozdzielczości niż dla nich samych (niestety). Z listy dostępnych pozycji ja chętnie kupiłbym np. "Dejavu" i "Starship Troopers", ale te chyba nie mają polskich napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viewer' post='93673' date='29.03.2008, 15:55 ']Zresztą w ogóle wybór filmów na BD jest wciąż bardzo mizerny. Na razie bardziej kupuję filmy z powodu wysokiej rozdzielczości niż dla nich samych (niestety).[/quote]
Nareszcie ktoś to powiedział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='93539' date='28.03.2008, 17:32 ']Zamówiłem w środę dwa tytuły Blu-ray - "50 First Dates" i "Ghost Rider" - i dziś już przyszły! :( Ze Szwajcarii!

Teraz czekam na "Pursuit of Happyness". :)

PS: Na odwrocie obu filmów nie widzę wzmianki o wersji polskiej - czy mimo to mogę śmiało otwierać z pewnością, że jest?[/quote]

Zawsze przed zakupem zaglądaj na stronke www.zavvi.co.uk Napewno nie na ezydvd.
np kopiujesz nr katalogowy 50 randek SBR32714 i wklepujesz na zavvi, wynik: [url="http://www.zavvi.co.uk/SBR32714-50-First-Dates/762160/q.r10.1/p.jsf"]http://www.zavvi.co.uk/SBR32714-50-First-D...0/q.r10.1/p.jsf[/url] dodatkowo są tez zdjęcia okładki.

Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jax' post='93722' date='29.03.2008, 20:23 ']Zawsze przed zakupem zaglądaj na stronke www.zavvi.co.uk Napewno nie na ezydvd.
np kopiujesz nr katalogowy 50 randek SBR32714 i wklepujesz na zavvi, wynik: [url="http://www.zavvi.co.uk/SBR32714-50-First-Dates/762160/q.r10.1/p.jsf"]http://www.zavvi.co.uk/SBR32714-50-First-D...0/q.r10.1/p.jsf[/url] dodatkowo są tez zdjęcia okładki.[/quote]
Dzięki wielkie, przyda mi się. :(

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam większych problemów z kupowaniem w Anglii. Dokładnie wiem które wydania posiadają Polskie napisy.

Nie zgodzę się z twierdzeniem że wybór filmów w Blu-Ray jest słaby. Obecnie na rynku mamy dostępnych około 500 tytułów (z tym około 80 z Polskimi napisami). Rynek się dynamicznie rozwija. Już niedługo z Polskimi napisami bedą wychodziły wszystkie filmy z Walt Disney / Bouena Vista a także Warner Home Video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lukasz436' post='93790' date='30.03.2008, 11:19 ']Ja nie mam większych problemów z kupowaniem w Anglii. Dokładnie wiem które wydania posiadają Polskie napisy.

Nie zgodzę się z twierdzeniem że wybór filmów w Blu-Ray jest słaby. Obecnie na rynku mamy dostępnych około 500 tytułów (z tym około 80 z Polskimi napisami). Rynek się dynamicznie rozwija. Już niedługo z Polskimi napisami bedą wychodziły wszystkie filmy z Walt Disney / Bouena Vista a także Warner Home Video.[/quote]

Byle jak najszybcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lukasz436' post='93790' date='30.03.2008, 10:19 ']Ja nie mam większych problemów z kupowaniem w Anglii. Dokładnie wiem które wydania posiadają Polskie napisy.

Nie zgodzę się z twierdzeniem że wybór filmów w Blu-Ray jest słaby. Obecnie na rynku mamy dostępnych około 500 tytułów (z tym około 80 z Polskimi napisami). Rynek się dynamicznie rozwija. Już niedługo z Polskimi napisami bedą wychodziły wszystkie filmy z Walt Disney / Bouena Vista a także Warner Home Video.[/quote]
Jeśli to będą produkcje dla dzieci to przydało by się audio Pl Edytowane przez hazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lukasz436' post='93790' date='30.03.2008, 10:19 ']Nie zgodzę się z twierdzeniem że wybór filmów w Blu-Ray jest słaby. Obecnie na rynku mamy dostępnych około 500 tytułów (z tym około 80 z Polskimi napisami). Rynek się dynamicznie rozwija. Już niedługo z Polskimi napisami bedą wychodziły wszystkie filmy z Walt Disney / Bouena Vista a także Warner Home Video.[/quote]
80 na 500 tytułów to dużo?
W tym przypadku ja się nie zgodzę...

I jeśli chodzi o dynamiczne rozwijanie to prawda, ale o nas w dalszym ciągu myślą tak samo.

A wydawcom też gratuluję - wolą wrzucić napisy hinduskie, niż np. polskie, a wiadomo kto bardziej by na tym skorzystał.

I Warner Home Video też mogłoby się wcześniej obudzić - wyszły już w sumie same perełki, ale nie dla nas! :)

Pozostaje czekać na update do BD Profile 2.0 z możliwością pobierania napisów do filmów, a i nie wiadomo, czy będzie to się tyczyło każdego filmu...

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jax' post='93722' date='29.03.2008, 21:23 ']Zawsze przed zakupem zaglądaj na stronke www.zavvi.co.uk Napewno nie na ezydvd.
np kopiujesz nr katalogowy 50 randek SBR32714 i wklepujesz na zavvi, wynik: [url="http://www.zavvi.co.uk/SBR32714-50-First-Dates/762160/q.r10.1/p.jsf"]http://www.zavvi.co.uk/SBR32714-50-First-D...0/q.r10.1/p.jsf[/url] dodatkowo są tez zdjęcia okładki.[/quote]

Ja również używam [url="http://www.zavvi.co.uk"]http://www.zavvi.co.uk[/url] w celu sprawdzenia szczegółw wydania - używam z przymusu, ale nie zarekomendowałbym tej strony z entuzjazmem. [b]Popatrzcie na oczywiste błędy w opisach dzwieku[/b]. W związku z ostatnimi obniżkami cen na wydania hd-dvd, dokupilem kilkanascie tytułów do kolekcji. Podczas moich prób sprawdzenia interesujacych mnie pozycji na [url="http://www.zavvi.co.uk"]http://www.zavvi.co.uk[/url] dowiedzialem sie, ze kilka z tytów posiada wylacznie dzwiek stereo albo DD 2.0 ! np.:: "The Chronicles Of Riddick" czy "The Bourne Ultimatum", ale pozostała większość tez nalezala do filmow akcji, wiec z duza doza prawdopodobienstwa mozna wykluczyc brak sciezki surround.
Na prozno też szukać tam informacji na temat sporej czesci filmow znalezionych na niemieckim czy francuzkim Amazonie - numery katalogowe po prostu sie nie zgadzaja.
Znane sa tez i opisywane na forum przypadki, w ktorych opis ze stron internetowych lub okladek samych filmow podają nieprawdę co do zawartosci polskich napisów.
Wprawdzie obecnosc polskich napisow nie jest dla mnie kryterium wyboru, skłamałbym gdybym napisał, ze nie szukam informacji i nie wybieram wydan pod względem ich zawartosci, ale dotyczy to jakosci dzwieku, dodatkow czy wersji samego filmu (no moze jeszcze obecnosci hiszpanskiej wersji jezykowej, bo wraz z rodzina zaczynamy uczyc sie tego jezyka). Wierzę jednak że dla wielu z Nas obecność polskich napisów jest bardzo ważna. Dlatego [b]moze pora pokusic sie o usytematyzowanie tego tematu w osobnym i tylko temu poswięconym watku, aby zbudować uzyteczną baze inforamcji na temat wydan z polskimi napisami, a jednoczesnie uczynic inne wątki przejrzystymi i wolnymi i od powtórzeń.[/b]

pozdrawiam

binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='binary' post='93824' date='30.03.2008, 13:23 '][b]moze pora pokusic sie o usytematyzowanie tego tematu w osobnym i tylko temu poswięconym watku, aby zbudować uzyteczną baze inforamcji na temat wydan z polskimi napisami, a jednoczesnie uczynic inne wątki przejrzystymi i wolnymi i od powtórzeń.[/b][/quote]

w całej rozciągłości - POPIERAM
przydał by się taki temat podczepiony w dziale "Filmy Blu-Ray"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='93832' date='30.03.2008, 15:01 ']w całej rozciągłości - POPIERAM
przydał by się taki temat podczepiony w dziale "Filmy Blu-Ray"[/quote]

Chcieliscie i macie. Juz jest temat.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='93838' date='30.03.2008, 14:31 ']Chcieliscie i macie. Juz jest temat.

Autorus[/quote]
To może ja podam [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=10065&st=0&gopid=93866&#entry93866"]link[/url], Autorusowi się nie chciało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lukasz436' post='93790' date='30.03.2008, 11:19 ']Ja nie mam większych problemów z kupowaniem w Anglii. Dokładnie wiem które wydania posiadają Polskie napisy.

Nie zgodzę się z twierdzeniem że wybór filmów w Blu-Ray jest słaby. Obecnie na rynku mamy dostępnych około 500 tytułów (z tym około 80 z Polskimi napisami). Rynek się dynamicznie rozwija. Już niedługo z Polskimi napisami bedą wychodziły wszystkie filmy z Walt Disney / Bouena Vista a także Warner Home Video.[/quote]

Rynek się dynamicznie rozwija? Tak ale nie dla Polaków :)
Prawie każdy ciekawy tytuł w zapowiedziach na stronach sklepów w UK nie posiada polskiej wersji językowej.
Tragedia a nie rozwój. A to co wychodzi u nas to wielkie NIC. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adalo' post='93871' date='30.03.2008, 17:29 ']Rynek się dynamicznie rozwija? Tak ale nie dla Polaków :(
Prawie każdy ciekawy tytuł w zapowiedziach na stronach sklepów w UK nie posiada polskiej wersji językowej.
Tragedia a nie rozwój. A to co wychodzi u nas to wielkie NIC. :)[/quote]

Co to znaczy nie posiada Polskich napisów - skąd znasz szczegóły tych wydań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to lecimy wziołem pod Lupę zapowiedzi Blu-ray ze sklepu www.dvd.co.uk. I oto co wiemy. Te filmy bedą posiadały Polskie napisy i bedą dostępne na Polskim rynku:
Hitman (Blu-Ray) [2007]
6th Day (Blu-Ray)
Adventures Of Baron Munchausen (Blu-Ray)
Enchanted (Blu-Ray)
Alvin And The Chipmunks (Blu-Ray)
Death And Life Of Bobby Z (Blu-Ray)
Hidalgo (Blu-Ray)
I Am Legend (Blu-Ray) (nie potwierdzona data premiery w Polsce)
Devils Own (Blu-Ray)
I Robot (Blu-Ray)
Aliens Vs Predator - Requiem (Blu-Ray)
National Treasure - Book Of Secrets (Blu-Ray)
National Treasure (Blu-Ray)
Chronicles Of Narnia - The Lion The Witch And The Wardrobe (Blu-Ray)
Jumper (Blu-Ray)

I co ty na to.

Dodam że podałem tylko tytuły pewne - ominołem kilka tytułów których nie mogę powtwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lukasz436' post='93874' date='30.03.2008, 18:41 ']No to lecimy wziołem pod Lupę zapowiedzi Blu-ray ze sklepu www.dvd.co.uk. I oto co wiemy. Te filmy bedą posiadały Polskie napisy i bedą dostępne na Polskim rynku:
Hitman (Blu-Ray) [2007]
6th Day (Blu-Ray)
Adventures Of Baron Munchausen (Blu-Ray)
Enchanted (Blu-Ray)
Alvin And The Chipmunks (Blu-Ray)
Death And Life Of Bobby Z (Blu-Ray)
Hidalgo (Blu-Ray)
I Am Legend (Blu-Ray) (nie potwierdzona data premiery w Polsce)
Devils Own (Blu-Ray)
I Robot (Blu-Ray)
Aliens Vs Predator - Requiem (Blu-Ray)
National Treasure - Book Of Secrets (Blu-Ray)
National Treasure (Blu-Ray)
Chronicles Of Narnia - The Lion The Witch And The Wardrobe (Blu-Ray)
Jumper (Blu-Ray)

I co ty na to.

Dodam że podałem tylko tytuły pewne - ominołem kilka tytułów których nie mogę powtwierdzić.[/quote]

Nie wszystkie wymienione wyżej posiadaja polskie napisy w UK, poza tym nie wszystkie kupisz z wysyłka do polski. Albo ja nie zrozumiałem Twojego posta w tym temacie. Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim poście chodzi o to że te filmy bedą dostępne w Polsce. Dystrybucja Imperial lub Galapagos. Edytowane przez Lukasz436

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli cena też będzie "polska" - tj. będzie oscylowac o okolicach 120 pln - i właśnie dlatego wolę kupowac za granicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lukasz436' post='93895' date='30.03.2008, 19:51 ']W moim poście chodzi o to że te filmy bedą dostępne w Polsce. Dystrybucja Imperial lub Galapagos.[/quote]
Widzisz jaki mamy tu temat?
"Zakupy w UK" - co ma piernik do wiatraka? Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lukasz436' post='93895' date='30.03.2008, 20:51 ']W moim poście chodzi o to że te filmy bedą dostępne w Polsce. Dystrybucja Imperial lub Galapagos.[/quote]

A w moim poście chodziło mi oto że strumyczek tanich zakupów w UK gwałtownie wysycha. :)
I niestety twój post niczego w tej sprawie nie wyjaśnił gdyż większość wymienionych przez ciebie pozycji ukaże się w UK w wersji nie dla polaków. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adalo' post='93961' date='31.03.2008, 07:01 ']A w moim poście chodziło mi oto że strumyczek tanich zakupów w UK gwałtownie wysycha. :)
I niestety twój post niczego w tej sprawie nie wyjaśnił gdyż większość wymienionych przez ciebie pozycji ukaże się w UK w wersji nie dla polaków. :)[/quote]

To trzeba będzie przestawi się na zakupy w Skandynawii - nie wiem na ile to wiarygodne ale przeglądając oferty ichnich sklepów z płytami BR widziałem, że wiele wydań ( min. Predator, czy Dzień Niepodległości ) posiada polskie podpisy.
Podkreślam jednak to, że nie wiem na ile prawdziwe są te opisy - jeśli jednak okaże się to prawdą to trzeba będzie obczaic tamten rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...