Skocz do zawartości
demek

Zaczelo sie! HD EP 30 juz ponizej 600zl!!

Rekomendowane odpowiedzi

Coś z tymi "New model" jest nie tak - Cesarzowa latała na XE1 i E1 bez problemu ..... może młotkiem czy jak ? :( Co za dziadostwo ! ;)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie równiez cesazowa została "odtworzona" bez problemu po za audio, za żadne skarby nie wystartował DTS tylko DD 5.1 :(

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DarekS' post='84095' date='06.02.2008, 17:19 ']Nawiązałem już kontakt z serwisem Toshiba Information Systems (UK) Ltd i przekazałem im 3 płyty HD DVD wydane w Polsce:
Problem prawdopodbnie dotyczy zabezpieczeń AACS lub korekty lasera. Możliwa będzie korekta tego problemu w przyszłych wersjach firmware.[/quote]

Brawo za inicjatywę ...
Podobny problem dotyczył " Digital Video Essentals " - kręcił się 1/2 godziny i nic ... zmiana firmware pomogła .

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DarekS' post='84095' date='06.02.2008, 17:19 ']Nawiązałem już kontakt z serwisem Toshiba Information Systems (UK) Ltd i przekazałem im 3 płyty HD DVD wydane w Polsce:[/quote]
Brawo! Gratuluję inicjatywy.

Jednocześnie niestety muszę stwierdzić, że to jest poniżej krytyki i śmieszności, żeby użytkownicy musieli sami przesyłać własne płyty do producenta sprzętu będącego jednocześnie promotorem danego formatu. To jest ciężka żenada, już dawno powinni byli sami się skontaktować z dystrybutorami i rozwiązać to.

Oczywiście Blu-ray też nie ustrzegł się problemów z niekompatybilnością ale chociaż nie kazał swoim klientom wysyłać sobie płyt które im nie działają.

Boże, w ogóle jak to brzmi... No kompromitacja na całej linii.

A co robiła w tym czasie Toshiba Polska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toshiba Polska zajmuje się innymi segmentami rynku. Nawet nie próbowałem się z nimi kontaktować. Kontakt z Anglikami był super, od razu wykazali zainteresowanie tematem. Aha, firmę TAKT też już poinformowałem.

No nic, teraz trzeba poczekać około 14 dni na jakiś odzew ze strony Toshiby.

Zauważyłem również że odtwarzacze 3-ciej generacji nie czytają płyt "mini HD DVD" czyli płyt DVD-R/RW wypalonych w NeroVision 5 zawierających strukturę HDDVD_TS. W momencie włożenia tak przygotowanej płyty odtwarzacz przez sekundę próbuje odtworzyć materiał bo na ekranie VFD zapala się "HDDVD" ale później informuje, że płyta nie jest zgodna ze standardem DVD. Ten sam komunikat widzimy po włożeniu "polskich" płyt HD DVD.
Według mnie ewidentnie wskazuje to na niezgodność zabezpieczeń AACS na "polskich" płytach bo przecież na płytce "mini HD DVD" nagranej w warunkach domowych tych zabezpieczeń również brakuje. Zasadniczą różnicą między odtwarzaczami 2-giej a 3-ciej generacji był większy nacisk na zabezpieczenia płyt. Wydaje mi się, że Toshiba w kolejnych aktualizacjach firmware doda do tabeli kodów AACS polskie tłocznie i wtedy problem ustąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DarekS' post='84236' date='07.02.2008, 12:56 ']Toshiba Polska zajmuje się innymi segmentami rynku. Nawet nie próbowałem się z nimi kontaktować. Kontakt z Anglikami był super, od razu wykazali zainteresowanie tematem. Aha, firmę TAKT też już poinformowałem.[/quote]
Innymi segmentami czy nie to cały czas jest ta sama firma.
Fajnie, że Anglicy zajęli się tematem ale i tak to jest skandaliczne zachowanie, że kazali Ci płyty wysłać do nich, zamiast samemu zająć się sprawą. Kompromitacja na całej linii. Od razu widać, że Toshiba po prostu nie ma doświadczenia w segmencie odtwarzaczy a wypromowanie formatu HD po prostu przerosło ich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='84242' date='07.02.2008, 13:03 ']..Fajnie, że Anglicy zajęli się tematem ale i tak to jest skandaliczne zachowanie, że kazali Ci płyty wysłać do nich, zamiast samemu zająć się sprawą. Kompromitacja na całej linii...[/quote]

Zrobiłem to dla dobra ogółu. Aczkolwiek 5 piw piechotą nie chodzi bo tyle to mniej więcej kosztowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na amazon.co.uk poniżej 400 zł (77.99 funtów) +dwa filmy i wysyłka za darmo w UK. DarekS, czy otrzymałeś jakąś odpowiedź w sprawie wysłanych płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hazi' post='86830' date='19.02.2008, 21:03 ']Na amazon.co.uk poniżej 400 zł (77.99 funtów) +dwa filmy i wysyłka za darmo w UK. DarekS, czy otrzymałeś jakąś odpowiedź w sprawie wysłanych płyt.[/quote]

@hazi
zamawiasz go sobie?

Amazon.co.uk widac dalej nie wysyla elektroniki poza UK "Delivery restrictions" [url="http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=524836#electric"]http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/d...524836#electric[/url]
albo ja sie myle...

Sam bym go chetnie lyknal, nawet mimo "konca HD DVD"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Majkel' post='86969' date='20.02.2008, 13:48 ']@hazi
zamawiasz go sobie?

Amazon.co.uk widac dalej nie wysyla elektroniki poza UK "Delivery restrictions" [url="http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=524836#electric"]http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/d...524836#electric[/url]
albo ja sie myle...

Sam bym go chetnie lyknal, nawet mimo "konca HD DVD"...[/quote]

Jedyna możliwośc to mieć kogoś w UK. W usa tez tylko płyty i filmy wysyłaja, strasznie mnie to wkurza bo chętnie bym cos kupił. No ale jak nie chcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='86974' date='20.02.2008, 15:20 ']Jedyna możliwośc to mieć kogoś w UK. W usa tez tylko płyty i filmy wysyłaja, strasznie mnie to wkurza bo chętnie bym cos kupił. No ale jak nie chcą :)[/quote]

dokladnie, no chyba ze brytyjski ebay... Ale tam jakos nie ma EP30 za 79 GBP... ;)

Ciekawe czy i ile spadnie teraz w MM/Saturn cena na HD E1, jeszcze niedawno wahala sie od 799 do 899 zl

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sie zastanawiam nad zakupem (trzeba poszukać znajomych w UK z meldunkiem), ale może ta cena jeszcze spadnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hazi' post='86830' date='19.02.2008, 20:03 '][ ... ____ ...] DarekS, czy otrzymałeś jakąś odpowiedź w sprawie wysłanych płyt.[/quote]

Na chwilę obecną otrzymałem potwierdzenie przekazania moich płyt HD DVD z Toshiba UK do Toshiba Japan. Brytyjczycy potwierdzili jedynie, że płyty
nie są odtwarzane w odtwarzaczu HD-EP30 są natomiast odtwarzane w HD-E1. W Japonii płyty zostaną poddane głębszej analizie. Domyślam się jednak,
że podczas authoringu w Polsce popełniono jakieś błędy. Zobaczymy jaki będzie rezultat tych badań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toshiba HD-A30 na amazon.com po 129.99$.

[url="http://www.amazon.com/Toshiba-HD-A30-1080p-DVD-Player/dp/B000U6AHYS/ref=pd_bbs_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1203595393&sr=8-1"]http://www.amazon.com/Toshiba-HD-A30-1080p...5393&sr=8-1[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Waham sie nad zakupem HD DVD toshiby, ale nadal nie wiem ktory model wybrac. Mialby sluzyc rowniez jako zwykly odtw, dvd z upscalem. E1 nie ma 1080p wiec odpada ze startu, Ep30 i Ep35 maja problem z odczytem plyt z innego kraju a XE1 nie tanieje :/ Po necie kraża plotki ze to dopiero poczatek wyprzedazy hd dvd toshiba Edytowane przez Norbunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze EP-10 . Zobacz jak ładnie E-1 odtwarza DVD , a dopiero potem oceń , czy jest na rynku lepszy odtwarzacz DVD nawet za podwójną cenę ! ( 500 pln - za tyle mozna kupic E-1 ) Odtwarzanie HD-DVD to juz inna bajka - celowo pomijam. A plyty juz mozna po 50 pln. kupic !

Jeśli zaś zależy Ci na bitsreamie dźwięku HD , to nie tędy droga ....


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie mam hdmi w amplitunerze ale napewno kiedy bede mial, wiec bitstream sie przyda bo jak juz kupowac to juz raz a porzadnie. Poki co by sluzyl;o jako zwykle dvd. Bitstream to inaczej przekazanie np DTS HD MA do ampli bez dekodowania go na pokladzie playera, co by bylo gdyby player mial dekodowanie na pokladzie ? Moglbym pprzeslac DTS HD MA do ampli bez tego systemu ? Oj wydaje mi sie ze cos pochrzanilem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co by było ? - fajnie by było , ale nie jest . Rozwiązanie na które pare osób czeka , tzn. 7.1 i wszystkie dekodery na pokładzie , póki co nie istnieje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra ale gdyby tak bylo moj ampli by nie musial miec np DTS HD MA i wystarczyloby tylko przez niego przepuscic sygnal na glosniki ?

swoja droga to chyba ep 35 jest dobrym kaskiem, w UK juz mozna go kupic za 139 funi czyli ok 660zl z dwoma filmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze rozumujesz ! Ale póki co , przętu takiego nie ma !


Tak - ep-35 jest bardzo dobrym zakupem !


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze troche kontrowersyjne ale powiem tak - w przypadku HD-DVD mamy doczynienia z wlasciwie "zamknieta" bibloteka materialu HD. Z tego o ile sie nie myle ledwie 30-35% to tytuly z TrueHD czy DTS-HD reszta w DD+ czyli... w praktyce w DTS-ie. Do tego dochodzi dobrej jakosci upskal DVD no ale wiadomo - dzwiek w wiekszosci to zwykle DD, czasem DTS. W czym rzecz? Ano w tym ze taka E-1 za niemalze bezcen zdaje sie najsensowniejszym imho zakupem (owszem nie ma 1080p... dla duzych ekranow powyzej 50" - powiedzmy robi to roznice) bo i tak w praktyce dzwiek realizowany w 7.1 nieskompresowany bedzie stanowil margines tego, co zapodamy na tacke (bez widokow na zmiane tego stanu rzeczy, co oczywiste jw). Porownywalem ostanio skaler Reona (DVD via XE-1) z NEC-iem (bodaj taka kosc siedzi w E-1) i na ekranie 42" naprawde trudno mi bylo dostrzec roznice, ok. moze subtelnie bylo lepiej w przypadku Reona (a moze to tylko sugestia) ale Tosia w top wersji to jednak 3-4x wiekszy wydatek niz E-1 i w kwestii skalowania to stanowczo zbyt wielka roznica. E-1 wogole ma dodatkowo te zalete, ze nie dosc ze swietnie skaluje DVD to jeszcze nie zdarzaja sie (moze ktos to zweryfikuje) problemy z odczytem - ja przynajmniej nakarmilem moja wszystkim co wyszlo w PL i kazda plytka grzecznie sie odtwarzala, baaa uwazam ze ma calkiem sprawny mechanizm korekcji bledow odnosie nosnikow HD, bo porysowany jak diabli Jarhead @ HD-DVD po przetarciu (takoz milion paluchow brrr na plytce bylo), mimo wyraznie widoczynch rys, ruszyl pieknie i bez problemu do konca sie odtworzyl. Sumujac - nie tylko oszczedniej ale chyba sesnowniej, (bo zrodla HD-DVD niebawem pewnie wyschna) wreszcie biorac pod uwage dzwiek h-ware jest tu idealnie dopasowany do kontentu. Oczywiscie w przypadku projektora czy naprawde sporego ekranu rzecz moze przedstawiac sie zgola odmiennie ale jw, 32-50"... E-1 ...imho jak najbardziej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E1 super cena oraz wyposazenie. chcialbym jeszcze tylko ujrzec na wlasne oczy porownanie 1080i oraz 1080p na tv 42"-47"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy warto kupic HD-A3?? Co mozecie powiedziec na temat tego modelu ?? Tez ma taki dobry skaler jak E - 1 ?? Edytowane przez hubikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto oferta nie do odrzucenia. Dla tych, ktrórzy mają rodzinę lub znajomych we Francji jest EP30 za 99 EURO i do tego Toshiba zwraca 100 EUR za zakup 3 filmów HD DVD i trzech na SD DVD. Czyli odtwarzacz jest za darmo!
[url="http://www.amazon.fr/Toshiba-Lecteur-HD-DVD-HDEP30/dp/B000W4EB22/ref=pd_sbs_ce?ie=UTF8&qid=1203955395&sr=8-3"]http://www.amazon.fr/Toshiba-Lecteur-HD-DV...5395&sr=8-3[/url]
[url="http://www.toshiba.fr/hddvd/pdf/hddvd_100euros.pdf"]http://www.toshiba.fr/hddvd/pdf/hddvd_100euros.pdf[/url]

Jeszcze się okaże, że zaniechanie formatu było najlepszą formą reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oferta z kosmosu:)) zaluje ze nie mam nikogo we FR, moze niebawem takie promo trafi na wyspy a tam znajomych juz nie brakuje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...