Skocz do zawartości
demek

Zaczelo sie! HD EP 30 juz ponizej 600zl!!

Rekomendowane odpowiedzi

czy sa jakies wieksze roznice pomiedzy ep30 a ep35 ? W ep35 jest hdmi 1.3 i taki rodzaj wejscia mam w tv? Deep color podnosi znacznie jakosc obrazu, czy to raczej tylko ladny chwyt marketngowy z dobra nazwa ?W UK EP30 widzialem za polowe ceny ep35... ktos moze mi powiedziec czy warto doplacic do ep35 ?

pzdr

update: nie mam ampli z audio hd ale napewno w przyszlosci bede mial a ep30 zdaje sie nie ma DTS HD MA ?

czy audio HD mozna puscic przez zlacza analogowe bo takowe mam w ampli? Edytowane przez Norbunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nigdzie nie tanieje np model EP-35 Toshiby w Niemczech nie tanieja zadne modele u nas tak samo digitalo EP-35 1299zl hmm o co z tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artsat_kris' post='88217' date='26.02.2008, 20:11 ']Dlaczego nigdzie nie tanieje np model EP-35 Toshiby w Niemczech nie tanieja zadne modele u nas tak samo digitalo EP-35 1299zl hmm o co z tym chodzi?[/quote]
Na moje oko to tylko kwestia czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Norbunio' post='87984' date='25.02.2008, 17:59 ']E1 super cena oraz wyposazenie. chcialbym jeszcze tylko ujrzec na wlasne oczy porownanie 1080i oraz 1080p na tv 42"-47"...[/quote]

kwestia jest dyskusyjna i zalezy tak na dorbra sprawe tylko od TV, tzn od tego czy on poprawnie zinterpretuje sygnal 1080i. Chodzi o to, ze filmy na HDDVD/BR sa zapisywane w 1080p ale przy 24 klatkach/sek. Czy ze tak naprawde (teoretycznie) to 1080p znajduje zastosowanie dopiero w przypadku konsol (PS3), ktore wyprowadzaja (to zalezy od gry) sygnal wideo w 1080p w 60 klatkach/s (dokladnie 1080p/60hz)
A jak latwo zauwazyc taki stumien wideo z HDDVD ma 1080p24 - do czego w zupelnosci wystarczy interface 1080i50.
24 fps - produkcje kinowe
25 fps telewizyjne (EU itd)
Dlatego chociazby kamery amatorskie HD rejestruja w 1080i50 co daje pelne 25 klatek/s w 1080p
Dlatego tez "n" ma 1080i - audycje TV nagrywane w 25 fps (w 1920x1080).

Wiec nie jest tak, ze obraz 1080i to 1920x540...

Ale zeby nie bylo za pieknie, to wszystko zalezy od TV. Te lepsze (niestety nie mam listy ;) poprawnie taki sygnal 1080p na wejsciu przyjma, usuna przeplot i pokaza pelne 1920x1080p w 24 badz 25 fps.

Inne moga rzeczywiscie to downscallowac do 1920x540 po czym ponownie - juz interpolujac- upscalowac do 1920x1080.

Ta zasada przynajmniej obowiazywala jakis czas temu,, gdy byly TV z panelami full HD 1920x1080p a z elektronika przyjmujaca "jedynie" 1080i (np Philips 37PFL9731 - ktory akurat poprawnie sobie radzi).

Jak jest z nowymi TV nie wiem, przypuszczalnie jest OK, ale pewnosci nie mam.

BTW w niedziele zagladalem do MM w Markach i HD E1 dalej za circa 849 zl.... :( nie moga dac 499/599 zl ? ;) Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w saturnie w Galerii Bałtyckiej w Gdansku HD-E1 z 3 filmami za 599 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skalmen

o prosze, no to b. fajna cena. Ciekawe czy ktorys Saturn w Wawie ma za tyle (i czy ma raty 0% ;))
IMO za ta cene warto sie szarpnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na amazonie uk EP35 sa o polowe taniej niz u nas. W dodatku dodaja dwa filmy. Zastanawiam sie czy nie poprosic kogos zeby mi kupil, albo poczekam moze jeszcze potanieja:P

W ogole zauwazylem ze toshiba na wyspach jest sporo tansza we wszystkim niz u nas. Czasami sobie mysle ze albo toshiba zapomniala o naszym kraju albo mimo wszystko ktos nie obniza cen i tlucze niezla kase a to w naszym kraju jest niestety jeszcze powszechne:( 42z3030 w MM 7299zl gdzie w uk za 1000funtow mozna spokojnie wyrwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Saturn Janki : E1 za 699zł z 3 filmami. Niewiem czy jeszcze poczekać czy jechac i kupić? Co radzicie? Chciałbym mieć już ją w domu. Edytowane przez piterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzialem gdzies na necie za 499 ale nie pamietam gdzie:( ja bym poczekal i tak wlasnie robie moze te wyzsze modele stanieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piterek' post='88689' date='29.02.2008, 14:11 ']Saturn Janki : E1 za 699zł z 3 filmami. Niewiem czy jeszcze poczekać czy jechac i kupić? Co radzicie? Chciałbym mieć już ją w domu.[/quote]

[url="http://www.medialux.pl/product.php?a=opis_prod&id=53643"]http://www.medialux.pl/product.php?a=opis_prod&id=53643[/url]

499zł

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piterek' post='88712' date='29.02.2008, 16:24 ']Dzięki. Chyba się skuszę, robił ktoś zakupy w tym sklepie?[/quote]

Tylko nie wiem czy tam sa dodatkoiwe filmy.

[url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1348"]http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1348[/url]

Mozna też tu.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
e1 w uk 109.funtow w sieci sklepow currys, regza z3030d(niby)b za 924 funty. xe1 = 397sugerowana cena na internet w sklepach po 600 jeszcze widzialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem E1 :blink: w Saturnie na targówku za 599 + 3 filmy ( zestaw z Świadkiem Koronnym ). Pierwsze wrażenia - wydanie Świadka to jakaś porażka,
obraz niby ok. ale strasznie widoczna kompresja i ziarno, Taxi i Zabójczy Numer - tu jest dużo lepiej ale to chyba nie jest to czego oczekiwałem po hd dvd. Cóż trzeba poczekać aż przylecą Trasformersi, Top Gun i Stardust, jeszcze trochę cierpliwości... . Za to zwykłe dvd odtwarza naprawdę świetnie - Iniemamocni wyglądają obłędnie, jak to musi wyglądać na xe1 :) Odtwarzacz podłączony do Samsunga 40 r71, wieczorkiem jak żonka pozwoli to potestuję na projektorze Sanyo z5, myślę ze będzie jeszcze lepiej
ps. Na Świadku Koronnym i Taxi odtwarzacz dziwnie się zachowuje - brzęczy ,buczy itp. przy Zabójczym Numerze i płytach dvd Toshiba jest cichutka :)

Pozdrawiam
Szczęśliwy posiadacz E1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piterek' post='89648' date='06.03.2008, 20:10 ']Właśnie kupiłem E1 :blink: w Saturnie na targówku za 599 + 3 filmy ( zestaw z Świadkiem Koronnym ). Pierwsze wrażenia - wydanie Świadka to jakaś porażka,
obraz niby ok. ale strasznie widoczna kompresja i ziarno, Taxi i Zabójczy Numer - tu jest dużo lepiej ale to chyba nie jest to czego oczekiwałem po hd dvd. Cóż trzeba poczekać aż przylecą Trasformersi, Top Gun i Stardust, jeszcze trochę cierpliwości... . Za to zwykłe dvd odtwarza naprawdę świetnie - Iniemamocni wyglądają obłędnie, jak to musi wyglądać na xe1 :) Odtwarzacz podłączony do Samsunga 40 r71, wieczorkiem jak żonka pozwoli to potestuję na projektorze Sanyo z5, myślę ze będzie jeszcze lepiej
ps. Na Świadku Koronnym i Taxi odtwarzacz dziwnie się zachowuje - brzęczy ,buczy itp. przy Zabójczym Numerze i płytach dvd Toshiba jest cichutka :)

Pozdrawiam
Szczęśliwy posiadacz E1[/quote]

Witaj w klubie! :) Niestety akurat te - wymienione plyty, wydane w .pl to faktycznie porazka. Nie win Tosi ani formatu tylko naszych pozal sie boze specow, wydawcow... i tak sie ciesz ze masz E-1 bo z tego co pisano na EP-30/35 wogole te filmy potrafia sie nie uruchomic! Mysle ze na filmach ktore do Ciebie leca zobaczysz pelnie mozliwosci jakie daje HD. Co do plytek DVD - aaano! Jest lepiej niz w dobrych odtwarzaczach ze skalerami Faroudja, widac moc kosci NEC-a i ogolnie bardzo dobrego toru wideo. Do tego bardzo solidny dzwiek (SHARC cenionego Analog Devices)- u mnie E-1 robi takoz jako naped CDA. Kupiles kawal dobrego sprzetu a/v! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam fanow "Tosi" :)

tez dzisiaj sie wreszcie skusilem, za 649 z MM, akurat z Hannibalem, Cesarzowa (cos dzwiwnie plytka brzeczy w odtwarzaczu) i z Underworld.

Bardzo fajna sprawa, jakosc zwyklych DVD rzeczywiscie wyraznie lepsza, szczegolnie bajki (Simpsonowie :)

ale mam jeszcze do Was pytanie, chodzi o to, ze podpialem do tej Tosi HD E1 net, dalem update, najpierw pobral jakis soft o numerze zaczynajacym sie na 1.x? sciagal 40 pakietow (blokow?) [potem bylo 5 krokow aktualizacji Step 1/5 itd], w menu nic chyba nie doszlo, za to teraz (albo sie nie dopatrzylem wczesniej) doszlo animowane logo HD DVD przy starcie. Natomiast jak wezme jeszcze raz update pojawia sie pytani czy sciagnac soft 2.8 (to zdaje sie ten najnowszy) odpowiadam na YES a wyswietla po chwili namyslu "ze oprogramowanie juz jest zainstolowane".

I pytanie jak jest u was.

/edit

Zdaje sie, ze jednak po wybraniu UPDATE podaje aktualny firmware... wiec wyglada, ze jest OK.

Ale jeszcze jedno pytanie, czy w kartonie mieliscie karte gwarancyjna?
Ja niestety jej nigdzie nie widze, ogolnie sprzet widac ze chyba ktos zwrocil/wymienil, wszystko wymemłane, baterie w pilocie, jeden filmik rozpieczetowany byl... No ale niestety, tak juz jest...

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tu taka promocja - EP30 za 49.99 GBP z dwoma filmami gratis i darmową dostawą :

[url="http://www.play.com/Electronics/Electronics/4-/3497129/-/Product.html?sp=1&P36=7Q2TBS"]http://www.play.com/Electronics/Electronic...&P36=7Q2TBS[/url]

albo za 69.99 GBP z 7 filmami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj : [url="http://www.play.com/Electronics/Electronics/4-/3497129/-/Product.html?sp=1&dpr=141428"]http://www.play.com/Electronics/Electronic...&dpr=141428[/url]

za 108,49 EUR z pięcioma dodatkowymi filmami Edytowane przez seba74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajna oferta. Póbowałem kupić, ale okazało się, że tylko można wewnątrz UK kupić. Jest gdzieś może podobna z tym, ze można kupić z przesyłką do innych krajów Unii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seba74' post='90515' date='11.03.2008, 22:53 ']a tu taka promocja - EP30 za 49.99 GBP z dwoma filmami gratis i darmową dostawą :

[url="http://www.play.com/Electronics/Electronics/4-/3497129/-/Product.html?sp=1&P36=7Q2TBS"]http://www.play.com/Electronics/Electronic...&P36=7Q2TBS[/url]

albo za 69.99 GBP z 7 filmami[/quote]
kurcze 49,99 to na polskie ok 240 zł , koszmarnie niska cena , juz szukam kogoś zeby mi to kupił i wysłał do pl :)
czy oprócz dokupienia przejsciówki zasilania jest jakas róznica od playera zakupionego u nas w pl ?

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Ja tak nie do końca w temacie.

Na BR poczekam na nowsze modele.
Ponieważ jednak moje DVD padło pomyślałem, że chyba lepiej kupic którąś Toshibę niż pakować się w słabe DVD. Tylko problem , która Toshiba.
Amplitunera u mnie niet. Dźwięk poprzez wzamcniacz stereo, ewentualnie słuchawki.
Mam trochę kncertów na DVD - która z Toshib najlepiej odtworzy dźwięk?. Bo obraz podejrzewam na TV 37 cale nie będzie wielkiej róznicy jak piszecie.

Pozdrawiam
alvent Edytowane przez alvent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Majkel' post='89742' date='07.03.2008, 01:14 ']witam fanow "Tosi" :lol:

I pytanie jak jest u was.

/edit

Zdaje sie, ze jednak po wybraniu UPDATE podaje aktualny firmware... wiec wyglada, ze jest OK.

Ale jeszcze jedno pytanie, czy w kartonie mieliscie karte gwarancyjna?
Ja niestety jej nigdzie nie widze, ogolnie sprzet widac ze chyba ktos zwrocil/wymienil, wszystko wymemłane, baterie w pilocie, jeden filmik rozpieczetowany byl... No ale niestety, tak juz jest...[/quote]

Masz najnowszy 2.8... to wersja ktora niby nic dodatkowego nie dodaje (w menu niczego nowego nie widac) ale ma arcywazna funkcje 50hz (auto) (dla tak wydanych wersji HD-DVD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='alvent' post='90673' date='12.03.2008, 15:54 ']Witam.
Ja tak nie do końca w temacie.

Na BR poczekam na nowsze modele.
Ponieważ jednak moje DVD padło pomyślałem, że chyba lepiej kupic którąś Toshibę niż pakować się w słabe DVD. Tylko problem , która Toshiba.
Amplitunera u mnie niet. Dźwięk poprzez wzamcniacz stereo, ewentualnie słuchawki.
Mam trochę kncertów na DVD - która z Toshib najlepiej odtworzy dźwięk?. Bo obraz podejrzewam na TV 37 cale nie będzie wielkiej róznicy jak piszecie.

Pozdrawiam
alvent[/quote]

No i prawidlowo. Polecam model E-1, bo w kwestii dzwieku akurat E-1 czy XE-1 odnosnie Twoich wymagan specjalnie sie nie roznia (znaczy uklad SHARC by AD w obu siedzi... oczywiscie w XE-1 masz wyjscie 5.1, no i po HDMI v1.3 nieskompresowany HD dzwiek... ale jak sam napisales, chcesz stereo i sluchawki - E1 starczy, a zagwarantuje b.dobry dzwiek jw) Przy 37 calach takoz roznicy zasadniczej w skalowaniu nie uswiadczysz. No i ta cena (za XE-1 bedziesz musial zaplacic 3-5x wiecej) Bierz E-1 (EP-ki maja o ile sie nie myle zupelnie inaczej rozwiazany dzwiek, nie ma tam Analog Devices tylko cos inszego, o ile sie nie myle) Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B000W4EB22/ref=ord_cart_shr?%5Fencoding=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE"]http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B...=A3P5ROKL5A1OLE[/url]

TOSHIBA HD-DVD + dwa filmy = 49F

No coz... jak ktos chce - to szybko zamawiajcie... mysle ze ta cena ma zabic ten player - ostatnia szansa :-)

pozdrawiam

Edit
// Kurcze.. nie zauwazylem, ze juz ktos wkleil te promocje ;-) Edytowane przez reflect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, iż Toshiba HD-EP30 i HD-EP35 mają procesor SHARC do obróbki audio.
Jednak wszystkim bardzo polecam model HD-EP10, który bezproblemowo czyta wydane w Polsce płyty i jest lepszy od EP1 gdyż wyprowadza obraz 1080p dla płyt DVD i HD-DVD. Model EP1 wyprowadza jedynie 1080i. Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...