Skocz do zawartości
Gmeru

W Stanach mają za mało kanałów HD - potrzeba więcej : )

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Direct TV (dostawca tv w US) w zeszłym roku zapowiadał wprowadzenie 100 kanałów HD. Niestety przeliczyli się i wprowadzili [b]JEDYNIE 59[/b].Ostatnio nowym kanałem, który wystartował jest kanał Tennis channel, który pod koniec 2007 roku zaczął produkować relacje w wysokiej rozdzielczości.No cóż, z powodu 59 kanałów HD i niezrealizowania planów Direct TV łączymy się z nimi w żalu. Wyrazy współczucia ;)


[center][img]http://img84.imageshack.us/img84/6004/41707tennischannellogolf4.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stwierdzenie, że żyjemy 100 lat za Murzynami akurat w tym przypadku jest całkowicie uzasadnione.
mam nadzieję, że moje nastoletnie córki dożyją kilkunastu kanałów HD w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież od kilkunastu kanałów HD jeszcze tylko krok. Jak wejdzie HBO HD to będziemy mieć dyszkę, być może też po rocznym poślizgu w końcu Polsat wprowadzi swoje zapowiedzi. Oczywiście kanały owe jeszcze 100% HD nie nadają ale to też się zmini szybciej niż nam sie wydaje, na pewno szybciej niż za kilkanaście lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nedza :-) Tylko 59? To co oni tam ogladaja? A tak na serio to sei zastanawiam jak telewizja HD w Europie sie rozwinie, kiedy na satelitach miejsca nie ma. Nawet gdyby europejskie platformy chcialy te 60 kanalow wprowadzic to by sie zwyczajnie nie dalo, bo by sie one nie zmiescily. Tzn na ASTRZE jest sporo analogu, jak to wylacza to zwolni sie sporo miejsca, ale na naszym ukochanym Hotbirdzie nie widze perspektyw. Tym bardziej, ze caly czas dochodzi badziewne SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W USA mieszka 300 mln ludzi czyli tyle ile : Niemcy+ Wielka Brytania+ Francja+ Hiszpania+ Włochy. Policzcie ile w tych krajach jest w sumie kanałów HD i wtedy będziecie dyskutować. Albo inne porównanie: Direct TV ma grubo ponad 15 mln talerzy a w Polsce jest 2,5 mln czyli 6x mniej. Poza tym tak jak wspomniał użytkownik wyżej: na HotBirdzie nie ma juz miejsca - liczbe kanałów mozna tam zwiększać tylko dzięki obnizeniu bitrate/kanał. Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seneka' post='77043' date='03.01.2008, 10:04 ']W USA mieszka 300 mln ludzi czyli tyle ile : Niemcy+ Wielka Brytania+ Francja+ Hiszpania+ Włochy. Policzcie ile w tych krajach jest w sumie kanałów HD i wtedy będziecie mieć porównanie. Albo inne porównanie: Direct TV ma grubo ponad 15 mln talerzy a w Polsce jest 2,5 mln czyli 5x mniej.[/quote]

Sprawa jest prosta: tam jest naprawdę wolny rynek i kraj jest przebogaty. ot całe wytłumaczenie.
Poza tym HDTV w USA jest od dłuższego czasu, w Europie raczkuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek1969r' post='77035' date='03.01.2008, 09:04 ']Przecież od kilkunastu kanałów HD jeszcze tylko krok. Jak wejdzie HBO HD to będziemy mieć dyszkę[...][/quote]
Taaaa... dyszkę. TVN HD też liczysz jako HD? :) A Canale w HD? A nsport? To są kanały "czasami HD" a nie "HD". Polsat Sport HD będzie tak samo "czasami HD".

[quote name='seneka' post='77043' date='03.01.2008, 10:04 ']W USA mieszka 300 mln ludzi czyli tyle ile : Niemcy+ Wielka Brytania+ Francja+ Hiszpania+ Włochy. Policzcie ile w tych krajach jest w sumie kanałów HD[/quote]
W sumie jest mniej i to wiele mniej. W UK mają 8 milionów talerzy i zaledwie 14 kanałów HD.

[quote name='seneka' post='77043' date='03.01.2008, 10:04 ']na HotBirdzie nie ma juz miejsca - liczbe kanałów mozna tam zwiększać tylko dzięki obnizeniu bitrate/kanał.[/quote]
A ktoś kazał się pchać np n-ce na HotBirda? A ktoś zabrania im wykupienia pojemności np. na pozycji 16E i sprzedawać anteny z monoblockami?
W USA jakoś się da a u na nie?

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b8/Directv_5lnb_dish.jpg/442px-Directv_5lnb_dish.jpg[/img]
[img]http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/e/e4/180px-Dish1000.jpg[/img]

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest "letka" różnica międzu Starym i Nowym kontynentem.

-Dużo kanałów lokalnych - stanów jest 50, niektóre wielkości Polski, ale są większe i mniejsze
-NTSC jest starszym i gorszym standardem niż PAL, ilości linii, kolor, więc zmiana na HD jest bardziej widoczna
-od dawna popularna tylna projekcja - duże ekrany ze wzgl. na football amerykański
- EDTV - jakość extended definition TV istniało przed HDTV
-religijne podejście do TV - dosłownie i w przenośni - tutaj jednak się czyta gazety, a msza w usa przez TV to standard
-dobrze rozwinięta TV kablowa
-duża konkurencja
- częste zmiany miejsca zamieszkania i pracy - kosmopolityzm - ale też pragnienie kontaktu ze znanymi już lokalnymi stacjami (radiowymi i TV) - przez net albo sat.
-konsumpcja - podejście zupełnie inne - max. zadłużenie i 0 oszczędności w bankach
-angielski jako współczesna łacina - swobodne korzystanie z muzyki, filmu i teatru amerykańskiego, angielskiego, kanadyjskiego i australijskiego, żeby wspomnieć tylko większe rynki
-otwartość na nowości i nowe technologie

i tak dalej można pisać. Powyższe są z długiej autopsji, a nie - wydaje mi się :D
Nie można tego porównać do sumy Niemiec+Francja+GB+itd... nigdy, bo jest inne, jeden język, waluta, zwyczaje, itd.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bankroot' post='76876' date='02.01.2008, 12:56 ']mam nadzieję, że moje nastoletnie córki dożyją kilkunastu kanałów HD w Polsce.[/quote]
Myślisz, że mają/będą miały po Tobie zamiłowanie do HD? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahaha
Tyle ze Direct Tv jest najmniejszym dostwca programow HDTV w stanach. Prawdziwym potentatem jest DISH NETWORK najbardziej popularny dostawca HDTV i najlepszego pakietu polskiego w stanach w ktorego sklad wchodza: iTVN, Polsat International, TVN24 i KINO POLSKA (niestety polskie programy tylko w SD). Zreszta zobaczcie propozycje programowe sami:

wejdzie na linie DishHD chanels i wpiszcie Zipkod np.07036 (New Jersej)

[url="http://www.kellybroadcasting.com/content/whats_on_dish/programming_guides/index.shtml"]http://www.kellybroadcasting.com/content/w...des/index.shtml[/url]

latwo znajdziecie mnostwo programow HDTV (wliczajac w to filmy HDTV na PPV i programy lokalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='77139' date='03.01.2008, 18:06 ']Myślisz, że mają/będą miały po Tobie zamiłowanie do HD? :angry:[/quote]

Źle zadane pytanie:

to jest pytanie w stylu, czy można mieć zamiłowane do PAL-u, SECAM-u czy NTSC :blink:
jak wielu ludzi lubię od czasu do czasu pooglądać TV (moje córki również), mam nadzieję że się temu nie dziwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bankroot' post='77211' date='04.01.2008, 08:11 ']Źle zadane pytanie:

to jest pytanie w stylu, czy można mieć zamiłowane do PAL-u, SECAM-u czy NTSC :(
jak wielu ludzi lubię od czasu do czasu pooglądać TV (moje córki również), mam nadzieję że się temu nie dziwisz[/quote]
Nie nie - to był taki "żart z wężem". :o

HD się rozwija, stacje telewizyjne również, więc kiedyś to już zapewne będzie standard, który dla większości będzie przestawał już być zadowalający itd..
Ewolucja. :rolleyes:

Moje poprzednie pytanie byłoby adekwatne jeszcze parę miesięcy temu. ;)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...