Skocz do zawartości
buku

LG combo do PC GGW-H20L

Rekomendowane odpowiedzi

Mój hurtownik mówi że juz mozna zamawiac ta nagrywarke ;) Cena cos ok 1kzł z vat. Jutor mam dostac od niego transport innego sprzetu i pytał sie czy nie zamówic tej nagrywary to by przyszło jednym transportem :)

Autorus





[quote name='lipa_ml' post='80806' date='21.01.2008, 17:38 ']w action gdzie kupuje towar znowu pojawiła sie w cenniku , co prawda jest nie dostępna ale u nich wprowadzenie towaru który dostają trwa czasami 3 dni. Wysłałem emaila do osoby która się zajmuje tymi nagrywarkami kiedy beda na stanie i zobaczymy co mi odpisze. Odrazu napisze co i jak.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='80806' date='21.01.2008, 15:38 ']Wysłałem emaila do osoby która się zajmuje tymi nagrywarkami kiedy beda na stanie i zobaczymy co mi odpisze. Odrazu napisze co i jak.[/quote]



Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy ? Cena ~ 900 pln. się potwierdziła ?


Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cenao raczej około 1kzł ;)

[quote name='BoDeX' post='82473' date='30.01.2008, 15:10 ']Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy ? Cena ~ 900 pln. się potwierdziła ?


Pzdr.


BoDeX ®[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześ kupiłem ten naped i mam do was pytanie dotyczace softu czy dokupic upgrade do POwer DVD Ultra za jakies 180 PLN czy pojsc w strone Nero 8,0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał NERO. Robi wszystko i robi jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie od wczoraj do NERO jest update 8.3. xx
Polecam.
Zostawili obsługę HD DVD.
Zmian w dziedzinie HD na razie nie widzę. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cableguy' post='80544' date='20.01.2008, 15:14 ']Witam,

Czy posiadacze combo LG mogliby sie wypowiedziec na temat poziomu halasu przy odtwarzaniu plyt blu-ray?
Z gory dzieki za info.[/quote]

mam co prawda nie nagrywarkę /model W/ a jedynie model C ale jest cicha - powiedziałbym bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Urządzenie zostało uznane za naj naj w roku 2007.
Temat głośności tego napędu, zapewniam nie istnieje.
[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3486"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3486[/url]
[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3485"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3485[/url] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dylemat poniewaz Power DVD ultra ma wszystkie niezbędne kodeki i wtyczki w standardzie. Do Nero wszystko trzeba dokupic (min DTS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to Power DVD ( dołączony do LG) jest tylko stereo.

[quote]Do Nero wszystko trzeba dokupic (min DTS)[/quote]
[b]?[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie naped LG chodzi bardzo cicho. Mechanizm napedzajacy kieszen rowniez.
Dolaczona wersja Power DVD faktycznie ma jedynie obsluge stereo i jest to nieuczciwe wobec nabywcy. Po jakiego grzyba dodaja program bez pelnej funkcjonalnosci do Blu Ray i HD DVD.
Poza tym dolaczona wersja softu ma problem z odczytywaniem niektorych Blu Ray np:Klik
Ach te kodeki przyprawiaja mnie o siwe wlosy.

Fajny bajer to ODD w oprogramowaniu, ktory sam sprawdza najnowsze dostepne firmware do napedu i jesli takowe sie pojawi mozna zaktualizowac swoj naped. Fajna sprawa. Oby tylko aktualizacje pojawialy sie czesto i wnosily nowe funkcjonalnosci.

Generalnie naped wart grzechu. Aktualnie poluje na tytuly HD DVD i Blu Ray.
Samo nagrywanie Blu Ray to raczej drogi bajer, bo czysta plyta to koszt ok 50-60zl. Wg mnie lepszym rozwiazaniem do magazynowania danych jest nadal HDD, ktore utrzymuja sie na calkiem przyzwoitym poziomie cenowym. Za niecale 700zl mamy 1TB magazyn danych.

Niemniej jednak jesli mialbym wybierac:
ok 800 zl za naped LG GGC odtwarzajacy HD DVD i Blu Ray
albo
ok 1000 zl za naped LG GGW z nagrywaniem Blu Ray

to wole dorzucic to 200 zl za GGW i miec dodatkowa opcje nagrywania nawet z 6x szybkoscia


Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='90845' date='13.03.2008, 14:03 ']Generalnie naped wart grzechu. Aktualnie poluje na tytuly HD DVD i Blu Ray.


Niemniej jednak jesli mialbym wybierac:
ok 800 zl za naped LG GGC odtwarzajacy HD DVD i Blu Ray
albo
ok 1000 zl za naped LG GGW z nagrywaniem Blu Ray

to wole dorzucic to 200 zl za GGW i miec dodatkowa opcje nagrywania nawet z 6x szybkoscia[/quote]

ad.1 napęd wart grzechu na 100%
ad.2 ja włąśnie wybrałem C - nie mam zamiaru nagrywać BD gdyż płytki są za drogie. Sprawę przemyślałem i nie chodziło tu o te 200zł.
a/Przecież możesz kupić już BD lub HD DVD za <50zł orginały.
b/chcąc nawet nagrać coś na BD musisz to najepierw mieć - czyli ściągnąć 30 GB lub ich wielokrotność = poroniony pomysł - ile to zajmie czasu.

ps
ja już mam ok 30 HD DVD i BD i wszystkie chodzą
sprawdz czy aktualizowałeś firmware. Ja na 2 dzień po zakupie zobaczyłem komunikat o nowej wersji firmware.


pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarwisz nie żartuj że masz problemy z transferami :) , nie wszystkie płytki można zakupić (tym bardziej w rozsądnej cenie) więc opcja ściągnięcia i zapisu na BD-RE zawsze się przydaje, fakt że przy 40GB zakup czystej BD-RE 50GB to jest już problem i mała opłacalność.

Wczoraj zszedł LG GGW za 720 pln na allegro, zakup kusił mnie ale odpuściłem bo uważam że jeszcze nie czas na taki zakup, płyty jeszcze są drogie a ceny spadają i będą spadać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='90888' date='13.03.2008, 16:48 ']Jarwisz nie żartuj że masz problemy z transferami :) , nie wszystkie płytki można zakupić (tym bardziej w rozsądnej cenie) więc opcja ściągnięcia i zapisu na BD-RE zawsze się przydaje, fakt że przy 40GB zakup czystej BD-RE 50GB to jest już problem i mała opłacalność.

Wczoraj zszedł LG GGW za 720 pln na allegro, zakup kusił mnie ale odpuściłem bo uważam że jeszcze nie czas na taki zakup, płyty jeszcze są drogie a ceny spadają i będą spadać.[/quote]
- niestety od tygodnia - jest problem z transferem - z shella do domu idzie ok 2-30 kb/s ??? - policz ile zajmie ściągnięcie 30GB
- prawie wszystko kupiłem co chciałem od 55zł do 100zł /jak nie na allegro - od 49,90zł to z USA HD DVD - region A/O /
nie kupiłem tylko z moich faworytów ALIEN 1-4 bo jeszcze go nie ma
ps - nawet nowinkę KINGDOM nabyłem na allegro za 69zł - nie mów że nie warto.

- a kupiłem teraz a nie za 2-4 miesiące bo TERAZ chcę oglądać a nie zbierać i czekać nie wiadomo na co. Za miesiąc dwa kupię stacjonarkę Combo.

ps
zajrzyj na HDBits i odpowiedz na moje pytanie

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jarwisz' post='90904' date='13.03.2008, 17:34 ']- niestety od tygodnia - jest problem z transferem - z shella do domu idzie ok 2-30 kb/s ??? - policz ile zajmie ściągnięcie 30GB
- prawie wszystko kupiłem co chciałem od 55zł do 100zł /jak nie na allegro - od 49,90zł to z USA HD DVD - region A/O /
nie kupiłem tylko z moich faworytów ALIEN 1-4 bo jeszcze go nie ma
ps - nawet nowinkę KINGDOM nabyłem na allegro za 69zł - nie mów że nie warto.

- a kupiłem teraz a nie za 2-4 miesiące bo TERAZ chcę oglądać a nie zbierać i czekać nie wiadomo na co. Za miesiąc dwa kupię stacjonarkę Combo.

ps
zajrzyj na HDBits i odpowiedz na moje pytanie

pozd[/quote]
2-30kb? bez przesady mi ciągnie 700kb/s cały czas i nie uzywam shella bo nie mam potrzeby , opcja nagrywania zawsze sie przyda , zdziwisz sie jak za jakiś czas płytki beda po 10 zł . Nie rozumiem jednego po co kupowac stacjonarkę combo jak sie ma w kompie combo bez nagrywania ? tak tylko pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='90907' date='13.03.2008, 17:45 ']2-30kb? bez przesady mi ciągnie 700kb/s cały czas i nie uzywam shella bo nie mam potrzeby , opcja nagrywania zawsze sie przyda , zdziwisz sie jak za jakiś czas płytki beda po 10 zł . Nie rozumiem jednego po co kupowac stacjonarkę combo jak sie ma w kompie combo bez nagrywania ? tak tylko pytam[/quote]

- to masz szczescie że masz shela bez ograniczeń ściągania /poczytaj polskie forum OVH - 50% ma ograniczenia 0d 9.00-23.00/
- po co kupować - dla wygody [i]of course[/i] - teraz leci z PC a stacjonarka to stacjonarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jarwisz' post='90909' date='13.03.2008, 18:02 ']- to masz szczescie że masz shela bez ograniczeń ściągania /poczytaj polskie forum OVH - 50% ma ograniczenia 0d 9.00-23.00/
- po co kupować - dla wygody [i]of course[/i] - teraz leci z PC a stacjonarka to stacjonarka[/quote]
czytaj uważnie , przeciez pisze ze nie mam shela , natomiast dziwi mnie ze kupujesz drugie combo a nie chcesz dołozyc do nagrywarki bo nie wiesz czy za pół roku płytki nie beda za 10 zł a to juz jako magazyn danych by sie nadawało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam pytanie. Mam kilkadziesąt obrazów płyt Blu-Ray na dyskach. Są to pliki *.iso. Czy wyżej opisywana nagrywarka wypali mi przez Nero obrazy tych płyt na nośnikach blu-ray? Czy stacjonarne odtwarzacze blu-ray będą widziały takie płyty? Napomnę, że większość posiadanych obrazów mieści się w granicach <24GB gdyż takie rzeczy jak dodatki itd. pousuwałem. PDVD widzi te obrazy jako Blu-ray (zapala się logo) więc generalnie powinny być również widziane w stacjonarkach. Chyba że mylę się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='90912' date='13.03.2008, 18:07 ']czytaj uważnie , przeciez pisze ze nie mam shela , natomiast dziwi mnie ze kupujesz drugie combo a nie chcesz dołozyc do nagrywarki bo nie wiesz czy za pół roku płytki nie beda za 10 zł a to juz jako magazyn danych by sie nadawało[/quote]
jest trochę w tym racji co piszesz - ale ja w gorącej wodzie kąpany jestem
jak mi strzeli coś do głowy to kupuję i już
trzeba będzie nagrywarkę w przyszłości to też kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Basstech' post='90916' date='13.03.2008, 18:17 ']Panowie, mam pytanie. Mam kilkadziesąt obrazów płyt Blu-Ray na dyskach. Są to pliki *.iso. Czy wyżej opisywana nagrywarka wypali mi przez Nero obrazy tych płyt na nośnikach blu-ray? Czy stacjonarne odtwarzacze blu-ray będą widziały takie płyty? Napomnę, że większość posiadanych obrazów mieści się w granicach <24GB gdyż takie rzeczy jak dodatki itd. pousuwałem. PDVD widzi te obrazy jako Blu-ray (zapala się logo) więc generalnie powinny być również widziane w stacjonarkach. Chyba że mylę się.[/quote]
na dołączonym oprogramowaniu do LG jest [b]CyberLink Hi-Def Suite[/b]
wybierasz odpowiednią zakładkję i nagrywasz na BD-R
z tego co czytałem to jednak nie wszystko da się odpalić zwłaszcza na PS3 dlatego tej zabawki nie kupowałem

majlepiej z nagrywalnymi BD radzi sobie podobno Samsung 1400

ps
sorry for double Edytowane przez jarwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='90816' date='13.03.2008, 10:26 ']Za to Power DVD ( dołączony do LG) jest tylko stereo.


[b]?[/b][/quote]

No tak tylko ja wyraźnie napisalem, ze zastanwiam się nad pełną wersją Nero 8 lub Power DVD Ultra. [url="http://www.cyberlink.com/multi/products/compare_112_en.html"]http://www.cyberlink.com/multi/products/compare_112_en.html[/url]

Przy okazji zastanawiam się jakiej kartę muzyczną zakupić do tego LG, żeby wysłać z playera sygnał z którym poradzi sobie Denon AVR 2808 obsługujący nowe formaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe formaty to tylko HDMI a karty graficznej zintegrowanej z audio i z HDMI 1.3a jeszcze nigdzie nie widziałem.
Także płyt głównych brak.
Więc na nowe formaty audio z PC jest za chyba wcześnie.
Pozostaje dts core lub DD 5.1/7.1 (Np. moja EMU-1820 z fw. 2.0 LPCM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='90928' date='13.03.2008, 17:25 ']Nowe formaty to tylko HDMI a karty graficznej zintegrowanej z audio i z HDMI 1.3a jeszcze nigdzie nie widziałem.
Także płyt głównych brak.
Więc na nowe formaty audio z PC jest za chyba wcześnie.
Pozostaje dts core lub DD 5.1/7.1 (Np. moja EMU-1820 z fw. 2.0 LPCM).[/quote]


Czyli po Optyku czy Coahialu mogę zapomniec ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, było to na forum opisywane dość dawno.

Nie wiem czy padło ale ISO z BD ładnie LG wypala na nośnikach BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś się chyba z cenami rusza powoli w dół bo za BD-RE LG GGC-H20L black Retail (Blu-Ray) w dystrybucji wołają ok 510 zł brutto, narazie na GGW stara cena ale byc moze na dniach cos nowego bedzie
tak dla porównania BLU-RAY LITEON DH-4O1S SATA MULTI (SREBRNY/CZARNY) BOX mozna juz kupic w hurcie ponizej 400 zł brutto co prawda to tez tylko czytnik ale juz widac ze ceny spadają ostro Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...