Skocz do zawartości
buku

LG combo do PC GGW-H20L

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka wyników i pomiarów:
Czas dostępu do płyty BD 20 sek.
Czyli po ok. 20 sek od włożenia nośnika w napęd do podjęcia akcji przez POWER DVD.
HD DVD - zaraz sprawdzę i wyedytuję.

Wczoraj walczyłem z płytą demo HD o rozmiarze 4,5 GB. A więc taki maleńki "demo kontent".
Czas nagrywania nośnika x2 ( nagrywałem cztero krotnie ) 18,5 min. Czyli 25GB zajmie na nośniku x2 90 min.
Ale na nośniku x6 już tylko będzie 30 min. LG wypala do x6. Ale brak nosników o tekiej sprawności.
W nośnikach więc klucz.
Nie udało mi się aby menu BD się odpalało. Ale mam nadzieję, że to mój błąd w sposobie wypalania.
Czyta za to bezbłędnie -.m2ts-y z DD 5.1. No ale nie mam dostępu do wyboru ścieżki.
Może to być właściwość AnyDVD z , którego to żródła pochodzą wszelkie zrzuty.
Może jednak być inaczej, bo takie demo nie powinno mieć żadnych zabezpieczeń do złamnia.
Przypomnę, że:
- zawartość płyt BD - ich struktóra jest widoczna w PC-cie i powinna być chyba kopiowalna bez udziału Any DVD.
- [b]zawartość HD DVD nie jest widoczna na PC-cie. [/b]
Jedynym wyjątkiem jest znany mi Cosimo 40 (top model laptupa od Tosha z nagrywarką HD DVD na pokładzie.
Dziwne ?!? Ale prawdziwe.

Właśnie zsałem Queen Montreal ; size 23 GB.
Wyniki testu za 1,5 h.
Zapraszam.
[quote]to jest sens zabawy ale jako magazyn danych[/quote]
No nie koniecznie. Już napisałem, że w trybie BD Data puszczam co chcę na PS3.
Pliki filmowe m2ts także. A to już nie jest takie tam składowanie danych.
Do składowania danych nie do pobicia jest HDD. I długo jeszcze będzie TOP.
Ocena braavoo była pisana w marcu 2007. A to epoka.
Przypomnę w tym miejscu:
LG combo :
- odtwarza HD DVD
- odtwarza BD
- nagrywa BD
To zupełnie inna generacja sprztęu niż marcowe hity PIonneta i Plextora za 3 500 zł.
[quote][i]Ceny jakie udało mi się znaleźć na najpopularniejszym portalu aukcyjnym Allegro:
Pioneer ? 3.490 zł
Plaxtor ? 3.730 zł[/i]
[b]to cytat z testu braavoo III-2007[/b][/quote]
ceny: marzec 2007

Z ostatniej chwili:
Queen (nagrywam w trybie BD-MV:
- postęp 24% ( 24GB)
- międzyczas: 22 min.
Można iść do kina. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='77072' date='03.01.2008, 12:20 ']Moje źródełko mówi ze tego modelu już nie będzie można kupić. Wchodzi następny model, niestety nie jest jeszcze dostępny. Jak się pojawi w hurtowniach to dam znać :D[/quote]

Już nie można kupić. To wiem.
Mam taką nadzieję, że to była pomyłka cenowa na moją korzyść.
To, że się coś na rynku podaży zachwiało to też opisałem. To był powód mojej gwałownej decyzji.

Na AVS forum także duże zamieszanie, poczytajcie:

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=927751&highlight=LG+GGW-H20L&page=37"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....20L&page=37[/url]
Jeszcze żaden posiadacz niczego nie napisał sensownego.
To się zmieni z czasem.
Wypalam ponownie w formacie BD-MV bo coś mi nie wyszło z Qeen-em. Nagrałem przez pomyłkę w trybie BD-data.
Czyli 1.5 h w plecy.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='77072' date='03.01.2008, 14:20 ']Moje źródełko mówi ze tego modelu już nie będzie można kupić. Wchodzi następny model, niestety nie jest jeszcze dostępny. Jak się pojawi w hurtowniach to dam znać :([/quote]
a ja wiem bezpośrednio z LG że ten model będzie nadal sprzedawany i nowa cena zakupowa dealera ma byc na poziomie 830 zł brutto wiec w sprzedaży pewnie po ok 900 zł bedzie (info od produkt menagera LG wiec chyba 100% wiarygodna) jeszcze to potwierdze w drugim źródle w lg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dopytaj kiedy będa dostepne :(


[quote name='lipa_ml' post='78731' date='11.01.2008, 14:51 ']a ja wiem bezpośrednio z LG że ten model będzie nadal sprzedawany i nowa cena zakupowa dealera ma byc na poziomie 830 zł brutto wiec w sprzedaży pewnie po ok 900 zł bedzie (info od produkt menagera LG wiec chyba 100% wiarygodna) jeszcze to potwierdze w drugim źródle w lg[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3 nie czyta z BD-RE kopii filmowych.
Natomiast na kompie Power DVD odtwarza i to z menu.
Niestety audio jest tylko stereo.
Korzystam z wersji dołączonej do produktu.

Przerwałem zabawę z LG bo przyszedł inny klocek - preamp.
Jutro nagram płytkę full - wypas z *.ts
Opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='78737' date='11.01.2008, 15:03 ']To jeszcze dopytaj kiedy będa dostepne ;)[/quote]
dostawa ma byc po 20 stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybko sprawdzilem i w stanach najnizsza cena tej wypalarki jest na poziomie 500$ i jest dostepna. Nie wroze jej jednak duzej przyszlosci chyba ze cena spadnie drastycznie do jakis 100$. Ogromna konkurencja dla wypalarek BR i HD DVD sa ....hard drivy ktorych cena spada z dnia nadzien. W okresie przed swiatecznym bez wiekszych klopotow mozna bylo kupic hd Seagete SATA 500GB za 99$, a 750GB za 149$ (wiem na 100% bo sam oba kupilem sobie pod choinke). Mistrzowie zakupow i roznego rodzaju kuponow potrafili nawet kupic 500GB za 79$. Najtansze plyty BR jednorazowe 25GB mozna kupic za ok11$ a zmazywalne za ok 15$ wiec na 500GB trzeba ich kupic 20szt co robi zabawe 3 krotnie drozsza. Nie wyglada to ciekawie. Zwlaszcza gdy na rynku pojawil sie w koncu Pokcorn Hours lub np. taka sprytna kieszen na na hd SATA:

[url="http://www.geekstuff4u.com/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=630"]http://www.geekstuff4u.com/product_info.ph...products_id=630[/url]

Czy mozna gdzies kupic plastikowe pudelka na hd 3.5" podobne do tych jakie kiedys byly na kasety VHS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sergio213' post='78833' date='11.01.2008, 23:50 ']Szybko sprawdzilem i w stanach najnizsza cena tej wypalarki jest na poziomie 500$ i jest dostepna. Nie wroze jej jednak duzej przyszlosci chyba ze cena spadnie drastycznie do jakis 100$. Ogromna konkurencja dla wypalarek BR i HD DVD sa ....hard drivy ktorych cena spada z dnia nadzien. W okresie przed swiatecznym bez wiekszych klopotow mozna bylo kupic hd Seagete SATA 500GB za 99$, a 750GB za 149$ (wiem na 100% bo sam oba kupilem sobie pod choinke). Mistrzowie zakupow i roznego rodzaju kuponow potrafili nawet kupic 500GB za 79$. Najtansze plyty BR jednorazowe 25GB mozna kupic za ok11$ a zmazywalne za ok 15$ wiec na 500GB trzeba ich kupic 20szt co robi zabawe 3 krotnie drozsza. Nie wyglada to ciekawie. Zwlaszcza gdy na rynku pojawil sie w koncu Pokcorn Hours lub np. taka sprytna kieszen na na hd SATA:

[url="http://www.geekstuff4u.com/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=630"]http://www.geekstuff4u.com/product_info.ph...products_id=630[/url]

Czy mozna gdzies kupic plastikowe pudelka na hd 3.5" podobne do tych jakie kiedys byly na kasety VHS?[/quote]
no ale popcorn nie wysle ci do ampa dzwieku dts hd master 7.1 a jak zgrasz sobie film na płyte BD i zasadzisz do samsunga DB-p1400 i puscisz na ampa z dts hd master to dziek bedzie wymiatał ! a z dysku tego nie zrobisz wiec jesli chodzi o magazyn danych to ok dysk taniej wyjdzie ale to nie wszystko , wiec ja wróze dobrą przyszłosc nagrywarek bd o ile tez nosniki stanieją co jest oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sergio213' post='78833' date='11.01.2008, 21:50 ']Szybko sprawdzilem i w stanach najnizsza cena tej wypalarki jest na poziomie 500$[/quote]

Szału nie ma ... w Polsce to równowartość 400$ , a za kilka dni urwą jeszcze z 50 ... :)

Magazynowanie na HDD , to póki co półśrodek , ale zawsze będzie można zrobić kompilację :) Np: 3 tytuły HD-DVD na 1 płycie BR :)
No i liczy się możliwośc COMBO czytania , którego nijak przy pomocy HDD nie dokonasz ... :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy napęd LG DVD-REC BLU-RAY odczyt/ HD DVD LG GGC-H20L BOX cena ok 750 zł , jak to zobaczyłem to się wystraszyłem ze taka cena ale po chwili kubeł zimnej wody no i okazało się ze to tylko odczyt blu-ray i hd dvd a zapis tylko dvd :) no cóz pewnie i rak nagrywary spadą w najbliższych miesiacach do 700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG GG[b]C[/b]-H20L BOX - 700 zł, zaś
LG GG[b]W[/b]-H20L BOX za 1050 zł nagrywa BD-R/RE.
Opcja nagrywania kosztuje więc 250 zł.
A może cena GGW jest jednak pomyłką ?
Bo jak pisze Sergio w USA to koszt 500 USD.
W EU powinno być zatem 500 EU czyli gdzieś ok. 1800 zł.

Sprawa sie potwierdza, bo[b] na amazon.com.uk jest teraz cena 325 BP !!![/b]
[url="http://www.amazon.co.uk/LG-GGW-H20L-Blu-Ray-Rewriter-Internal/dp/B000H6NZZO"]http://www.amazon.co.uk/LG-GGW-H20L-Blu-Ra...l/dp/B000H6NZZO[/url] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='78941' date='12.01.2008, 13:31 ']LG GG[b]C[/b]-H20L BOX - 700 zł, zaś
LG GG[b]W[/b]-H20L BOX za 1050 zł nagrywa BD-R/RE.
Opcja nagrywania kosztuje więc 250 zł.
A może cena GGW jest jednak pomyłką ?
Bo jak pisze Sergio w USA to koszt 500 USD.
W EU powinno być zatem 500 EU czyli gdzieś ok. 1800 zł.

Sprawa sie potwierdza, bo[b] na amazon.com.uk jest teraz cena 325 BP !!![/b]
[url="http://www.amazon.co.uk/LG-GGW-H20L-Blu-Ray-Rewriter-Internal/dp/B000H6NZZO"]http://www.amazon.co.uk/LG-GGW-H20L-Blu-Ra...l/dp/B000H6NZZO[/url][/quote]


W NRD niby jest , a nie ma - [url="http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/843905_-ggw-h20l-lg-electronics.html"]ZOBACZ [/url]

A najniższą cenę jaką znalazłem w Polsce to ... 999 pln. za nagrywarkę . Coś teraz jej nie widać .

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego ciągnę temat:

Czy nie nastąpiła pomyłka w dystrybucji na EU ?
Literka "C" z literką "W".
W wielu miejscach jest w cenie ok. 1000 zł.
Dziwi wszak korespondencja sergio, w której mowa o cenie 500 usd na rynku USA.
Amazon.com.uk jest dla mnie miarodajnym kanałem dystrybucyjnym.
POczekajmy na dostawy z drugiego rzutu.
Niemcy podają 17.01.2008

Wtedy się to wyjaśni. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='78963' date='12.01.2008, 16:57 ']Dlatego ciągnę temat:

Czy nie nastąpiła pomyłka w dystrybucji na EU ?
Literka "C" z literką "W".
W wielu miejscach jest w cenie ok. 1000 zł.
Dziwi wszak korespondencja sergio, w której mowa o cenie 500 usd na rynku USA.
Amazon.com.uk jest dla mnie miarodajnym kanałem dystrybucyjnym.
POczekajmy na dostawy z drugiego rzutu.
Niemcy podają 17.01.2008

Wtedy się to wyjaśni.[/quote]
dzwoniłem do przedstawiciela LG on się skontaktował z osobą która zajmuje sie zamówieniami towaru i potwierdzili mi ze beda po 20 stycznia narywarki ponizej 900 zł brutto a scena SRP czyli sugerowana cena producenta LG to na polske jest 999 zł brutto ! się okaże po 20 stycznia kto ma rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=CD-065-LG&groupid=701&catid=10&subcat=314"]http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=314[/url]

LG GGW-H20L Blu-Ray Rewriter & HD-DVD ROM Serial ATA Drive - Retail

180 funtow, liczac po kursie 4,80 to 860zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze temat zaczyna sie rozkrecac w wyniku spadku cen na zabawke combo :-)
To milo ale wciaz za drogo i malo uniwersalnie. Taka zabawka jest przydatna dla tych co odpalaja nagrane filmy na PC-cie, ale jak przyjdzie odpalic to nagrane ustrojstwo na stacjonarce to moze byc lekkie zdziwko.
Obym sie myli, ale tak bylo na poczatku z nagrywarkami DVD i tym co na nich bylo nagrywane.
Trzeba bylo kupowac "odpowiednie" (loteria) plyty do nagrania materialu i nie mozna bylo przeginac z predkosciami nagrywania.
Wiem cos o tym bo bylem jednym z pierszych, ktorzy kupili cos takiego za ponad 700 zl, pozniej dzieki zainteresowaniom udalo mi sie wgrac nowy firmware w celu modyfikacji nagrywarki (predkosc nagrania, kompatybilnosc z plytami).
Tak tak moi drodzy. Kupujac teraz nagrywarke liczcie sie z tym, ze za miesiac kupiona nowo wypuszczona czysta plyta BR nie bedzie widziana przez naped.
Jesli sytuacja bedzie analogiczna jak w przypadku DVD to nalezy wtedy dokonac updat-u firmware-u napedu.

Zabawa przednia ale kosztowna i przysparzajaca niejednokrotnie stawanie wlosow deba na glowie.
Ja tam jeszcze sobie kilka miesiecy poczekam z zakupem :-)
Jednoczesnie trzymam kciuki za pierwszych pionierow :-)
Ja juz chyba sie starzeje :-(

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='79049' date='12.01.2008, 21:45 ']Widze, ze temat zaczyna sie rozkrecac w wyniku spadku cen na zabawke combo :-)
To milo ale wciaz za drogo i malo uniwersalnie. Taka zabawka jest przydatna dla tych co odpalaja nagrane filmy na PC-cie, ale jak przyjdzie odpalic to nagrane ustrojstwo na stacjonarce to moze byc lekkie zdziwko.
Obym sie myli, ale tak bylo na poczatku z nagrywarkami DVD i tym co na nich bylo nagrywane.
Trzeba bylo kupowac "odpowiednie" (loteria) plyty do nagrania materialu i nie mozna bylo przeginac z predkosciami nagrywania.
Wiem cos o tym bo bylem jednym z pierszych, ktorzy kupili cos takiego za ponad 700 zl, pozniej dzieki zainteresowaniom udalo mi sie wgrac nowy firmware w celu modyfikacji nagrywarki (predkosc nagrania, kompatybilnosc z plytami).
Zabawa przednia ale kosztowna i przysparzajaca niejednokrotnie stawanie wlosow deba na glowie.
Ja tam jeszcze sobie kilka miesiecy poczekam z zakupem :-)
Jednoczesnie trzymam kciuki za pierwszych pionierow :-)
Ja juz chyba sie starzeje :-(

Pozdrawiam

braavoo[/quote]

700? to kupiles jak juuz tanio bylo

ja pamietam magiczna liczbe 2789 po wyblaganej obnizce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem fuksa wtedy. Odpowiednie dojscia to wynik takiej a nie innej ceny, ktora notabene od pewnego momentu zaczela spadac lawinowo.
Ale faktycznie pamietam jak zobaczyle te cene powyzej 2 kola.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='79050' date='13.01.2008, 00:46 ']700? to kupiles jak juuz tanio bylo

ja pamietam magiczna liczbe 2789 po wyblaganej obnizce....[/quote]
Tudzież nakaz całkowitego bezruchu, wstrzymania oddechu i obniżenia tętna dla wszystkich domowników na czas wypalenia płyty CD na ówczesnym urządzeniu, zagrożony karą główną w postaci starty, w zasadzie bezcennego, nośnika CD-R(W). Przejście na DVD-R było znacznie prostsze i w sumie niezauważalne. Ciekawe kto się więcej nauczył - (my) użytkownicy czy (oni) producenci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dla mnie jedyny argument zakupu tej nagrywaki to taki iz bedzie mozna nagrane filmy blueray puszczac ze stacjonarki w innym przypadku jako magazynowanie danych przy cenach płyt 50 zł się nie opłaca ;/ wiadomo początki są trudne ale cena nagrywary ponizej 1000 zł optymistycznie rozpoczyna rok w tej materii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wy tam drogo macie w tej polsce, u mnie w lokalnym sklepie BD R to koszt 6 funtow czyli ponizej 30zl za plytke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='79165' date='13.01.2008, 17:57 ']ale wy tam drogo macie w tej polsce, u mnie w lokalnym sklepie BD R to koszt 6 funtow czyli ponizej 30zl za plytke[/quote]
w tej polsce? piszesz jak bys nie był Polakiem, no ale cóż czesto sie spotykam z takim tonem wypowiedzi odcinającym się od swojego kraju ludzi co wyjechali do angli i uważają się za lepszych i nie przyznają się do Polski, za chwile sie sytuacja odwróci i jak wszyscy zaczną wracac bo w angli bezrobocie wzrośnie to odrazu każdy się poczuje Polakiem i wróci do "tej polski" (to tylko tak od siebie bez urazy) sory za offtopic Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy posiadacze combo LG mogliby sie wypowiedziec na temat poziomu halasu przy odtwarzaniu plyt blu-ray?
Z gory dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='79036' date='12.01.2008, 21:20 ']dzwoniłem do przedstawiciela LG i potwierdzili mi ze beda po 20 stycznia narywarki ponizej [b]900 zł brutto[/b]
a cena sugerowana producenta LG to na polske 999 zł brutto ! się okaże po 20 stycznia kto ma rację[/quote]


Potwierdziło się ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='80785' date='21.01.2008, 16:11 ']Potwierdziło się ?


Pzdr.[/quote]
w action gdzie kupuje towar znowu pojawiła sie w cenniku , co prawda jest nie dostępna ale u nich wprowadzenie towaru który dostają trwa czasami 3 dni. Wysłałem emaila do osoby która się zajmuje tymi nagrywarkami kiedy beda na stanie i zobaczymy co mi odpisze. Odrazu napisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...