Skocz do zawartości
Gmeru

Sony rezygnuje z produkcji telewizorów tylnoprojekcyjnych 3LCD oraz SXRD

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Jak donosi firma SONY, produkcja telewizorów tylnoprojekcyjnych w technologii 3LCD i SXRD zostanie wkrótce całkowicie zaprzestana. Firma tłumaczy to ogromnym popytem na telewizory LCD Bravia i chęcią przerzucenia całych sił fabrycznych na produkcję LCD. Podobno nie nadążają z produkcją płaskich ekranów - stąd ta decyzja. Aktualne zamówienia na wersje 70" zostały anulowane. To samo stanie się z modelami mniejszymi. Jak wiemy marki takie jak Toshiba, Philips czy Hitachi także całkowicie zaprzestały produkcji tylnej projekcji. Szczerze to nie jest wesoła wiadomość. Telewizory SXRD to jedne z najlepszych ekranów na świecie. Ale cóż...idzie płaskie :)


[center][img]http://img295.imageshack.us/img295/5742/121907ripsonyrptvss5.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie w zyciu czegos takiego bym nie kupił - cieszy mnie ta decyzja podonie jak odejscie od CRT :)
Niech skupią się na produkcji jednej technologii i pracują rownczesnie nad OLED'ami a bedzie dobrze

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='75051' date='20.12.2007, 12:26 ']Niech skupią się na produkcji jednej technologii i pracują rownczesnie nad OLED'ami a bedzie dobrze[/quote]

Cóż, skupią się wówczas na dwóch technologiach. Jak by na to nie patrzeć. Najbardziej interesuje mnie zagadnienie: skoro mają anulować zamówienia, co zaoferują klientom w zamian.

Przecież co jak co, ale tylne projekcje Sony sprzedawały się zacnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie- skupiają się na produkcji jednej technologii i wdrażaniu drugiej (oczywiscie w biurach konstrukcyjnych a nie na liniach produkcyjnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż - najnowsze lcdeki powoli zaczynają dawać się oglądać. Droższe serie jakością obrazu już doganiają SXRD. Tylko ile będzie kosztował LCD 70''?? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewątpliwie.

Choć tendencja na rynku wydaje sie byc jednoznaczna (np. po decyzji Canona ws. Hitachi):
panele LCD głównie ponad 40", OLED'y na razie na mniejszej przekątnej.

Na razie tylko Samsung szykuje sie do pokazania 31" OLED'a, ale dopiero po Nowym Roku. A Toshiba zapowiedziała już, że do 2010 o OLED'ach możemy zapomnieć. Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='75056' date='20.12.2007, 12:47 ']No cóż - najnowsze lcdeki powoli zaczynają dawać się oglądać. Droższe serie jakością obrazu już doganiają SXRD. Tylko ile będzie kosztował LCD 70''?? ;-)[/quote]

150tys ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='75059' date='20.12.2007, 13:54 ']150tys ; )[/quote]

Skromnie mowiac "jedyne 150 tys." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='75072' date='20.12.2007, 14:50 ']Skromnie mowiac "jedyne 150 tys." :lol:[/quote]

Ja się cieszę :) , może kiedys odsprzedam mojego KDS-a 70" za "przyzwoite" pieniądze (cokolwiek to znaczy).
Byle tylko robili żarówki :P (ale chyba przez 10 lat muszą).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walory tej technologii były tu wielokrotnie opisywane.
Jako od zawsze zdeklarowany przeciwnik tylnej projekcji dziś świętuję.
I proszę o wybaczenie nikczemnej postawy ( zgodnie z instrukcą Cara które cośtam o tym jak należy trzymać kręgosłup przed obliczem .... mówią idt.).

Tylne to nie dla 1080p 24/25/30 i szeroki tgz. RGB.
Cieszy, że ludość ameryki tej północnej odkrywa właśnie techno LCD.
Zwłaszcza po tym gdy uwierzyli, że ich NTSC z 480 liniami jest do d ..................py w porównaniu do europejskimi standardem SECAM i PAL z 567 liniami.

Odkryłem właśnie, że w USA nie ma standaryzacji formatów.
W górę serca. Dokopmy im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się szczęśliwie udało kupić KDS'a, teraz tylko zapas żarówek na kilka (-naście lat) i nic mnie nie ruszy :D
Wiele razy to powtarzałem, jest to bardzo dobry sprzęt.

Jak Wam się wydaje [b]jak długo mogą leżeć nowe żarówki?[/b] Chodzi mi o to czy próżnia z biegiem lat sie nie pogarsza co spowoduje szybsze przepalenie po wymianie. Chciałbym mieć zapas przynajmnie 3-ch sztuk ale nie wiem czy doleżą...

Pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam się nie przejmuje żarówkami - za parę lat jak pojawi się na rynku zapotrzebowanie to na pewno ktoś je zacznie robić. Ale myślę że orginalne też powinny być na rynku. No chyba że wszyscy zaczną panikować i kupią po 3 ;P Zresztą jest też chyba możliwość regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Remember how we told you that Sony, like so many others, is quitting the rear-projection TV business? Well, they finally decided to officially announce as much today, stating that come February its three RPTV plants would quit production of the sets and the company would focus its energy henceforth on LCD and OLED (huge surprise there). Don't let the door-of-obsolecense hit your ass on the way out, RPTV.


Czyli skupiają się na OLED i LCD : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szuwar' post='75147' date='20.12.2007, 22:32 ']Mi się szczęśliwie udało kupić KDS'a, teraz tylko zapas żarówek na kilka (-naście lat) i nic mnie nie ruszy :)
Wiele razy to powtarzałem, jest to bardzo dobry sprzęt.

Jak Wam się wydaje [b]jak długo mogą leżeć nowe żarówki?[/b] Chodzi mi o to czy próżnia z biegiem lat sie nie pogarsza co spowoduje szybsze przepalenie po wymianie. Chciałbym mieć zapas przynajmnie 3-ch sztuk ale nie wiem czy doleżą...

Pozdrowienia,[/quote]

Patrząc na lampy (takie odpowiedniki tranzystorów :lol:;) ) to mogą leżeć o ze 30-40 lat (tzw. NOS - New Old Stok). Jak wino, im starsze tym lepsze.
Myslę że z normalnymi żarówami też nie będzie problemu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...