Skocz do zawartości
Pavlis

LG RZ-32LZ55

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie z tym bedzie problem bo mieszkam w Niemczech i niewiem gdzie dostac takom przejsciowke znalazlem ale takom tylko[url="http://froogle.google.de/froogle_cluster?q=DVI+switch+VGA&pid=4825516905204855911&oid=4798619417010748129&btnG=Search+Froogle&scoring=p&hl=de"]My Webpage[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WRONEK- Skocz do pierwszego lepszego elektornika lub MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj postaram się zrobić porównanie na obu złączach.

1. Component – tak obraz jest dziwnie wyfiltrowany. Zauważyłem, że jak zmniejszysz parametr ostrość, to ten dziwny cień na krawędziach (np. Jak na podanej fotce czy przy napisach z PC podłaczonym przez component) znikają. Obraz jest znacznie lepszy i wyraźny – nie traci na ostrości tak na prawdę.

2. Ja mam kabel Mad Catz 3m – obraz jest śliczny, jednak mam takie małe duszki, ale to wina kabla raczej, bo jak podłączę kompa przez DVI, to obraz jak żyleta!

ps. Sorki ze tak póxno odpisuję, ale mam ostatnio problemy z netem w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to takie słabo widoczne przebicie sygnału analogowego, ale na prawde nie przeszkadzajace dlatego nie kupuje innego kabla vga na ktorych nie ma tego efektu

Fotki postaram się wykonać profesjonalnie - w tym samym momencie danego fragmentu tv tak zeby bylo dobre porownanie.

Bardzo mnie ciekawi jak wyglada obraz z componentu na innych HDTV. Moze byc sygnal z PC z fotka tekstu komunikatow systemowych lub innych zebym mial porownanie wyrazistosci bo na ww LG czcionka jest troche zlana za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobić fotke u Siebie z PGR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia z mojego Samsunga po componencie. Jak mówiłem. Ząbki wynikają z alliasingu w grze:

[img]http://img263.imageshack.us/img263/3776/pgr30013sl.jpg[/img]

[img]http://img263.imageshack.us/img263/8937/pgr30029vg.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw gmeru - jakiego masz samsunga?

bandi - czekam na zdjątka :rolleyes:

Edytowane przez ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ppp' date='02.06.2006, 00:42 ']btw gmeru - jakiego masz samsunga?

bandi - czekam na zdjątka ;)
[right][post="5609"][/post][/right][/quote]

Takiego o którym i tak nikt nic niewie ;-) (32" LCD LW32 1280x768)Więc mało ważne. Mogę wrzucić fotki jeszcze z innych. (46") a za tydzień będzie z pewnego ekranu...ale to zobaczycie. Jak mówię ząbki zostawcie bo to wina gry. Ale widac, że jest ciemnoooo na LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widac, że jest ciemnoooo na LG.

No właśnie, na komponencie ciemnota, cieakw jestem czy jest duża róźnica przez dvi, bandi czekamy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawy watek. Dzieki za to.
Mam jedno pytanie.
Czym rozni sie granie na LCD od grania na Plazmie? Chodzi mi o plynnosc obrazu, kontrasty, kolory, .. jak wyglada w praktyce?

Czy LCD dobrze sprawdza sie w grach? Nie ma smuzenia? itp..
Wybaczcie amatorskie pytanie ale nie znam nikogo kto ma x360 i dobry display.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miales racje Gmeru co do zombkow pytalem sie dwuch gosci jednego w Saturnie drugiego w Ebgames i obaje powiedzieli to co ty napisales ze kabel VGA nic niezmieni zombki bedom dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wronek - mimo wszystko kupuj kabel vga, jeśli chcesz grać w normalnej, jasnej i ostrej oprawie.

Bandi - ciągle czekam :)

Edytowane przez ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='vascoda' date='03.06.2006, 00:19 ']Bardzo ciekawy watek. Dzieki za to.
Mam jedno pytanie.
Czym rozni sie granie na LCD od grania na Plazmie? Chodzi mi o plynnosc obrazu, kontrasty, kolory, .. jak wyglada w praktyce?

Czy LCD dobrze sprawdza sie w grach? Nie ma smuzenia? itp..
Wybaczcie amatorskie pytanie ale nie znam nikogo kto ma x360 i dobry display.
[right][post="5656"][/post][/right][/quote]

vascoda za tydzień w piątek będziemy grać na Mega Plaźmie LG więc dokładnie Ci odpowiem jak sprawuje się ultra wielka plazma na tej konsoli.

Co do pytania to i tu i tu będzie okej. To jak z filmami. Jeden woli plazmę bo ma lepszą czerń a drugi LCD lepszą ostrość czy inny czynnik. (też to wszystko zależy kto ma jakie oko i czego oczekuje! Gdybać można długo a i tak jeden powie że woli LCD a drugi że plazmę).
Na LCD nie ma smużeń w grach (na tych nowych dobrych LCD) więc spokojnie. Do X360 wręcz polecany jest LCD (tak mówi M$ hehe ale fakt że jest polecany ; ) )

Ale tutaj nie ciągniemy już dalej tego wątku bo to temat o LG. Zawsze możesz założyć temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://trialclub.net/!test_lg.php"]http://trialclub.net/!test_lg.php[/url]

Pod powyższym linkiem znajdziecie moje małe ale jakże wyraźne :-) porównanie oraz prosty przepis na polepszenie obrazu przez Component ;-)

Jestem ciekaw, czy tylko na wspomnianym LG jest nieciekawie przez Component, czy ten problem dotyczy każdego posiadacza X360. Edytowane przez Bandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mam podloczonego to tego TV: PS2 i DVD (musze przelaczac) i nie zauwazam takich problemow jakie ma kolega. Bedzie to wina albo kabla albo samego xboxa, badz felerny TV przy czym zaznacze ze ten sam model ma dwoje znajomych i tez nie ma takich objawow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki bandi. Tylko jedno ale. Jakbyś mógł przy następnej okazji pyknąć fotki CAŁEGO obrazu, a nie tylko szczegółów.

Bischoop - przecież ps2 nie obsługuje hdtv także to raczej normalne że jak podłączysz to masz ok. Edytowane przez ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ppp' date='04.06.2006, 22:44 ']dzieki bandi. Tylko jedno ale. Jakbyś mógł przy następnej okazji pyknąć fotki CAŁEGO obrazu, a nie tylko szczegółów.

Bischoop - przecież ps2 nie obsługuje hdtv także to raczej normalne że jak podłączysz to masz ok.
[right][post="5757"][/post][/right][/quote]

No ale 480p HDTV gry obsługują :) No takie to naciągane ale jednak ciemno też powinno być. A nie jest podobno.
Czy w GT4 1080i np. (to to już wogle dobra ściema obraz taki syf że O_o)

ps. przenosze temat do LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ppp' date='04.06.2006, 20:44 ']dzieki bandi. Tylko jedno ale. Jakbyś mógł przy następnej okazji pyknąć fotki CAŁEGO obrazu, a nie tylko szczegółów.

Bischoop - przecież ps2 nie obsługuje hdtv także to raczej normalne że jak podłączysz to masz ok.
[right][post="5757"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Majac podloczony PS2 componentem w niektorych grach PAL masz Progressive Scan, w przypadku gry "BLACK" mozesz wybrac rozdzialke 480p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie to samo. Jak podlacze Xboxa 1 czy gamecube to też mam śliczny obraz i wcale nie za ciemny jakby się wydawało.

Może i to by źle nie wyglądało gdyby nie fakt, że np w takiego Codemned nie da się po prostu grać - jest zdecydowanie za ciemno.

Celowo nie sfotografowałem całego TV, bo nie byłoby widać tego co chciałem pokazać, ale przy okazji zrobię foty porównawcze codemned i PGR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak bandi, masz jeszcze jakieś zdjątka tego tv w akcji? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze Bandi ze masz te sam problem co ja. Opisalem go [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1289&view=findpost&p=6568"]TU[/url].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...