Skocz do zawartości
Pavlis

LG RZ-32LZ55

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/10063"]http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/10063[/url]
Dobry jest tenm telewizor????
Moze ktos mi wytłumaczyc czy bedzie nadawać się np do ogladania polsatu cyfrowego będz graniu na Xboxie 360???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile ten telewizor kosztuje? Bedzie sie nadawal bardzo dobrze do konsoli jak kazdy inny z tego poziomu. Roznic wielkich niema. A co do cyfry, polsatu itp to na kazdym LCD bedziesz mial lekki syf..nic na to nieporadzisz. Nadaja w niskiej rozdzielczosci wiec obraz bedzie gorszy niz na CRT. Tak to juz jest.

Polecam takie tematy:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=754&pid=3393&st=20&#entry3393"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...t=20&#entry3393[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytam kolo 4tys. Widzialem ten telewizor na zywo i prezentowal sie elegancko. Ale sygnal lecial tylko naziemny. Byl poprostu dobry jak to na LCD.

W niektorych sklepach internetowych jest napisane ze nie ma componentu ale to chyba nie mozliwe (dyskfalifikacja Xboxa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pavlis' date='08.04.2006, 18:49 ']Dzieki chyba juz wiem jaki tv sobie kupie :D kosztuje na allegro 3800
[right][post="3468"][/post][/right][/quote]

Łoh za taką cene to go bierz bo do Xa bedzie jak znalazl. Tylko zeby mial na 100% ten component ale napewno ma. Xbox pokaze pazurki ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG RZ-32LZ55 na 100% ma component :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tlen' date='08.04.2006, 17:55 ']W niektorych sklepach internetowych jest napisane ze nie ma componentu ale to chyba nie mozliwe (dyskfalifikacja Xboxa)
[right][post="3462"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Oto ale ja sprawdzalem teraz w paru i jest napisane ze ma. Musi miec. Dziwne by bylo jak by nie mial. Wszedzie jest ze ma. Ale chyba oczywiste ze jak bedziesz juz kupowac to sie przeciez upewnisz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bandi' date='11.04.2006, 21:26 ']I jak ma ten TV component?

W sumie cena jest kusząca jak na 8ms...
[right][post="3638"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

[url="http://img156.imageshack.us/my.php?image=lg6fv.jpg"][img]http://img156.imageshack.us/img156/935/lg6fv.th.jpg[/img][/url]

Tutaj jest odpwiedź 100 procentowa : ) Ma! A cena wyjatkowo atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz222
Witam zakupiłem powyższego LG. Na DVI fajnie śmiga po podłączeniu z PC

Mam natomiast problem z X360 i componentem - mam złe kolory i strasznie ciemny obrac miejscami.

Kontrast mam na maxa ustawiony, jasność na 60 (na 100)

Zwiększenie jasności oczywiście nie daje pożądanego efektu.

W sumie kupiłem go wczoraj i pewnie dojdę dzisiaj do tego co trzeba ustawić ale wolę na wszelki wypadek Was spytać, żebym nie błądził...


ps. W instrukcji piszą że to jest złącze DVD (Component). Czy to ma jakieś znaczenie - chyba nie? Edytowane przez xyz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kable podłączyłeś w złej kolejności :)

spróbuj podłączyć coś innego np DVD i zobaczyć jak działa. Może być też kwestia kabla - może być uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze sam już nie wiem - sprawdzałem - niby wsdzystko dobrze podłączone. Ale kolory są beznadziejne

Teraz śmigam na kablu VGA podłączonym przez przejściówkę do złącza DVI - obraz jest świetny ale troche nie wygodne bo musze co chwile podłanczać PC albo konsolę na zmianę :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xyz222 i Bandi obaj macie taki problem? Jak tak to cos nie halo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki - musze skasowac jeden profil. xyz222 założyłem kiedys przez przypadek w pracy a bandi w domu z tego cale zamieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli z kolorami jest coś nie teges to naprawdę może być to kwestia złej kolejności podłączenia kabli komponentu.

Wyjaśniało by to także problemy z jasnością bo jeden z kabli komponentu jest odpowiedzialny za luminację czyli właśnie za jasność obrazu.

Plz spróbuj różnych kombinacji i wróć na forum żeby opisać wrażenia.

Jestem bardzo ciekaw czy to słuszna diagnoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez czekam na diagnoze :P W koncu mam zamiar go kupić...
A na allegro znalazłem że ten tv obsługuje Component (480i-1080i) , a 720???

PS: Ten tv ma wkońco Progresiv scan czy nie bo sam juz nie wiem

Edytowane przez Pavlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 480i do 1080i, w tym 720p też obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Component niby bez problemu wykrywa 720p itp.

Jeśli chodzi o kolejność kabli to jednak nie w tym problem.

Próbowałem różnie. (w sumie nie wszystkie kombinacje ale od razu doszedłem do tego, że zielony to luminancja)

Ale zastanawia mnie jedno - odłączyłem czerwony - zniknęła część kolorów (RED)

Odłączyłem niebieski - BLUE zniknęło...
... i przy okazji też GREEN - został obraz w odcieniach szarości.

1. Zauważyłem że czerwony mi się strasznie rozlewa - widać to np w dashu jak jest button back na ekrtanie to z niego lekko wypływalą kreski w poziomie

2. Jak zapuściłem obraz kontrolny to zamiast pokazywać mi odcienie szarości od czerni pierwszych 4 kwadratów na ileśtam (duza skala była) to widać wyraźnie że pierwsze 5 są całe czarne na componencie moim, natomiast na VGA już drugi jest lekko szary... :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze masz cos nie tak z tym tv bądź kablem...
Sam nie wiem czy go kupic ja na necie słyszałem wiele dobrego o tym tv ty jestes pierwsza osoba która sie skarży:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomijając mój "mały" :-) problem:

Jestem bardzo zadowolony z tego TV. Byłem miło zaskoczony jak po podłączeniu mojej średniej jakości antenę domową - niektóre programy wyglądały o wiele lepiej niż się tego spodziewałem.

Ten TV ma bardzo dobry procesor sterujący tunerem.

Podobnie z DVD - podłączyłem - jakość bardzo zadowalająca jak na sygnał nie HD.

Podłączyłem GameCube - szok! Już wiem dlaczego nintendo wycofało się z HD - wystarczy poprawić w starych grach niektóre elementy i mamy wspaniała (choć nie ostrą) grafikę.

Xbox przez złącze S-Video - brzydko zinterpolowany obraz. A przynajmniej o wiele mniej ciekawy niż GameCube podłączony przez Composite (gorszej jakości złącze). Wieczorem podłączę Xboxa przez composite i ocenię jak się prezentuje.

PC przez DVI - jakość powala na kolana. Nie grałem jeszcze w gry bo niemam takowych obecnie na dysku ale dzisiaj zainstaluję FarCry. Przeglądanie stron www to czysta rozkosz - drobne elementy stają się nadzwyczaj wyraźne - nie męczy się wzrok nawet z 2 metrów gdy siedzę na kanapie.

Czas reakcji 8ms jest bardzo komfortowy i na prawdę nie ma co czekać na coś szybszego droższego.

Oglądanie materiałów HD to też rozkosz i nie ma z tym problemów na tym TV przez DVI

PC przez S-Video - testowałem zaledwie 3 minuty bo mnie strasznie zdołowała słaba jakość i bardzo niewyraźne napisy.

Pewnie odpowiada za to filtr, którego nie byłem w stanie wyłączyć - ten TV jest bardzo prosty - ma minimum funkcji ale w sumie wynagradza to laikom swoją prostotą.

Reasumując – po dzisiejszych testach wróciło mi prawie pełne zadowolenie z zakupu tego TV.


A wracając do mojego problemu – bardziej podejrzewam że problem leży po stronie mojego Xboxa.

Jak kupiłem TV to byłem zadowolony z obrazu – zacząłem robić porządki w pokoju i inne rzeczy.

X360 grał sobie z pięć godzin – leciał DOA4.

Po uporaniu się ze sprzątaniem zasiadłem przy konsoli włączając 10 minut wcześniej PGR3.

Obraz był jakiś nie taki już wtedy. Pograłem chwilę, w dash boardzie zmieniłem format hd na 1080i przetestowałem grę – było to samo, zmieniłem na 408p – nie widać większych róznic było na dashu, potem włączyłem 720p i co? Konsola zwariowała – zaczęły się wyświetlać same artefakty! I to w tak dużej ilości że kompletnie nic nie było widać na ekranie.

Podłączyłem szybko X360 do monitora przez VGA – wszystko OK. Przełączyłem spowrotem na HD – znowu artefakty.

Wyłączyłem konsolę na 10 minut z prądu – podłączyłem z powrotem – „artefakty” zniknęły ale obraz dalej był słaby.

Może ktoś wie co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sam niewiem moze byc to wina xboxa ,lecz wątpie w to bardzo :D
Może ten tv sie nie nadaje jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xboxy 360 znane są ze swojej awaryjności.

Najlepszym testem było by podłączenie jakiegoś źródła HD przez komponent i sprawdzenie czy problemy dalej występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze są znane ale najczęściej sa to zwiechy albo rysowanie płyt...
Sprawdzenie innego zródła bylo by najlepszym rozwiązaniem :D
Bandi masz okazje zamieścić kilka fotek , jak to wygląda???
PS:Jak ja mam polsatt cyfrowy i miał bym ten tv to wtedy obraz z tej satelity leci jako 720p , czyli jest skanowany bo sie mówi z tyle stacji polskich nie nadaje(wszystkie :D ) ale ten obraz będzie juz w 720??

Edytowane przez Pavlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...