Skocz do zawartości
Pavlis

LG RZ-32LZ55

Rekomendowane odpowiedzi

mam male pytanko czy ten telewizor jest przystosowany do odbioru HDTV ?? z gory dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dexxaa' date='17.04.2006, 21:01 ']mam male pytanko czy ten telewizor jest przystosowany do odbioru HDTV ?? z gory dzieki  ;)
[right][post="3839"][/post][/right][/quote]

Prawie Każdy płaski telewizor jest do tego przystosowany. Różnica bedzie w jakości zależnie od modelu i rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0102&categoryId=0102&parentId=01&modelCodeDisplay=RZ-32LZ50&unit=NOTHING&model=Select+a+model#"]http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...Select+a+model#[/url]
oblukajcie oficjalna strone producenta zastanawia mnie dlaczego tam pisze iz niema ta Component (Y,Pb,Pr) ,ma to jakies znaczenie bo po boku juz jest Component??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to że nie ma componenta z tyłu pod klapką (podobnie jak S-Video) ale za to ma z boku.

LG ma gotowy szablon dla wszystkich TV i zapewne dane uzupełnia z bazy danych automat, który jest troche nie tego ten bo puste dublujące się pozycje powinien raczej usuwać, bo wprowadzają w błąd.


Co do HD. Z tego co wiem to odbiorniki HDReady potrafią tylko obsługiwać zewnętrzny sygnał HD (czyli Xbox, PC czy zewnętrzny tuner).

Ale to nam w zupełności wystarczy bo sygnał w HD i tak pewnie tylko na platformach cyfrowych będzie nadawany w przyszłości...

ps. Jeśli chodzi o ten TV to z dnia na dzień coraz bardziej jestem z niego zadowolony.

Na początku myślałem o szybkiej wymianie w sklepie na Samsunga LE32R71, ale odwidziało mi się bo nie chce przepłacać za rzeczy, bez których mogę się obejść (LG 3800 zł, samsung 4950 zł)


ps2. Może na dniach uda mi się przetestować Componenta za pomocą karty graficznej do PC. Edytowane przez Bandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Bandi' date='18.04.2006, 07:45 ']Co do HD. Z tego co wiem to odbiorniki HDReady potrafią tylko obsługiwać zewnętrzny sygnał HD (czyli Xbox, PC czy zewnętrzny tuner).

Ale to nam w zupełności wystarczy bo sygnał w HD i tak pewnie tylko na platformach cyfrowych będzie nadawany w przyszłości...

ps2. Może na dniach uda mi się przetestować Componenta za pomocą karty graficznej do PC.
[right][post="3851"][/post][/right][/quote]

A te "inne" odbiorniki to potrafią coś więcej? (innych nie ma do kupienia..) ;) Platforma cyfrowa to też cześć zenętrzna i tak samo jak XBox itp jest zęwnętrznym sygnałem. U nas nie ma i nie będzie takiego pojęcia jak w USA. Może kiedyś rzeczywiscie będą u nas telewizory z wbudowanym tunerem do naziemnej HD TV ale zazwyczaj to się będzie mialo jednak osobny tuner satelitarny ze wszystkim w jednym... u NAS naziemne HDTV? bueheheh za pare lat moze przejdą dopiero na sygnał cyfrowy..."dopiero"

Co do testu componentu to szkoda ze nie masz w zasiegu u kogos itp jakiegos dvd itp...jakis sklep moze? daj znać co z kompem bo to też moze byc srednio bo jak wiemy kompy są porąbane...

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro prawdopodobnie będę miał w sklepie jakąś grafikę z componentem.

Napiszę odrazu czy wszystko jest wporzo.

O sygnale HD - hm - pewnie troche poczekamy nawet na platformy cyfrowe :-)

Nic więcej nie twierdze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączał ktoś może ten telewizorek kablem -=Component 3RCA - 3RCA RGB/YUV=- czy lepiej podłączyć DVI-DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='teosmt' date='25.04.2006, 09:56 ']A kablówka UPC jak wyswietla sie na tym ekraniku? ktoś może tak podłączył?
[right][post="4223"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Ja mam podłączonego Astera i wygląda to znośnie czyli jak na LCD ujdzie w tłoku.

[quote name='teosmt' date='30.04.2006, 08:19 ']podłączał ktoś może ten telewizorek kablem -=Component 3RCA - 3RCA RGB/YUV=-  czy lepiej podłączyć  DVI-DVI
[right][post="4429"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

DVI-DVI zdecydowanie lepsza jakość. Zależy co masz do tego podłączone? Co masz na DVI? Ja poprostu mam komputer... zawsze DVI jest najlepszym wyjściem (i HDMI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Michal1981' date='30.04.2006, 12:22 ']Ja mam podłączonego Astera i wygląda to znośnie czyli jak na LCD ujdzie w tłoku.
DVI-DVI zdecydowanie lepsza jakość. Zależy co masz do tego podłączone? Co masz na DVI? Ja poprostu mam komputer... zawsze DVI jest najlepszym wyjściem (i HDMI).
[right][post="4434"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


DZIEKI KOLEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do Componentu:

Wypożyczyłem ze sklepu kartę GF 6200 Gigabyte z HDTV. Niestety okazało się że karta się strasznie zwiesza brzy mieszaniu w ustawieniach HD. Obraz był znacznie gorszy niż przez DVI, ale nie było tragicznie.

Ostatnio podłączyłem X360 przez Czincza i przełączyłem się z PAL-50 na PAL-60.

W sumie niby to nie ma żadnego wpływu na pracę w HD, ale jednak MA. Zorientowałem się po tym jak kilka gierek z Live! Arcade nie chciało mi się odpalić komunikując o przestawienie konsoli w PAL-60

Podłączyłem z ciekawości Xa za pomocą komponentu, wyzerowałem w TV parametr Ostrość i okazało się, że obraz już jest znacznie lepszy.

Trochę za ciemny, ale jakoś go wyregulowałem, że było znośnie i da się grać.

Reasumując, wydaje mi się, że wina leży tylko i wyłącznie po stronie komponentu. Nie daje on analogicznej jakości jak złącze DVI i VGA.


Niech ktoś mnie poprawi, jeżeli jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bandi' date='06.05.2006, 15:01 ']Wracając do Componentu:

Wypożyczyłem ze sklepu kartę GF 6200 Gigabyte z HDTV. Niestety okazało się że karta się strasznie zwiesza brzy mieszaniu w ustawieniach HD. Obraz był znacznie gorszy niż przez DVI, ale nie było tragicznie.

Ostatnio podłączyłem X360 przez Czincza i przełączyłem się z PAL-50 na PAL-60.

W sumie niby to nie ma żadnego wpływu na pracę w HD, ale jednak MA. Zorientowałem się po tym jak kilka gierek z Live! Arcade nie chciało mi się odpalić komunikując o przestawienie konsoli w PAL-60

Podłączyłem z ciekawości Xa za pomocą komponentu, wyzerowałem w TV parametr Ostrość i okazało się, że obraz już jest znacznie lepszy.

Trochę za ciemny, ale jakoś go wyregulowałem, że było znośnie i da się grać.

Reasumując, wydaje mi się, że wina leży tylko i wyłącznie po stronie komponentu. Nie daje on analogicznej jakości jak złącze DVI i VGA.
Niech ktoś mnie poprawi, jeżeli jest inaczej.
[right][post="4652"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Siema,

Ja tylko niewiem co ma chinch do HD?
Component nie może dać analogicznej jakości jak DVI czy HDMI. Przecież to zdecydowanie gorsze podłączenie czyli gorsza jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Amojek' date='06.05.2006, 18:03 ']Siema,

Ja tylko niewiem co ma chinch do HD?
Component nie może dać analogicznej jakości jak DVI czy HDMI. Przecież to zdecydowanie gorsze podłączenie czyli gorsza jakość.
[right][post="4655"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Zgadza się, jednak jakość przez Component w przypadku powyższego TV znacznie odbiega od tego co powinniśmy dostac...

Z tym czinczem :-) sam nie mogę pojąć, ale w przypadku przęłaczenia X360 w tryb PAL-60 jakość uległa polepszeniu :-O Nie wiadomo dlaczego ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej no to jak w końcu to jest. Xbox 360 podłącza się przez kabel VGA z przejściówką DVI, tak? Jaka jest jakość obrazu, widać HD? Sorki za lame pytania ale jestem nowy w temacie.

Bandi, byłoby wielkim problemem jakbyś zapodał jakieś fotki z x'a podłączonego przez VGA-przejście-DVI? Proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuje na dniach porobić fotki, ale wątpię aby z nich coś było widać.

Przez VGA obraz jest super, gorzej z componentem gdzie są troche kolory zaciemnione i mało wyraźne napisy z małą czcionką w porównaniu z VGA (co widać na PC)

W sumie jakość jest i tak HD-owa przez component ale odbiega jakością do VGA - być może jest to normalne... :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
JA tez mam ten LCD i mam taki problem przez component jest rzeczywiscie obraz przyciemniony jesli chodzi o xbox 360 ale to jeszcze nic chodzi mi o wystempujonce kontury ( to som takie schodki zamiast prostej lini) na liniach koncowych naprzyklat samochud albo reka ciekawi mnie czy przez RGB albvo DVI terz to wystempuje czy moze mi ktos pomuc? ZALACZAM FOTO[img]http://img154.imageshack.us/img154/3563/p10230563qg.jpg[/img] Edytowane przez WRONEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteście pewni, że przełączyliście na kablu z "tv" na "hdtv" przełącznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
to tak jak mówił bandi, tylko VGA i przejściówka DVI, aby uzyskać doskonały obraz.

Aha, wronek zobacz też co do tych krawędzi to zobacz czy masz ustawione 720, 1080. Ale myślę, że to na 100% wina componenta, poczekamy na opinię bandiego, bo sam ma podłączone przez dvi. Edytowane przez ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety mam ustawione na 720p i prubowalem nawet na 1080i icaly czas to samo powieczcie mi jeszcze jaka to ma byc ta przejściówka DVI bo widzialem kilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[img]http://img520.imageshack.us/img520/1040/1067517464no.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej ale te postrzępione kontury to przecież w samej grze. To brak antyaliasingu w samej grze (tzn on jest ale widać trochę ząbki są). U mnie też są takie ząbki jak sie przypatrze.
Tak mi się wydaje.

Co do przejsciówki nie wszędzie się da taką włożyć. U mnie np. DVI jest tylko Digital więc nie ma opcji. Zazwyczaj tak jest.... DVI-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

WRONEK jak już podepniesz pod DVI to strzel fotki :(
Bandi - > Jak dasz radę to podobnie :)

Czekam z zaje%^# niecierpliwością


EDIT

Gmeru racja - najlepiej kupić "pełną" przejściówkę np [url="http://www.allegro.pl/item106984381_pelna_przejsciowka_dvi_vga.html"]http://www.allegro.pl/item106984381_pelna_...ka_dvi_vga.html[/url]

Edytowane przez ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
czy moze mi ktos powiedziec jeszcze czy to ma byc DVI analog przejściówka albo DVI-I bo z tego co wiem ja mam DVI-I winika to z instrukci opslugi Edytowane przez WRONEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...