Skocz do zawartości
nowy66

Sharp seria XL2 (42/46/52) - opinie właścicieli/użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się - zamówiłem dziś 46xl2e. Jutro odbieram :P Jedno pytanko. Czy fabrycznie zapakowana zmieści się do zwykłej Octavii z położonymi siedzeniami?

Edytowane przez Maccc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Maccc' post='108011' date='25.06.2008, 16:48 ']No i stało się - zamówiłem dziś 46xl2e. Jutro odbieram:rolleyes: Jedno pytanko. Czy fabrycznie zapakowana zmieści się do zwykłej Octavii z położonymi siedzeniami?[/quote]

W mondeo się zmieściło, ale było chyba jeszcze trochę luzu po bokach, więc w oktavii też się powinno zmieścić. Na długość to raczej na pewno zmieści się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czym sie wlasciwie rozni ta seria od Regzy Z3030, dokladnie chodzi mi o modele 42"...? Zauwazylem roznice w cenie na kozysc Toski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mniej więcej tym co Ferrari od Lamborghini. Obydwa są bardzo dobrymi telewizorami, wyprodukowanymi przez sprawdzonych producentów. Toshiba ma głośniki Onkyo (ale to raczej zabieg marketingowy - nie ma się co spodziewać cudów po głośniczkach zamontowanych w telewizorze). Wygląd zewnętrzny to indywidualna sprawa. Mnie nie podobają się stojaki Toshiby.

Którykolwiek byś nie kupił nie będziesz żałował. Ewentualne różnice w obrazie mogłyby być zauważone jedynie przy bezpośrednim porównaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy roznia sie w nich matryce, chodzi mi o typ lub producenta. Edytowane przez subzer0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo poprawnie (NVidia 8800 GTS >>> XL2E 46'').
Odpalałem Max-a 3d - bosko.
Filmy i gry też bardzo ładnie.
Ktoś coś tam pisał że trzeba kalibrować że ustawienie zmieniać.
Hmmm.Sygnał wysłąny na tv ustawił się od razu i nic nie poprawiałem bo było O'K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rocko' post='95196' date='06.04.2008, 17:05 ']Czy ktoś wie jak sprawdzić czas pracy w modelu 46 XL2E ?
Pozdrawiam;
Roman[/quote]
Witam.
Podłączam się do prośby. Jak wejść w menu serwisowe, aby np. przejrzeć "przebieg" TV.
ThX I PzDr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie
a czy w omawianym tu modelu jest cos takiego jak przegladarka/spis kanałów,czy muszą się uczyć lokalizacji na pamięć,bo wszyscy piszą o wolnym przełączaniu kanałów,a jak mam przewalić 60 kanałów to mi się film skończy na 6o jak zacznę od 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Piteron' post='110594' date='23.07.2008, 01:02 ']Panowie
a czy w omawianym tu modelu jest cos takiego jak przegladarka/spis kanałów,czy muszą się uczyć lokalizacji na pamięć,bo wszyscy piszą o wolnym przełączaniu kanałów,a jak mam przewalić 60 kanałów to mi się film skończy na 6o jak zacznę od 1[/quote]

Jest i w analogu i w dvb-t też możesz zmienić kolejność, i nazwę, system, czyli zedytować, jak masz bliski wschód cz francję itp.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='110608' date='23.07.2008, 09:10 ']Jest i w analogu i w dvb-t też możesz zmienić kolejność, i nazwę, system, czyli zedytować, jak masz bliski wschód cz francję itp.

Pozdr.[/quote]

a mozna prosić jakąs fotke tej funkcji na ekranie,starałem się to znaleść w sklepie i jakoś nie mogłem trafić,i czy jest ona wywoływana bezpośrednio ,czy trzeba się zagłębiać w menu Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba fotka nie ma sensu.

Naciskasz po prostu klawisz OK - i to jest lista kanałów :rolleyes: .

W ATV - obok numeru, nazwy, jest aktualny program ( np. odc 253 Spotkanie z...)

W DTV - to samo, ale można też wywołać listę klawiszem EPG - wtedy obok każdego kanału jest EPG - chyba nie trzeba tłumaczyć (czyli OK - to taka okrojona wersja EPG z aktualnym programem tylko dla każdego kanału).

Edycji nie ma - pomyliło mi się z XD1 - miałem go przez 1 rok przed XL2.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, namówiłem kumpla na 52" 100HZ, bez HD (Hard drive) jest boski i to za 6999 w sklepie w Baniosze koło Piaseczna i mały problem z zegarem, otóż jak zmienić czas, bo po pierwszym uruchomieniu, zaznaczyliśmy Polska jako miejsce usytuowania TV i czas niestety się nie zgadza, pomyślałem, że zaznaczymy inny kraj, zmienimy strefę czasową, ale niestety do tamtej planszy juz nie mogliśmy pomownie wrócić, co z tym fantem?
Pozdrawiam Sharpowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłącz z buta (wtyczka) i włącz ponownie na analogowym programie (np TVP1, albo 2). Powinien się pojawić. Ale oczywiście musisz zaznaczyć w odpowiedniej zakładce, że się ma pojawiać cały czas a nie tylko co pół godziny albo wcale (bo takie sa opcje)

blass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,
bylem do niedawna fanatycznym zwolennkiem Plazmy i krotko przed zakupem(koniec roku) Pana 800(50"-2000€) lub Samsunga PS-58A656/756(58"-2700€) zdecydowalem, ze nie moge byc wiecznie nadety i chce jeszcze raz sprawdzic na ile poprawila sie jakosc LCD. Nie mialem wielkiej mozliwowsci poza sklepem wiec moja opinia jeszcze jest surowa ale...zainteresowal mnie jako alternatywa
Sharp LC-52XL2E serii Aquos za ok. 2000€. Czym moglibyscie mnie przekonac, ze warto jest prezjsc na strone technologii LCD i moze tego modelu?
Moj pokoj, to niecale 40m², a odleglosci to:
5,5m standard
7,5m do jadalni
3,8m do fotelu(a?)
pokoj jest dosyc jasny(3+2 +1 m drzwi balkonowych) ale przy ewentualnych plusach plazmy bylbym w stanie przetrawic jej sklonnosci do problemow ze swiatlem jesli nie jest to gorzej niz w klasycznym TV.
Cego obawiam sie w LCD?

-przesyconych, przeswietlonych, jaskrwych i nienaturalnych kolorow, ktore wsklepie przy natezeniu swiatla sa klawe, ale w domu...
- problemow z szybkimi ruchami na ekranie(np. pilka nozna n SD),
-sztuczne nienaturalne 24p,
- czern?

-ze duze przekatne LCD maja mankamenty, ktore inaczej niz wmniejszych przekatnych dyskredytuja je w walce z Plazma

Prosze o szcere odpowiedzi, bo jestem troche zdesperowany

Nieudajacy Greka poludniowiec z Monachium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='borsacze' post='103294' date='22.05.2008, 10:57 ']Witam wszystki.

Po raz pierwszy na forum.
Podziele sie z wami moimi opiniami.

Sprzedaje tego typu sprzet,przyznaje z gory,nie jest to zadna reklama,albo faworyzowanie marki,ale musze sie z wami podzielic refleksja.

Od Pażdziernika mam (miałem) wdomu model 42XL2E.

Cos mnie podkusiło zeby sprobowac ponownie plazme i wybrałem panasonica 42PY85...I sie zaczeło...

Okazało sie ze obraz w moim sharpie był lepszy.
Zamieniłem na Sony X3500-wcale mnie nie powalił,potem była regza 3030,dzisiaj wisi Samsung 656,i powiem szczerze ,ze w przyszłym tygodniu znowyu bedzie XL2E tylko troszke wiekszy.

Moim zdaniem na ta chwile najlepszy model LCD na naszym rynku.Na mojej domowej scianie wisiało przynajmniej ok 30 modeli,nie mowie juz o pracy.

Miałem fantazje zeby cos zmienic i szybciutko zszedłem na ziemie i wracam do sharpa.

Jesli mogłem rozwiac czyjes watpliwosci to sie ciesze i wszystkich pozdrawiam

Bartek[/quote]

Czesc, szkoda, ze nie trafilem na twoj post przed umieszczeniem tego mojego wyzej z roznymi refleksjami.
Sorry nie bedziesz dla mnie decydujacym argumentem, bo niestety opinie sa roznorodne ale twoja tez bedzie sie mocno liczyc. Nie bardzo kapuje w jaki sposob zabiersz tyle sprzetu do domu skoro pracujesz u kogos nie u siebie. sorry stary ale jestem ostrozny...
Ja w najgorszym przypadku zamierzam zamowic 3 panele i skorzystac z prawa zwrotu(2 tygodnie) by zostawic sobie jeden.
powidz mi, czy HD filmy z Blue Ray maja ten sam feeling co na plasmie?
Z ta ostroscia sie nie do konca zgodze, bo nie kazdemu podchodza przesycone kontury i jaskrawe kolory, a plazma w dalszym ciagu najbardziej zblizona jest donormalnego TV i filmy z Bleu ray nie roznia sie prawie niczym od tych na kinowym plotnie wraz z 24p.
Jednak podziel sie uwagami i podaj mi w czym wedlug ciebie samsung 58" Plasma, czy Pasonic 50"(800) traca do Sharp,a?

Mam nadzieje, ze twoje opinie odnosnie tych modeli pochodza z prob w mieszkaniu, a nie przewietlonego sklepu.
Jestes pewny, ze miales w domu 30 paneli ze sklepu...


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='83694' date='05.02.2008, 11:43 ']Aaaa, co mi tam ... może komuś się przyda. To są moje nastawy na 46XL2E, starałem się zbliżyć w miarę w odwzorowanie barw i kolorów do plazmy Pioneera 436xde, którą posiadam i do której się przyzwyczaiłem, więc jeśli się komuś spodoba to może skorzystać :( Ustawienia plazmy i LCD były robione na płycie DVD DVE, i w finalnym etapie pod moje subiektywne preferencje.

ON[/quote]

A teraz prosze cie o szczerosc...
Jak dokonasz porownania plazma z tym Sharp LC-52XL2E ?

Ciagle sie zastanawiam nad (czytaj wyzej) jak mam postapic. Jesli chcesz byc jednym z kiludziesieciu opiniotworcow :)
decydujacych o tym czy przez nastepnych(pare?) lat moja szefowa bedzie szczesliwa(mila dla mnie) z kina domowego, to opisz.

kali nichta

Edytowane przez El Greco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Może ktoś mi odpowie czy wyjście optyczne audio w 46XL2E służy tylko do wypuszczenia dźwięku z analogu albo DTV do wzmacniacza czy puści tym wyjściem dźwięk, który dostaje po HDMI z innego źródła? Jeśli da się na to wyjście skierować dźwięk z wejścia HDMI to czy będzie on tracił na jakości czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bieniu' post='126082' date='15.10.2008, 23:52 ']Witam
Może ktoś mi odpowie czy wyjście optyczne audio w 46XL2E służy tylko do wypuszczenia dźwięku z analogu albo DTV do wzmacniacza czy puści tym wyjściem dźwięk, który dostaje po HDMI z innego źródła? Jeśli da się na to wyjście skierować dźwięk z wejścia HDMI to czy będzie on tracił na jakości czy nie?[/quote]
W temacie wyjścia optycznego, to da się optykiem przepuścić audio z wejścia HDMI ale tylko PCM stereo, DD wychodzi prawdopodobnie tylko na ATV i DTV bo tylko dla nich pojawiają się opcje związane z DD w menu ( prawdopodobnie, bo nie korzystam z TV naziemnej). W związku z tym też mam pytanie do użytkowników, czy komuś udało się w jakiś sposób przesłać optykiem audio wielokanałowe z wejścia HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MatriXP' post='129450' date='05.11.2008, 14:20 ']W temacie wyjścia optycznego, to da się optykiem przepuścić audio z wejścia HDMI ale tylko PCM stereo, DD wychodzi prawdopodobnie tylko na ATV i DTV bo tylko dla nich pojawiają się opcje związane z DD w menu ( prawdopodobnie, bo nie korzystam z TV naziemnej). W związku z tym też mam pytanie do użytkowników, czy komuś udało się w jakiś sposób przesłać optykiem audio wielokanałowe z wejścia HDMI ?[/quote]
Ostatnio testowałem jak to działa i u mnie nie przesyła nawet stereo. Brak jakiegokolwiek sygnału na wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Bieniu' post='130691' date='11.11.2008, 21:25 ']Ostatnio testowałem jak to działa i u mnie nie przesyła nawet stereo. Brak jakiegokolwiek sygnału na wzmacniaczu.[/quote]
U mnie zachowuje się podobnie. Po podłączeniu nbox HDTV recorder do XL2E przez HDMI i ustawieniu dzwięku w Nbox na DD telewizor wysyła komunikat o niekompatybilnym sygnale audio i telewizor milczy. Na wyjściu opycznym spodziewałem się sygnału DD ale nic z tego też cisza. Czy to taka przypadłość sprzętu? Edytowane przez dkd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@dkd,
sorry nie wiem jak post wyciac Edytowane przez El Greco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jeżeli można to przykleję się tutaj ze swoim pytaniem. Otóż w grudniu lub na początku stycznia będę chciał wymienić swojego Samsunga 37 cali na coś większego i zdecydowanie lepszego. Rozmiar to chyba 46 cali a wśród moich typów jest Sharp 46XL2, Toshiba 46ZF i Sony 46W4500 i może jeszcze jakiś Samsung ale on chyba odstaje od tych wymienionych... Z tego co czytam na różnych forach to każdy z wymienionych TV ma jakąś wadę (Tośka dość słaby serwis i problemy z paskami na matrycy, Sony clouding a Sharp czasem brzęczy). Na ceneo najtaniej wypada Sharp, Tośka i Sony około 1000 zł drożej. W związku z tym mam pytanko do osób które stały przed takim dylematem jak ja - co wybrać mając na względzie po pierwsze jalość obrazu (oglądam wyłącznie Blu-Ray, DVD i gram na Xboksie 360, nie mam podłączonej TV i nie zamierzam podłączać:rolleyes: ) a po drugie jakość wykonania i bezawaryjność. Na koniec jeszcze pytanie techniczne odnośnie samego zakupu - lepiej poczekać do stycznia czy kupować tuż przed świętami w grudniu. Na ceneo zauważyłem, że bardzo niskie ceny i dość dużo pozytywnych komentarzy ma sklep electro.pl - macie z nimi jakieś doświadczenia? Cena Sony to ponad 1700 zł niżej niż w Saturnie! Czy w tych sklepach internetowych jest legalny sprzęt z polskiej dystrybucji z polską gwarancją? Upewniam się, bo różnica w cenach pomiędzy nimi a np Saturnem lub MM jest szokująca a to będzie mój pierwszy tak poważny zakup przez sieć.... Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rzeczowe komentarze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...