Skocz do zawartości
nowy66

Sharp seria XL2 (42/46/52) - opinie właścicieli/użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='TOmeKK' post='76860' date='02.01.2008, 11:46 ']Jak masz ostość? na zero, czy poniżej.[/quote]

+2

Ale nie przypuszczam, że ma to związek. Na sygnale HD jest spokój. U francuzów tez o tym pisali - w związku z tunerem TNT (naziemnym cyfrowym) i to tylko z jakimś konkretnym modelem.

Inny objaw mam na Kathreinie - obraz ewidentnie przeostrzony. Nawet zjechanie poniżej 0 z ostrością nie pomaga.

Najwyraźniej na obraz ma wpływ zdecydowanie więcej czynników niż się wydaje (kabel, sygnał, nadawca, tuner, wzajemne ustawienia parametrów,....)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Mam LC-46XL2E od 2 tygodni i ogólnie jestem zadowolony poza jedną sprawą - wkurzające, samoczynne przyciemnianie się obrazu w ciemnych scenach i w czasie przełaczania kanałów na tunerze satelitarnym. Próbowałem wyłączać OPC i Active Contrast, ale nie pomaga. Czy jest jakiś sposób na całkowite wyłączenie tej funkcji?
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem coś porobić z tym przykrym efektem "galarety" no i doszedłem do następujących wniosków :

- wyraźnie jest to związane z trybem filmowym; czyli wybierając tryb film na wzmocniony jest to wyraźnie widoczne, standardowy - zmniejsza efekt "galarety".

Ciekawostka jest również fakt, że włączanie i wyłączanie DNR pogłębia/osłabia ten proces - ale .... nie w tym tkwi przyczyna. Mam nieodparte wrażenie, że jest to kombinacja kilku elementów i .... zajmie to więcej czasu niż się spodziewałem. Pozamieniam kable i tunery. Zobaczymy co się będzie działo.

Dodatkowo - dla zainteresowanych - link do strony francuskiej poświęconej wyłącznie ustawieniom XL2. To co się wyłania z opisów i komentarzy to fakt trudnego (optymalnego) ustawienia parametrów tej serii Sharpa. Zwróćcie uwagę na rozstrzał ustawień!

[url="http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?t=29871105&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=f7dd5d29c92d8c7e1f42bc856069421d"]ZNAJDZIESZ TĘ STRONĘ TUTAJ[/url]

Miłej lektury

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='76833' date='02.01.2008, 09:10 ']Podczas oglądania (u mnie poprzez mediasat cyfry 1330) filmów (nawet na tvn) pojawiło się takie dziwne zjawisko : wokół postaci poruszającej się dość szybko pokazała się coś jakby.... hm.... galareta (?) nieostrości. Tak mniej więcej około 0.5cm -1cm wokół konturu postaci. Jestem przekonany , że jest to związane z sygnałem i jego przeróbką w TV, bo na lepszym sygnale (studio, nie mówiąc o HD) tego przykrego zjawiska brak. Co ciekawe - po zakończeniu ruchu - znika..... Wczoraj wieczorem na filmie "władza absolutna" Ed Harris dziwnie wyglądał czasami... taki "prawie święty".... ;)[/quote]
Ja mam to samo z nboxa na kanałach HD z Hotbirda. Ale wydawało mi się, że to sie pojawiło po nowym roku. Co ciekawe na kanałach HD z astry (Anixe HD, RTL czy SAT1) tego efektu nie ma :lol:
Zobaczę, czy funkcja film powoduje jakieś zmiany tego efektu i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co wam chodzi. @Nowy66 -efekt na TNT (czyli DVB-T) tylko?

Ani na SD, ani na HD z sat tego nie widzę.


P.S.
Dzisiaj obejrzałem w HD "The Rock" i "Into the Blue" na 16 East leci albańskie HD w FTA - nie mam żadnej poświaty.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='77718' date='06.01.2008, 19:54 ']Nie wiem o co wam chodzi. @Nowy66 -efekt na TNT (czyli DVB-T) tylko?[/quote]

U francuzów - tak.

U mnie to sie pojawia z cyfry 1330, przy włączonym FilmMode (wysoki). Na Kathreinie nie przyglądałem się - bo już jest w pudełku :angry:. Pewnie dla tego celu ponownie go wyciągnę.

Dla mnie ewidentnie związane z tym trybem i w połączeniu ze słabym sygnałem. Będę dalej się przyglądał - w miarę wolnego czasu. Szansa na uchwycenie zdjęciem jest zerowa (lub bliska zeru). Nie zauważyłem tego na sygnale z DVD ani na sygnale HD.

Dalej będę obserwował - jest to związane z oglądaniem z ciągłym przełączaniem funkcji - jest to (jak łatwo się domyśleć :rolleyes: ) dość denerwujące dla współoglądaczy - więc pozostaje wieczór.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do kolekcji ustawień doszedł system ActiveContrast - wg ostatnich obserwacji to tutaj jest pies pogrzebany, ale ... w połączeniu ze słabym/średnim sygnałem.

Oglądałem "Dynastię Tudorów" i pobawiłem sie trochę. Funkcja ActiveContrast nie radzi sobie ze słabym/średnim sygnałem. Po jej wyłączeniu - i co ciekawe - niezależnie od poziomu FilmMode oraz DNR - "galareta" zniknęła. Natomiast - co jest imo równie ciekawe - w przypadku dobrego sygnału włączenie funkcji ActiveContrast (imo) poprawia jakość obrazu.

Czyli co? Funkcja zbędna na średnim/słabym SD, natomiast ciekawa dla HD a nawet DVD.

[b]Proszę o weryfikację użytkowników - zobaczcie czy u was jest to samo. [/b]

@TOmeKK - włącz te funkcję na średnim/słabym sygnale z STB - daj znać.

pzdr

ps poszukam na francuskim forum - czy do czegoś doszli

edit : po krótkim przejrzeniu threadów w poszukiwaniu ustawień i warunków - potwierdza się moja diagnoza : ten kto używa dobrego (lub jednoznacznego) źródła - np takiego jak PS3, Xbox360 itp do gier - wykorzystuje system ActiveContrast, do słabszych sygnałów - wyłączony. Jestem ciekawy jak to będzie działać na predefiniowanym ustawieniu av "Film"?

pzdr2 Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='78120' date='08.01.2008, 22:01 '][b]Proszę o weryfikację użytkowników - zobaczcie czy u was jest to samo. [/b]

@TOmeKK - włącz te funkcję na średnim/słabym sygnale z STB - daj znać.[/quote]

Jak wiesz, max ilość polepszaczy u mnie jest na OFF. Sprawdzę jutro, nic dziwnego, że u mnie nie było, dynamiczny - nie używam, active contrast też nie, DNR też nie.

Ogólnie stwierdzam, że sygnał po analogu jest gorszy na xl2 niż na xd1, albo sie człowiek przyzwyczaja do hd, tak może być. Analog z Pałacu coraz gorzej mi wygląda, a jak w Posen jest? Na dvb-t tutaj kiszka teraz, wiekszość jest w mpeg4, a to co jest z wyj. reklam jest niestrawna.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i pomogło temat zaczoł być tematem strikto tego czego totyczy - póki znów ktoś nie będzie miał coś zbędnego i nie zacznie o tym pisać.

Tak Panowie trzymajcie spostrzeżenia techniczne to podstawa forum . Reklamy każdy wie gdzie znaleź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, trzymasz mnie w napięciu, co pomogło?, co zbędnego?, co ZACZOŁ?, Jakie reklamy? i gdzie ZNALEŹ?

Wypowiedz się chłopie, swobodnie jakoś, bezstresowo :lol: .

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat by umarł gdyby nie Qba :lol: . Poprostu oglądamy filmy w międzyczasie. I o to chodziło. Nic na forum.
Qba-cuba, nie płacą niestety ani mnie, ani Nowemu, po złotemu za post na temat Sharpa, to byśmy się opili parę razy przynajmniej ;) .
OT
Byłem w piątek w Feminie. Film Księżniczki - o prostytutkach - tak w nawiasie - jedna hiszpanka i jedna z dominikany- niezła d. :P jest- ale ilość rzędów chyba 7 i foteli - 8-10 - tak mnie naszło - że telewizory są niewiele mniejsze niż małe sale kinowe.

Dwie dyszki poszło za napisy polskie na hiszp. filmie/ osobę. Ale ogólnie polecam jako offowe kino.
A w Tv- polecam Apocalypto - kilka razy już widziałem - Jack Sparrow jest też OK, ale w Apocal. bardziej zielono jest. :lol:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o filmy to też lubię i mam nie małą kolekcję.
TV też spore bo 50 cali - ale bardziej lubię domowe klimaty - i dlatego myślę już o jakimś projektorku .
A nóż mikołaj w tym roku przyniesie - bo tak mi wyszlo w chnskim Horoskopie , ale co los da to będzie , nic na siłę.
A co do klimatów to jak filmik kiepski to zawsze do żonki mozna sie przysunąć w domciu .
- A w kinku ofowym może ciasno i przyjemnie.
- Ale i ciemno to można na zzzonka trawić.
TOmeKK a filmy które wymieniłeś są ok.
Pozdrawiam
Ps. Widzę że zaczynamy temat zastępczy to tak jak w Sejmie co wybory to znów powraca temat przerywania ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - galareta się znowu pojawiła :(:) i pojawia od czasu do czasu - niezależnie od wyłączenia polepszaczy :)

Mam tylko nadzieję, że nie jest to wina TV. A tak by to wyglądało, jeżeli u nikogo z oglądających taki przykry dla oczu element się nie pojawił :(

Zobaczyłem jeszcze raz coś innego (a może jest to to samo?) przy przesuwaniu się na dole pasku z informacjami pojawia się jakby drżenie (??) które trwa może 0.5-1.0 sekundy i wraca do normy. Mija kilka-kilkanaście sekund (czasami minut) i znowu... Tak jakby element odpowiedzialny za 100Hz fiksował... cholera wie.

Cóż trzeba się będzie zwrócić do Sharpa o pomoc.... Spróbuję nagrać to zjawisko na płytę aby można było zobaczyć i wskazać paluchem problem...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy66, za blisko z nosem siedzisz w tym tv :) usiądź tak przynajmniej z 2 metry od niego i zacznij oglądać telewizje a nie telewizor ;) i wszystko wróci do normy :P:P:P

Może za blisko siedzisz i ci matryca zaparowała od chuchania i głaskania :P:P:P

A tak na poważnie na 46XL2E nic takiego nie widzę, i to bez względu czy DNR i inne bajery są włączone lub wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywną pomoc. :):P Nie pomaga. ;)


A tak poważnie - wygląda na błąd egzemplarza - lub problemy z 52" (albo z moim i z moim 52 :P )

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie wziąłeś do siebie mojego wcześniejszego posta :) , sam jak kupie coś nowego to często przesadzam z normalnością :):) Teraz katuję P1400, i wszystkie stare DVD min. Gorączka, Ronin, Gladiator, jak bym I-raz oglądał :) .

Wracając do tematu, to chyba bez serwisu się nie obędzie jednak ;)

A powiedz jeszcze czy wgrywałeś ostatni FW do niego, jest dostępny na sharp.de, może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - aż taki obrażalski to nie jestem. :P

Mam najnowszy soft. Ale tak jak mówię (tzn piszę) wydaje mi się, że jest to błąd jakiegoś elementu w hardware. Oby nie. Zgłosiłem problem. Zobaczymy co się dalej stanie. Na pewno będę was zanudzał rozwojem sytuacji :)

A swoją drogą - to nie siadam do oglądania TV z MYŚLĄ o szukaniu błędów. Niestety - jeżeli raz zobaczysz błąd to mimowolnie sam patrzysz i go zauważasz.
I potem urasta już do rangi poważnego problemu : sprawdzasz jakie ustawienia go usuwają (jeśli :) ) a jakie pogłębiają.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do galarety, to czy próbowaleś inny tuner, te same kable, anteny, etc. Czy to masz na wszystkich wejściach i źródłach, czy komponent i hdmi jest tak samo?

Co do drżenia - to widziałem coś takiego, również na xd1, jest tylko w momencie włączenia kanału-źródła, wygląda mi na deinterlacer. Nie wiem czy o to ci chodzi. ale wyłącz/włącz progressive scan.
Głupieje na pewno na prem direkt - zapowiedzi filmów - jednocześnie jest pani ze studia (blue box- żółte tło), screen z filmu w tle, i na dole napisy z kompa.
Na screenie z filmu są zęby po deinterlacingu. Jak pokazuje się "ruchomy" fragment filmu, to tego nie ma.


Pozdr.

PS
W sobotę, w trakcie programowania tunera sat, wyłączyli prąd - cała lista kanałów jest wykasowana!!! Do zera. Nauczka - jak jest wiatr, to trzeba pić piwo. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner - jak wiesz - na razie mam jeden (Cyfry Mediasat) - Kathreina sie pozbyłem. W związku z tym podłączenie jest tylko poprzez scart. Nie mam możliwości podłączenia przez hdmi/component.

Wyraźnie jest to na słabym źródle - a więc nie zobaczyłem tego czegoś poprzez DVD (ani hdmi ani component). Ciekawostka jes to, że na lepszym źródle sat wydaje się być OK.

Drżenie ma związek z trybem FilmMode (info od Sharpa). Sprawdzę dalej. Ale o wyłączeniu progressive mówisz w którym miejscu? W DVD? Przy takim źródle nie widzę drgań.

ps

przed wypiciem piwa wyłącz wtyczkę z gniazdka. Może by pomogło? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedno z najcześciej zadawanych pytań: :lol:

[b] "CO WYBRAĆ" ?[/b]

Niektórych pewno takie dylematy już drażnią, ale...

Z każdym dniem zmieniają się kryteria i modele.
Każdy ma inne oczekiwania wobec TV.
Ja szukam najlepszego TV LCD 52 cale w cenie do 15 tysięcy złotych.

Zapytam więc raz jeszcze:
CO WYBRAĆ ? :)

Zastanawiam się nad
1. SHARP XL2E
2. TOSHIBA 52Z3030D
3 SAMSUNG LE52F86B
3 SAMSUNG LE52F96B


Najbardziej przekonuje mnie SHARP, ale czy mam racje ?
(akurat sharpa mogę mieć najtaniej z tych czterech modeli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak je zadasz w temacie - co kupić a nie w temacie "Uzytkowników..." to masz szansę na odpowiedzi. Tak myślę. Bez urazy.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie oczywiście uwaga jest bardzo słuszna, ale...
Nikt nie doradzi mi lepiej jak użytkownicy :lol:
Opinia kogoś kto ten TV widział jest dla mnie cenniejsza od opinii tego kto czytal ulotke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - niech ci będzie :lol::P

Uważaj na 52". Generalnie - niezależnie który wybierzesz. Jest to kawał duuuużego telewizora. Nie każdy (a może lepiej powiedzieć - nieliczne) radzą sobie z taka powierzchnią obrazu.

Sam byłem zwolennikiem 52 - mając wcześniej 46. Teraz nie jestem już tego taki pewien..... 46" więcej wybacza - ze słabego/średniego sygnału - a taki przecierz na razie dominuje..... Tyle co do wielkości.

A Sharp XL2 jest jednym z najlepszych TV w swojej klasie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='82113' date='28.01.2008, 18:24 ']No dobra - niech ci będzie :):)

Uważaj na 52". Generalnie - niezależnie który wybierzesz. Jest to kawał duuuużego telewizora. Nie każdy (a może lepiej powiedzieć - nieliczne) radzą sobie z taka powierzchnią obrazu.

Sam byłem zwolennikiem 52 - mając wcześniej 46. Teraz nie jestem już tego taki pewien..... 46" więcej wybacza - ze słabego/średniego sygnału - a taki przecież na razie dominuje..... Tyle co do wielkości.

A Sharp XL2 jest jednym z najlepszych TV w swojej klasie.

pzdr[/quote]


LCD 52'' do słabego sygnału to tylko Philips 52PFL9632D. Mam go od miesiąca i obraz ze słabego sygnału o wiele lepszy niż na Sharpie XD1E

(miałem go pół roku). Niesamowite bogactwo szczegółów, dosłownie można policzyć listki na drzewach, a na Sharp'ie jedna zielona plama.

Teraz ponownie muszę oglądać filmy na DVD i na nową cieszę się super jakością obrazu. Dla porównania 2 zdjęcia-to samo ujęcie:

Sharp

[url="http://imageshack.us"][img]http://img183.imageshack.us/img183/9981/obraz024vk9.jpg[/img][/url]

Philips

[url="http://imageshack.us"][img]http://img412.imageshack.us/img412/1263/philipwe3.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...