Skocz do zawartości
  • 0
matty4

TV PHILIPS CZARNY EKRAN

Pytanie

Witam, podczas oglądania yt zgasł mi ekran , amilight dzwiek wszystko jest. Telewizor odłączyłem od prądu i  nadal to samo, gdy odpalam go normalnie przyciskiem włączenia załącza sie czarny ekran natomiast gdy z pozycji wyłączonego TV włączę go przyciskiem menu głównego ( tzw. domek na pilocie) na sekunde pojawia się cały ekran menu i następnie gaśnie. Ktoś miał podobny przypadek bo nie wiem czy jest sens naprawy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cały Philips :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozumiem, że lepiej darować sobie starania o naprawę :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Witam.

Telewizor  warto  spróbować naprawić  czyli zgłosić uszkodzenie na internetowej stronie Philipsa. Być może uszkodzone są kondensatory elektrolityczne. To powtarzająca się usterka.Przykład w linku.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3487331.html

 

Nawet osoba która  nie ma  doświadczenia w naprawach może    sprawdzić  czy kondensatory  elektrolityczne są uszkodzone.

Zamiast kupować nowy telewizor , można naprawić obecny.Chyba że  uszkodzony telewizor  to argument  do kupna nowego.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, matty4 napisał:

Witam, podczas oglądania yt zgasł mi ekran , amilight dzwiek wszystko jest. Telewizor odłączyłem od prądu i  nadal to samo, gdy odpalam go normalnie przyciskiem włączenia załącza sie czarny ekran natomiast gdy z pozycji wyłączonego TV włączę go przyciskiem menu głównego ( tzw. domek na pilocie) na sekunde pojawia się cały ekran menu i następnie gaśnie. Ktoś miał podobny przypadek bo nie wiem czy jest sens naprawy. Pozdrawiam

A ile lat ma tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, Xisiek napisał:

A ile lat ma tv?

Tv ma jakies 3.5 roku do tej pory żadnych ścięć , zaników obrazu itp.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, matty4 napisał:

Tv ma jakies 3.5 roku do tej pory żadnych ścięć , zaników obrazu itp.  

No to jeśli padły kondensatory w tak młodym tv, tzn ze TPV (Twój tv to właśnie jest TPV z logo Philipsa, a nie żaden prawdziwy Philips) ma części z gufnolitu! Polecam wymienić, czym prędzej kondensatory (o ile one tylko winne), później sprzedać tv  i kupić coś od solidnego producenta np. Sony, Panasonica, Samsunga lub LG (oled).

PS. Pamiętaj im tańczy model tym większa szansa na dziadostwo wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...