Skocz do zawartości

Pytanie

Witam. Jestem tu nowy i część wszystkim na początek. Posiadam telewizor marki krzak Kiano. Posiada android 7 1gb ramu i 8rom. Telewizor po podłączeniu do internetu ostro zamula. Głównie przez YouTube działający w tle. Pytanie czy da się wejść w tryb serwisowy aby wyłączyć niechciane aplikacje ? Jeśli ktoś zna i może pomóc to proszę. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

Proponuje przywrócić ustawienia fabryczne. W każdym telewizorze jest taka opcja.  Sprawdzić czy będzie poprawa .Jeśli nie będzie poprawy to można wysłać pytanie do serwisu  KIANO.

https://www.rgmedia.pl/serwis-rgmedia/

 

http://kiano.pl/

 

Spojrzałem na płytę główna,to popularna płyta główna montowana  w wielu chińskich telewizorach  tylko logo na obudowie się zmienia.Niestety to nie jest  wydajna płyta.Pracowałem przez cztery lata w chińskiej montowni telewizorów.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4000438.html

Kiano to Polska marka ale płyta główna chińska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję za podpowiedź. Reset robiłem,nie pomogło. Raz dzwoniłem do serwisu to odebrała Pani i nie chciała nic zdradzać tylko kazała odesłać do serwisu. Post widziałem,u mnie też coś z obrazem szwankuje czasem. Szczególnie lubi wibrować od 2/5 obrazu z dołu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli telewizor jest na gwarancji to nie ma problemu.Na pocieszenie mogę napisać że tego typu płyta główna  jest montowana w telewizorach MEDION.Kiedyś solidna niemiecka marka,obecnie Lenovo grup.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ma już 4 lata. Ogólnie mogłem kupić dodatkowe 5 lat ale wtedy w RTV Euro to chcieli połowę wartości telewizora. Wtedy kosztował 1299zl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, grundig napisał:

Jeśli telewizor jest na gwarancji to nie ma problemu.Na pocieszenie mogę napisać że tego typu płyta główna  jest montowana w telewizorach MEDION.Kiedyś solidna niemiecka marka,obecnie Lenovo grup.

Medion solidną niemiecką marką? Nie rozsmieszaj mnie.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

W przeszłości Medion to była solidna niemiecka firma .  Bardzo dobrze znana w Niemczech .Podobnie jak Grundig.Grundig    w latach  90-tych  miał większą rozpoznawalność niż  Goldstar( obecnie LG) , Samsung. Samsung w latach  90- tych we Francji   zaliczany był do  trzeciej ligi jak  firma YOKO.Wiem  bo  w tym czasie mieszkałem we Francji.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wymiana t-con nie pomogła. Zwarcie na matrycy(wadliwa seria matryc Samsunga) zaklejenie odpowiednich pinów rozwiązała sprawę...nie wiadomo na jak długo. Znikł też pionowy pasek na połowie ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ojoj „medion solidna niemiecka marka”, ho ho. Może jeszcze napisz, ze Wartburg to była porządna niemiecka limuzyna 🤣 PS. Lenovo mogło kupić/kupiło Mediona, tak dla precyzji żeby nie wyszło odwrotnie komuś.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
W dniu 26.01.2024 o 19:08, grundig napisał:

W przeszłości Medion to była solidna niemiecka firma .  Bardzo dobrze znana w Niemczech .Podobnie jak Grundig.Grundig    w latach  90-tych  miał większą rozpoznawalność niż  Goldstar( obecnie LG) , Samsung. Samsung w latach  90- tych we Francji   zaliczany był do  trzeciej ligi jak  firma YOKO.Wiem  bo  w tym czasie mieszkałem we Francji.

Solidne niemieckie marki z rynku consumer electronics ubiegłego wieku to: Grundig, SEG, Blaupunkt (należąca kiedyś do Bosch), Telefunken. Kolejność przypadkowa. Dwie pierwsze należą dzisiaj do Turków, ostatnia sprzedawana po kawałku przez właścicieli tym co najwięcej zapłacą. Blaupunkt należy do Aurelius i produkuje shit w Afryce i w Azji.

Żaden szanujący sie młody Niemiec już ich nie dotyka.

Takie marki jak Samsung czy LG wtedy nie istniały. A protoplastą LG był Goldstar w latach 90-ych. Wielki shit.

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Informacje  masz z  internetu a ja mam  informacje z fabryki telewizorów.

 W  poprzednim poście napisałem o przeszłości..................W przeszłości Medion to była solidna niemiecka firma .  Bardzo dobrze znana w Niemczech .Podobnie jak Grundig.Grundig    w latach  90-tych  miał większą rozpoznawalność niż  Goldstar( obecnie LG) , Samsung.

Wracając do firmy MEDION to w Niemczech  popyt na telewizory tej marki jest  jeszcze bardzo  duży od  małych telewizorów  32 calowych  z dvd    do  82  calowych.   Tylko jedno zamówienie  na   32 calowe telewizory Medion  to   20.000 tysięcy telewizorów do   sieci ALDI.JEDNO ZAMÓWIENIE. Takich zamówień  jest  bardzo dużo.Duże zamówienia na 65 i 82 calowe telewizory MEDION.

https://www.medion.com/de/shop/p/premium-tvs-medion-life-x16518-md-30062-qled-android-tv-163-9-cm-65--ultra-hd-smart-tv-hdr-dolby-vision--micro-dimming-memc-pvr-ready-netflix-amazon-prime-video-bluetooth--dts-virtual-x-dts-x-und-dolby-atmos-hd-triple-tuner-ci-30035450A1?ffcampaignid=-sk-0822-qled-tvs

https://www.medion.com/de/shop/p/premium-tvs-medion-life-x17882-smart-tv-207-1-cm-82--ultra-hd-hdr-netflix-app-pvr-ready-wlan-ci-schnittstelle-30030929A1

O   firmie Megasat pewnie nie słyszałeś ale Niemcy też bardzo chętnie kupują telewizory tej marki.

https://www.megasat.tv/pl/produkt/royal-line-3-32/

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Znalazłem test podobnego telewizora tej marki   czyli  United.  Jestem przekonany  że w telewizorze  jest chińska popularna płyta główna .Chipset MStar.Tego  typu płyta glówna znajduje się w wielu tanich telewizorach, zmienia się tylko soft i menu.

Plus   to  chipset MSTAR- obraz ostry i wyrazny.MStar to firma z Tajwanu Duża   litera M na procesorze to logo tej firmy.

1d8a2f6a3d120.jpg

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To są tv na odpadowych panelach i najtańszej (z taniej) elektronice. Pisanie o tym, że zapewnia to obraz ostry i wyraźny to śmiech na sali 🙈 Ale to typowe dla lamera.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
45 minut temu, grundig napisał:

Informacje  masz z  internetu a ja mam  informacje z fabryki telewizorów.

 W  poprzednim poście napisałem o przeszłości..................W przeszłości Medion to była solidna niemiecka firma .  Bardzo dobrze znana w Niemczech .Podobnie jak Grundig.Grundig    w latach  90-tych  miał większą rozpoznawalność niż  Goldstar( obecnie LG) , Samsung.

Wracając do firmy MEDION to w Niemczech  popyt na telewizory tej marki jest  jeszcze bardzo  duży od  małych telewizorów  32 calowych  z dvd    do  82  calowych.   Tylko jedno zamówienie  na   32 calowe telewizory Medion  to   20.000 tysięcy telewizorów do   sieci ALDI.JEDNO ZAMÓWIENIE. Takich zamówień  jest  bardzo dużo.Duże zamówienia na 65 i 82 calowe telewizory MEDION.

https://www.medion.com/de/shop/p/premium-tvs-medion-life-x16518-md-30062-qled-android-tv-163-9-cm-65--ultra-hd-smart-tv-hdr-dolby-vision--micro-dimming-memc-pvr-ready-netflix-amazon-prime-video-bluetooth--dts-virtual-x-dts-x-und-dolby-atmos-hd-triple-tuner-ci-30035450A1?ffcampaignid=-sk-0822-qled-tvs

https://www.medion.com/de/shop/p/premium-tvs-medion-life-x17882-smart-tv-207-1-cm-82--ultra-hd-hdr-netflix-app-pvr-ready-wlan-ci-schnittstelle-30030929A1

O   firmie Megasat pewnie nie słyszałeś ale Niemcy też bardzo chętnie kupują telewizory tej marki.

https://www.megasat.tv/pl/produkt/royal-line-3-32/

A gdzie ten twój Medion jest produkowany?

Albo lepiej i inaczej: kto i gdzie produkuje do niego panel i płytę główną?

 

Jak rozumiem na dowód o Megasacie zaprezentujesz nam wyniki sprzedaży GfK z rynku niemieckiego za rok 2023  dotyczące udziałów w rynku w sprzedaży w ujęciu iliściowym i jakościowym oraz tzw. hitlistę? Bardzo poprosze ... to będzie dowód, a nie twoje mielenie jezorem.

 

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Odezwał się fachowiec 🙂 Xisiek. Napisałem że akurat ten  chipset który zajmuje się obróbka  obrazu zapewnia ostry obraz.Bardziej ostry niż np chipset ALI.

Chipset MStar pod względem jakości obrazu sd i hd jest lepszy od procesora ali 3601,3602. Są  oczywiście lepsze chipsety ale  Mstar jest OK.Takie jest moje zdanie.

Renomowana firma czyli np maximum która produkuje   konwertery satelitarne  w swoich tunerach dvb-t zastosowała chipset MStar nie ali bo jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza.

W domu   mam telewizor LCD  firmy  DENVER  opary na chipsecie MStar. Mogę zaraz zrobić zdjecie. Obraz ostry i wyrazny.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

@grundig,

tu masz przykładowe dane sprzedaży TV w Polsce za lata 2003, 2004 i 7 miesięcy 2005:

CShSbc.jpg


21U7Vc.jpg

 

 

Jak rozumiem pokażesz nam zaraz podobne dane za 2023 z rynku niemieckiego, a może i wcześniej, dla TV marek Medion i Megasat?

Czemu?

Bo ja właśnie nazywam ciebie kłamcą i ściemniaczem !!!

 

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
43 minuty temu, Adam Tomalka napisał:

Teraz znalazłem telewizory United 39 cal HDready 500zl. 50 cal 4k bez android 999zl.

Ktoś jeszcze robi takie goowniane matryce ???

Już wiekszego złomu dzisiaj być nie może. Takie matryce produkowało się w pierwszej dekadzie tego wieku. Powiedzmy 15-20 lat temu. W 2005 roku do sprzedaży weszły matryce LCD o rozdzielczości 1920x1080.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Obraz z telewizora Denver, chipset MStar

a9e9f88c0221d.jpg

Na drugim zdjęciu jest widoczne logo DENVER.

5059130bdc50d.jpg

Ja nie twierdze  ze MEDION lub MEGASAT  na największą sprzedaż w Niemczech ale popyt  na  laptopy i telewizory Medion jest duży.Informacje z fabryki  telewizorów.

Godzinę temu, pmcomp napisał:

@grundig,

tu masz przykładowe dane sprzedaży TV w Polsce za lata 2003, 2004 i 7 miesięcy 2005:

CShSbc.jpg


21U7Vc.jpg

 

 

Jak rozumiem pokażesz nam zaraz podobne dane za 2023 z rynku niemieckiego, a może i wcześniej, dla TV marek Medion i Megasat?

Czemu?

Bo ja właśnie nazywam ciebie kłamcą i ściemniaczem !!!

 

Ja nie twierdze  ze MEDION lub MEGASAT  na największą sprzedaż w Niemczech ale popyt  na  laptopy i telewizory Medion jest duży.Informacje z fabryki  telewizorów.  Kłamca i śćiemniacz , chyba poniosły cie  emocje. Proponuje muzykę  ..Pozbądź się negatywnej energii: energetyczne sprzątanie domu.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No dobrze, poniosło mnie, pokaż nam jak to chętnie Niemcy kupują MEGASATA.To twoje słowa.

Na twardo. W wynikach GfK.

Zakład, że nawet nie będzie ich w wynikach GfK?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Ktoś jeszcze robi takie goowniane matryce ???

Już wiekszego złomu dzisiaj być nie może. Takie matryce produkowało się w pierwszej dekadzie tego wieku. Powiedzmy 15-20 lat temu. W 2005 roku do sprzedaży weszły matryce LCD o rozdzielczości 1920x1080.

 

To bardziej propozycja dla emerytów. Dopiero co darmowa telewizja weszła w full HD.  Wcześniej 576p i nikt nie narzekał. Pewnie prądu też dużo nie potrzebuje. Każdy ma wybór. To nie samochody,że albo stać Cię na nowy albo masz przekichane

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Odpowiadam na pytanie z priv,płyta główna musi być do tego modelu telewizora.Płyta główna nie może być inna.Telewizor nie będzie działać.

Płyty główne można tez kupić na allegro.Trzeba wpisać  symbol płyty głównej.

https://allegro.pl/listing?string=płyta glowna tv
 

W linku niżej  jest płyta   do Kiano ale musi się zgadzać  symbol

https://electronixa.pl/plyta-glowna/11081-plyta-glowna-tpms3663spc821-kiano-slim-tv50-kstv50q001835.html

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
43 minuty temu, Adam Tomalka napisał:

To bardziej propozycja dla emerytów. Dopiero co darmowa telewizja weszła w full HD.  Wcześniej 576p i nikt nie narzekał. Pewnie prądu też dużo nie potrzebuje. Każdy ma wybór. To nie samochody,że albo stać Cię na nowy albo masz przekichane

Przypominam, że jesteś na portalu o najnowszych technologiach. 

Dzisiaj rządzi 4K.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 26.01.2024 o 16:53, pmcomp napisał:

Medion solidną niemiecką marką? Nie rozsmieszaj mnie.

Po chu się odzywasz jak do tematu nic nie wniosłeś? Uczepiłeś się tego Mediona i wałkujesz temat jak to nie lubisz tanich telewizorów. 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Bo mam taką ochotę. W chu.

A dlaczego mam lubić goowniane telewizory ???

 

PS. jesli nie umiesz obsługiwać TV z Androidem to po chu sobie takiego gniota kupiłeś ??? Każdy Android wymaga czyszczenia co pewien czas. Nie wiedziałeś? Android to ZŁO ... przywyknij.

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Bo mam taką ochotę. W chu.

A dlaczego mam lubić goowniane telewizory ???

 

PS. jesli nie umiesz obsługiwać TV z Androidem to po chu sobie takiego gniota kupiłeś ??? Każdy Android wymaga czyszczenia co pewien czas. Nie wiedziałeś? Android to ZŁO ... przywyknij.

 

Jakbyś czytał to czyszczenie nie pomaga. Powód już podałem. Większość tv teraz na androidzie. Nie każdy musi kupić Samsunga z górnej półki. Te Samsungi do 2tys też zamulaja.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...