Skocz do zawartości
To_ja_tomek

Jaki TV do dużego salonu do 13 tys?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

Chciałbym zakupić nowy TV do salonu 45m2. Nie jestem zbyt obeznany w temacie, nie ufam "doradcom" z elektromarketów, a że kwota jaką chcę przeznaczyć jest niemała i jest to zakup na min. 5 lat więc bardzo prosiłbym o poradę.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 45m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - przeważnie na wprost, ale ponieważ salon połączony jest z kuchnią to bokiem również.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na ścianie, na której będzie wisiał tv nie dociera światło (na tej samej ścianie są jedyne okna w pomieszczeniu.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SONY 55 cali z 2014 roku (kupowałem jeden z wyższych modeli LED)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - jak najlepszą jakość obrazu, złącze eARC, dolby atmos i dolby vision, dodatkowym atutem (ale nie koniecznością) będzie obsługa Apple Homekit
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - dekoder 4K canal +, apple tv, sonos arc,  za jakiś czas PS/Xbox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 7-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie potrafię odpowiedzieć
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (60% czasu), serwisy streamingowe: apple tv, netflix, disney,viaplay (35% czasu), kanały informacyjne (5% czasu)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? w przyszłości tak (maks. 2h dziennie)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niska jakość obrazu, duże ramki, brak możliwości bezprzewodowego podłączenia słuchawek
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 13 tys. zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - nie wiem, nigdy tego nie robiłem, nie znam korzyści z tego płynących ani cen

Edytowane przez To_ja_tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że katy ważne i w dużej mierze do sportu to zdecydowanie oled. W okolicach powinno być spokojnie do wzięcia Sony A80L w 77 calach. 👌

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Xisiek napisał:

Jako, że katy ważne i w dużej mierze do sportu to zdecydowanie oled. W okolicach powinno być spokojnie do wzięcia Sony A80L w 77 calach. 👌

Dziękuję za podpowiedź.
A czy częsty statyczny obraz (stale wyświetlany wynik) nie będzie tu problemem (nie będzie prowadził do wypalania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, To_ja_tomek napisał:

Dziękuję za podpowiedź.
A czy częsty statyczny obraz (stale wyświetlany wynik) nie będzie tu problemem (nie będzie prowadził do wypalania?

No tutaj temat nadal nie jest bezpieczny. Oledy wciąż nie są wolne od problemów wypaleń/retencji obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Xisiek napisał:

No tutaj temat nadal nie jest bezpieczny. Oledy wciąż nie są wolne od problemów wypaleń/retencji obrazu. 

Czy biorąc pod uwagę fakt, że przez większość czasu oglądam sport szedłbyś w OLED czy wybrał co innego? Jeśli tak to co mógłbyś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, To_ja_tomek napisał:

Czy biorąc pod uwagę fakt, że przez większość czasu oglądam sport szedłbyś w OLED czy wybrał co innego? Jeśli tak to co mógłbyś polecić?

Przecież napisałem co bym wybrał/polecił w pierwszym poście, nic się nie zmieniło 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Odebrałem wiadomość.Proponuje  kupić najlepszy telewizor  czyli OLED Panasonic.Rozmiar ekranu to  65  cali..Do oglądania kanałów informacyjnych można  wykorzystać tablet lub  komputer.W przypadku kanałów informacyjnych  wizja jest bez znaczenia.Szkoda telewizora na kanały informacyjne.

W Panasonicu  jest też możliwość   wyłączenia  wizji, tzn  jest   tylko fonia i czarny ekran. Menu,obraz,ustawienia ekranu,wyświetlanie na ekranie- Wyłączony.Wtedy nie wypali się oprawa graficzna , jest  tylko fonia z  kanału.W zupełności wystarczy bo na kanale informacyjnym nie ma nic do oglądania.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx65lz1000e-master-oled-4k-120-hdmi-2-1-tv-pro-ai-22

Statyczny  element czyli  wynik meczu nie stanowi problemu   ale  statyczna oprawa graficzna  czyli np  z kanału  tvn 24,    tvn - dzień dobry  tvn, tvp 2 pytanie na śniadanie już tak bo  elementy grafiki ekranowej są wyświetlane codziennie w tym samym miejscu. Po pewnym czasie pojawi się  powidok a po  dłuższym czasie oglądania  wypalenie.

Nie oglądam kanałów informacyjnych.

Pod względem jakości obrazu  wygrywa Panasonic.

 starsze przykłady,warto  przeczytać

https://www.tvtest.pl/panasonic-55hz1000-test/

https://www.tvtest.pl/panasonic-55gz950-test/

https://imagazine.pl/2022/05/16/nowe-telewizory-panasonic-sa-matryce-oled-ex/

CE347621-B777-41C4-8107-8E5275636FE4.jpeg

 

zdjęcie z       wątku    niżej

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43329-przebarwieniawypalenia-ma-matrycy-oled-co-w-związku-z-tym/page/14/#comments

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odpowiedz na drugie pytanie.. Jeśli telewizor OLED ma nam służyć przez wiele lat   trzeba o niego dbać tzn jeśli jakiś  element statyczny wyświetlany  długo można skorzystać z  funkcji  ZOOM  w telewizorze.Menu obraz/ proporcje obrazu/ ZOOM.Po uruchomieniu tej funkcji statyczny obraz może nie być widoczny lub przesunie się w inne miejsce.W przypadku korzystania z dvb-t w telewizorze  można wyłączyć pasek informacyjny.Menu/konfiguracja/ustawienie wyświetlania paska/bez wyświetlania.Pasek informacyjny  to też stały element  który jest wyświetlany w czasie zmiany kanału.Można wyłączyć pasek   w menu.

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.01.2024 o 16:36, Xisiek napisał:

Jako, że katy ważne i w dużej mierze do sportu to zdecydowanie oled. W okolicach powinno być spokojnie do wzięcia Sony A80L w 77 calach. 👌

Nie mogę namierzyć Sony w założonym budżecie 😕

obecnie rozpatruje Lg 77c3 i Samsung 77S90C. 
chyba, że uważacie że lepiej 65 cali ale topowe modele czyli Lg 65G3 lub 65S95c…

co byście doradzili?

Edytowane przez To_ja_tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Xisiek napisał:

77 cali.

Dzięki. Który Twoim zdaniem lepszy LG C3 czy SAMSUNG S90C? Czy może jeszcze coś innego byś doradził w moim budżecie?

Edytowane przez To_ja_tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma plusy i minusy. Osobiscie poszedłbym raczej w LG, poczytaj opinie o Samsungu i jego czyszczeniu ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Xisiek napisał:

Każdy ma plusy i minusy. Osobiscie poszedłbym raczej w LG, poczytaj opinie o Samsungu i jego czyszczeniu ☺️

właśnie czytałem...
ale z Twojej wiadomości wnioskuję, że poczekałbyś aż ceny spadną i wziął a 80L ;)  dobrze kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bym czekał, raczej po prostu skłaniałbym się do wariantu wiekszego 😊

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...