Skocz do zawartości
Ksim

Sony 65X90L

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?  3-4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 85% czasu na wprost 

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć 

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku tv

7. Jaki masz obecnie telewizor ? 10 letni Panasonic 42"

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry kontrast, naturalne kolory, długie wsparcie 

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) Można powiedzieć, że wszystkiego po trochu z przewagą 4K i HD

10. Jakie urządzenia będą podłącone do telewizora ? Tuner satelitarny, głośniki stereo 

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia 

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem 

17. Preferencje co do wielkości? 65"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zamulanie softu, słaba czerń

19. Preferencje co do marki ? Bez znaczenia 

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planu jesz zakup ? 6000 zł.

 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może.

 

Dobry wieczór wszystkim.

Chciałbym zapytać Was czy Sony 65X90L będzie najlepszym wyborem tv 65" do kwoty 6000 zł?

Jeśli nie ten, to który?

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sony 65X90L to   dobry wybór ale  to telewizor LCD.Test telewizora jest na forum.Pod  względem  czerni najlepszy  jest OLED  ale  do 6000  można kupić  tylko  55  calowy telewizor. Np Panasonic ,Sony ,LG.Lepiej kupic mniejszy  OLED niż  większy LCD.Takie jest moje zdanie.

https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-sony-x90l-opinie-cena-gdzie-kupic/3/

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/panasonic.sony.lg/rodzaj-telewizora_oled/cena_0.6000

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jednak celuje w rozmiar 65".

Ciekawostka, poranna cena Sony 65X90L to 6299 zł, aktualnie 6999. Super 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem pomiarów w salonie i niestety 65" wejdzie mi w obszar głośników stereo. 

Czyli jednak 55", więc jeśli tak to jaki OLED?  W kwocie do 6k 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grundig napisał:

Dziękuję za podpowiedź. Obecnie mam 10 letniego Panasonica i mimo wszystko nie narzekam na niego (poza samymi funkcjami smart, ale od tego mam Chromecasta). Dlatego może OLED tej firmy będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kolory prosto z pudła to Panasonic. Multimedia niekoniecznie, ale nie po to kupuje się tv, by mieć najlepsze multimedia - od tego są przystawki 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej  nie będzie. Jeśli planujesz  kupić telewizor  to  teraz jest dobry czas.Nie  warto  czekać.Przed świętami ceny mogą być wyższe bo popyt jest wyższy.Druga sprawa tego  modelu telewizora może już nie być w sklepie. W media markt nie ma już żadnego Panasonica.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie muszę odwiedzić Media Expert i zobaczyć go na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wraca Sony z tematu. W X-kom można wyrwać 65" za 5800 i dodatkowo cashback 500 zł albo 55" za 4800 + cashback 350 zł. I znowu jest dylemat 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór. Oba bardzo dobre, kolory i kontrast widocznie lepsze będą na Panasonicu, to jednak oled. Za dnia i na wprost Sony obstawiam. W HDR lepiej tez Panasonic. Nie ma, bo w sumie nie może być, jednoznacznego zwycięzcy w takim układzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Ksim napisał:

I wraca Sony z tematu. W X-kom można wyrwać 65" za 5800 i dodatkowo cashback 500 zł albo 55" za 4800 + cashback 350 zł. I znowu jest dylemat 🙂

Jeśli wielkość ma znaczenie  to kup Sony  65  .Jeśli jakość obrazu  jest najważniejsza to OLED  Panasonic.

Nawet  w tym modelu telewizora LCD  nie można wykluczyć  nierównomiernego  podświetlenia  lub innego problemu  z jednolitym kolorem.Przykład w linku niżej,

https://www.avforums.com/threads/sony-x90l-owners-discussion-thread.2460805/page-3

 

https://www.avforums.com/threads/sony-x90l-owners-discussion-thread.2460805/

Nie wiem  posiadasz  telewizor LCD  czy plazme ale  kupno  lcd to może być rozczarowanie .Oczywiście  trzeba mieć  możliwość porównania .To jest dobry przykład , porównanie LCD i plazmy  Panasonic z  2009 roku.

 

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam stary 10 letni LCD, więc czy Sony z wątku czy OLED Panasonica to i tak będzie przepaść. Tak mi się wydaje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz  telewizor  42  calowy.  Planujesz kupno  telewizora   o rozmiarze  65  cali.Lepiej kupic coś lepszego od LCD czyli OLED  PANASONIC.Na  65 calowym lcd może być tragedia.

Przeczytaj  przykład w linku.Dlatego proponuje OLED.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71831-nie-trafiony-zakup/?tab=comments#comment-579199

Gdyby były produkowane telewizory plazmowe  4k .To wybrałbym plazme bo uważam że jest lepsza od OLED i LCD.

 

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kanały SD na oledzie będą lepiej wyglądały?

Żona jest za 65 a ja się jeszcze waham 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanały sd   wyglądają lepiej ale  jakie to ma znaczenie  jeśli żona jest za LCD.Żona na pewno będzie oglądać  pytanie na śniadanie albo dzień dobry  tvn i zniszczy OLED.Trzeba kupić LCD.

Telewizory OLED są dla  świadomych użytkowników i  koneserów dobrego obrazu. O telewizor OLED trzeba dbać  wtedy będzie to inwestycja  długoterminowa.Czyli na minimum  10- 15 lat.

Dbam  o swoje telewizory, Najstarszy model telewizora ma   już przepracowane      ponad  35000  godzin i działa bez usterki  jest to telewizor plazmowy Panasonic.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zrzut  z ekranu z filmu z linku niżej  aby   zauważyć  szczegóły. Ekran w telewizorze OLED może być  trochę ciemniejszy ale  zyskujesz  więcej szczegółów.Wrażenie  wizualne  lepsze w telewizorze OLED.Gdyby obok  tych trzech telewizorów postawić  telewizor plazmowy to  obraz będzie  ciemniejszy ale   zyskamy jeszcze więcej szczegółów.

 

0dc011145f2ba.png&key=ef2694f24fb91e8fb2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z przewagi oleda nad LCD. Finalnie stanęło na Sony. Wg testów powinno być więcej niż dobrze. Mam nadzieję, że nie będę żałował. 

 

Dziękuję bardzo za poświęcony czas. Na Oleda myślę, że tak czy owak przyjdzie czas 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ksim napisał:

Czy kanały SD na oledzie będą lepiej wyglądały?

Żona jest za 65 a ja się jeszcze waham 😉

Kanały SD na oledzie będą wyglądać gorzej niż na lcd. Rzecz jednak w tym, ze na obu wariantach, które rozpatrujesz będziesz miał wady tego sygnału podniesione do kwadratu, ze względu na dużo większa przekątna nowych modeli i rodzielczość 4K.

5 godzin temu, grundig napisał:

Mój zrzut  z ekranu z filmu z linku niżej  aby   zauważyć  szczegóły. Ekran w telewizorze OLED może być  trochę ciemniejszy ale  zyskujesz  więcej szczegółów.Wrażenie  wizualne  lepsze w telewizorze OLED.Gdyby obok  tych trzech telewizorów postawić  telewizor plazmowy to  obraz będzie  ciemniejszy ale   zyskamy jeszcze więcej szczegółów.

Jakie szczegóły masz na myśli? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi plan  w OLED bardziej ostry i wyrazny, kolory  bardziej nasycone.Gdyby postawić obok plazmę to pdp  pokona lcd i oled.

Dwa kolejne przyklady, po lewej stronie lcd, po prawej plazma Panasonic.Uważam  że z plazmy jest lepsza jakość obrazu.

0e930151d8193.png&key=d744a402fdf939e1cf

 Kolejny  przykład po lewej stronie plazma, po prawej OLED.ostrość w czasie ruchu lepsza w telewizorze plazmowym

96b588250e91b.png&key=62d4c3101b257adead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilkadziesiąt różnych tv - to co piszesz nie znajduje żadnego poparcia w faktach i jest jakaś prowokacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz  inne zdanie na ten temat. Najlepiej  wysłuchać osób  i obejrzeć  filmy na youtube. OsobY które posiadają plazmę i OLED. Na  youtube jest bardzo dużo takich przykładów

Posiadacz telewizora oled i plazmy  w USA  jest  zachwycony telewizorem z 2010 roku  czyli telewizorem Panasonic.Nowy telewizor  OLED  LG powinien byc lepszy a nie jest. Ten film  już  wklejałem.Wygrywa plazma.OLED jest lepszy od LCD ale nie jest  lepszy od plazmy.

 

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/7/2023 at 1:01 PM, grundig said:

Posiadacz telewizora oled i plazmy  w USA  jest  zachwycony telewizorem z 2010 roku  czyli telewizorem Panasonic.Nowy telewizor  OLED  LG powinien byc lepszy a nie jest. Ten film  już  wklejałem.Wygrywa plazma.OLED jest lepszy od LCD ale nie jest  lepszy od plazmy.

Ty tak na poważnie? Gościu gada głupoty o tym jak lepsze są kolory na plazmie a szybkie spojrzenie na czerwone światło na skrzyżowaniu około 10:00 pokazuje jak wyblakłe są kolory na plazmie. Do tego przeraźliwy clipping który gostek uważa za jaśniejszy obraz bo więcej detali traci w 0:45. I jeszcze koszmarny blooming na budynkach w 10:15. Faktycznie porównanie to "no brainer" ale nie w tym kierunku o którym on mówi. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się tak napinać, każdy  dostrzega coś innego.Najlepsze   zdanie na temat plazmy i oled mają  zawodowcy  czyli np  operatorzy kamer na planach filmowych. Dla jednych najlepsza jest plazma  dla innych  OLED. W domu mam trzy telewizory plazmowe i jeden  telewizor OLED.Bardziej podoba mi się obraz sd i hd z pdp, czyli z plazmy.  Sygnal   4 k   , wygrywa OLED ale nie mam niestety plazmy  4k i nie mogę porownać

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...