Skocz do zawartości
medzik1992

Jaki OLED LG do salonu ? Wymiana...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na dzień dzisiejszy posiadam w salonie telewizor LG OLED kupiony w 2018 roku LG OLED55B7V. Przed końcem gwarancji miał wymienioną matrycę na nową z powodu 8-9 bad pixeli. Wczoraj z czystej ciekawości sprawdziłem ile jest bad pixeli i się trochę przeraziłem... 30 na pewno i to w pewnych skupiskach. Głównie góra i dół matrycy. Dodatkowym problemem, który mnie trochę denerwuje to jak aplikacje (HBO, Disney) zamulają i korzystanie z nich jest bardzo uciążliwe. Jedynie YouTube i Netflix nie ma problemów z płynnością. 

W drugim pokoju na górze (gamingowym :P) posiadam drugiego LG OLED55CX3LA. Ostatnio żona zaproponowała to może w takim razie zanieś tego do salonu, a do pokoju kupisz sobie nowego oleda. Cały czas myślałem nad 65' tv do salonu lecz cena no trochę się różni od 55 nie ma co się oszukiwać. W salonie oglądamy tv w odległości 2,5m. Czy 65' ma sens w tym przypadku ? Czy jednak 55' wystarczy w zupełności ?

Jaki na dzień dzisiejszy polecicie oled LG 55 cali ?  Zastosowanie to tv satelitarna, filmy, seriale, aplikacje i oczywiście gry. Dobry ogólnie pomysł ? CX3LA nie ma żadnych problemów z płynnością. 

Za jaką kwotę mógłbym sprzedaż 55B7V ? 

Doradźcie :). Dziękuję bardzo. 

Edytowane przez medzik1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi  o sprzedaż  to  możesz   np  sprawdzić  ceny  telewizorów OLED na OLX ale   rynek jest bardzo nasycony i nawet w sklepach nowe telewizory  nie  sprzedają się  zbyt dobrze. Zaraz  po kupnie telewizora   trzeba sprawdzić  jego stan, jeśli są  uszkodzone piksele  to niestety  trzeba zgłosić usterkę bo będzie  tylko gorzej, czyli coraz więcej uszkodzonych pikseli.

Do grania  telewizor OLED nie bardzo się nadaje, chyba że nie zwracasz uwagi na powidoki lub wypalenia. Przykład w linku

https://www.ppe.pl/blog/28477/278654/OLED-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html

Kupno telewizora to powinna być inwestycja  długoterminowa, ja tak traktuje  kupno   telewizorów(naprawiam  telewizory) Pierwszy  telewizor Panasonic który kupiłem czyli plazmę Panasonic ma już przepracowane ponad  35000 tysięcy godzin.Nie planuje go sprzedawać bo jakość obrazu jest wzorowa.Jeśli jakość obrazu i trwałość  jest najważniejsza to proponuje OLED PANASONIC .Jeśli  aplikacje internetowe są ważne  to Sony LUB LG.

Czas pracy na zdjęciu.Działa bez usterki.

a92105f876b09.jpg&key=3eb4eea2fa4f5e800e

 

Telewizor OLED Panasonic, przepracowane    7073 godzin. czas pracy po id modelu 4.Działa bez usterki.

20d797691ce3a.jpg&key=c4314d14c58949e820

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi TV OLED ma dużo godzin grania i powidoków oraz wypaleń brak. Jedynym minusem są tylko te bad pixele nieszczęsne no ale wiadomo, że z odległości ich nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone piksele to częsta usterka  w telewizorach OLED.W obecnych czasach telewizory sprzedaję się inaczej i dopiero w domu klient sprawdza kondycje  telewizora.Jeśli klient jest wymagający to  otwiera  karton w sklepie i sprawdza jego kondycje.Ja  tak zrobiłem kilka razy gdy kupowałem  telewizor  dla znajomych.Masz prawo sprawdzić telewizor.Bubla z uszkodzonymi pikselami nie kupować.Zabrać pendrive   z testami, sprawdzić  jakość obrazu  i czy nie ma uszkodzonych pikseli.

W telewizorach Panasonic nie ma tak wielu aplikacji  jak np w Sony lub LG ale  system  zawsze działa szybko i sprawnie.Jest np NETFLIX, YOUTUBE,APPLE.TV,DISNEY

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 cali z 2.5m może być zarówno fajny (super sygnał, wysoki bitrate)  jak i kiepski (słabszy sygnał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grundig Obecnie większość gier posiada HUD w stonowanych kolorach, możliwość ustawienia jego przeźroczystości oraz inne opcje dostosowania tych elementów. Wypalenie HUDu jest więc obecnie znacznie mniej prawdopodobne o ile oczywiście nie gramy w dany tytuł kilku/nastu setek godzin. Wystarczy korzystać z narzędzi oferowanych przez deweloperów którzy to również są świadomi ogromnego wzrostu graczy korzystających z paneli OLED. Dodatkowo obecnie część developerów stara się tak projektować HUD by był częścią gry a nie tylko geometryczną nakładką na grę. W tej kwestii nadal dużo większym problem są programy TV ich logo oznaczenia wiekowe paski informacyjne itd gdyż zarządcy tych biznesów najczęściej mają swojego widza w poważaniu bądź nie zdają sobie sprawy z problemu.

@medzik1992   Co do wyboru TV od LG ja skupił bym się na serii C oraz G. Z tym że wg RTINGS G3 dość szybko się wypalał w ich testach. Jak ta kwestia wygląda przy normalnym użytkowaniu nie wiem. Zaś tegoroczny C3 niewiele różni się od C2. W tym wypadku to który jest bardziej opłacalny zależy tylko od ceny.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2023 o 21:42, piotr4440 napisał:

@grundig Obecnie większość gier posiada HUD w stonowanych kolorach, możliwość ustawienia jego przeźroczystości oraz inne opcje dostosowania tych elementów. Wypalenie HUDu jest więc obecnie znacznie mniej prawdopodobne o ile oczywiście nie gramy w dany tytuł kilku/nastu setek godzin. Wystarczy korzystać z narzędzi oferowanych przez deweloperów którzy to również są świadomi ogromnego wzrostu graczy korzystających z paneli OLED. Dodatkowo obecnie część developerów stara się tak projektować HUD by był częścią gry a nie tylko geometryczną nakładką na grę. W tej kwestii nadal dużo większym problem są programy TV ich logo oznaczenia wiekowe paski informacyjne itd gdyż zarządcy tych biznesów najczęściej mają swojego widza w poważaniu bądź nie zdają sobie sprawy z problemu.

@medzik1992   Co do wyboru TV od LG ja skupił bym się na serii C oraz G. Z tym że wg RTINGS G3 dość szybko się wypalał w ich testach. Jak ta kwestia wygląda przy normalnym użytkowaniu nie wiem. Zaś tegoroczny C3 niewiele różni się od C2. W tym wypadku to który jest bardziej opłacalny zależy tylko od ceny.

Dziękuję za pomoc. 

Kiedy będzie najlepszy okres na kupno OLEDA z serii C3 ? Ostatnio niestety w nocy pojawiła się oferta z oficjalnego sklepu Allegro na model C3 w cenie 4400 zł co jest absolutną okazją w porównaniu do cen np. Media Expert 6300 zł. Kiedy najlepiej zakupić ten model w najlepszej możliwej cenie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, medzik1992 napisał:

Dziękuję za pomoc. 

Kiedy będzie najlepszy okres na kupno OLEDA z serii C3 ? Ostatnio niestety w nocy pojawiła się oferta z oficjalnego sklepu Allegro na model C3 w cenie 4400 zł co jest absolutną okazją w porównaniu do cen np. Media Expert 6300 zł. Kiedy najlepiej zakupić ten model w najlepszej możliwej cenie ? 

Do przyszłego poniedziałku (cyber monday) jeszcze coś dobrego powinno sie pojawić. A jak nie to napewno wiosną przyszłego roku cena będzie jeszcze bardziej okazyjna, jak ten model będzie wyprzedawany.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2023 o 16:54, Waldo94 napisał:

Do przyszłego poniedziałku (cyber monday) jeszcze coś dobrego powinno sie pojawić. A jak nie to napewno wiosną przyszłego roku cena będzie jeszcze bardziej okazyjna, jak ten model będzie wyprzedawany.

No niestety... praktycznie nic nie było. 65C3 był ale to trzeba było być botem bo na sam zakup było tylko ok. 5 sekund.  Kiedy można się spodziewać obniżek cen i kiedy będzie najlepszy okres na zakup TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2023 o 09:31, medzik1992 napisał:

No niestety... praktycznie nic nie było. 65C3 był ale to trzeba było być botem bo na sam zakup było tylko ok. 5 sekund.  Kiedy można się spodziewać obniżek cen i kiedy będzie najlepszy okres na zakup TV ?

Coś powinno być na święta i w okolicach nowego roku jednak większość to prawdopodobnie będą mizerne bądź udawane promocje. Generalnie najlepszy moment na zakup TV to okres od Lutego do nawet kwietnia. W tym okresie zaczynają się prezentacje nowych modeli a sklepy starają się oczyścić magazyny z starszych modeli. Jakiś czas po pojawieniu się nowych w sklepach stare znowu lubią mocno potanieć ( w tedy można złapać najlepsze okazje) jednak różnie to bywa z dostępnością takich niedobitków oraz ich jakością.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2023 o 09:31, medzik1992 napisał:

No niestety... praktycznie nic nie było. 65C3 był ale to trzeba było być botem bo na sam zakup było tylko ok. 5 sekund.  Kiedy można się spodziewać obniżek cen i kiedy będzie najlepszy okres na zakup TV ?

Wiosną, tak od drugiej połowy kwietnia, gdzieś do czerwca. Wtedy bedą wyprzedaże modeli 2023.

W dniu 29.11.2023 o 14:26, piotr4440 napisał:

Generalnie najlepszy moment na zakup TV to okres od Lutego do nawet kwietnia. W tym okresie zaczynają się prezentacje nowych modeli a sklepy starają się oczyścić magazyny z starszych modeli. Jakiś czas po pojawieniu się nowych w sklepach stare znowu lubią mocno potanieć ( w tedy można złapać najlepsze okazje) jednak różnie to bywa z dostępnością takich niedobitków oraz ich jakością.

Pózniej, bo nowe modele wchodzą nie wcześniej, jak w drugim kwartale roku, czyli od kwietnia, a nie do kwietnia.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już w domu C3 55 cali. Ustawiłem sobie materiały w tv (sdr i hd) oraz zwykły hdr na tryb obrazu Film Maker. A co z grami ? Posiada ktoś dobre ustawienia pod PS5 oraz Xbox Series X ?

Ps. Zastanawiam się nad C3 65 cali do salonu. Kiedy i jaka może być najlepsza cena na zakup ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lubisz dawać się robić na odgrzewane już dawno nie smaczne kotlety?😄 Tylko profesjonalna kalibracja, bez tego LG ma wyprane kolory w grach 😬 

 

W dniu 19.11.2023 o 11:25, grundig napisał:

rynek jest bardzo nasycony i nawet w sklepach nowe telewizory  nie  sprzedają się  zbyt dobrze.

Skąd dane, jesteś jakimś specjalistom" sprzedaży? 🤣

W dniu 19.11.2023 o 11:25, grundig napisał:

Do grania  telewizor OLED nie bardzo się nadaje, chyba że nie zwracasz uwagi na powidoki lub wypalenia. Przykład w linku

Za to smużący lcdek będzie idealny :D  (na mocnym haju)

W dniu 19.11.2023 o 11:25, grundig napisał:

Kupno telewizora to powinna być inwestycja  długoterminowa, ja tak traktuje  kupno   telewizorów(naprawiam  telewizory)

Napisz jaki od razu w jakim regionie, żebym czasami na ciebie nie wpadł przypakiem 😅

W dniu 19.11.2023 o 11:25, grundig napisał:

Pierwszy  telewizor Panasonic który kupiłem czyli plazmę Panasonic ma już przepracowane ponad  35000 tysięcy godzin.Nie planuje go sprzedawać bo jakość obrazu jest wzorowa

Dla zatrzymanego w starożytności bo.0mera nie wątpie 😁

W dniu 19.11.2023 o 11:25, grundig napisał:

Jeśli jakość obrazu i trwałość  jest najważniejsza to proponuje OLED PANASONIC

Ten który zajął ostanie miejsce w shootout? Super 😆 

W dniu 19.11.2023 o 11:34, grundig napisał:

Ja  tak zrobiłem kilka razy gdy kupowałem  telewizor  dla znajomych.

Nic tylko współczuć twoim znajomym 🤭

W dniu 19.11.2023 o 14:22, Xisiek napisał:

65 cali z 2.5m może być zarówno fajny (super sygnał, wysoki bitrate)  jak i kiepski (słabszy sygnał).

65" z 2,5m? 😂 To własnie do kiepskiego sygnału taka odległość :D Gośc trolluje tu ponad dekadę nabijając 6k+ postów i nawet nie ma pojęcia z jakiej odległości od tv siedzieć xD

W dniu 19.11.2023 o 21:42, piotr4440 napisał:

Co do wyboru TV od LG ja skupił bym się na serii C oraz G. Z tym że wg RTINGS G3 dość szybko się wypalał w ich testach.

Tak to jest jak się żyłuje jasność w ogóle nie usprawniając radiatora 🙃

W dniu 19.11.2023 o 21:42, piotr4440 napisał:

Zaś tegoroczny C3 niewiele różni się od C2. W tym wypadku to który jest bardziej opłacalny zależy tylko od ceny.

I jak każdy poprzedni :lol:  Klasycznie 😽 LG jest mistrzem odgrzewanych kotletów 🥩

W dniu 21.11.2023 o 12:51, medzik1992 napisał:

C3 w cenie 4400 zł co jest absolutną okazją w porównaniu do cen np. Media Expert 6300 zł.

4 ,5 klocka 💩 za kotleta na starej technologii z wypranymi kolorami 😹 Okazja życia 😸

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witaj  drogi kolego Usl.Jeśli chodzi o informacje  o znaczniej niższej sprzedaży  telewizorów  to ja mam  takie  dane z fabryki  telewizorów. Informacje o niższej sprzedaży  telewizorów   są  w internecie. np w linku niżej

https://itreseller.com.pl/globalna-sprzedaz-telewizorow-spadla-w-2023-roku-liderem-niezmiennie-samsung/

Jeśli chodzi o  wybór telewizora to   zdecydowałem się na OLED Panasonica bo uważam że jest najlepszy.Oczywiście możesz mieć inne zdanie .

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cytat

Jeśli chodzi o informacje  o znaczniej niższej sprzedaży  telewizorów 

Całe 3% spadku, kurła 🙀 Rynek się załamał 😂 Rzeczywiście nikt już tych tv nie chce kupować 😄 Tak to jest się łyka clickbajtowe nagłówki 😀

25 minut temu, grundig napisał:

Jeśli chodzi o  wybór telewizora to   zdecydowałem się na OLED Panasonica bo uważam że jest najlepszy.

Bo? Jesteś fanbojem?😸

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem  o załamaniu  sprzedaży ale o spadku  sprzedaży  czyli popytu na na telewizory  drogo kolego Usl.

 

Fanaboj  czyli zagorzały wielbiciel czy to coś złego?  czy to coś złego  być wielbicielem Rolls-Royca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, grundig napisał:

Jeśli chodzi o informacje  o znaczniej niższej sprzedaży  telewizorów

🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spadek jest zawsze spadkiem.Może być np.trend  spadkowy  lub wzrostowy.Może być też stabilizacja  drogi kolego Usl.

Znacznie niższej sprzedaży  telewizorów to  informacja z fabryki telewizorów.Nie z linku z internetowej strony.

Chętnie porozmawiam  o trendach bo grałem  przez kilka lat na kontraktach terminowych na WIG20

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile przegrałeś? 😅

18 minut temu, grundig napisał:

Fanaboj  czyli zagorzały wielbiciel czy to coś złego? 

No bardzo złego, bo przez twoje polcajki ktoś może się naciąć na najbardziej przepłacony, najgorsz tv na rynku 😄

20 minut temu, grundig napisał:

czy to coś złego  być wielbicielem Rolls-Royca

Tylko Pans to skoda w cenie rolls-royca 😸

2 minuty temu, medzik1992 napisał:

Czemu w końcu ktoś nie zbanuje tego trolla ?

Oo tylna część ciała zabalała jak ktoś napisał prawdę o tym jak dałeś się zrobić na przepłaconego kotleta w starej technologi z wypranymi kolorami? 😹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak ci się te wyprane kolory podobają, że chcesz lecieć do sklepu i kupować następny kotlet? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Mam  pytanie  do szanownego😀 kolegi Usl ..który telewizor  OLED wybierasz ?, ten po prawej czy lewej stronie.

fdf44a7559e57.png

 

c53dae4476d52.png

Trochę  pomogę, na  zdjęciach telewizory OLED Panasonic i Samsung.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lo.0L

Po zdjęciach z neta to ty se wybieraj 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie jest zdjęcie z internetu. To jest  klatka z  filmu  w  4k.Klatkę z filmu sam zrobiłem.Gdybym    wkleił link do filmu to na pewno wybierzesz  samsunga😀

Oczywiście wkleję  link do filmu  . Na  filmie  też widoczne są takie same szczegóły.Wygrywa PANASONIC.

Brak odpowiedzi.Po lewej stronie OLED  Samsung, po prawej  OLED Panasonic.Panasonic to przede  wszystkim więcej szczegółów..Na pierwszym  zdjęciu ,  warto zwrócić uwagę na drugi plan , czyli okno. W samsungu znacznie mniej szczegółów.Napisy na kartonie bardziej ostre i wyrazne w telewizorze Panasonic.

Na drugim zdjęciu   bardziej widoczne napisy na kartonie.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L0.OL

Przebadaj wzrok 🩺👀 u dobrego spejalisty 🤣

 

Tu masz najnowszy shootout

Pans zajął ostatnie miejsce 👇

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...