Skocz do zawartości
Pawlack

6 kanałów BBC w Cyfrowym Polsacie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kamcyk26' post='62163' date='04.10.2007, 14:16 ']No coz...widocznie nie sa uwazane za najlepsze przez polskich widzow. Nie znajdziesz BBC prime w pierwszej 20 najchetniej ogladanych stacji.[/quote]


[quote name='Elendil' post='62164' date='04.10.2007, 14:23 ']BBC ma świetne programy ale zapełnić ramówkę 4 kanałów na pewno nie będzie łatwo. Poza tym przeciętny polski telewidz może mieć problemy ze zrozumieniem brytyjskiego humoru, a że takie problemy ma udowodniły już inne seriale brytyjskie emitowane w PL.
Poza tym ten lektor mnie przeraża....[/quote]


Nie ma wątpliwości, że BBC to nie są programy dla ludożerki. Zawsze tak było i mam nadzieję, że jeszcze długo będzie, bo inaczej pozostanie już tylko hipermarket z rozrywką. I właśnie dlatego, że są tak inne od reszty, tak bardzo mi ich żal (albo tych 450 pln na nrecorder).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='62163' date='04.10.2007, 14:16 ']No coz...widocznie nie sa uwazane za najlepsze przez polskich widzow. Nie znajdziesz BBC prime w pierwszej 20 najchetniej ogladanych stacji.[/quote]


zalezy do jakiej grupy docelowej się chce trafić. Akurat BBC Prime umiejscowił się dość wysoko na liście kanałów życzeń stworzonej na blogu telewizji nowej generacji przy okazji startu platformy n rok temu.
Na pewno przegra z M jak Miłość, ale jeśli budują platformę dla wymagających odbiorców zarówno pod względem technicznym jak i zawartości programowej. To rezygnacja z BBC jest gwozdziem do trumny. Oczywiscie zawsze mozna zmienic target group.
Ale ja np. swoich przyzwyczajeń zmieniac nie chce i zmigruje za BBC.

Kamcyk przejrzyj wyniki ogladalnośći BBC PRIME wsrod młodych ludzi z wyzszym wykształceniem, mieszkańców większych miast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jest ostatnie zestawienie ogladalnosci:

[url="http://www.wirtualnemedia.pl/article/254905_TVN24_liderem_rekord_Disney_Channel_i_Euronews.htm"]http://www.wirtualnemedia.pl/article/25490..._i_Euronews.htm[/url]

BBC Prime nie ma nigdzie w pierwszej 20.

Jesli ktos lubi ten kanal to absolutnie nie chce mu wmawiac, ze jest kiepski. Po prostu uwazam ze dla przecietnego widza nie jest on zbyt atrakcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='verde' post='62147' date='04.10.2007, 11:47 ']Pawel85: wyjaśnij mi: n-ki nie masz, więc, jak się domyślam, seriali nie widziałeś, ale wiesz na pewno, że są świetne.
Niestety, mam ta przewagę nad Tobą, że n-kę mam, i seriale już widziałem: naprawdę nic wiekopomnego, takie sobie klasowe średniaki (mówię o Dexterze i Californication, bo tylko to są nowości).[/quote]
Mam tą przewagę nad Tobą że Californication widziałem już kilka odcinków a nie jeden, a Dextera cały pierwszy sezon a teraz rozpoczął się drugi sezon. I dlatego mogę ci powiedzieć że są to seriale (jak zwykle jeśli idzie o stacje Showtime) z najwyższej półki.
No ale w sumie nie każdemu dany serial może podpasować dlatego uważam że jak najbardziej powinni zwiększyć ich liczbę.

Co do tematu to dla mnie kanały BBC na pewno nie bądą czymś co mnie skusi to zakupu jakiejkolwiek platformy. Przez pół roku miałem dostęp do BBC Prime i dosłownie parę razy coś tam obejrzałem ale zupełnie mnie to nie zaciekawiło.
Ja bardziej czekam na Sci Fi Channel czy Studio Universal. Edytowane przez Pawel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='62163' date='04.10.2007, 14:16 ']No coz...widocznie nie sa uwazane za najlepsze przez polskich widzow. Nie znajdziesz BBC prime w pierwszej 20 najchetniej ogladanych stacji.[/quote]

I wlasnie to swiadczy najlepiej o jakosci tego programu. Niestety przecietny polski widz to jak dla mnie dno (przepraszam jesli kogos urazilem). Kiedys placilem dwa razy tyle za cyfre TYLKO DLA TEGO JEDNEGO PROGRAMU (nie ma go w podstawowych pakietach). I nie zalamujcie mnie, ze Polacy nie rozumieja angielskiego humoru! Tzn. jaki - niemiecki ??? :) Przeciez ten poziom jest chyba dla uposledzonych umyslowo i odpowiada chyba Beny Hillowi (czy jak mu tam).

Chyba jednak nabede CP (juz jako 3 platforme plus szwedzkie), szczegolnie jesli bedzie np. Top Gear :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='62179' date='04.10.2007, 13:45 ']Chyba jednak nabede CP (juz jako 3 platforme plus szwedzkie), szczegolnie jesli bedzie np. Top Gear :)[/quote]

Top Gear to BBC Two . bedzie? d.u.p.a bedzie.., a kurde zaczyna sie nowa seria juz w ta niedziele :S i znow torki pojda w ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dzielę rozrywkę telewizyjną na amerykańską i angielską, osobiście preferuję tę drugą ale obawiam się że wielbiciele tej pierwszej są w zdecydowanej większości. Ktoś tu pośrednio postawił tezę że produkcje BBC skierowane są do młodych wykształconych ludzi i skłonny jestem się z tym zgodzić choć postawił bym tę tezę nieco inaczej. W moim odczuciu BBC wypełnia tak zwaną misję publiczną w inteligentny sposób, ich produkcje są jednocześnie ciekawe i kształcące. Polski widz, niestety, przyzwyczajony jest do zupełnie innej telewizji, polski widz przyzwyczajony jest do TVP.
Bardzo się zmartwiłem że te programy nie trafią do n, gotów byłem za nie ogolić głowę (własną), a teraz rozważam migrację do CP, jednak przypuszczam że nawet na tym forum skupiającym wyłącznie inteligentnych i młodych ludzi jestem w zdecydowanej mniejszości. Przypuszczam, że nas, wielbicieli BBC, jest tu max kilkunastu, choć było by fajnie zobaczyć wyniki ankiety na ten temat. Wskaźniki oglądalności BBC Prime są mało miarodajne bo program nigdy nie był szeroko dostępny, a tam gdzie był traktowano go jako niszowy skierowany do osób uczących się angielskiego, a nie do "normalnego widza". BBC, jako dostawca rozrywki, jest w Polsce nieznane i niema się co dziwić że reakcje na wieści o poszerzeniu ich oferty dla Polaków są "wyważone".
Pożyjemy, zobaczymy, nie ma co się na zapas podniecać. W końcu nie wiemy jakie warunki (za ile) zaproponuje HD Cyfrowy Polsat. Zdaje się że nie wiemy co z BBC HD (wciąż żyję nadzieją). Poza tym, alternatywnie, można kupić 120 cm czaszę i skierować ją na Astrę 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pampalini' post='62202' date='04.10.2007, 18:50 ']Wskaźniki oglądalności BBC Prime są mało miarodajne bo program nigdy nie był szeroko dostępny, a tam gdzie był traktowano go jako niszowy skierowany do osób uczących się angielskiego, a nie do "normalnego widza".[/quote]
Podzielam Twoją opinię. Byłem niedawno u taty (C+), tam zobaczyliśmy z żoną BBC Prime. Powiem tyle - bardzo nam się spodobał. Moja luba bardzo by się ucieszyła mając możliwość oglądania tego programu. Podszkolić język można zwłaszcza, że tam to wszystko jest tak płynnie i zrozumiale wymawiane. Ja na swój nie mogę narzekać, ale lepiej być osłuchanym niż zapominać po czasie po co się go uczyło. To się zawsze przydaje. Chętnie zobaczę go w CP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka ilość abonentów w Polsce ma dostęp do tego kanału podano? Ja go tylko w C+ widziałam i to w droższej wersji pakietowej. Za to TVN24 jest w każdym pakiecie( poza Polsat za 10zł.- chyba). Swietny kanał. Przy uczciwych statystykach może okazać się że jest bardziej popularny niż wiele innych programów. (Przliczając oglądalność w stosunku do liczby adonentów posiadających ten program w ofercie.) Ale po co. Niech TVN24 króluje. Niech żyje manipulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem do kogo kierujesz zarzuty. Co ma TVN do tego że BBC prowadzi taką, a nie inną politykę marketingową? TVN nie preparuje statystyk, tylko uczciwie walczy o widza, zabiega o to aby ich produkty były możliwie szeroko dostępne. Że BBC woli rynek Ameryki Łacińskiej od Polskiego to jest ich wybór. Żeby wejść na Polski rynek szerzej nie wystarczy wyprodukować dobry produkt, trzeba go jeszcze wypromować a BBC tego nie robi i z całą pewnością nie zrobi tego za nich TVN. Ponadto, jak wcześniej wspomniałem, polski widz przyzwyczajony jest do poziomu TVP który ma się do BBC jak złotówka do funta z czego angole sobie świetnie zdają sprawę. Też chciałbym, aby programy BBC były tak dostępne jak TVN, ale jest tak samo prawdopodobne jak TVP w UK.
Zastanów się troszkę zanim komuś zarzucisz nieuczciwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pampalini' post='71769' date='06.12.2007, 00:29 ']Nie rozumiem do kogo kierujesz zarzuty. Co ma TVN do tego że BBC prowadzi taką, a nie inną politykę marketingową? TVN nie preparuje statystyk, tylko uczciwie walczy o widza, zabiega o to aby ich produkty były możliwie szeroko dostępne. Że BBC woli rynek Ameryki Łacińskiej od Polskiego to jest ich wybór. Żeby wejść na Polski rynek szerzej nie wystarczy wyprodukować dobry produkt, trzeba go jeszcze wypromować a BBC tego nie robi i z całą pewnością nie zrobi tego za nich TVN. Ponadto, jak wcześniej wspomniałem, polski widz przyzwyczajony jest do poziomu TVP który ma się do BBC jak złotówka do funta z czego angole sobie świetnie zdają sprawę. Też chciałbym, aby programy BBC były tak dostępne jak TVN, ale jest tak samo prawdopodobne jak TVP w UK.
Zastanów się troszkę zanim komuś zarzucisz nieuczciwość.[/quote]

Dyskutujemy, dyskutujemy, miało być 2 grudnia a jest ... jak zwykle ... NIE MA :rolleyes: .
CP chyba się nigdy nie nauczy podawać wiarygodnych informacji.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kanały są, widziałem wczoraj, transponder podany jest na satkurierze.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='71803' date='06.12.2007, 13:30 ']Sa, tylko podobno jakosc fatalna.[/quote]

Trudno mi sie odnieść, mam chwilowo tylko crt 29"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='71803' date='06.12.2007, 13:30 ']Sa, tylko podobno jakosc fatalna.[/quote]
Bo co, bo to jest CP to musi być fatalna? Otóż jest lepsza niż 90% kanałów SD na N i Cyfrze.

Chciałbym, żeby wszystkie kanały na cyfrze, n i reszta kanałów CP miała taką jakość.

Parametry to: 704x576, średni bitrate dla każdego kanału to 3100 kbit i mocny VBR min 600 a max 5100 mi Dreambox pokazuke. Audio tylko słabe tbo 128 kb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ty mowisz o jakosci przekazu a ja o jakosci obrazu... Z tego co ludzie pisza na forach to obraz jest nieostry i straszna pixeloza. WYglada to na problemy z dosylem, bo faktycznie paramaetry techniczne sa nie gorsze niz innych kanalow na polskich platformach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem, bo właśnie to oglądam i CBeebies i jest ok, enterntainmet faktycznie coś jest nie tak, pixeloza była na jakimś starszym filmie ale teraz jest ok, lifestyle ok chociaż miejsami lekko przekompresowane i pixeloza wchodzi, knowledge ok. Generalnie to widać, że jakby dali 4 mbit to byłoby lepiej (tak jak BBC Prime ma jakość naprawde niezłą, Top Geary nagrywałem i godzinny odcinek zajmował 2 GB). Na pewno nie można powiedzieć, że jest nieostre.

Bo jeżeli to jest dla kogoś nieostre to nie wiem co mówie o takich "kfiaktach" jak HBO, Cinemax, AXN czy paczka Discovery. Tam to dopiero masło jest. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maxiuca sorki ale jeśli dla Ciebie BBC Prime ma dobrą jakość to chyba patrzymy na inny kanał albo całkiem inaczej postrzegamy obrazy i kolory. Dobry obraz SD to mają ARD , ZDF , TVN, Luxe SD i parę innych ( np. francuski C+ w oknach niekodowanych ). Reszta to chłam jakich mało i nie okłamujmy się i nie wciskajmy sobie sami kitu , że BBC Prime ma dobrą jakość i reszta BBC też. Na pewno nie na LCD i tutaj nikt mi nie przetłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewnie mówimy o innych kanałach, bo ja mówie o BBC Prime, które jest nadawane z transpondera 11116V a nie tego retransmitowanego przez C+.
Zapomniałem, że większośc kojarzy BBC Prime z tego co nam serwuje Cyfra+ czyli wypranych kolorów i ostrej kompresji.

Ja wiem, że ciężko uwierzyć, że na CP idzie coś w dobrej jakości, ale transmisje tych kanałów robi BBC a nie CP.

Jeszcze raz mówie, życze sobie, żeby AXN, HBO, Cinemax czy Discovery miały taką jakość.

Moge wrzucić screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='71828' date='06.12.2007, 16:49 ']No pewnie mówimy o innych kanałach, bo ja mówie o BBC Prime, które jest nadawane z transpondera 11116V a nie tego retransmitowanego przez C+.
Zapomniałem, że większośc kojarzy BBC Prime z tego co nam serwuje Cyfra+ czyli wypranych kolorów i ostrej kompresji.[/quote]

No to teraz jasna sprawa. A na LCD te nowe kanały BBC wyglądają lepiej , gorzej czy tak samo jak ten BBC Prime w cyfrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej, chociaz mogę tylko podzielić się wrażeniami z projektora. Zmniejszyłem przekątną do 47 cali (przy 120 to nawet TVNu nie da się oglądać :lol:) i obraz jest stanowczo lepszy niż na BBC Prime z Cyfry. Kolory, rozdzielczość (detale i szczegóły), chociaż jeszcze mu brakuje, bo niestety te 3 mbps to za mało na pełny PAL. Z 2.5 metra da się to oglądać i nie razi tak jak HBO czy AXN. Oczywiście nie jest to jakość TVNu czy Polsatu. Są szczegóły, widać, że obraz przed kompresją to bardzo dobry PAL nie poddawany żadnym zabiegom które ułatwiającym kompresje (co widać na Canal+, HBO, AXN, Cinemaxach, wszędzie tam, gdzie obraz jest przed emisją obrabiany pod silną kompresje) przez co w szybkich scenach od razu widać makrobloki, ale przy spokojniejszych jest ładnie.

W skrócie, nie jest to na pewno ideał, ale wole coś takiego niż żenade którą serwują nam wymienione przeze mnie kanały "premium".

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od godziny 12.33 wszystko jest jasne.
Było także, że BBC przeprasza za własne błędy abonentów PPOLSAT-u Cyfrowego.

[url="http://www.satkurier.pl/?cyfrowy_polsat/&kat=45&id=38975"]http://www.satkurier.pl/?cyfrowy_polsat/&a...45&id=38975[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='71838' date='06.12.2007, 16:31 '][url="http://www.satkurier.pl/?cyfrowy_polsat/&kat=45&id=38975"]http://www.satkurier.pl/?cyfrowy_polsat/&a...45&id=38975[/url][/quote]
A to wszystko jasne, ja nie widziałem tego co się działo przed poprawą tylko już po poprawie, stąd moje oburzenie na niską jakość :lol: To wcześniej faktycznie jakaś tragedia mogła być, ale teraz jest naprawde nieźle (nieźle w porównianiu z 90% kanałów w ofercie polskich plaftorm cyfrowych i tak 1 mbit za mało, żeby było naprawde dobrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='71843' date='06.12.2007, 16:48 ']A to wszystko jasne, ja nie widziałem tego co się działo przed poprawą tylko już po poprawie, stąd moje oburzenie na niską jakość ;) To wcześniej faktycznie jakaś tragedia mogła być, ale teraz jest naprawde nieźle (nieźle w porównianiu z 90% kanałów w ofercie polskich plaftorm cyfrowych i tak 1 mbit za mało, żeby było naprawde dobrze).[/quote]

A gdzie BBC HD?

Jest ???
Pytam bo nie wiem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...