Skocz do zawartości
KrAnz

Jaki OLED 75 cali jako następca KD75XH9096 ?

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, KrAnz napisał:

5. Ktoś kto naprawia TV twierdzi, że Samsungi są awaryjne. Nie wiem, ale szanuję opinię osoby naprawiającej TV

A ja jestem magikiem 😂

5 minut temu, KrAnz napisał:

3. LG C3….jest dobry, ale ma WebOS i ktoś zasugerował, żeby nie iść w to bo jak się używa AndroidTV to będę żałował.

To już c3? 😅 Przed chwilą chciałeś brać g3 😆

8 minut temu, KrAnz napisał:

Plujecie na siebie, a odpowiedzi co wybrać odnośnie TV jak nie było tak nie ma.

A odpowiedzi na zadane pytania jak nie było tak nie ma. Tabelki nie wypełniłeś, nie wspominając już że nawet budżetu nie podałeś 🤣 Raz piszesz chcesz najbardziej opłacalny tv, później nagle najdroższego flagowca, a na końcu znowu średniaka 😹 No, ale co się dziwić po gościu, który wierzy hejterskiemu PiSorskiemu trollowi z neta, że naprawia tv 😸

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co….odechciało mi się Waszej pomocy.
Obejrzę kilka porównań i sam wybiorę.
Szkoda czasu na Wasze polityczno-fanboy-owe przepychanki.
Pytałem jako laik w temacie. Może mi się pomyliło C3 z G3…to Was jako expertów pytałem o zdanie i zadałem chyba jasne pytanie.
…ale już dziękuję za odpowiedzi. Odechciało mi się.
To forum jak wiele innych niestety schodzi „na psy”. Hejt, hejt, hejt, a coraz mniej merytoryki.
Szkoda…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz  OLED PANASONICA to  najlepszy wybor.Mam oled Panasonica .

DSCF6570.JPG

Wybierz  model z linku
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx65lz1000e-master-oled-4k-120-hdmi-2-1-tv-pro-ai-22

Moje  telewizory Panasonic.Telewizor TX-P42CX3E z 2012 roku , dziala do dzis bez usterki jakosc obrazu wzorowa

digitalus_neqhwhq.JPG

Telewizor Panasonic  st50,  bardzo dobra jakosc obrazu, prawie  jak  OLED

DSCF6459.JPG

Kolejny telewizor  ktory kupie   bedzie  to oczywiscie  OLED Panasonic.

Oczywiscie ze  samsung jest awaryjny.

48 minut temu, Usl napisał:

 

 

No, ale co się dziwić po gościu, który wierzy hejterskiemu PiSorskiemu trollowi z neta, że naprawia tv 😸

Nie ufaj osobie ktora ma nick Usl.Zrejestrowal sie na tym forum w lipcu , najbardziej aktywny jest w watku  samsung oled.Na hdforum byly  podobne osoby.

Usl  nazwales mnie trolem, jestes dla mnie zerem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollujace PiSssiory 🍆 siedzące na już dawno zapomnianej technologii są warte mniej niż zero 👇🏽 

Godzinę temu, KrAnz napisał:

Wiecie co….odechciało mi się Waszej pomocy.
Obejrzę kilka porównań i sam wybiorę.
Szkoda czasu na Wasze polityczno-fanboy-owe przepychanki.
Pytałem jako laik w temacie. Może mi się pomyliło C3 z G3…to Was jako expertów pytałem o zdanie i zadałem chyba jasne pytanie.
…ale już dziękuję za odpowiedzi. Odechciało mi się.
To forum jak wiele innych niestety schodzi „na psy”. Hejt, hejt, hejt, a coraz mniej merytoryki.
Szkoda…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A ty już dawno zszedłeś jak nawet nie potrafisz przeczytać FAQ jak zadać poprawnie pytanie i w ogóle kogo tu nazywasz expertem 🤣 Jakiegoś PiSssiorskiego 🍆 trolla, co rzekomo naprawia tv? 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes  chory, tobie potrzebny jest lekarz.Zaraz   na pewno napiszesz kolejny post, czyli ze jestem trollem.Skąd sie biora  tacy ludzie jak ty? jestes nienormalny.

Na pewno popierasz donalda tuska, slugusa  niemiec i rosji.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, grundig napisał:

Na pewno popierasz donalda tuska, slugusa  niemiec i rosji.

pudło - gość popiera gang Pinokia - zresztą w przeinaczaniu faktów chyba chce wykopsać ze stołka samego mistrza

dziwne że taki wygadany a nikt mu z kolegów królika jakiejś dojnej posadki nie załatwił i tu na forum wylewają się jego frustracje 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, grundig napisał:

Jestes  chory, tobie potrzebny jest lekarz.Zaraz   na pewno napiszesz kolejny post, czyli ze jestem trollem.Skąd sie biora  tacy ludzie jak ty? jestes nienormalny.

Na pewno popierasz donalda tuska, slugusa  niemiec i rosji.

Napisał trollujacy w każdym poście PiSssior 🍆 ze swoimi tv w dawno już zapomnianej technologii 😂 

To co 

2 godziny temu, grundig napisał:

Moje  telewizory Panasonic.Telewizor TX-P42CX3E z 2012 roku , dziala do dzis bez usterki jakosc obrazu wzorowa

digitalus_neqhwhq.JPG

Telewizor Panasonic  st50,  bardzo dobra jakosc obrazu, prawie  jak  OLED

jakość wzorowa prawie jak OLED?😂😂😂😂😂

Ile chociaż ten siwy staroć wyciąga nitów? 🤣

Pytanie retoryczne, bo nie spodziewałbym się jakiejkolwiek wiedzy po takim wypranym 🧠 przez 🦆

Nawet teraz widać po zdjęciu u gościa tvp leci 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwazniejsze sa  jakosc,trwalosc i wrazenia  wizualne.  ST50  ma bardzo dobre parametry techniczne.Samsung nie zalicza sie  do telewizorow  ktore maja dobra  trwalosc.

https://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42st50b-p42st50-201203191731.htm?page=Calibration

Ogladam  programy  ktore lubie, ty pewnie ogladasz    tvn  24, to twoja sprawa. Co masz  do  tvp 1 hd  lub  tvp  2 hd?Na  tvn nie ma  zadnych   transmisji sportowych , meczy  , itp  , czyli dno.Np teraz  na tvp sport  jest  mecz, a na  tvn jakies [beeep].

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Jeszcze chwila i zamknę ten wątek.
Przestańcie trollować!

Po raz ostatni pytam jaki OLED 75-77 cali kupić w 2023 roku, biorąc pod uwagę budżet do 15-17 tys zł.

Pzdr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje  telewizor OLED  PANASONIC  z linku .Naprawiam telewizory, moge wkleic zdjecie swiadectwa pracy.

Niestety nie ma telewizora Panasonic  OLED  77  CALI  w internetowym sklepie ale  jest 65  cali.Mozesz  zadzwonic  do sklepu  i  zapytac sie  czy jest mozliwosc  kupna  77  cali Panasonic.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx65lz1000e-master-oled-4k-120-hdmi-2-1-tv-pro-ai-22

Na internetowej stronie Panasonica  jest 77  cali.Na pewno mozna tez zamowic  w sklepie.

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/oled-4k-tv/tx-77lz2000e.html

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panasonic LZ1000e? Dobrze kojarzę?
On występuje w rozmiarze 75 cali?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aaaa..ok widzę już te linki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KrAnz napisał:

Który TV 75-77 cali wybrać?
 

Krzysiu nie ma rzeczy idealnych, to samo tyczy się telewizorów. 
Nie ma jednego - „najlepszego” modelu pod każdym wzgledem. 
Kazdy ma plusy i minusy, natomiast wydaje mi się, ze bystry jesteś to sobie odsiejesz ziarno od plew i wyczujesz, kto bajeczki plecie. Po cichu podpowiem Tobie, ze liczba postów i plusików jednak ma znaczenie.

Moja rada - idziesz do sklepu z własnym materiałem i testujesz „sample” na różnych tv. Niech sędzia będą Twoje własne oczy, nie będziesz żałować. 👍

PS. Obrazowo/kinowo jakościowo Panasonic prosto z pudła jest po prostu najlepszy. A jak o smarta chodzi, to po prostu jakaś przystawka i masz najszybszego Androida na rynku, którego w dowolnej chwili możesz wymienić na jeszcze szybszy zachowując topowy ekran.

A zrobisz jak uważasz.👍

5 godzin temu, KrAnz napisał:

Który TV 75-77 cali wybrać?
 

Krzysiu nie ma rzeczy idealnych, to samo tyczy się telewizorów. 
Nie ma jednego - „najlepszego” modelu pod każdym wzgledem. 
Kazdy ma plusy i minusy, natomiast wydaje mi się, ze bystry jesteś to sobie odsiejesz ziarno od plew i wyczujesz, kto bajeczki plecie. Po cichu podpowiem Tobie, ze liczba postów i plusików jednak ma znaczenie.

Moja rada - idziesz do sklepu z własnym materiałem i testujesz „sample” na różnych tv. Niech sędzia będą Twoje własne oczy, nie będziesz żałować. 👍

PS. Obrazowo/kinowo jakościowo Panasonic prosto z pudła jest po prostu najlepszy. A jak o smarta chodzi, to po prostu jakaś przystawka i masz najszybszego Androida na rynku, którego w dowolnej chwili możesz wymienić na jeszcze szybszy zachowując topowy ekran.

A zrobisz jak uważasz.👍

5 godzin temu, KrAnz napisał:

Który TV 75-77 cali wybrać?
 

Krzysiu nie ma rzeczy idealnych, to samo tyczy się telewizorów. 
Nie ma jednego - „najlepszego” modelu pod każdym wzgledem. 
Kazdy ma plusy i minusy, natomiast wydaje mi się, ze bystry jesteś to sobie odsiejesz ziarno od plew i wyczujesz, kto bajeczki plecie. Po cichu podpowiem Tobie, ze liczba postów i plusików jednak ma znaczenie.

Moja rada - idziesz do sklepu z własnym materiałem i testujesz „sample” na różnych tv. Niech sędzia będą Twoje własne oczy, nie będziesz żałować. 👍

PS. Obrazowo/kinowo jakościowo Panasonic prosto z pudła jest po prostu najlepszy. A jak o smarta chodzi, to po prostu jakaś przystawka i masz najszybszego Androida na rynku, którego w dowolnej chwili możesz wymienić na jeszcze szybszy zachowując topowy ekran.

A zrobisz jak uważasz.👍

5 godzin temu, KrAnz napisał:

Który TV 75-77 cali wybrać?
 

Krzysiu nie ma rzeczy idealnych, to samo tyczy się telewizorów. 
Nie ma jednego - „najlepszego” modelu pod każdym wzgledem. 
Kazdy ma plusy i minusy, natomiast wydaje mi się, ze bystry jesteś to sobie odsiejesz ziarno od plew i wyczujesz, kto bajeczki plecie. Po cichu podpowiem Tobie, ze liczba postów i plusików jednak ma znaczenie.

Moja rada - idziesz do sklepu z własnym materiałem i testujesz „sample” na różnych tv. Niech sędzia będą Twoje własne oczy, nie będziesz żałować. 👍

PS. Obrazowo/kinowo jakościowo Panasonic prosto z pudła jest po prostu najlepszy. A jak o smarta chodzi, to po prostu jakaś przystawka i masz najszybszego Androida na rynku, którego w dowolnej chwili możesz wymienić na jeszcze szybszy zachowując topowy ekran.

A zrobisz jak uważasz.👍

5 godzin temu, KrAnz napisał:

Który TV 75-77 cali wybrać?
 

Krzysiu nie ma rzeczy idealnych, to samo tyczy się telewizorów. 
Nie ma jednego - „najlepszego” modelu pod każdym wzgledem. 
Kazdy ma plusy i minusy, natomiast wydaje mi się, ze bystry jesteś to sobie odsiejesz ziarno od plew i wyczujesz, kto bajeczki plecie. Po cichu podpowiem Tobie, ze liczba postów i plusików jednak ma znaczenie.

Moja rada - idziesz do sklepu z własnym materiałem i testujesz „sample” na różnych tv. Niech sędzia będą Twoje własne oczy, nie będziesz żałować. 👍

PS. Obrazowo/kinowo jakościowo Panasonic prosto z pudła jest po prostu najlepszy. A jak o smarta chodzi, to po prostu jakaś przystawka i masz najszybszego Androida na rynku, którego w dowolnej chwili możesz wymienić na jeszcze szybszy zachowując topowy ekran.

A zrobisz jak uważasz.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Po cichu podpowiem Tobie, ze liczba postów i plusików jednak ma znaczenie. 

A zrobisz jak uważasz.👍

Patrząc na twój przykład to wręcz odwrotnie 🤣

2 godziny temu, Xisiek napisał:

Moja rada - idziesz do sklepu z własnym materiałem i testujesz „sample” na różnych tv. Niech sędzia będą Twoje własne oczy, nie będziesz żałować. 

PS. Obrazowo/kinowo jakościowo Panasonic prosto z pudła jest po prostu najlepszy. A jak o smarta chodzi, to po prostu jakaś przystawka i masz najszybszego Androida na rynku, którego w dowolnej chwili możesz wymienić na jeszcze szybszy zachowując topowy ekran.

A zrobisz jak uważasz.👍

W domu też będzie oglądał z tak ogromnym oświetleniem jak w sklepie? 😆 Wtedy może nie będzie żałować 😹

Najlepszy pod wzgledem nieopłacalności chyba... i braku gwary 😂😂

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2023 o 23:47, mati_luk napisał:

Stare porty Hdmi? Ma dwie sztuki 2.1. Wystarczy mi w zupełności jeden pod konsole. Nie szukałem tv konkretnie pod gaming. Na własnym mapowaniu robi robotę. Nie mam nic do zarzucenia obrazowi z ps5.

Dimming to widziałem na Lg jak po ciemnych scenach były bardzo jasne. Często widać było przygaszenie. Tu Sony lepiej to ogarnia. W takim samym scenariuszu nie zauważyłem takiego zachowania. Co do ściemniania po dłuższej chwili, tylko w rocket league delikatnie zauważyłem.

Haha 😂 I znowu twoje subiektywne wrażenia okazują się całkiem odwrotne w rzeczywistości 😆

 

Widać jak na dłoni znacznie ciemniejszy obraz w sony i ogroomny ASBL 😆

Tak Sony lepiej ogarnia xD

Podziwiam, że ty możesz grać w takiej ciemnocie 🤣

 

Edytowane przez Usl
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Może nie wyraziłem się precyzyjnie - to o czym pisałem, czyli ABL dało się zauważyć na Lg, algorytm Sony lepiej sobie z tym radzi i nie ma takich skoków jasności między ciemną/jasną sceną.

ASBL - tak zgadza się, występuje w Sony. To samo pisałem wcześniej. Ale wszystko zależy od konkretnych tytułów i czy głównym przeznaczeniem dla ciebie jest kupno tv pod gaming, czy bardziej po filmy. U mnie filmy na pierwszym miejscu i w tytułach jakie oglądam nie zauważyłem. A w grach w moim przypadku jestem w stanie zauważyć to tylko w Rocket Ligue (w które i tak gram sporadycznie). W pozostałych tytułach w jakie gram ABSL się nie uaktywnia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mati_luk napisał:

Może nie wyraziłem się precyzyjnie - to o czym pisałem, czyli ABL dało się zauważyć na Lg, algorytm Sony lepiej sobie z tym radzi i nie ma takich skoków jasności między ciemną/jasną sceną. 

To jest niemożliwe skoro jest ciemniejszy 😅

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obejrzyj sobie jeszcze raz test, który podlinkowałeś i masz tam jak byk wyjaśnione to co próbuję ci powiedzieć już któryś kolejny post. Pomiar białej planszy przykładowo w 10% oknie to jedno, a realny kontent jaki oglądasz i jak tv go prezentuje to drugie.

I tak, zerknij od minuty 6:52 gdzie Vincent mówi coś takiego: "for hdr on test patterns the lg c1 measured brighter than the sony a80j in terms of peak brightness on a 10% window as well as full field, however things are not that simple when it came to real world content because of sony's always on dynamic tonemapping and bravia x processing..." i dalej podaje kilka przykładów gdzie sony prezentuje coś jaśniej, czasem lg się zdarzy, a w innym przykładzie obraz wygląda jaśniej na lg, ale sony lepiej obrazował highlitsy i saturację kolorów w jasnych partiach.

I masz jeszcze podsumowanie od 15:30, gdzie o sony mówi tak: "it's hdr presentation is also more impactful due to the bravia xr processor's ability to depic bright hdr elements in a more saturated manner that what's seen on teh lg c1 because of the white subpixel dilution effect".

Więc jeśli oglądasz na swoim tv tylko białą planszę na pełnym ekranie, czy tam w 10% oknie, to tak, LG C1 będzie jaśniejszy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o abl typowo, tv z gorszą jasnością nie może mieć mniejszego skoku w jasności między ciemną/jasną sceną 😆

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to żadna tajemnica,  ze Samsung podbija peak jasności aby wyszło najlepiej na tablicy testowej L20, choć w rzeczywistości jest to poziom niższy lub dużo niższy. 

Nie oszukujmy czytelników forum.

Dobrze, ze Mati na to wskazał. 👍

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati zobacz, co za troll, nie dość, że nie wie o jakich tv mowa to jeszcze wypisuje kompletne bzdury 😂

5 godzin temu, franus122 napisał:

Panasonic LZ 2000 

Stary tv 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LZ 2000  to nie jest stary telewizor.Model z   2022 roku z brdzo dobrym panelem Master OLED Pro

https://www.displayspecifications.com/en/brand/2d8e4

cytat

Master OLED Pro

Panele OLED na zupełnie nowym poziomie. Master OLED PRO to opracowana w Japonii nowa generacja paneli, które oferują większą jasność przekładającą się na lepszy kontrast dynamiczny i wrażenia z oglądania niż w przypadku tradycyjnych ekranów. Charakterystyka wydajności paneli Master OLED PRO zapewnia profesjonalną wydajność w domu

Warto   przeczytac   o starszych modelach OLED Panasonic .Byly lepsze od  telewizorow innych firm.Ja mam GZ950.Kupilbym ponownie ten model

https://www.tvtest.pl/panasonic-55hz1000-test/
https://www.tvtest.pl/panasonic-65gz2000-test/

https://www.tvtest.pl/panasonic-55gz950-test/

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...