Skocz do zawartości
KrAnz

Jaki OLED 75 cali jako następca KD75XH9096 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ja tu wypowiadam się w tematach o których nie mam bladego pojęcia :D

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie…zachowajmy kulturę w komentarzach. Prosze…
Poproszę o radę expertów, bo ja w OLEDach „nie siedzę”. W LCD mój SONY KE75XH9096BAEP moim zdaniem był bardzo dobry. Nawet teraz nowe TV 75 cali kosztują po 6900zl.
Doradźcie coś proszę, bez obrażania….

Krzysztof


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaki OLED 75-77 cali polecacie w kwocie do 15-17tys zl

Krzysztof


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, mati_luk napisał:

Nie wiem czemu tak uparcie twierdzisz, że w Sony będzie lustro. Porównywałeś bezpośrednio z innymi markami?

To ja nie wiem czemu uparcie tak stoisz przy Sony 😅 Otwórz oczy 👀 fanboyu 

Screenshot_2023-08-20-14-49-57-375.jpeg

Edytowane przez Usl
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Samsung nadal tak przyciemnia obraz czy już to poprawili ?

IMG_0189.thumb.jpeg.a8b172dc540d69a852bd37ec4ac5def5.jpeg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Usl napisał:

To ja nie wiem czemu uparcie tak stoisz przy Sony 😅 Otwórz oczy 👀 fanboyu 

Kończąc tą dyskusję, bo Ty masz swoje zdanie, a ja swoje - nie patrzę ślepo na cyferki z pomiarów jasności przy danej wielkości okna pomiarowego, tylko oceniam wynikowy obraz jaki prezentuje konkretny tv. Miałem C1, mam A80K i może w suchych testach C1 wypada lepiej, ale dla mnie lepszy obraz wychodzi z sony i tyle w temacie. Tobie może się bardziej podobać Lg albo Samsung, a mi Sony i co zrobisz.

Autor rozważa między innymi model, który jest bliźniaczy do mojego, więc pisze jak mi się sprawdza. I jakbyś nie zauważył, to nie odradzam innych marek, tylko porównuję to co miałem przez dłuższy czas. Nawet po testach jakie oglądałem, uważam że sporo poprawili w C2 i to niezły tv. I samsunga również nie odradzam. Wymieniłem na początku dyskusji zalety panelu QD i wspomniałem tylko, że czytałem o usterkach zgłaszanych przez użytkowników i że ja nie wiem czy bym go wybrał. Wystarczy czytać ze zrozumieniem.

Fanboyem żadnym nie jestem. Po roku z oledem lg wybrałem inną markę i co zrobisz, że jestem bardziej zadowolony? Może i C1 ma HGiG i na screenie jaki wkleiłeś powłoka lepiej się sprawdza. Ale cyferki i testy to jedno, a realne użytkowanie w warunkach domowych już nie koniecznie jest takie samo. Nie zauważyłem, żeby mimo braku HGiG obrazowi z konsoli czegoś brakowało na sony. Dla mnie jest nie gorszy niż na C1, a nawet podoba mi się bardziej. I ja nie świecę lampami w ekran, tylko oceniam jak dana powłoka sprawdziła mi się w salonie przy moim użytkowaniu tv, czyli korzystaniu najczęściej popołudniami/wieczorami. Satynowa w sony sprawdza mi się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nami jest taka, że ty piszesz o uczuciach mocno subiektywnych, które nijak mają się do rzeczywistości. Ja podaje jedynie fakty, które mają potwierdzenie w testach czyt zgodne z rzeczywistością

45 minut temu, jaczar napisał:

Samsung nadal tak przyciemnia obraz czy już to poprawili ?

IMG_0189.thumb.jpeg.a8b172dc540d69a852bd37ec4ac5def5.jpeg


 

Nadal, ale można to oczywiście wył 📴  Wtedy Sony wypada przy nim blado, a tam nic nie możesz z tym zrobić 

 

Screenshot_2023-08-20-16-10-05-939.jpeg

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KrAnz napisał:

Może wprowadzę dodatkowe info:
1. Pokój raczej jasny, czesto odbija się okno balkonowe w TV, bo TV na przeciw okna.
2. Nie do grania. Tylko Netflix, własne zasoby filmowe (w tym 4K) z Plex-a no i iptv od Netii.
3. Nie oglądamy nigdy TV po ciemku.
4. Lubię naturalne kolory.
5. Nie ustawiam nigdy bardzo jasno TV.
6. Korzystamy z czujnika światła w TV. Akurat w tym Sony który mamy (KE75XH9096BAEP) działa to dobrze.
7. TV Sony który mamy przy moich ustawieniach pobiera około 70-90 watów. W piku około 100 (przy 75 cali). Dobrze by było aby ten nowy OLED nie brał więcej niż 120 watów. (Jeśli się da oczywiście, choć nie jest to wyznacznik najważniejszy).

ad.1 - masz możliwość zasłonięcia okien? Też mam jasny salon i okna za plecami. Tylko ja też jakoś dużo za dnia nie oglądam. Nie mam też ciemnych zasłon, jedynie plisy częściowo przepuszczające i wtedy je zasłaniam. Pomagają, ale jak film raczej ciemny, to lepiej by się sprawdziły mocniej blokujące światło lub zasłony. Dużo zależy w jakich godzinach najczęściej oglądasz i jak jesteś w stanie zaciemnić okna :)

ad4 - tu już wchodzą gusta i to jak odbierasz kolory. Patrząc po dyskusji były głosy, że tylko nie sony, bo płasko. Lepiej lg czy samsung. Kwestia czy zamierzasz w przyszłości kalibrować tv, czy będziesz używał na domyślnych ustawieniach? Samsunga nie widziałem. Na pewno ma mocne, intensywne kolory. Często można przeczytać, że tv samsunga mają własnie nasycone kolory i jeśli takie lubisz, to pewnie dobry tv dla Ciebie. Lg już trochę mniej. Sony może się wydawać na ich tle faktycznie bardziej płaskie. Ale dla mnie to są właśnie lepsze bardziej naturalne kolory. Może powiem tak, nie są sztucznie podkręcone. Są takie jak w danym materiale. Tu między C1 a A80k bardzo dużych równic nie było, ale pamiętam, że czasami te z lg wydawały mi się za intensywne. "Spokojniejsze" tony w sonym bardziej mi przypominają te jaki pamiętam z plazmy panasonica. Dla mnie akurat są bardziej naturalne. A jednocześnie bardzo dobrze nasycone. Powiedziałbym, że w sam raz.

ad.5 - ja też jakoś nie szaleję z jasnością, ale tu raczej w każdym z tv w tym budżecie ustawisz pod siebie jasność SDR i odpwiedni tryb dla HDR i DV, tak żeby Ci pasował.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KrAnz napisał:

Panowie…zachowajmy kulturę w komentarzach. Prosze…
Poproszę o radę expertów, bo ja w OLEDach „nie siedzę”. W LCD mój SONY KE75XH9096BAEP moim zdaniem był bardzo dobry. Nawet teraz nowe TV 75 cali kosztują po 6900zl.
Doradźcie coś proszę, bez obrażania….

Krzysztof


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaki OLED 75-77 cali polecacie w kwocie do 15-17tys zl

Krzysztof


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam.

Wybralbym telewizor OLED  Sony  lub Panasonic.  Sony i Panasonic  produkuje bardziej trwaly sprzet  niz np  Samsung. Naprawiam telewizoryJesli masz troche czasu   przeczytaj    watek nizej   dotyczy   Samsunga. W  tym watku    sa moje  komentarze.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/44/#comments

Moje  komentarze     tutaj

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/21/

 

Najlepszy telewizor 2022: Sony QD-OLED A95K (25,26 punktów); drugie miejsce: Panasonic OLED LZ2000 (24,54 punktów)

https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-najlepszy-2022-4k-sony-qd-oled-panasonic-lg-samsung-co-wybrac-shootout

 

13 minut temu, grundig napisał:

Witam.

Wybralbym telewizor OLED  Sony  lub Panasonic.  Sony i Panasonic  produkuje bardziej trwaly sprzet  niz np  Samsung. Naprawiam telewizoryJesli masz troche czasu   przeczytaj    watek nizej   dotyczy   Samsunga. W  tym watku    sa moje  komentarze.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/44/#comments

Moje  komentarze     tutaj

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/21/

 

Najlepszy telewizor 2022: Sony QD-OLED A95K (25,26 punktów); drugie miejsce: Panasonic OLED LZ2000 (24,54 punktów)

https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-najlepszy-2022-4k-sony-qd-oled-panasonic-lg-samsung-co-wybrac-shootout

Mam OLED Panasonica.Zdecydowanie polecam.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mati_luk napisał:

ad4 - tu już wchodzą gusta i to jak odbierasz kolory. Patrząc po dyskusji były głosy, że tylko nie sony, bo płasko. Lepiej lg czy samsung. Kwestia czy zamierzasz w przyszłości kalibrować tv, czy będziesz używał na domyślnych ustawieniach? Samsunga nie widziałem. Na pewno ma mocne, intensywne kolory. Często można przeczytać, że tv samsunga mają własnie nasycone kolory i jeśli takie lubisz, to pewnie dobry tv dla Ciebie. Lg już trochę mniej. Sony może się wydawać na ich tle faktycznie bardziej płaskie. Ale dla mnie to są właśnie lepsze bardziej naturalne kolory. Może powiem tak, nie są sztucznie podkręcone. Są takie jak w danym materiale. Tu między C1 a A80k bardzo dużych równic nie było, ale pamiętam, że czasami te z lg wydawały mi się za intensywne. "Spokojniejsze" tony w sonym bardziej mi przypominają te jaki pamiętam z plazmy panasonica. Dla mnie akurat są bardziej naturalne. A jednocześnie bardzo dobrze nasycone. Powiedziałbym, że w sam raz.

Co za głupoty 😆  Na pewno to nie wypowiadaj się o sprawach o których nie masz bladego pojęcia 😜 TV samsunga mają znaaacznie lepsze kolory od sony, a c1 również 😅 Skoro dla ciebie bardzo płaski, zniszczony obraz wydaje się bardziej naturalny, taki jak w danym materiale to polecam przebadać wzrok 🩺👀 

Pomiędzy c1, a a80k jest spora różnica na korzyść lg, to w Sony masz właśnie intensywniejsze kolory xD

A80K

Picsart_23-08-20_17-05-24-720.jpg

C1

Picsart_23-08-20_17-00-56-431~2_copy_596x948.jpg

Tak więc sonyboy, albo ślepak xD A może jedno i drugie? 🤣

Godzinę temu, grundig napisał:

Witam.

Wybralbym telewizor OLED  Sony  lub Panasonic.  Sony i Panasonic  produkuje bardziej trwaly sprzet  niz np  Samsung. Naprawiam telewizoryJesli masz troche czasu   przeczytaj    watek nizej   dotyczy   Samsunga. W  tym watku    sa moje  komentarze.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/44/#comments

Moje  komentarze     tutaj

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/21/

 

Najlepszy telewizor 2022: Sony QD-OLED A95K (25,26 punktów); drugie miejsce: Panasonic OLED LZ2000 (24,54 punktów)

https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-najlepszy-2022-4k-sony-qd-oled-panasonic-lg-samsung-co-wybrac-shootout

 

 

Bardziej trwały sprzęt na który nie uznają gwarancji 🤣 Super👌 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne  zdanie na ten temat.Samsung psuje sie najczesciej.Poszukaj  w internecie   filmu  tajemnice korporacji, sciemy wielkich marek.Stary film ale  wiele  wyjasnia.

Film   mozna obejrzec na CDA

https://www.cda.pl/video/97545ff

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby nawet to nie zmienia to faktu, że Sony i Pans nie uznają wypaleń na gwarancji 😅 A jak będziesz miał pecha to nawet sony, czy pans się popsuje - nigdy nie ma reguły. Mnóstwo ludzi ma samsungi od ponad nawet 🔟 lat i wszystko gra, gdzie Sony i Pansy już popadały. 

Edytowane przez Usl
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wypalenie ktore dotyczy  statycznych obrazow  czyli   np  paskow  informacyjnych z kanalow  informacyjnych  w telewizorach OLED  to inna  sprawa.Uzytkownik     jest   o  tym poinformowany  w instrukcji telewizora.Nie  tylko Sony  ,Panasonic moze nie uznac wypalen na gwranacji ale  tez LG,PHILIPS i inne marki

przyklady w linku

https://hdtvpolska.com/forum/topic/68471-niebezpieczne-logo-tvn-24/page/2/

W instrukcji  kazdego telewizora  OLED  jest ostrzezenie   czyli  np Sony.

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:
Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.
Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.
Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

W instrukcji  telewizora OLED Philips  ostrzezenie  jest bardzo precyzyjne.

Cytat z instrukcji telewizora OLED PHILIPS

Ważna uwaga dotycząca ochrony telewizora OLED
Technologia Organic LED (OLED) może zachowywać
pozostałości obrazu na ekranie (ze względu na
właściwości materiału) wtedy, gdy ten sam obraz jest
stale wyświetlany przez dłuższy czas lub gdy
wielokrotnie wyświetlany jest ten sam obraz. Dlatego
zaleca się ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi
telewizora OLED:
• Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu
w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego
obrazu przez ponad 10 minut.

Należy unikać wyświetlania wideo w jasnych
kolorach (łącznie z białym), wyświetlania tekstu,
zegarów lub logo na wszystkich częściach ekranu

 

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG? Ci co nawet w G dają 5 letnią gwarancję na wypalenia? 😅 Zmień dillera

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli   napisales do mnie post  powyzej  to na forum sa przyklady,  dotyczy   telewizora LG,  cytat

Witam. Posiadam OLED LGC9 55 . Tv kupiłem ponad 2 lata temu i posiadam do niego dodatkowe ubezpieczenie w Energy Hestia.Jakiś czas temu zauważyłam plamy na matrycy. Według mnie to wypalenie więc zgłosiłem usterkę do ubezpieczyciela . Po wysłaniu dokumentacji zdjęciowej do Energy Hestia dostałem odpowiedź że te plamy to uszkodzenie estetyczne i ubezpieczenie tego nie obejmuje. Pytanie moje jak fachowo określić takie uszkodzenie? Można się jakoś odwołać .

 

IMG_20220525_213428.jpg

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś taki głupi, czy tylko udajesz? To nie gwarancja 😂 

Widać mocne 💊 bierzesz 🥱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mati_luk napisał:

Kończąc tą dyskusję, bo Ty masz swoje zdanie, a ja swoje - nie patrzę ślepo na cyferki z pomiarów jasności przy danej wielkości okna pomiarowego, tylko oceniam wynikowy obraz jaki prezentuje konkretny tv. Miałem C1, mam A80K i może w suchych testach C1 wypada lepiej, ale dla mnie lepszy obraz wychodzi z sony i tyle w temacie. Tobie może się bardziej podobać Lg albo Samsung, a mi Sony i co zrobisz.

Autor rozważa między innymi model, który jest bliźniaczy do mojego, więc pisze jak mi się sprawdza. I jakbyś nie zauważył, to nie odradzam innych marek, tylko porównuję to co miałem przez dłuższy czas. Nawet po testach jakie oglądałem, uważam że sporo poprawili w C2 i to niezły tv. I samsunga również nie odradzam. Wymieniłem na początku dyskusji zalety panelu QD i wspomniałem tylko, że czytałem o usterkach zgłaszanych przez użytkowników i że ja nie wiem czy bym go wybrał. Wystarczy czytać ze zrozumieniem.

Fanboyem żadnym nie jestem. Po roku z oledem lg wybrałem inną markę i co zrobisz, że jestem bardziej zadowolony? Może i C1 ma HGiG i na screenie jaki wkleiłeś powłoka lepiej się sprawdza. Ale cyferki i testy to jedno, a realne użytkowanie w warunkach domowych już nie koniecznie jest takie samo. Nie zauważyłem, żeby mimo braku HGiG obrazowi z konsoli czegoś brakowało na sony. Dla mnie jest nie gorszy niż na C1, a nawet podoba mi się bardziej. I ja nie świecę lampami w ekran, tylko oceniam jak dana powłoka sprawdziła mi się w salonie przy moim użytkowaniu tv, czyli korzystaniu najczęściej popołudniami/wieczorami. Satynowa w sony sprawdza mi się bardzo dobrze.

C2 zdecydowanie lepszy wybór przy bezpośrednim porównaniu tak twierdzi pro calibrator 😛

 

 

LG lepiej reprezentuje highlighty, nie Sony 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, nie mówię że nie. Z tym, że ja porównuję A80K do C1, opisując doświadczenia tv jakie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Usl napisał:

Jesteś taki głupi, czy tylko udajesz? To nie gwarancja 😂 

Widać mocne 💊 bierzesz 🥱

Jestes nienormalny.Na  forum jest  wiecej   przykladow.Nawe nie umiesz klikac na linki.

Wkleje inne  przyklady ale raczej nic  cie nie przekona.

cytat z forum.

Przyklady z forum

Wypalił się LG65B7V. Na dole bardzo dużo śladów od paska informacyjnego TVN24. Wierz mi obchodziłem się z nim jak z jajkiem, pilnowałem aby nie zostawiać statycznego obrazu, przeszkoliłem i musztrowałem rodzinę. Nie pomogło. Matryca do wymiany - koszt 5900 netto (z robocizną, marża - koszt finalny serwisu).
Praktycznie wypaliło się to od poczatku pandemii bo wówczas oglądaliśmy więcej wiadomości. Do stycznia było czysto. Jestem właśnie na etapie odsprzedaży tego za co się da i wybieram porządnego LCD
Na pewno dokupuj maksymalną gwarancję - potraktuj to jak prawdziwy koszt TV - tak jakbyś nie mógł kupić bez gwarancji. Pamiętaj, że wszystkie OLEDy mają matrycę LG więc to nie kwestia producenta.
Poniżej zrzut ekranu.

inny  przyklad  OLED  PHILIPS.

===========================================================================

Taka sytuacja u mnie. Temat wyskoczył w ciągu trzech miesięcy koronawirusa. Tak, to TVN24. Przeprowadzałem procedury czyszczenia, gdy były minimalne ślady. Ze dwa razy sam telewizor zażądał czyszczenia matrycy i zrobiliśmy to. Zero efektów, problem narastał. O ile się nie mylę on w trybie stand by też potrafi sam z siebie zrobić czyszczonko? W każdym razie procedura nie działa zupełnie.

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

 

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gość serio musi na mocnych 💊 latać 😅

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W watku  ktory  dotyczy  OLED  Samsunga  sa twoje posty. Mnie  do samsunga nie  przekonasz  bo uwazam ze produkty  tej  firmy sa bardzo awaryjne.Samsung  jest  liderem pod  wzgledem  ilosci   sprzedanych telewizorow ale nie jakosci.

Naprawiam  telewizory , zajmuje sie  tym zawodowo W watku  KS ktory  dotyczyl  telewizorow  tej marki proponowalem  kupic  telewizor innej marki ale  kazdy  sam podejmuje decyzje .Posty uzytkownikow  , kilka wybranych przykladow.

To kolejne.

Witam wszystkich!zakupilem 49 ks 7000 jakies 4 miesiace temu...wiadomo jak jest u mnie wymieniano juz 2 matryce z powodu bad pixeli i jakis tam zabrudzen.Serwisant byl w wielkim szoku jak po zalozeniu nowej z miejsca znalazlem mu bad pixela. Po 2 wymianie na razie dziala ok. Jesli chodzi o obudowy to na razie spokojnie nic sie nie dzieje. A co do czyszczenia tv z plam i odcisow palcow to wykorzystuje pronto electronics i jest syper,zadnych zabrudzen.
===========================
Przywieźli dzis z serwisu. Na matrycy pełno śladów po paluchach, oraz rysy na szkle. Nie odebrałem no bo przecież miałem nowa matryce! Ręce opadają, zamówili nowa matryce bo tv nie wymienia takze znowu czekam...
==================================
PANOWIE!!!!!! Przypominam ze w piątek dostałem tv z serwisu był wymieniany panel i odklejająca się obudowa !!!! Panel do [beeep]y!! , znów do wymiany,chyba ze samsung będzie robił mi jakieś problemy ....????? , dwa zabrudzenia i sub pixel zielony świeci cały czas jest nie do zniesienia zdjęcia w postach wcześniej !!!!a dziś idę koło tv i proszę obudowa już odłazi heheheh no *************** normalnie szkoda słów ...
================================
Witam mi dziś oddali mojego ks 7000 z serwisu ... zamiast plamki , mam świecący pixel na każdym tle do tego 2 rozlania wielkości półtora pixela((

========================================

Chciałbym opisać moją przygodę z 49ks7000.
Zakup już opisywałem, ale tak dla przypomnienia. Kupiony w czerwcu pierwszy egzemplarz poszedł do zwrotu (bad piksele i źle osadzona srebrna ramka wokół matrycy). Sklep zamówił dla mnie 3 kolejne sztuki i wybrałem tą z najmniejszymi wadami (1 bad piksel na jasnym tle). Po 2,5 m-ca zgłosiłem odstającą obudowę bo zauważyłem, że u mnie też występuję ten problem opisywany na forum. Obudowa została naprawiona (wystarczyło zapiąć jeden z zatrzasków). Przy okazji miła niespodzianka bo chciałem się "pochwalić" bad pikselem a okazało się, że zniknął. Musze przyznać, że byłem wtedy bardzo zadowolonym posiadaczem tego TV.
A teraz jak wygląda sytuacja po pól roku:
- z czasem zauważyłem coraz większe klatkowanie bardziej dynamicznych scen (próbowałem różnych ustawień upłynniacza i nie pomogło). Sygnał mam z dekodera nc+. Wszystko ustawione ok, na drugim dekoderze z innym TV nie ma problemu.
- pojawiło się też nierównomierne podświetlenie matrycy (wcześniej było minimalne) w dwóch przeciwległych rogach. Niestety jest to bardzo dokuczliwe podczas oglądania filmów z czarnymi pasami. W ogóle to nie wiedziałem, że jest możliwe aby to się powiększało.
- pojawił się bad piksel tym razem widoczny na czarnym tle (nie jestem pewien, ale jest to chyba inne miejsce od tego widocznego wcześniej).
- w ostatnim czasie kilkukrotne zapominanie ustawień pilota uniwersalnego dla dekodera nc+.
- kilkukrotne znikanie obrazu na około 2 sekundy (czarne tło). Dzisiaj podłączyłem kabel do innego złącza i jak na razie spokój (tamto samo się popsuło?).
- w tym tygodniu dwukrotne pojawienie się "śniegu" na ekranie. Pomogło odłączenie kabla od One Connect boxa do TV.
Dzisiaj zgłosiłem niezgodność towaru z umową i zobaczę jak zgłoszenie zostanie rozwiązane przez sklep. Muszę przyznać, że miałem już kilka telewizorów, ale nigdy tak wielu problemów.

==========================================

Witam.

Po niecałych 2 latach posiadania 65ki na matrycy pojawiły się prześwietlenia. Reklamowałem w sklepie z tytułu rękojmi.

Mimo że chciałem zwrotu kasy, wymieniono mi na nową. Minął rok i matryca znowu siada. Serwis samsunga odmawia

naprawy czy wymiany twierdząc że tv nie ma już gwarancji a że skorzystałem z rękojmi w sklepie gwarancja mi nie przysługuje.

Ktoś się orientuje czy mają do tego prawo? Czy na matrycę nie powinna przysługiwać gwarancja? No chyba że powinienem zgłosić to w sklepie?

 

=============================================

Mój TV już 4 raz pójdzie na serwis bezpośrednio do serwisu Samsunga. 2 razy była wymieniana matryca, teraz szykuje się 3 raz (prześwietlenie na dole)

Czy można jakoś załatwić żeby wystawione zostały pismo że TV jest nienaprawialny i wtedy otrzymać zwrot kosztów? Bo nie bardzo widzę sens kolejnej wymiany.

================

Posiadam ks7000 od grudnia 2016. Niestety 3 miesiące po gwarancji tv zaczął się buntować. Obecnie mam problem z migotaniem obrazu. Niezależnie od źródła tv (moduł cam) czy netflix lub multimediago pojawia się ten sam problem. Dźwięk działa cały czas. Zarówno na soundbarze jaki głośnikach wbudowanych. Odwołano mnie do serwisu płatnego. Myślicie że jest sens się w to bawić.  ===================

 

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL 

Ile ci płacą za hejt trollu? Bo chyba nie jesteś takim desperatom i robisz to za darmo? 🤣 

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Tak przeglądam Wasze odpowiedzi i widzę, że są zwolennicy SONY i zdecydowani przeciwnicy
Zdobyłem już wiedzę, że są nowe matryce QD-OLED i nimi warto się zainteresować.
Zorientowałem się, że SONY ma bardzo dobrze oceniany A95K (QD-OLED), ale on zdaje się jest tylko do rozmiaru 65 cali. Jest też bardzo dobrze oceniany LG G3 i on już występuje w rozmiarze 77 cali.
W tej chwili mam SONY LCD KD75XH9096BAEP czyli 75 cali.
Ciężki wybór. Docelowo więc zastanawiam się nad tymi modelami:
1. SONY A95K (tylko 65 cali vs teraz 75 cali…czy warto mniejszy?)
2. SONY A84K (77 cali i 1000zl cash back do 03.09.2023)
3. LG G3 (77 cali)

Doradźcie please
Krzysztof


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Usl napisał:

LoL 

Ile ci płacą za hejt trollu? Bo chyba nie jesteś takim desperatom i robisz to za darmo? 🤣 

6758$ na godzine😁

19 minut temu, KrAnz napisał:

Panowie,
Tak przeglądam Wasze odpowiedzi i widzę, że są zwolennicy SONY i zdecydowani przeciwnicyemoji6.png
Zdobyłem już wiedzę, że są nowe matryce QD-OLED i nimi warto się zainteresować.
Zorientowałem się, że SONY ma bardzo dobrze oceniany A95K (QD-OLED), ale on zdaje się jest tylko do rozmiaru 65 cali. Jest też bardzo dobrze oceniany LG G3 i on już występuje w rozmiarze 77 cali.
W tej chwili mam SONY LCD KD75XH9096BAEP czyli 75 cali.
Ciężki wybór. Docelowo więc zastanawiam się nad tymi modelami:
1. SONY A95K (tylko 65 cali vs teraz 75 cali…czy warto mniejszy?)
2. SONY A84K (77 cali i 1000zl cash back do 03.09.2023)
3. LG G3 (77 cali)

Doradźcie pleaseemoji6.png
Krzysztof


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Obejrzyj  film tajemnice korporacji z linku wyzej i   wybierz Sony.Pomiedzy SONY A95K i SONY A84K   nie  zauwazysz roznicy chyba ze rozmiar ma znaczenie wtedy wybierz 77 cali

 

https://www.avforums.com/reviews/sony-a95k-bravia-xr-55a95k-qd-oled-tv-review.20028/

Najlepszy pod wzgledem jakosci  obrazu oczywiscie Panasonic .

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx65lz1000e-master-oled-4k-120-hdmi-2-1-tv-pro-ai-22

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-tx-55lz1000e-recenzja-test-opinia.html

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha 😹 Nie, rozmiar nie ma znaczenia 🤣Stary średniak najlepszy 😂 Weź się nie wypowiadaj na forum jak jesteś na mocnych 💊 

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...