Skocz do zawartości
polak2005

SAMSUNG HW-Q990B EN VS BOSE 900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed dylematem w zakupie jakieś sensownie grającej belki , pod lupę biorę samsung HW-Q990B lub Bose 900 + Bass Module 700 jak wiadomo bose wychodzi sporo drożej i pytanie czy ktoś miał możliwość odsłuchu tych dwóch różnych grajbelek ? Teoretycznie wydaje się ,że bose to wyższa klasa itp. jednak na zagranicznych forach nie wszyscy są tak zadowoleni z tego co oferuje bose i sporo jest negatywnych opinii...Zestaw będzie podpięty pod TV LG OLED + zidoo , oglądane głównie będą filmy, czasem słuchana muzyka. Pokój 13mk2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Na tak mały pokój to 990B zmiecie Cię z sofy - to jest bar na zdecydowanie większe pomieszczenia i pytanie czy potrzebujesz aż tak wysokiej klasy belkę ;) Wczoraj chociażby słuchałem go u brata. Rewelacja. Ale to już od wielu lat najwyższy model Sama wymiata i jest delikatnie usprawniany z roku na rok. Jak masz budżet to można brać w ciemno. Oczywiście do filmów czy koncertów albo grania (największe wrażenie robi tutaj ATMOS). Do muzyki to już się nie wypowiem. Każdy powie co innego: musisz sam odsłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Gmeru napisał:

Cześć, Na tak mały pokój to 990B zmiecie Cię z sofy - to jest bar na zdecydowanie większe pomieszczenia i pytanie czy potrzebujesz aż tak wysokiej klasy belkę ;) Wczoraj chociażby słuchałem go u brata. Rewelacja. Ale to już od wielu lat najwyższy model Sama wymiata i jest delikatnie usprawniany z roku na rok. Jak masz budżet to można brać w ciemno. Oczywiście do filmów czy koncertów albo grania (największe wrażenie robi tutaj ATMOS). Do muzyki to już się nie wypowiem. Każdy powie co innego: musisz sam odsłuchać.

Dzięki za informację. Zamówiłem dwa zestawy, odsłucham i zdecyduje który zostawić a który zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest najlepszy sposób bo jestem pewny, że zaraz wparują tu zboczeńcy audio i będą prawić swoje mądrości nie mając w ogóle styczności z tymi modelami. Jeżeli jest możliwość to obowiązkowo zamawiać i sprawdzać na własną rękę bo z audio każdy będzie miał inną opinię. Daj znać, ciekawi mnie twoje odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Gmeru napisał:

I to jest najlepszy sposób bo jestem pewny, że zaraz wparują tu zboczeńcy audio i będą prawić swoje mądrości nie mając w ogóle styczności z tymi modelami. Jeżeli jest możliwość to obowiązkowo zamawiać i sprawdzać na własną rękę bo z audio każdy będzie miał inną opinię. Daj znać, ciekawi mnie twoje odczucie.

Jasne, dam znać po "testach" co zostaje :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

Wczoraj chociażby słuchałem go u brata. Rewelacja.

Potwierdzam. Również usłyszałem go u brata (piątka @Gmeru ), który przerabiał większość belek Samsunga (do S95B) i zatrzymał się na tej.

Szczerze mówiąc 990B najzwyczajniej w świecie mnie "pogarbił" (pozytywnie oczywiście), tym co pokazał w kinie domowym (Atmos). Świetnie to sobie radzi w KD.

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 9XX czy to z 2020, 2021, 2022 itd zawsze robił robotę. To wyjątkowy model. Zawsze warty uwagi tyle, że dość drogi ze względu na jakość jaką daje. Mało kto się spodziewa, że akurat SAMSUNG ma taki model 😜 Tyle, że tam podobno to robili ludzie z Harmana (od pierwszego modelu sprzed lat) stąd wyszedł im tak dobry produkt. ATMOS to poezja i niezła zmyłka, że nad głową są prawdziwe głośniki. Nie wiem jak oni to zrobili ale to działa (oczywiście dzięki specyficznej konstrukcji tylnych bezprzewodowych głośników). Pamiętam jak bodajże w 2019 czy 2020 na audio video show na Narodowym w wielkiej, pustej sali gdzie to nie miało prawa zagrać ATMOSa puszczaliśmy forumowiczom dema np. grę Star Wars: Battlefront w ATMOS i każdy kręcił głową jak to możliwe, że z góry słychać dźwięki w tak słabo zaadaptowanej sali. Na pewno jak ktoś szuka soundbara to warto brać pod uwagę odsłuch tego Samsunga mimo, że nie mamy tutaj nazwy marki typowo audiofilskiej 😜

ps. Zresztą przecież kolega z redakcji robił jego test a on ma wymagania bardzo wysokie: https://hdtvpolska.com/jaki-soundbar-kupic-2022-samsung-hw-q990b-test-recenzja-cena/

ps2. Skoro już zacząłem szukać testów to wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej bo w 2017 roku: https://hdtvpolska.com/samsung-hw-k950-test-soundbara-z-dolby-atmos-do-kina-domowego/?showfull=1

To jest ciągle ten sam model tylko udoskonalany.

Zapomniałem ;)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te belki samsunga, to jakiś ewenement :)

Ja mogę pochwalić moją HW-N950 - gra od 2019 (w ostatnich 2-3 latach codziennie) i naprawdę daje radę.

Żeby tylko nie popsuli projektu, tak jak ostatnich tv ;)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizując wątek , zostałem przy samsungu Q990B, moc ogromna,więcej niż 30% głośności nawet nie miałem. jakość dźwięku w filmach rewelacja , muzyka gorzej , trochę sub zbyt mocno chce dominować ze swoimi niskimi tonami  i muszę go wycofywać pilotem prawie na maxa.Cena/jakość uważam, że rewelacja. Na amazonie ludzie pisali ,że mieli jakieś problemy z samoistnym rozłączaniem tylnych głośników i suba ,ale ja nic takiego jak na razie nie doświadczyłem. Co do bose 900tki... no gra to inaczej, dźwięk jest jakby bardziej "szczegółowy" głównie w muzyce , przy filmach nie ma aż tak dużej różnicy , na pewno nie słyszę ,aż tak dużego skoku "jakościowego" ,że warto zapłacić ponad drugie tyle za ten pełny zestaw od bose.Na pewno też, nie uraczyłem "gwarantowanego opadu szczęki na podłogę" po zestawie bose jak to co niektórzy pisali w internetach. Z racji ,że szukałem sprzętu głównie do filmów jestem jak na razie zadowolony z Q990B.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, polak2005 napisał:

Aktualizując wątek , zostałem przy samsungu Q990B, moc ogromna,więcej niż 30% głośności nawet nie miałem. jakość dźwięku w filmach rewelacja , muzyka gorzej , trochę sub zbyt mocno chce dominować ze swoimi niskimi tonami  i muszę go wycofywać pilotem prawie na maxa.

Gratulacje! :) 

Jeżeli chodzi o basy przy muzyce (czy w ogóle przy użytkowaniu) zobacz jak sprawdzi się funkcja "Auto EQ". Może pomóc. Poza tym standard przy tego typu sytuacjach -  warto poeksperymentować  z fizycznym ustawieniem suba - "pojeździć" nim po pokoju i znaleźć optymalne ustawienie (jeżeli masz taką możliwość). Zwróć uwagę żeby wylot bass reflexu nie był zbyt blisko ściany/powierzchni.

Stricte do muzyki możesz też pobawić się z ustawieniami "Sound mode", mimo ze "Adaptive sound" jest chyba najbardziej uniwersalny, to przy "Standard" masz większą możliwość ustawień EQ . Warto zainstalować Smart Things na telefonie, łatwiej wszystko ustawić.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Groszek napisał:

Gratulacje! :) 

Jeżeli chodzi o basy przy muzyce (czy w ogóle przy użytkowaniu) zobacz jak sprawdzi się funkcja "Auto EQ". Może pomóc. Poza tym standard przy tego typu sytuacjach -  warto poeksperymentować  z fizycznym ustawieniem suba - "pojeździć" nim po pokoju i znaleźć optymalne ustawienie (jeżeli masz taką możliwość). Zwróć uwagę żeby wylot bass reflexu nie był zbyt blisko ściany/powierzchni.

Stricte do muzyki możesz też pobawić się z ustawieniami "Sound mode", mimo ze "Adaptive sound" jest chyba najbardziej uniwersalny, to przy "Standard" masz większą możliwość ustawień EQ . Warto zainstalować Smart Things na telefonie, łatwiej wszystko ustawić.

Dzięki za sugestie, teraz będę miał trochę wolnego czasu to pobawię się z ustawieniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dzwiek na dzien dzisiejszy daje soundbar Sennheisera. Swoje kosztuje.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...