Skocz do zawartości
pmcomp

Media Markt - nie kupisz płyt Blu-Ray, BD-UHD i DVD !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, uwaga, uwaga ...

byłem wczoraj na przedświątecznych zakupach w Galerii Młociny, to taka nowa w Warszawie. Jest tam Media Markt ... wstąpiłem i ... szukam, szukam, szukam i ni ch.

Pytam więc gdzie stoja płyty blu-ray, BD-UHD czy DVD. Ano ... nie stoją :) . Zlikwidowali. Tylko dwa MMy w Polsce jeszcze prowadzą w okrojonym asortymencie. Pytam dlaczego, odpowiedź ... streaming. Moim zdaniem to Turek ale ... ich cyrk ich małpy.

Pytanie retoryczne: i jak tu nie kraść z netu ??? ;) 

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straeming a kosmiczne ceny i pazerność i zdzierstwo naszych dystrybutorów przyczyniły się do braku zainteresowania kupnem tych nośników , o jakości wydań już nawet nie wspomnę.Disney olewał nasz kraj niemiłosiernie !!!!!!!! Nawet fonii bezstratnej nam żałowali !!!!!!! W USA i innych bogatych krajach jakoś dalej wydają i sprzedają się bez problemu , chociaż i tam VOD serwisy namieszały na tym rynku.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon , DVD MAX itp ale ceny za niektóre 4K to ponad 200 zł 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wejsc na strone www.bluray.com i tam kupowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzies w sieci zestawienie wydań na blu-ray, BD-UHD czy nawet na DVD wydawnict muzycznych z koncertami i np. skladankami videoclipów?

Albo jakis sklep, ktory w tym sie specjalizuje?

Na blu-ray.com nie moge tego wysortowac.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Logiczne, ze jak nie ma popytu na płyty, to nie ma plyt, nie wiem na co tu się oburzać

Poza tym, różnica między plyta, a Apple TV jest bardzo mała

Z ciekawości spojrzałem ile mam kupionych filmów w 4K/HDR/DV na Apple TV, okazało się, ze 175, większość w promocjach po 25 zł

Plyt ani nie miałbym gdzie trzymać, ani nie wydanym po 100 zł za sztukę 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Czy jest gdzies w sieci zestawienie wydań na blu-ray, BD-UHD czy nawet na DVD wydawnict muzycznych z koncertami i np. skladankami videoclipów?

Albo jakis sklep, ktory w tym sie specjalizuje?

Na blu-ray.com nie moge tego wysortowac.

Pozdro

Tu   https://www.flatpanelshd.com/uhdbluraydatabase.php

22 minuty temu, jaczar napisał:

Logiczne, ze jak nie ma popytu na płyty, to nie ma plyt, nie wiem na co tu się oburzać

Poza tym, różnica między plyta, a Apple TV jest bardzo mała

Z ciekawości spojrzałem ile mam kupionych filmów w 4K/HDR/DV na Apple TV, okazało się, ze 175, większość w promocjach po 25 zł

Plyt ani nie miałbym gdzie trzymać, ani nie wydanym po 100 zł za sztukę 

 

Mała różnica ? kompresja na Apple, ile ma tam bitrate ? 15-25 ? dobry UHD dysk ma 60-80 mega i ciemne sceny są czytelniejsze a fonia ? Atmos albo DTS-X z bitratem po 6-8 mega a Apple ? 768 kb ? 🤣🤣🤣🤣 i dzięki tobie szlak trafił dyski w Polandii bo gdzie je wsadze ?

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple TV chyba ma więcej, bo gdy Sony pokazał swój serwis VOD to porównywał go do serwisu z największą ilością bitrate. Niby Sony Core może iść do 80 Mb/s, więc to spoko opcja, jeszcze tylko dźwięk by polepszyli i byłoby idealnie

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do dźwięku to atmos jeśli się nie mylę jest tylko wersjach oryginalnych angielskich

Filmy oglądam w stereo (2.1) i łeb mi urywa (ze względu na jakość dźwięku, nie glosnosc), ale u mnie to wina systemu audio dużo droższego niż tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, jaczar napisał:

 

Filmy oglądam w stereo (2.1) i łeb mi urywa (ze względu na jakość dźwięku, nie glosnosc), ale u mnie to wina systemu audio dużo droższego niż tv

System dźwieku audio dookólnego i imersyjnego też mozna dobrze zbudować i ... DROGO jeśli waść ma taką ochotę. 

A wtedy urwie i doopę.

I 11.2 vs. 2.1 nie ma żadnego porównania. Np. na tym:

uhd-flml-case.jpg

w Dolby Atmos i w Auro-3D.

I może jeszcze to:

Eric-Clapton-4K-Blu-ray-Lady-in-the-Balc

 

 

 

W dniu 8.04.2023 o 15:55, ROMAN38 napisał:

Ja tu żadnej opcji znalezienia wydawnictw muzycznych nie widzę niestety 🥶

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Muzyka w atmos ?

przeciez koncertu nie słuchasz siedząc pośrodku sceny/instrumentów 

high-end audio to stereo w ogromnej większości 

a tak przy okazji w Apple TV pojawił się nowy avatar w 4K DV z polskim dubbingiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi-end w audio to pojęcie stworzone do wyciagania frajerom kasy z portfela :) :) . Dystrybucja + PR + marketing = hi-end.

A słuchałeś tych koncertów, które pokazałem? Tam są też zapisane "hajendowe" ścieżki stereo w 24/96.

Kup, posłuchaj, potem pisz.

Ja tak zrobiłem i ... w uproszczeniu do stworzania muzyki wraz ze scena muzyczną służą głosniki L + C + R  + SUB i do tego dwa górne przednie. Te opisane plus wszystkie tylne (6) służą do odtworzenia sceny 3D całego spektaklu muzycznego. Tutaj muzycy i instrumenty "siedzą" z przodu. Tylko do oddania efektów 3D uzytu nie tylko głośników L + R jak w stereo (z zapisaną w materiale fazą) a wszystkich 11.2.

Czujesz różnicę?

Jak posłuchasz tych koncertów w Atmos czy Auro-3D ma "hiendowym" czyli porządnym sprzęcie do ich odtwarzania (procesor AV, odpowiednie koncówki mocy i odpowiednie kolumny) to nie będziesz chciał dotykać zapisanej tam ścieżki stereo 24/96. Howgh. A jak użyjesz amplitunera z koncówkami w klasie D plus jakiś set kolumienek za powiedzmy 10 tys za wszystki z subami to ... goowno z tego wyjdzie ;) . I dlatego ludzie którzy nie słyszeli porządnego systemu mają takie mniemanie jak twoje :) .

Przypominam, że w dźwięku imersyjnym w materiale masz zapisane bezstratnie informacje o 7.1 kanałach, a dodatkowe kanały dla Atmos, DTS X czy Auro-3D są zapisane w nich na zasadzie matrycowej. Popatrz sobie jaki jest bitrate dla AUro-3D czy Atmos dla tych wszystkich kanałów.

Jest hi-end ???

 

:)

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W muzyce dźwięk wielokanałowy się nie przyjął i chyba nie da się z tym dyskutować, inaczej nie szukałbys płyt tak zapisanych 

Muzyki w atmos (o ile rzeczywiście jest to tak zrealizowane) sluchalem na słuchawkach z Apple Music 

chcieli się odróżnić od konkurencji i relatywnie dużo tego formatu tam jest

dobre stereo robi taką samą szeroką i głęboką scenę muzyczna jak atmos którego tam sluchalem 

13 głośników nie zamierzam kupować 

zabawe z dźwiękiem zaczynałem od budżetowego 5.1 w czasach kiedy to wchodziło (wtedy w relacji do zarobków nie było to takie budżetowe), a skończyłem na high-endowym (z początku skali, bo tam końca nie ma) stereo i jestem zadowolony

Jeśli high-end stereo jest dla frajerów, to dla kogo jest high-end wielokanałowe ? Mega frajerow ? Sam piszesz ze trzeba mieć porządny, czyli drogi sprzęt do tego

Kolejny dodany do blokowanych …

IMG_0111.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jaczar napisał:

W muzyce dźwięk wielokanałowy się nie przyjął i chyba nie da się z tym dyskutować, inaczej nie szukałbys płyt tak zapisanych 

 

Nie ma co szukać, wystarczy odwiedzić odpowiedni sklep internetowy. Albo odpalić jakąś pozycję z mojej muzycznej kolekcji DVD/BD/BD-UHD liczącej zapewne grubo pod tysiąc muzycznych pozycji :) :) :) .

 

To jest prawdziwe twierdzenie z okresu kiedy wprowadzano na rynek formaty wielokanałowe: CD DTS, SACD i DVD-Audio czyli przełom wieków, ponad 20 lat temu. A dlaczego sie nie przyjął? Upraszczając ponieważ słuchacz nie mógł znieść skrzypiec grających z tyłu i wrażenia że siedzi 4-ym skrzypcom "na kolanach" :) .

Po tamtych to się zmieniło. Zaczęto wielokanałowo nagrywać muzykę tak jak ona brzmi w sali koncertowej czy w innym miejscy gdzie jest odtwarzana, zazwyczaj na żywo. Zabawa zaczęła sie juz od 1998 roku kiedy wprowadzono format DVD i zaczęto wydawać koncerty z zapisaną muzyką i towarzyszącym jej obrazem. W roku 2006 udoskonalono to, kiedy wszedł format Blu-Ray. Zapis video HD powodował lepsze doznania. Potem wprowadzono formaty dźwięku bezstratnego DDTHD i DTS HD MA, a ostatnio dźwięk imersyjny Dolby Atmos, DTS X i Auro-3D. A ostatnio 4K UHD z HDR  robi kolosalną różnicę.

Wydaje mi się, że od jakiś 20-u lat nie słuchałeś porządnie zrealizowanego i wydanego koncertu muzycznego :) . A przykład z Atmos na słuchawkach to jakis żart. Spróbuj zmiescić orkiestrę symfoniczna w wiadrze na głowie. Jak tam miała być oddana specyfika sali koncertowe? dźwięk musi mieć miejsce żeby się odbijać i zasymulować przestrzennie oryginalną scenę 3D.

A to że dobry set wielokanałowy kosztuje? To ty poruszyłeś temat "jakie to systemy stereo potrafią być drogie". Na szczęście w dobrych systemach wielokanałowych nie ma wariactwa, że kolumny potrafia kosztować 2 mln PLN, wzmacniacz 1 mln PLN, a player i DAC kolejne 1 mln PLN :) :) :) . O kablach po 100 tys PLN za sztukę i innych akcesoriach audio voodoo juz nie wspominam.

Jak wiesz co kupić to najlepszy wielokanałowy procesor AV, set wzmacniaczy i set kolumn głośnikowych kupisz za powiedzmy 150-200 tys PLN. Set bardzo dobrej klasy za połowę tej kwoty. Do tego nalezy dorzucić zaadaptowane "czarne" pomieszczenie typu jaskinia, ekran i projektor. Sam projektor to kwota powiedzmy 100-200 tys PLN. Za pół miliona sie hiendowo opedzisz. To taniocha w porownaniu do hiendu stereo za 5 baniek. Jedna dziesiata :) .

 

No cóż ... przyjemność kosztuje ;) .

A ty chciałes hi-end opędzić starym amplitunerkiem 5.1. Dobrze, że nie soundbarem ;) .

Pozdro

 

PS. widzę, że lubisz na czarną listę wsadzać wszystkich co maja inne zdanie niż Twoje. Brawo Jasiu !!! A może najpierw warto wysłuchać ich argumentów i osobiście sprawdzić, czy czasem nie jest to prawda ???

 

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2023 o 10:16, jaczar napisał:

Muzyki w atmos (o ile rzeczywiście jest to tak zrealizowane) sluchalem na słuchawkach z Apple Music 

Nie tylko tam, ale także na Amazon Music na przykład, niestety w obu przypadkach zakodowony stratnie więc nie ma co porównywać z płytami.
Jak chcesz posłuchać czegoś w Atmosie zakodowanego bezstratnym kodekiem to polecam koncert Zimmera z Pragi na BD albo którąś z nowych płyt Schillera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

711yIjX2xLL.jpg

i-hans-zimmer-the-world-of-hans-zimmer-l

 

Oba wydania w Dolby Atmos z dźwiękiem tak jak powinien być porządnie zrealzowany. Ty siedzisz w dobrym miejscu na sali koncertowej, a orkiestra "siedzi" z przodu przed tobą. Realizacja imersyjna 3D oddaje koncert w pełnej skali. 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stereo do filmów 🤣 Hahaha 😂 Już wysłałeś mu kasę na patronite? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...