Skocz do zawartości
  • 0
m-a-r-s

LG C2 - brak dźwięku 5.1 w kinie domowym

Pytanie

Witam,

Pacjent - nowy LG OLED65C2. Brak dźwięku 5.1 niezależnie od kanału, z którego próbuję puścić dźwięk: Netflix, Amazon Prime, Disney+, HBO Max, wewnętrzny odtwarzacz video (mkv), Vectra, XBOX...

Kino domowe: LG HB954PB podłączone po optyku. Wcześniej tak podłączony był LG OLED B6 i dźwięk 5.1 śmigał po wszystkim. Do tego Kino wstawało samo po przełączeniu na optyka (LG Sound Sync), a tutaj niestety się nie.

Sprawdzone: wszystkie możliwe ustawienia, aktualizacja oprogramowania, resetowanie urządzeń, kontakt z serwisem technicznym LG i nic... TV podaje do Kina tylko dźwięk 2.0/2.1...

Jakieś pomysły? Inaczej TV pójdzie do zwrotu (o ile Neonet przyjmie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nowy tzn. druga sztuka ??? Czy nowy (drugi) użytkownik z takim bugiem?

Bo taki wątek już był.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Teraz, pmcomp napisał:

Nowy tzn. druga sztuka ???

Bo taki wątek już był.

Nie, ten sam. Ale tam wątek się urwał bo dopisałem problem do innego wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

Jaki format dźwięku masz ustawiony na wyjściu optycznym?

Hmm, co znaczy format dźwięku na wyjściu optycznym. W ustawieniach mam "Wybierz format audio sygnału wejściowego HDMI" i tam mogę ustawić Bitstream lub PCM - próbowałem każdego. Ale to chyba nie dotyczy optycznego.

W "Ustawienia dźwięku DTV" próbowałem też każdego ustawienia: MPEG, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, HE-AAC i Auto.

W ogóle zauważyłem, że przy włączonej opcji "LG Sound Sync" Netflix nie proponuje dźwięku 5.1. Po wyłączenie już mogę taki wybrać, ale i tak sygnał podaje na 2 głośniki a do tego nie mogę sterować jednym pilotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 minuty temu, m-a-r-s napisał:

Hmm, co znaczy format dźwięku na wyjściu optycznym. W ustawieniach mam "Wybierz format audio sygnału wejściowego HDMI" i tam mogę ustawić Bitstream lub PCM - próbowałem każdego. Ale to chyba nie dotyczy optycznego.

W "Ustawienia dźwięku DTV" próbowałem też każdego ustawienia: MPEG, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, HE-AAC i Auto.

W ogóle zauważyłem, że przy włączonej opcji "LG Sound Sync" Netflix nie proponuje dźwięku 5.1. Po wyłączenie już mogę taki wybrać, ale i tak sygnał podaje na 2 głośniki a do tego nie mogę sterować jednym pilotem...

U mnie w C9 w ustawieniach dźwięku dla wyjścia optycznego mogę wybrać Pass-Trough i według mnie to powinieneś mieć ustawione żeby mieć dźwięk który Cię interesuje.
Dla dźwięku DTV zostawiłbym AUTO.

Natomiast czy to zadziała tego Ci nie zagwarantuję, sam podłączam sprzet do telewizora przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

U mnie w C9 w ustawieniach dźwięku dla wyjścia optycznego mogę wybrać Pass-Trough i według mnie to powinieneś mieć ustawione żeby mieć dźwięk który Cię interesuje.
Dla dźwięku DTV zostawiłbym AUTO.

Natomiast czy to zadziała tego Ci nie zagwarantuję, sam podłączam sprzet do telewizora przez HDMI.

I tu robi się ciekawie, bo ja mam tę opcję wyszarzoną...

20230222_144758.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 minut temu, m-a-r-s napisał:

I tu robi się ciekawie, bo ja mam tę opcję wyszarzoną...

20230222_144758.jpg

Masz ją wyszarzoną ponieważ masz włączony LG Sound Sync, jak go wyłaczysz to powinienieś móc zmienić to ustawienie.
U mnie wygląda to podobnie, mogę zmieniać dopóki LG Sync jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

Masz ją wyszarzoną ponieważ masz włączony LG Sound Sync, jak go wyłaczysz to powinienieś móc zmienić to ustawienie.
U mnie wygląda to podobnie, mogę zmieniać dopóki LG Sync jest wyłączony.

AAAAAAAAAAAA zwariuje już z tym 5.1!!!

Raz udało mi się uzyskać 5.1, więc coś jest na rzeczy. Ogólnie to dzisiaj przyszedłem z nowym przewodem optycznym - może to to... reset, podłączenie nowego tylko optyka (wszystkie HDMI wyjęte) i lipa. Ale miałem możliwość ustawienia Wyjścia dźwięku cyfrowego na Pass Through... Zniechęcony podpiąłem wszystkie HDMI, ponownie sparowałem urządzenia i cud - zadziałało!

Wyłączenie TV, włączenie ponownie i znowu lipa... Ogólnie coś dziwnego wykrywa w tym kinie, że po wyłączeniu LG Sync nie daje możliwości zmiany wyjścia cyfrowego. Udaje mi się to czasem po kilku sztuczkach, ale ponownie nie mogę puścić 5.1. Raz się udało i potem nic... Może faktycznie coś jest walnięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra to teraz mam pytanie bo nie rozumiem. 
Skoro Twoje kino domowe ma HDMI na pokładzie (z tego co sprawdziłem w specyfikacji 1 wyjście i 2 wejścia) to po co męczysz się z optykiem.
Podłącz to kino do telewizora przez HDMI (w telewizorze HDMI2 oznaczone ARC), włącz w obu sprzętach HDMI Control (LG Sync), w TV włącz eARC i ciesz się pełnią dźwięku wielokanałowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To ze kino ma na pokladzie HDMI nie znaczy ze obsluguje eARC.

Poza tym to tez potrafi nie dzialac z powodow „nie wiadomo dlaczego” :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 minuty temu, pmcomp napisał:

To ze kino ma na pokladzie HDMI nie znaczy ze obsluguje eARC.

Poza tym to tez potrafi nie dzialac z powodow „nie wiadomo dlaczego” :) .

Wiem, sam mam taki przypdaek, LG C9 z eARC i amplituner Denona bez.
Ale właśnie w moim przypadku przy takim ustawieniu (włączenie eARC w TV) wszystko działa.

Moje pytanie było bardziej, dlaczego kolega walczy z optykiem jak ma HDMI.

Edytowane przez Jasiek_31
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

Wiem, sam mam taki przypdaek, LG C9 z eARC i amplituner Denona bez.
Ale właśnie w moim przypadku przy takim ustawieniu (włączenie eARC w TV) wszystko działa.

Moje pytanie było bardziej, dlaczego kolega walczy z optykiem jak ma HDMI.

No to trochę wyjaśnień - nie mam w kinie domowym HDMI Arc... W żaden sposób nie jestem w stanie puścić dźwięku po HDMI - żadnego, nie mówiąc o 5.1.

Natomiast wczoraj po 6 dniach walki chyba rozkminiłem sprawę... Naprowadziłeś mnie tym Wyjściem dźwięku cyfrowego. Wyłączanie LG Sound Sync nie powodowało, że to ustawienie sprawiało się aktywne, ale - miałem ustawione sterowanie kinem przez pilota TV. Jak to wyłączyłem to nagle pole stało się aktywne i mogłem przerzucić na Pass Through. Minus - muszę używać dwóch pilotów - oddzielnego do Kina (w B6 nie musiałem).

Najciekawsze jest to, że jak już łyknie dźwięk 5.1, to mogę znowu sparować pilota i dalej mam 5.1 dopóki nie wyłączę TV. Potem znowu muszę wyłączyć sterowanie z pilota i dźwięk 5.1 wraca. Nawet ustawienie LG Sound Sync tego nie zmienia.

Wygląda na to, że TV jak wie z czym się łączy, to uparcie twierdzi, że kino nie ma dźwięku 5.1 i wysyła 2.0/2.1...

Rozwiązanie więc się pojawiło, ale sprawia na pewno więcej problemów w obsłudze niż w B6. Czy warto? Hmmmm, mam jeszcze tydzień na rozmyślanie.

Jeszcze w głowie mam kupno Amplitunera, ale jak widzę ceny nowych, to masakra... więc pewnie zaryzykowanie używki. Ale tutaj temat też już zgłębiam i musiałaby dojść do tego wymiana Suba, bo w moim Kinie jest pasywny, a Ampki mają wyjścia na aktywne... Ech, chce człowiek wymienić TV, płaci kupę kasy i jeszcze tyle problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
11 minut temu, m-a-r-s napisał:

No to trochę wyjaśnień - nie mam w kinie domowym HDMI Arc... W żaden sposób nie jestem w stanie puścić dźwięku po HDMI - żadnego, nie mówiąc o 5.1.

Natomiast wczoraj po 6 dniach walki chyba rozkminiłem sprawę... Naprowadziłeś mnie tym Wyjściem dźwięku cyfrowego. Wyłączanie LG Sound Sync nie powodowało, że to ustawienie sprawiało się aktywne, ale - miałem ustawione sterowanie kinem przez pilota TV. Jak to wyłączyłem to nagle pole stało się aktywne i mogłem przerzucić na Pass Through. Minus - muszę używać dwóch pilotów - oddzielnego do Kina (w B6 nie musiałem).

Najciekawsze jest to, że jak już łyknie dźwięk 5.1, to mogę znowu sparować pilota i dalej mam 5.1 dopóki nie wyłączę TV. Potem znowu muszę wyłączyć sterowanie z pilota i dźwięk 5.1 wraca. Nawet ustawienie LG Sound Sync tego nie zmienia.

Wygląda na to, że TV jak wie z czym się łączy, to uparcie twierdzi, że kino nie ma dźwięku 5.1 i wysyła 2.0/2.1...

Rozwiązanie więc się pojawiło, ale sprawia na pewno więcej problemów w obsłudze niż w B6. Czy warto? Hmmmm, mam jeszcze tydzień na rozmyślanie.

Jeszcze w głowie mam kupno Amplitunera, ale jak widzę ceny nowych, to masakra... więc pewnie zaryzykowanie używki. Ale tutaj temat też już zgłębiam i musiałaby dojść do tego wymiana Suba, bo w moim Kinie jest pasywny, a Ampki mają wyjścia na aktywne... Ech, chce człowiek wymienić TV, płaci kupę kasy i jeszcze tyle problemów...

Nie wiem na podstawie czego twierdzisz że Twój sprzęt nie ma HDMI CEC bo sam producent w instrukcji twierdzi coś przeciwnego:

Cytat

Co to jest SIMPLINK?
Niektóre funkcje tej jednostki sterowane są pilotem telewizora, jeśli ta jednostka i telewizor LG z systemem SIMPLINK połączone są złączem HDMI

 Funkcje, którymi może sterować pilot LG; Odtwarzaj, Pauza, Skanuj, Przejdź, Zatrzymaj, Wył. zasilanie itd.
 Szczegóły na temat funkcji SIMPLINK patrz instrukcja obsługi telewizora.
 Telewizor LG z funkcją SIMPLINK oznaczony jest powyższym logo.

Uwaga:
 W zależności od typu płyty lub stanu odtwarza- nia, niektóre operacje SIMPLINK mogą być różne lub mogą nie działać.
 Jeśli funkcja „SIMPLINK” nie działa, należy sprawdzić, czy zainstalowany kabel HDMI obsługuje funkcję CEC (Consumer Electronics Control) w trybie HDMI.
 Jeśli podczas operacji SIMPLINK dźwięk dochodzi z obu głośników systemu i z głośnika telewizora lub nie jest odtwarzany przez żaden głośnik, należy zresetować ustawienia głośnika telewizora LG w menu SIMPLINK.

Na podstawie tego jestem skłonny wierzyć producentowi.
Całą instrukcję znajdziesz tutaj: https://www.lg.com/pl/wsparcie/produktowe/lg-HB954PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
59 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Nie wiem na podstawie czego twierdzisz że Twój sprzęt nie ma HDMI CEC bo sam producent w instrukcji twierdzi coś przeciwnego:

Na podstawie tego jestem skłonny wierzyć producentowi.
Całą instrukcję znajdziesz tutaj: https://www.lg.com/pl/wsparcie/produktowe/lg-HB954PB

HDMI CEC jest i działa. Mogę sterować Kinem z poziomu pilota TV. Problem polega na tym, że jak tak łącze sprzęty, to TV traktuje Kino jako 2-anałowe a nie 5.1 (inaczej było w B6).

Moje kino nie ma HDMI Arc - czyli zwrotnego kanału audio... Stąd muszę wysyłać dźwięk optykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, m-a-r-s napisał:

HDMI CEC jest i działa. Mogę sterować Kinem z poziomu pilota TV. Problem polega na tym, że jak tak łącze sprzęty, to TV traktuje Kino jako 2-anałowe a nie 5.1 (inaczej było w B6).

Moje kino nie ma HDMI Arc - czyli zwrotnego kanału audio... Stąd muszę wysyłać dźwięk optykiem.

Nie rozumiesz.
To nie kino ma mieć kanał zwrotny tylko telewizor, zresztą na tej zasadzie dziiała sterowanie pilotem od TV, to telewizor przesyła przez kabel HDMI sygnały sterujące do Twojego kina.
Powtórzę, według instrukcji wszystko powinno dziąłać.
Co ja bym zrobił na Twoim miejscu, ustawił w TV i kinie HDMI Control (Simplink) na włączone.
Tak to wygląda w moim TV. 

 

IMG_1561.thumb.jpeg.ecd8a3bfbb6110b5f24558edb5bcefbf.jpegIMG_1560.thumb.jpeg.28cf9a9835638cb3a64c81d18a85e091.jpeg

 

Podobnie włączył to w Twoim kinie domowym.
Następnie wyłaczył urządzenia z prądu, nie do stand-by ale całkowicie z prądu.
Następnie włączył ponownie, dał im możliwość wynegocjowania połączenia i zrobił w poziomu telewizora rozpoznawanie podłączonych urządzeń.

Pamiętaj że kino ma być podłączone do HDMI2 w telewizorze bo tylko to wejście w TV ma funkcję ARC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Urządzenie odbierające sygnał audio z telewizora z też musi mieć HDMI arc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 minut temu, raf7705 napisał:

Urządzenie odbierające sygnał audio z telewizora z też musi mieć HDMI arc

Ależ wcale nie musi i po to jest połączenie zwrotne (nieARC) analogowe lub cyfrowe optyczne. I zwykle jest to skuteczne lekarstwo na ten wynalazek szatana - ARC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 minuty temu, raf7705 napisał:

Urządzenie odbierające sygnał audio z telewizora z też musi mieć HDMI arc

Tak, z tym że z moich doświadczeń jak do tej pory z parowaniem róznych urządzeń wynika że problemem nie jest brak ARC (którego brak oczywiście uniemożliwi przesyłanie dźwięku) a błedna konfiguracja połączenia przez co sprzęty nie wynegocjowały dobrego hand-shake i nie mogą poprawnie się komunikować.
ARC zostało wprowadzone na rynek wraz z HDMI 1.4 w 2009 roku, ten sprzęt pochodzi z tego samego roku więc może go mieć, albo może nie mieć.
W instrukcji zero słowa na ten temat.

2 minuty temu, Barnaba napisał:

Ależ wcale nie musi i po to jest połączenie zwrotne (nieARC) analogowe lub cyfrowe optyczne. I zwykle jest to skuteczne lekarstwo na ten wynalazek szatana - ARC ;)

I tak i nie.
Niedawno mój znajomy się poddał i wymienił amplituner na nowy bo własnie miał połączenie po optyku z TV Sony do amplitunere Yamahy i z Amazon Prime miał 5.1 ale już HBOMax i Disney+ nie.
Po wymianie na ampli z HDMI, z wszystkich tych platform ładnie ma 5.1.
Mam wrażenie że czasem jest to ograniczenie robione przez dostawcę aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Mam wrażenie że czasem jest to ograniczenie robione przez dostawcę aplikacji.

A na to już nie poradzimy, choć teoretycznie powinien być za to odpowiedzialny tv, a nie aplikacja. No, ale kto ich tam wie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ależ wcale nie musi i po to jest połączenie zwrotne (nieARC) analogowe lub cyfrowe optyczne. I zwykle jest to skuteczne lekarstwo na ten wynalazek szatana - ARC
Może mało precyzyjnie napisałem a Ty już musiałeś podchwycić.

Miałem na myśli sygnał audio zwrotny z wyjścia telewizora HDMI arc. Bo o tym była mowa.

Nie jakiekolwiek inne wyjście.

Mogłeś to sobie na logikę ogarnąć, bo po co miałbym pisać o złączu HDMI arc w odbiorniku jak bym miał na myśli wyjście optyczne, czy RCA....
Ależ wcale nie musi i po to jest połączenie zwrotne (nieARC) analogowe lub cyfrowe optyczne. I zwykle jest to skuteczne lekarstwo na ten wynalazek szatana - ARC
Poza tym tylko HDMI arc, jest połączeniem zwrotnym audio. Każde inne, to po prostu "połączenie audio", bez słowa "zwrotne".
Jak chcesz być taki dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

Moje kino nie ma HDMI Arc - czyli zwrotnego kanału audio... Stąd muszę wysyłać dźwięk optykiem.

 

3 minuty temu, raf7705 napisał:

Miałem na myśli sygnał audio zwrotny z wyjścia telewizora HDMI arc. Bo o tym była mowa.

Właśnie mowa jest o innym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

Nie rozumiesz.
To nie kino ma mieć kanał zwrotny tylko telewizor, zresztą na tej zasadzie dziiała sterowanie pilotem od TV, to telewizor przesyła przez kabel HDMI sygnały sterujące do Twojego kina.
Powtórzę, według instrukcji wszystko powinno dziąłać.
Co ja bym zrobił na Twoim miejscu, ustawił w TV i kinie HDMI Control (Simplink) na włączone.
Tak to wygląda w moim TV. 

 

IMG_1561.thumb.jpeg.ecd8a3bfbb6110b5f24558edb5bcefbf.jpegIMG_1560.thumb.jpeg.28cf9a9835638cb3a64c81d18a85e091.jpeg

 

Podobnie włączył to w Twoim kinie domowym.
Następnie wyłaczył urządzenia z prądu, nie do stand-by ale całkowicie z prądu.
Następnie włączył ponownie, dał im możliwość wynegocjowania połączenia i zrobił w poziomu telewizora rozpoznawanie podłączonych urządzeń.

Pamiętaj że kino ma być podłączone do HDMI2 w telewizorze bo tylko to wejście w TV ma funkcję ARC.

No więc tak:

W C2 w menu Ustawienia urządzenia HDMI nie ma automatycznego wykrywania urządzeń. Jest tylko: HDMI Deep Colour i SIMPLENK (HDMI-CEC), które było włączone.

W Kinie nie mam w ogóle ustawienia Simplink... A z portów wyjścia (INPUT) nie mam możliwości wybrania opcji HDMI ARC. Są: Optical, Coaxial, HDMI IN 1, HDMI IN 2 (ale to są inne porty), FM, AUX i Portable. Jakakolwiek próba uzyskania dźwięku po HDMI się nie udała. To kino nie ma ARC.

Wykonałem mimo to wszystkie działania. Wyłączyłem urządzenia z prądu, podłączyłem Kino kablem HDMI 2.0 do portu 2 (z ARC) oraz optykiem i efekt dokładnie taki sam - dźwięk 5.1 uzyskany tylko jak pilot jest nieskonfigurowany do obsługi kina. Inaczej lipa.

Wygląda na to, że TV wykrywając to Kino twierdzi, że ma tylko dźwięk 2 kanałowy i nic więcej. Jakiś błąd po stronie konfiguracji LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 minuty temu, m-a-r-s napisał:

No więc tak:

W C2 w menu Ustawienia urządzenia HDMI nie ma automatycznego wykrywania urządzeń. Jest tylko: HDMI Deep Colour i SIMPLENK (HDMI-CEC), które było włączone.

W Kinie nie mam w ogóle ustawienia Simplink... A z portów wyjścia (INPUT) nie mam możliwości wybrania opcji HDMI ARC. Są: Optical, Coaxial, HDMI IN 1, HDMI IN 2 (ale to są inne porty), FM, AUX i Portable. Jakakolwiek próba uzyskania dźwięku po HDMI się nie udała. To kino nie ma ARC.

Wykonałem mimo to wszystkie działania. Wyłączyłem urządzenia z prądu, podłączyłem Kino kablem HDMI 2.0 do portu 2 (z ARC) oraz optykiem i efekt dokładnie taki sam - dźwięk 5.1 uzyskany tylko jak pilot jest nieskonfigurowany do obsługi kina. Inaczej lipa.

Wygląda na to, że TV wykrywając to Kino twierdzi, że ma tylko dźwięk 2 kanałowy i nic więcej. Jakiś błąd po stronie konfiguracji LG.

Jezusie. W funkcji ARC czy eARC laczysz wyjscie HDMI obslugujace ARC/eARC w ampli z wjesciem ARC/eARC w TV. Tak to dziala. I dzwiek leci z TV do ampli czyli z wejscia do wyjscia. 

Polaczenie wyjscia optycznego w TV z wejsciem optycznym w ampli MUSI dzialac i z powyzszym nie ma nic wspolnego. Napisalem, ze w C1 musisz wybrac opcje wyjscia optycznego, a nie wyjscia optycznego i jednoczesnie glosnikow. Jak masz dzwiek w glosnikach TV to na wyjsciu optycznym nie uzyskasz 5.1 a tylko 2.0. Jesli nie dziala to cos jest zle ustawione albo skopane.

Innego wyjscia nie ma.

Szkoda bic pianę.

 

A BTW ty z LG gadales? Serwis przyjechal? Co ci powiedzieli?

Bo bez tego to wrozka jest potrzebna.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
18 minut temu, pmcomp napisał:

Jezusie. W funkcji ARC czy eARC laczysz wyjscie HDMI obslugujace ARC/eARC w ampli z wjesciem ARC/eARC w TV. Tak to dziala. I dzwiek leci z TV do ampli czyli z wejscia do wyjscia.

Wiem jak działa ARC i dokładnie tak podłączone mam to u Siebie. Ale moje Kino nie obsługuje ARC po HDMI i nigdy nie udało mi się uzyskać dźwięku z TV na Ampli po HDMI. Zarówno teraz przy C2 jak i wcześniej na B6. Żadnego dźwięku, nawet 2.0... Stąd używam optycznego.

18 minut temu, pmcomp napisał:

Polaczenie wyjscia optycznego w TV z wejsciem optycznym w ampli MUSI dzialac i z powyzszym nie ma nic wspolnego. Napisalem, ze w C1 musisz wybrac opcje wyjscia optycznego, a nie wyjscia optycznego i jednoczesnie glosnikow. Jak masz dzwiek w glosnikach TV to na wyjsciu optycznym nie uzyskasz 5.1 a tylko 2.0. Jesli nie dziala to cos jest zle ustawione albo skopane.

Innego wyjscia nie ma.

Szkoda bic pianę.

W ogóle nie brałem pod uwagę używania wyjścia optycznego i jednocześnie głośników TV. Zawsze tylko optyk. Dźwięk w Kinie jest. Problemem teraz jest coś zupełnie innego - działa to tylko jak TV nie wie co to za Kino. Jakiekolwiek sparowanie pilota po Simplinku powoduje utratę dźwięku 5.1. Nawet Netflix nie daje możliwości wybrania 5.1. Dźwięk tylko po optyku!

Da się z tym żyć, trzeba używać dwóch pilotów. Ale jest uciążliwe. Wydaję kupę kasy na TV a funkcjonalność gorsza niż w telewizorze 6 lat starszym. W B6 dzięki Simplink przerzucałem dźwięk na optyka i ampli się sam włączał. Do tego sterowanie głośnością w pilocie. Tu muszę oddzielnie włączać Kino.

18 minut temu, pmcomp napisał:

A BTW ty z LG gadales? Serwis przyjechal? Co ci powiedzieli?

Bo bez tego to wrozka jest potrzebna.

Przegadałem godzinę z ich serwisem i wyszło, że jak przyjadą i będzie dźwięk 5.1 na ich sprzęcie, to płacę za wizytę... Raczej wysnuli podejrzenie, że moje kino jest niekompatybilne ze względu na wiek. Jestem w kontakcie mailowym z nimi. Ale nie odpisałem jeszcze, że udało się odpalić 5.1, ale w inny sposób - zobaczymy co na to powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jest „wina” ich softu. Jak rozumiem jak TV zobaczy po SimpleLink twoj ampli to odcina optyk w TV. To jest jakas bzdura. Tak nie powinno byc. TV powinien jedynie sterowac wlaczeniem, glosnoscia i ew. wybraniem wejscia ale … w ampli, a nie w TV.

Moim zdaniem blad softu w TV, byc moze tylko z twoim ampli.

BTWja mam ta funkcje wylaczoną bo mi sie nie podoba sposob jej dzialania.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...