Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PlayStation VR2 mnie zachwycił! Test - to faktycznie nowa generacja VR

Wirtualna rzeczywistość to sektor, który bardzo mocno rozwinął się w ciągu kilku ostatnich lat. Wielu już teraz spodziewało się po VR więcej, ale produkty z tej kategorii i usługi z nimi związane czeka jeszcze najprawdopodobniej świetlana przyszłość. Także w kategorii gier - to zastosowanie jest jednym z filarów tej kategorii produktowej. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że w po stronie konsol VR jest wciąż niedostatecznie wykorzystywany. Teraz chce to zmienić Sony, powracając z nowym, drugim wcieleniem PlayStation VR. Czy było na co czekać przeszło sześć lat?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że Meta Quest 3 pomimo braku śledzenia gałek ocznych i mniej wygodnego zapięcia na głowie, wyświetlanym obrazem stoi zauważalnie lepiej, bezprzewodowy, spora biblioteka gier, wsparcie dla raczkującej AR i nie trzeba wydawać drugie tyle na konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/10/2023 at 9:46 AM, Republika TV said:

mniej wygodnego zapięcia na głowie

Nie wyobrażam sobie jak headset VR może mieć mniej wygodne zapięcie niż PS VR2. To zapięcie trzeba zacisnąć jak imadło żeby headset trzymał się na głowie i nie przesuwał co chwilę powodując rozmycie obrazu nawet w trybie gry na siedząco. Z mojego doświadczenia po godzinie albo mam ból głowy przez rozmyte kontury albo przez ucisk opaski na głowę żeby się wciąż nie przesuwała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rozeznania na tyle w tematyce VR żeby powiedzieć czy badziew. Wiem tylko tyle że wygodny na pewno nie jest więc jeśli inne są jeszcze gorsze to jak dla mnie wciąż technologia nie jest na akceptowalnym poziomie do codziennego użytku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla zagrania w GT7 warto ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i warto, jak na razie spróbowałem Resident Evil 8 który wymusza te nowe śmieszne kontrolery i trochę denerwujący jest mały zakres ruchu, z jednej strony pozycja rąk decyduje jakie akcje można wykonać ale wyciągniesz za daleko rękę i już gra narzeka że jesteś poza obszarem dozwolonym. Wiem że GT7 pozwala korzystać ze zwykłego kontrolera więc może tam będzie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze myśli o kupnie, albo też myśli że podstawowa wersja jest niewygodna, na amazonie jest do kupna Globular Cluster CMP2. To przeróbka która sprawia że headset jest dużo bardziej wygodny, nie trzeba już zaciskać tak mocno, lepiej leży na głowie i mniej się rusza. Aż głupio że Sony tyle kasuje za sprzęt a szkoda im kilka dolarów żeby użytkownik nie kończył gry z bólem głowy. 

A po godzinie w GT7 chodzę jak pijany, nie wiem co to jest ale zupełnie psuje mój błędnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...