Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Referencja w niskiej cenie? Test Soundbar 5.1.2 TCL C935U z Dolby Atmos i nagrodą EISA

TCL ponownie udowodniło, że osiągnięcie spektakularnego dźwięku połączonego razem z najnowszymi technologiami nie zawsze musi dużo kosztować. Najnowszy soundbar C935U, pracujący w systemie 5.1.2, zdobył nagrody EISA w kategorii „BEST BUY SOUNDBAR 2022-2023” („Najlepszy zakup soundbara 2022-2023”) oraz Red Dot Awards dla produktów, które wyróżniają się wysokiej jakości wzornictwem. Czy to faktycznie referencyjny produkt z perfekcyjnym stosunkiem ceny do jakości? Przeprowadziliśmy dokładny test!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencja? Chyba raczycie żartować :) .

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw posłuchajcie, porównajcie z innymi barami w tej cenie, potem się wypowiadajcie negatywnie ale konkretniej niż "śmiech" i tyle ;) Gdybyście śledzili ten produkt jakim jest Ray-Danz (to druga generacja a pierwsza rozwaliła w swojej cenie) nie byłoby takich komentarzy. Polecam odsłuchy a nie suche komentarze sprzętów audio. Kolega w redakcji jest od lat guru w temacie, przetestował też większość soundbarów na rynku od kilku lat. A wy ile? :D Pewnie całe 0 albo 1. "Tylne satelitki" DOBRE (notabene jak trzeba to przecież są... jest wyraźnie napisane)🤣Jeszcze raz polecam odsłuch, porównanie z innymi i powrót do tego typu kąśliwych komentarzy. Przypominam też o EISA (ale tylko przypominam bo akurat nawet jakby nie miał EISA to jest sztosem w swojej cenie). A tam amatorów audio nie ma. Podsumowując: jak zwykle temat audio dla każdego inny i nawet nie będę tutaj dyskutować bo dla mnie liczy się to co można zmierzyć (czyli OBRAZ) a z audio jak zwykle będzie dyskusja subiektywna bez końca bo każdy inaczej słyszy i ma inne doświadczenia. Ale wiem kto to testuje i mu bezgranicznie ufam. Chłop ma gigantyczne doświadczenie i wiedzę. Skoro mówi, że w tej cenie go to zaskoczyło i był w lekkim szoku po innych barach to spokojnie użył referencji oraz wybraliśmy go na EISE w zeszłym roku. Jak praktycznie wszyscy w EISA. Pozdrawiam i jeszcze raz jak to nie raz tutaj czytam w temacie audio: więcej praktyki w soundbarach w tej cenie a mniej komentarzy na sucho jeżeli mają być tak wiele wnoszące do tematu jak powyżej. Konkrety Panowie w tej cenie po odsłuchach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, cos moze byc najlepsze w swojej cenie ale nie musi byc referencją. Referencja w technice to jest produkt najlepszy z najlepszych, odnosnik dla innych, wzorzec jakosci, parametrów etc.

TLC nie jest refernecja jakosci dzwieku soundbarów. Na dzien dzisiejszy referencja mozemy nazwać belkę od Sennheisera. 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy taką a nie inną skalę ocen. Kiedyś to pewnie zmienimy bo jak widać można to tak odbierać. Ok, pomyślimy. Na ten moment wytłumaczyłem skąd się wzięła referencja więc chyba wszystko jasne? Chodzi o przedział cenowy. Zdaniem portalu to najlepszy produkt. I serio: polecam odsłuch. Grubo byś się zdziwił co to niepozorne urządzenie potrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gmeru napisał:

Najpierw posłuchajcie, porównajcie z innymi barami w tej cenie, potem się wypowiadajcie negatywnie ale konkretniej niż "śmiech" i tyle ;) Gdybyście śledzili ten produkt jakim jest Ray-Danz (to druga generacja a pierwsza rozwaliła w swojej cenie) nie byłoby takich komentarzy. Polecam odsłuchy a nie suche komentarze sprzętów audio. Kolega w redakcji jest od lat guru w temacie, przetestował też większość soundbarów na rynku od kilku lat. A wy ile? :D Pewnie całe 0 albo 1. "Tylne satelitki" DOBRE (notabene jak trzeba to przecież są... jest wyraźnie napisane)🤣Jeszcze raz polecam odsłuch, porównanie z innymi i powrót do tego typu kąśliwych komentarzy. Przypominam też o EISA (ale tylko przypominam bo akurat nawet jakby nie miał EISA to jest sztosem w swojej cenie). A tam amatorów audio nie ma. Podsumowując: jak zwykle temat audio dla każdego inny i nawet nie będę tutaj dyskutować bo dla mnie liczy się to co można zmierzyć (czyli OBRAZ) a z audio jak zwykle będzie dyskusja subiektywna bez końca bo każdy inaczej słyszy i ma inne doświadczenia. Ale wiem kto to testuje i mu bezgranicznie ufam. Chłop ma gigantyczne doświadczenie i wiedzę. Skoro mówi, że w tej cenie go to zaskoczyło i był w lekkim szoku po innych barach to spokojnie użył referencji oraz wybraliśmy go na EISE w zeszłym roku. Jak praktycznie wszyscy w EISA. Pozdrawiam i jeszcze raz jak to nie raz tutaj czytam w temacie audio: więcej praktyki w soundbarach w tej cenie a mniej komentarzy na sucho jeżeli mają być tak wiele wnoszące do tematu jak powyżej. Konkrety Panowie w tej cenie po odsłuchach ;)

Powiedz temu chlopowi zeby posluchal Sennheisera.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Na dzien dzisiejszy referencja mozemy nazwać belkę od Sennheisera. 

Oczywiście, ale jak to w audio: twoim subiektywnym zdaniem ;) Już ja wiem jak takie dyskusje się kończą: jeden kocha to a drugi tamto. Dlatego nie cierpię dyskutować z audiofilami bo oni słyszą nawet kabel Ethernet XD

4 minuty temu, pmcomp napisał:

Powiedz temu chlopowi zeby posluchal Sennheisera.

Nie martw się, słuchał wszystkiego bo ma do wszystkiego dostęp od ręki w swoim studio ;) Dlatego pisze recenzje na nasz portal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posobnie jak w video. Zdanie takźe subiektywne.

Przyklad? Referencyjny Samsung S95B, gniot nad gnioty ;) , a wg. redakcji … referencja. Nie wszystko referencja co sie swieci :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Wiem, że nie pokochałeś Samsunga, który jest topowym telewizorem i jeszcze dość tanim. Żegnam i pozdrawiam, dobrej nocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga nigdy nie kochalem. Nie za technike tylko za ich „butę”. Natomiast potrafie docenić dobry produkt pod wzgledem technicznym.

Niestety Samsung referencja nie jest. Nawet pod wzgledem obrazu, bo jako telewizor to totalna porazka. W SDR jest referencja, w HDR obraz jest lepszy z LG C1, łeb w łeb. Byc moze inne OLEDy tez sa lepsze, leb w leb po kalibracji testowalem i porownywalem tylko te dwa.

Oba skalibrowane przez Kopera. Jasnosc to nie wszysto. Obraz z LG w HDR jest po prostu lepszy i to widac gołym okiem.

Rozmawialem z Mackiem, nie wie dlaczego tak jest. I jak wywnioskowalem z rozmowy „nie chce sie dowiedzieć”. Byc moze wie cos czego ja nie wiem z cyklu: nie da sie, ten typ tak ma.

Zobaczymy czy Samsung wyciagnal wnioski i co potrafi nastepca. W domu, nie na targach. Jak na razie do tego TV nie bylo zadnej aktualizacji softu, byc moze Samsung sie juz poddal. Ja poczekam i ew. zareklamuje z tytulu rękojmi. Jest kilka funkcji ktore nie dzialaja tak jak to opisano w materialach marketingowych i w instrukcji.

Dletego ten telewizor nie jest referencją, bo o referencji w tym momencie dyskutujemy, wystarczylo go dokładnie przetestować zeby dojsc do takiego wniosku.

Taniosć nie usprawiedliwa dziadostwa. BTW bardzo czesto taniosć = dziadostwo. Dowody sa w odpowiednim watku. 

 

zeby bylo w temacie o TCl:

https://allhomecinema.com/review-tcl-c935u-dolby-atmos-soundbar/?id=44368224984

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wylagodzić nieco, w nagłówku po zwrocie referencja pojawia się „?” Tak tez bym sobie myślał o tym produkcie. 🥳

W dniu 17.01.2023 o 21:56, Gmeru napisał:

Ale wiem kto to testuje i mu bezgranicznie ufam. Chłop ma gigantyczne doświadczenie i wiedzę. 

To jeszcze nie znaczy, ze oceni tak samo jak inni, także dobrze osłuchani i obeznani w temacie 👍 Niemniej, zgadzam się iż nie ma co negować jak się nie posłucha. 
Jesli można spytać, to chętnie bym się dopytał jaki „high endowy” sprzęt miał na myśli autor wskazując nań w recenzji, bo przyznam ze to mnie zaintrygowało. ☺️

23 godziny temu, pmcomp napisał:

.

Taniosć nie usprawiedliwa dziadostwa. BTW bardzo czesto taniosć = dziadostwo. Dowody sa w odpowiednim watku. 

Tak jest, acz przyznam ze dziś coraz częściej spotyka się człowiek z sytuacja, gdzie pomimo ceny/uznanej marki dostajemy dziadostwo tylko, że wyposażone w „markowe” znaki firmowe 😵💫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...