Skocz do zawartości
Gmeru

Test flagowego Philips OLED937 Ambilight TV. Telewizor kompletny dla najbardziej wymagających z nagrodą EISA!

Rekomendowane odpowiedzi

Test flagowego Philips OLED937 Ambilight TV. Telewizor kompletny dla najbardziej wymagających z nagrodą EISA!

Philips OLED937 to nowa odsłona flagowego modelu Philipsa, która oferować ma wszystko co najlepsze w bardzo eleganckiej formie. Philips OLED937 przychodzi wraz z dedykowanym systemem audio od renomowanego brytyjskiego producenta Bowers & Wilkins, który może robić również za podstawę telewizora. To właśnie ten element, obok unikalnego czterostronnego systemu Ambilight, jest największą atrakcją OLED937. Firma wysłuchała też rynku i w tym roku zaoferowała wersję w 77 calach, która idealnie sprawdzi się w kinie domowym. Nowością w tegorocznym Philips OLED937 jest wykorzystanie nowej matrycy OLED EX, która oferować ma wysoką jasność obrazu oraz o wiele węższe ramki otaczające ekran. Holenderscy inżynierowie pokusili się również o usprawnienie inteligentnego procesora P5 szóstej generacji, który zajmuje się obróbką obrazu, audio oraz dopasowywaniem obrazu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Telewizor jest w stanie np. podbić detale w czerniach oraz jasność, podczas gdy oglądamy go przy dużym nasłonecznieniu tak, abyśmy nie przeoczyli żadnego detalu. Kolejną funkcją Philips OLED937 związaną z usprawnieniem procesora P5 jest dostosowanie temperatury obrazu oraz przyciemnianie ekranu, aby chronić nasz wzrok podczas wieczornych seansów. Nie jest niespodzianką, że telewizor obsługuje wszystkie formaty HDR Premium, czyli HDR10+, Dolby Vision i HLG i radzi sobie z nimi świetnie. Uświadczymy również wszystkich najnowszych technologii związanych z zastosowaniem portów HDMI 2.1, a więc 4K120Hz, ALLM, VRR, AMD Free Sync i Nvidia G-Sync. Wisienką na torcie jest najbardziej pożądana przez producentów prestiżowa nagroda EISA w kategorii "Najlepszy telewizor do kina domowego". W dzisiejszym teście przeanalizujemy wszystkie aspekty telewizora oraz jak zawsze, podzielimy się naszymi spostrzeżeniami. Zapraszamy do testu!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie wiedział jak sie "przyznaje" nagrody EISA to może bym i uwierzył :) . Ale ponad moją wiedzę jest jeszcze jeden argument ... fabryczny trym Filmmaker:

 

wb-PhilipsOLED937-f.jpg

gamut-PhilipsOLED937-f.jpg

 

Tragedia !!!

Jesli tak jest w topowym modelu producenta to jak jest w tańszych ???

 

PS. warto sprawdzić czy działa w nim nagrywanie na twardy dysk i funkcja timeshift :) :) :) , bo niektórzy producenci z tym mają kłopoty w swoim flagowym modelu.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę ci w końcu na te "kupowanie EISA" bo męczysz i męczysz od miesięcy i znowu to napisałeś a skoro tam pracuję to co nieco napiszę. Dowiedziałbyś się Piotrze jak się przyznaje nagrody EISA gdybyś wpadł na Audio Video Show i posłuchał bo to tłumaczyłem (to co mogłem oczywiście powiedzieć). Nie masz pojęcia a myślisz, że wiesz ;) Tak, każda firma musi je kupić (licencje) żeby móc używać (oczywista oczywistość jak nagroda HDTVPolska widoczna w sklepach na każdym kroku, której też nie można używać bez opłaty ale ze względu na tajemnicę EISA nie mogę nic więcej napisać) i tutaj jak widzę twoja wiedza się kończy. A to jest oczywista oczywistość bo nikt charytatywnie nie tyra cały rok by licencja na chwalenie się nagrodą EISA była darmowa (miałem w tym roku ponad 50 spotkań w ramach EISA po kilka godzin każde, i ja też nie pracuję w EISA charytatywnie). Ale co się dzieje wcześniej to cię oświecę: testujemy (sprzęt mam kilka miesięcy wcześniej niż oficjalne oddziały producentów w Polsce), wybieramy często podczas wielkich kłótni itd. Nie wiem czy wiesz ale np. Sony QD-OLED A95K dostał nagrodę EISA (EISA PREMIUM OLED TV 2022-2023) ale Sony nie zdecydowało się na wykupienie licencji chociaż nikt im nie zabrania chwalić się tą informacją co uczynili w presie ale bez cennego logo. I co? Kupione? :D Uwierz mi: mocno przyczyniłem się by Sony dostało tą nagrodę. Nie śledzisz tematu, coś tam wiesz niby bo ci się wydaje do tego teraz zainteresowałeś się przez chwilę ponownie OLEDem kupując QD-OLEDa Samsunga ale wielka afera o... pilota i brak instrukcji albo nagrywanie (LOL). Ale to za mało by być na bieżąco w temacie. Stąd potem takie kwiatki jak "kupiona EISA" albo "brak instrukcji" skoro cała instrukcja wyświetla się po odpaleniu TV ale najwyraźniej olałeś tematy i dałeś "pomiń" bo wszystko wiesz. Niestety technologia gna do przodu i jak się kupuje telewizor raz na 5 lat to potem są takie braki i "afery". Ale przyznaję: ja też już nie ogarniam wielu rzeczy np. nie mam tik toka i nigdy nie miałem XD itp. Albo nie używałem nigdy Blika i nie wiem jak działa. Niestety: starość dopada każdego. Najzwyczajniej w świecie "nie nadążam". Ale telewizory testuje non stop więc tutaj ogarniam dobrze. Nawet bardzo. Stąd moje rozbawienie gdy czytam o braku papierowej instrukcji (serio? od lat obowiązują e-instrukcje) albo problemie z pilotem (normalne, wymiana i po sprawie - wiesz z iloma ja się spotykam problemami U KAŻDEGO PRODUCENTA? Takie czasy).

Co do Philipsa OLED937 to jest naprawdę zajebiście dobry telewizor. Zajebiście. Prawie referencja ale nie dostał jej jak OLED936 ze względu na panel WRGB. Ale dla 95% osób i tak nie będzie to miało znaczenia bo po zakupie takiego telewizora i tak będą zachwyceni, szczególnie dźwiękiem. Dodatkowo dla mnie oczywistym jest, że tak wysokiej klasy telewizor się kalibruje i wszystko jest jak należy co widać po wykresach w teście. Słuchałem przez 3 dni opinie ludzi na stoisku Philipsa na AVS na Narodowym i nie widziałem by ktoś narzekał. Były same ah i oh bo to OLED i to bardzo wysokiej klasy.

Zapytałeś się jak wyglądają niższe modele Philips OLED? Przecież od dawna są testy na portalu. Wszystko tam masz. Podpowiem: są bardzo dobre. Np. OLED807/857

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciw temu telewizorowi. Zacytowałem jedynie Maćka pomiary, których wynik przedstawia sobą wiele do życzenia :) . On się po wyjęciu z pudła moim zdaniem nie nadaje do oglądania w trybie Filmmaker. Ten konkretny egzemplarz. Być może inne są lepsze. Jak napisałem nie przypominam sobie tak fatalnego balansu bieli i takiego przebiegu gammy na takiej półce jakościowo-cenowej na jakiej stoi ten TV. A znaczek EISA nadaje temu tylko smaczku, nie wiadomo czy płakać czy śmiać się ;) .

Co do Samsunga, też topowego TV, na półce Premium takie wpadki nie powinny się zdarzać. BTW ktoś wspomniał o innych funkcjach, które TV miał mieć a nie ma, nie badałem tego tematu bo dla mnie ta funkcjonalność jest całkowicie zbędna.

A porównując wyświetlanie QD-OLED do WOLED, jak napisałem, tej różnicy jasności nie widać w codziennym oglądaniu nawet materiału najwyższej jakości z BD-UHD. A wiem o czym pisze bo oba TV stoją u mnie w domu. Ona jest łatwo widoczna przy porównaniu obok siebie, łeb w łeb, przy codziennym oglądaniu traci na znaczeniu, zaciera się. Będą sceny gdzie Samsung wykaże swoją wyższość, każdy potencjalny nabywca musi sam sobie odpowiedzieć czy bardziej mu zalezy na większym oślepieniu w jednej scenie czy może na funkcji timeshift. Od dawna mamy na świecie rynek konsumenta, czego producenci i dostawcy nie chcą aalbo nie umieją zrozumieć i zaakceptować. I mamy media, które są narzędziem w walce o tegoż klienta. Każdy ma swój rozum i podejmie własną decyzję niezaleznie ile znaczków EISA dostanie czy kupi sobie producent.

:) .

 

PS. jak na razie przed QD-OLEDem widzę trudną drogę. To dobry panel i dobry obraz. W dobie inflacji i recesji to nie jest dobry moment na promowanie drogich rozwiązań z najwyższej półki. Samsung jak zwykle sypie kasą na rynku, muszą być w wielkiej potrzebie aby udowodnić coś w Seulu skoro schodzą do poziomu cenowego WOLEDów ;) . A w przedsionku już puka do drzwi microLED. BTW tak sztucznego demo jak na tym panelu na AVS2022 też dawno nie widziałem. Od tych kolorów zbierało mi się na wymioty. Prawdziwa ulga nastapiła w pokoju JVC gdzie z wielką przyjemnością mogłem popatrzeć na wysokiej jakości ale "normalny" obraz z normalną, filmową zawartością. Czego wszystkim życzę.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na swoje ogromne doświadczenie w temacie, oczywiście masz rację. To nie jest dobry moment na promowanie takiej technologii. Ba, to jest bardzo zły moment i producenci zdają sobie z tego sprawę i bardzo żałują, że nie stało się to chociażby w 2021 roku. Ale wyszło jak wyszło. A gorzej będzie niestety w 2023.... idą ciężkie czasy. I tak samo przyznam: JVC dla mnie best of the best i na razie nie zanosi się bym także zrezygnował z takiego rozwiązania ;) No ale nie każdy ma fundusz a co gorsze: warunki na projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno przemyślenie:

Napiszę przewrotnie ... pomiędzy QD-OLEDem a wysokimi modelami WOLEDA ... nie ma dzisiaj prawie żadnej różnicy w jakości obrazu.

Za to ogromne różnice są pomiędzy generacjami WOLEDów. Mój pierwszy stary OLED E6 z 2016 roku to przy dzisiejszej generacji C1 i C2 to ... śmieć ;) . Mógłbym podzielić historię paneli LG na trze etapy: seria 6, 7, 8, potem 9 i X, a teraz 1 i 2. Przynajmniej dwa przełomy technologiczne. Ciekawe, czy C3 będzie kolejnym? Osobiście nie sądzę.

Jak zwykle lepsze wrogiem dobrego, świat idzie na przód i technologie wyświetlania obrazu również. Nie ma się co kłócić nad wyższością jednych świąt nad drugimi tylko cieszyć się i czerpać pełnymi rencami z zalet i tego co oferują nam dzisiaj producenci.

Osobiście przeżyłem wszystko od czarno-białego telewizora, potem kolorowego rodzimej produkcji, potem topowe kineskopy od Philipsa i SONY, potem tylne projekcje i wreszcie płaszczaki. Miałem nawet przez chwilę LCD pamiętnej firmy AMOI, plazmy Panasonica, wreszcie WOLEDy, a teraz QD-OLEDa. Aż strach się bać co mnie jeszcze czeka :) .

Fajnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu (przed covidem na pokazie w studio Dolby w Londynie) zobaczyłem 4000 nitów na monitorze Dolby gdzie obok stał referencyjny OLED Panasonic. Tak... jeszcze wiele przed nami 😜 Panasonic wyglądał ultra biednie a firma sama żałowała, że postawiła akurat ten monitor do porównania... kolorów 😜 Sam żałuję, że to zobaczyłem bo poczułem ile jeszcze przed nami by oddać obraz z takim realizmem jak widzimy go ludzkim okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2022 o 22:50, pmcomp napisał:

Osobiście przeżyłem wszystko od czarno-białego telewizora, potem kolorowego rodzimej produkcji, potem topowe kineskopy od Philipsa i SONY, potem tylne projekcje i wreszcie płaszczaki. Miałem nawet przez chwilę LCD pamiętnej firmy AMOI, plazmy Panasonica, wreszcie WOLEDy, a teraz QD-OLEDa. Aż strach się bać co mnie jeszcze czeka :) .

Fajnie jest.

Oj tak, Zazdroszczę takiego przejścia przez Historię wyświetlanego obrazu ;)

W dniu 17.11.2022 o 23:03, Gmeru napisał:

Kilka lat temu (przed covidem na pokazie w studio Dolby w Londynie) zobaczyłem 4000 nitów na monitorze Dolby gdzie obok stał referencyjny OLED Panasonic. Tak... jeszcze wiele przed nami 😜 Panasonic wyglądał ultra biednie a firma sama żałowała, że postawiła akurat ten monitor do porównania... kolorów 😜 Sam żałuję, że to zobaczyłem bo poczułem ile jeszcze przed nami by oddać obraz z takim realizmem jak widzimy go ludzkim okiem.

No i po co to pisałeś?! 😆 Teraz zastanawiam sie po co mam wydawać 7k na takiego 807 ! 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/17/2022 at 9:50 PM, Gmeru said:

 

Co do Philipsa OLED937 to jest naprawdę za[beeep]iście dobry telewizor. Za[beeep]iście. Prawie referencja ale nie dostał jej jak OLED936 ze względu na panel WRGB.

Czyż 936 nie ma również panelu WRGB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma. Wszystkie mają (Philips, Panasonic, LG, większość Sony oprócz jednego modelu, JVC itd), . Panel QD-OLED jest tylko w dwóch modelach telewizorów na rynku: Sony A95K i Samsung S95B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/19/2022 at 4:30 PM, Gmeru said:

Ma. Wszystkie mają (Philips, Panasonic, LG, większość Sony oprócz jednego modelu, JVC itd), . Panel QD-OLED jest tylko w dwóch modelach telewizorów na rynku: Sony A95K i Samsung S95B.

Dlatego też nie do końca zrozumiałem fragment, iż 937 nie dostał referencji jak 936 przez panel WRGB, chociaż obydwa modele go mają - czy możesz proszę rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak na rynku była premiera 936 to nikt nie słyszał o nowych matrycach QD-OLED ;) Wszystko się zmienia z miesiąca na miesiąc. Ale raczej też logicznym jest, że skoro te telewizory dostają i tak bardzo wysokie oceny to są rewelacyjne do oglądania. To są niuanse, różne detale w tak wysokich modelach premium między różnymi firmami czy modelami z poprzedniego roku i różnice widać ale już dla dużo bardziej obeznanych w temacie użytkowników, mających porównanie, zmieniających telewizor co roku. Dla normalnego człowieka, który np. nie miał wcześniej OLED i przesiada się z LCD to 937 będzie referencją do kwadratu ;) Albo jak zmienia telewizor raz na 5-10 lat. Zresztą to jest też kwestia subiektywna bo dla kogoś 937 będzie miał referencję bo zdecydowanie woli doskonały dźwięk Bowersa niż nieco wyższe parametry obrazu w matrycach qd-oled. Akurat w naszych testach zawsze stawialiśmy na pierwszym miejscu jakość obrazu. Kwestia podejścia i stylu oceny. Generalnie wszystkie premium OLED TV bez względu na markę dostarczają cholernie wysokiej jakości obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/23/2022 at 12:33 AM, Gmeru said:

Bo jak na rynku była premiera 936 to nikt nie słyszał o nowych matrycach QD-OLED ;) Wszystko się zmienia z miesiąca na miesiąc. Ale raczej też logicznym jest, że skoro te telewizory dostają i tak bardzo wysokie oceny to są rewelacyjne do oglądania. To są niuanse, różne detale w tak wysokich modelach premium między różnymi firmami czy modelami z poprzedniego roku i różnice widać ale już dla dużo bardziej obeznanych w temacie użytkowników, mających porównanie, zmieniających telewizor co roku. Dla normalnego człowieka, który np. nie miał wcześniej OLED i przesiada się z LCD to 937 będzie referencją do kwadratu ;) Albo jak zmienia telewizor raz na 5-10 lat. Zresztą to jest też kwestia subiektywna bo dla kogoś 937 będzie miał referencję bo zdecydowanie woli doskonały dźwięk Bowersa niż nieco wyższe parametry obrazu w matrycach qd-oled. Akurat w naszych testach zawsze stawialiśmy na pierwszym miejscu jakość obrazu. Kwestia podejścia i stylu oceny. Generalnie wszystkie premium OLED TV bez względu na markę dostarczają cholernie wysokiej jakości obraz.

Dzięki, tak podejrzewałem, ale wołałem się upewnić, że chodzi o nowe matryce.

Co do recenzji, zabrakło mi jednego poważnego aspektu, który nie został w ogóle wspomniany w tekście, a który doczytałem w zagranicznych portalach. Mianowicie chodzi o fakt, iż poprzez zastosowanie dual chipa 937 nie jest w stanie wyświetlać w grach obrazu w 4k/120 w pełnej rozdzielczości, tylko dokładnie w dual fhd (3840x1080) - czy to prawda? Co ciekawe 907 nie ma tej bolączki dzięki zastosowaniu pojedynczego chipseta. 

Na koniec pewna nieścisłość: "Uświadczymy (...), granie w 4K120Hz wraz z HDR lub Dolby Vision" , a poniżej w tabelce Dolby Vision dla gier 4K 120Hz - Obsługa Dolby Vision na potrzeby grania oznaczone jako Nie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...