Skocz do zawartości
Jarek Wiliński

Philips 55OLED806/856 vs. Panasonic TX-55JZ1000E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam prośbę o poradę od forumowych ekspertów. Planuję w najbliższym czasie zakup TV OLED. telewizor będzie w salonie z przeznaczeniem do filmów oraz oglądania sportu. W przyszłości możliwe, że jak nas syn wymęczy to także podłaczymy konsolę. Zawęziłem wybór na tą chwilę do Philipsa 806/856 lub Panasonica JZ100E. Który z tych dwóch telewizorów polecacie bardziej i jakie będa zalety i wady obu. Philips mnie nęci Ambilightem (ale ma z nimi złe doświadczenia z odległych lat gdy zajęło nam parę miesięcy żeby wymienili nam w TV uszkodzony kineskop 😉 zamierzchłe czasy ale ciagle w czlowieku siedzi). Co do Panasonica to mieliśmy dwa ich TV (plazmę i LCD) i oba miały w swojej klasie świetny obraz ale trochę męczy Panasonicowy Smart. Co byście wybrali ?

Dodam że ostatnio do tej trójki dodałem jak opcję najnowsze dzicko Samsunga QE55S95B ale on by musiał jeszcze trochę stanieć bo na razie jest poza moim budżetem. Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2022 o 10:44, Jarek Wiliński napisał:

Dodam że ostatnio do tej trójki dodałem jak opcję najnowsze dzicko Samsunga QE55S95B ale on by musiał jeszcze trochę stanieć bo na razie jest poza moim budżetem. Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Teraz jest promocja na S95. Zwrot 2tys i wyjdzie finalnie 6k za 55 i 8k za 65'. Dobra oferta względem konkurencji, a matryca lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ambilight robi mega robotę i ma mnóstwo zastosowań - korzystam, wiem ;) Więc osobiście jakbym miał już wybierać obecnie w tej kasie to S95B vs Philips z ambi. Zależy jakie będą głównie źródła obrazu. Do grania nie wyobrażam sobie życia bez ambi 😜 Przy filmach znowu odpalam ciepłe światło za tv, które jest skalibrowane bo ambilight można kalibrować. Wybór nie jest obecnie łatwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 55LZ1000 stoi 7tys i można go nabyć tylko w Media Expert. Nikt inny już tym nie handluje.

46 minut temu, Gmeru napisał:

Ale Ambilight robi mega robotę i ma mnóstwo zastosowań - korzystam, wiem ;) Więc osobiście jakbym miał już wybierać obecnie w tej kasie to S95B vs Philips z ambi. Zależy jakie będą głównie źródła obrazu. Do grania nie wyobrażam sobie życia bez ambi 😜 Przy filmach znowu odpalam ciepłe światło za tv, które jest skalibrowane bo ambilight można kalibrować. Wybór nie jest obecnie łatwy.

@Gmeru Mam pytanie, bo Panasonic OLED od tego roku jest montowany w Polsce. Mógłbyś potwierdzić/zaprzeczyć czy chodzi o montownie TCL w Żyrardowie? Z góry dzięki.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam bladego pojęcia. A to ma jakieś znaczenie? 😉 Obecnie to mógłby być nawet plus. Ale  jak mówię: nie wiem. Co do LZ1000 nie mam jeszcze danych co tam siedzi w środku. Pytanie ile ma nitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Gmeru napisał:

Szczerze to nie mam bladego pojęcia. A to ma jakieś znaczenie? 😉 Obecnie to mógłby być nawet plus. Ale  jak mówię: nie wiem. Co do LZ1000 nie mam jeszcze danych co tam siedzi w środku. Pytanie ile ma nitów.

Wiem tylko tyle że Panasonic na przełomie ubiegłego roku zamknął swoją montownie w Pilznie i zlecił produkcje firmie zewnętrznej, spekulowano wówczas że chodzi o Tcl i teraz gdy Panasy LZ ujrzały światło dziennie wydało sie że są "ASSSEMBLED IN POLAND."

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...