Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 😊

Planuję kupić pierwszy smart TV, a kompletnie się na tym nie znam. Nie chciałbym przekroczyć budżetu 2000zł, ale takie górne górne ząbki to 3000zł.
Myślę nad rozmiarem 55" - 65", zależy jak z cenami... Ogólnie nie będę miał kablówki/satelity. Będę oglądał jedynie sport czasami też seriale i filmy w aplikacjach przez WiFi. Planuję także rozgrywkę na PS4(4k). Kąty widzenia będą miały dla mnie znaczenie.

Ważne dla mnie jest to, żeby dało się nagrywać materiały, które oglądam w jakiejś aplikacji na zewnątrz (na pendrive'a, albo coś co pozwoli mi na dostęp z komputera do nagrania). Prawdopodobnie nie jest to kwestia telewizora tylko jakiejś nagrywarki. Nie znam się na tym, więc fajnie jakbyście podpowiedzieli jak to "ugryźć".

Jakieś podpowiedzi co do TV na co najbardziej zwrócić uwagę oraz jak rozwiązać problem z nagrywaniem nie kanałów telewizyjnych, a np. meczu piłkarskiego np. na aplikacji canal+?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, prodarek napisał:

Zapomnij...raz że w tym przypadku to niemożliwe a dwa to nielegalne.

Z tego co kojarzę jest to legalne jeżeli po jakimś czasie (chyba dwóch tygodniach) usunę materiał i nie będę go rozpowszechniał. Może nie doprecyzowałem, chciałbym nagrywać jednocześnie oglądając. Czy to zmienia postać rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile TV ma taką opcję to nagrasz np z Tv naziemnej, z Hdmi czy jakis serwisów jak Netflix etc nie. W pierwszym wypadku legalne, oczywiscie nie mozesz rozpowszechniac i czerpac korzysci, do wlasnego uzytku legalnie. Co do nagrywania np z tunera z kablowki jak tuner na to pozwala takze legalnie nagrasz, tak samo jest z TV Sat.
Czy ten Tv ma opcje nagrywania z Tv Naziemnej, kablowki i sat nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Spodenki Tu napisał:

Czy to zmienia postać rzeczy?

Nic to nie zmienia nie jest to możliwe technicznie i żaden odtwarzacz a tym bardziej tv nie pozwoli ci nagrywać zabezpieczony sygnał.

Jedyna techniczna możliwość to 

1. odtwarzacz który posiada aplikacje do streamingu.

2. Który musi zostać podłączony do urządzenia przechwytującego obraz po hdmi, ale to wciąż mało ponieważ sygnał jest zabezpieczony trzeba usunąć zabezpieczenie kolejnym "urządzeniem".

4. Cały taki zabieg jest nielegalny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2022 o 11:51, prodarek napisał:

Zapomnij...raz że w tym przypadku to niemożliwe a dwa to nielegalne.

Oczywiście możliwe i oczywiście legalne.

Zewnętrzny odbiornik DVB-T2/DVB-S na Linuxie pozwala nagrać wszystko na jego twardy dysk.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że coś jest możliwe nie oznacza że jest legalne. A że chińskie tunerki ignorują zabezpieczenia na porcie hdmi in to nie oznacza że to legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że coś jest możliwe nie oznacza że jest legalne. A że chińskie tunerki ignorują zabezpieczenia na porcie hdmi in to nie oznacza że to legalne.

Czlowieku takie cos oferuja nawet tunery sat czy dvb-t/c od dostawcow jak canal+ czy upc. Podlaczasz pod usb w takim tunerze dysk i nagrywasz, jakie ma znaczenie wtedy tutaj hdmi? Po hdmi leci sygnal do tunera i po hdmi zgrywasz na dysk? Sygnal leci po antenie do tunera a tuner a dokkadniej jego oprogramowanie nagrywa na dysk material podlaczony do tegoz tunera a nie do tv.......Czytaj ze zrozumieniem.....

W pelni legalne i mozliwe nagrywanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za[beeep]iście czytasz ze rozumieniem orzeł z ciebie normalnie, po co piszecie o nagrywaniu sat, dvb-t skoro pytanie jest sprecyzowane i na dodatek dotyczy nagrywania za pomocą tv.

W dniu 11.09.2022 o 21:10, Spodenki Tu napisał:

jak rozwiązać problem z nagrywaniem nie kanałów telewizyjnych, a np. meczu piłkarskiego np. na aplikacji canal+?

 

W dniu 11.09.2022 o 21:10, Spodenki Tu napisał:

które oglądam w jakiejś aplikacji na zewnątrz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywania na telewizorze i to jeszcze z aplikacji VOD

A nie z satelity.

 

Zrozumienie, level hard

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No za[beeep]iście czytasz ze rozumieniem orzeł z ciebie normalnie, po co piszecie o nagrywaniu sat, dvb-t skoro pytanie jest sprecyzowane i na dodatek dotyczy nagrywania za pomocą tv.    

 

No za[beeep]iscie nawet nie popatrzyles do czego sie odnosze....    

 

 

 

Oczywiście możliwe i oczywiście legalne. Zewnętrzny odbiornik DVB-T2/DVB-S na Linuxie pozwala nagrać wszystko na jego twardy dysk.  

 

 A Ty odpisales 

 

 

 

 

 

To że coś jest możliwe nie oznacza że jest legalne. A że chińskie tunerki ignorują zabezpieczenia na porcie hdmi in to nie oznacza że to legalne.

 I do tego odpisywalem. I tu jak widać wcale nie czytasz ze zrozumieniem. Masakra. Wez sie juz nie blaznij. Odpowiadasz na post wyzej nawet go chyba nie czytajac. Ja odpowiadam na Twoj, tez go nie czytasz bo klepiesz takie kocopy ze az szkoda gadac ....

I nawet nie wciskaj mi tu teraz kitu ze w tym poscie odpowiadales autorowi tematu... Szukaj dalej glupich, no tak przedrostek pro w nicku mowi sam za siebie hahah

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moje pytanie wywołało zainteresowanie. Jednokrotnie jestem smutny, że nie udało mi się uzyskać odpowiedzi na moje pytanie 😄
Myślę, że fajnie byłoby takie nagrywanie ogarnąć bez rozszyfrowywania strumienia z HDMI. Czy szukać telewizora z systemem Android TV czy nie ma znaczenia jakie to będzie oprogramowanie?

Nie ma jakiejś nagrywarki, która nagrywa wszystko co oglądam? Może da się wykorzystać jakiś soft do streamingu w celu nagrywania zamiast streamingu? O czym wspomniał jeden z uczestników rozmowy.

----------

https://allegro.pl/oferta/rejestrator-obrazu-hdmi-usb-capture-3-0-sp-hvg03-12397775037?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gclid=CjwKCAjw1ICZBhAzEiwAFfvFhNWPhNfUSk36RYq_osMpLopOF2c2uxMEiKJePnUNs9ktSdeQ0RTF5xoCj3UQAvD_BwE

Czy sprzęt tego typu pomoże mi w nagrywaniu aplikacji?

Edytowane przez Spodenki Tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smietans

Kompromituje się lepiej już nic nie pisz bo i tak g wiesz i masz do powiedzenia NA TEMAT.

@Spodenki Tu

Po pierwsze tv nie wysyła sygnału tylko go wyświetla więc nie możesz go wysłać do nagrywarki.

Po dwa przeczytaj pierwsze kilka zdań w opisie tej nagrywarki jaki ona sygnał może nagrać. 

Jedne z rozwiązania to:

Odtwarzacz typu apple tv, shield tv, fire tv itd + splitter hdmi aby ściągnąć zabezpieczenia + nagrywarka hdmi.

lub

Odtwarzacz typu apple tv, shield tv, fire tv itd + tuner na enigmie2 z portem hdmi in.

To są podpowiedzi, więcej powiedzą ci eksperci powyżej od nagrywania kanałów tv.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, prodarek napisał:

tuner na enigmie2 z portem hdmi in.

z tego co pamiętam ograniczenie portu hdmi-in jest by sygnał był max 720p 

no i tuner z takim portem to chyba koszt conajmniej 1200zł

do tego trzeba by poszukać czy faktycznie działa - bo to w sumie mało popularne było

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki tuner i Apple TV 4k ale nigdy nie wpadłem na pomysł, żeby nagrywać z aplikacji VOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, raf7705 napisał:

Ja mam taki tuner i Apple TV 4k ale nigdy nie wpadłem na pomysł, żeby nagrywać z aplikacji VOD emoji1.png

też mam - nawet byłem ciekawy jak to by działało ale chyba właśnie przez ograniczenie rozdzielczosci mi się nawet nie chciało potestować czy  działa

@Spodenki Tu

temat np. elektrodzie - na forum sat-4-all trzeba się niestety zarejestrowac by poczytac szczegóły - nawet jakiś gosć używał tego do nagrywnia czegos z netflixa (w 720p? ) z player box'a - ale ponoć jest/może być też kwestia HDCP które trzeba zdjąć jakimś dodatkowym kablem/switchem

wg mnie przerost formy nad treścią - żeby to nagrywało 4k z HDR to może i to miałoby sens - no chyba że używamy tv sat a to traktujemy jako dodatek - najtańszy tuner z hdmi-in to chyba vu solo 4k se

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3696550.html

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, prodarek napisał:

Vu ma ograniczenie do 720 są takie co nie mają

o, a jakie nie mają? możesz podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vu ma ograniczenie do 720 są takie co nie mają, i btw zidoo też może nagrywać po hdmi in.

Zidoo też mam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, klaus71 napisał:

o, a jakie nie mają? możesz podać?

Miraclebox ultra ten miałem to potwierdzę, ze słyszenia Mutant hd2400, Golden Interstar LX3, Xtrend et10000. Podałem to bardziej jako ciekawostkę bo są z tym związane większe lub mniejsze problemy.

Zidoo nie ma ograniczeń co do rozdzielczości, ale to też nie jest tanie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ni cholery nie rozumiem, po co nagrywać VOD?
Przecież to jest dostępne cały czas.
No coś tam wpada,. coś wypada ale to nie są produkcje kolekcjonerskie, przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nawet jeżeli się da to i tak będzie to bardzo drogie względem samego TV. Dzięki za odpowiedzi, ale chyba dam sobie z tym spokój.

Pytanie czy możecie polecić coś najlepiej do 2-2.5k do grania na PS4 w 4k? Jakby to było 65", ale takie minimum 55" :D

Edytowane przez Spodenki Tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...