Skocz do zawartości
Gmeru

Test Sony A95K QD-OLED - najlepsza jakość obrazu w 2022 roku! Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wydaje mi się że nie ale czy kalibracja może mieć wpływ na płynność,  jakieś zmiany w oprogramowaniu czy coś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Widać kolego ze jesteś zawiedziony tym tv Sony Jeżeli jest problem z płynnością za taką kasę w tym tv to chyba nie warto go kupować i się denerwować To został mi już tylko panas LZ2000 lub LZ1500 Poczekam na te testy i coś z tego wybierzemy Kolego a jak masz się wkur......... na tym tv to go oddaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiedziony jestem tylko tą płynnością, poza tym tv jest super. Aczkolwiek to jest bardzo ważna rzecz przez którą ciężko się skupić na oglądaniu że aż głowa boli:))  Chyba podjadę gdzieś do SONY pooglądać taki sam materiał na tym tv i zobaczyć jak to wygląda. Jak tam będzie tak samo, to wiadomo o co chodzi...

Edytowane przez baasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baasior napisał:

ale czy kalibracja może mieć wpływ na płynność

Mam wrażenie że w A90J po kalibracji szarpania zaczęły mnie bardziej denerwować w filmach.Nawet Top Gun2  Ultra Hd na płycie czasami szarpie w PS5,XSX.Ale gra się cudnie na tym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, ja kalibracji nie miałem. Pytam bo jakbym miał pewność że to pomoże, to bym może zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja obrazu nie ma nic wspólnego z tematem płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, baasior napisał:

jakbym miał pewność że to pomoże

 

28 minut temu, Gmeru napisał:

Kalibracja obrazu nie ma nic wspólnego z tematem płynności.

Dlatego napisałem że mam wrażenie.Człowiek po kalibracji szuka różnic.Szarości w filmach po kalibracji są super,hdr super.Sony w odwzorowaniu ruchu w A90j i co czytam w nowszych modelach  chyba w tym temacie nie poszedł do przodu,a może zrobił krok w tył.Nastepny TV za 5 lat jak będzie postęp technologiczny  może wtedy wyląduje u mnie pierwszy TV Panasonic w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, franus122 napisał:

Witam Widać kolego ze jesteś zawiedziony tym tv Sony Jeżeli jest problem z płynnością za taką kasę w tym tv to chyba nie warto go kupować i się denerwować To został mi już tylko panas LZ2000 lub LZ1500 Poczekam na te testy i coś z tego wybierzemy Kolego a jak masz się wkur......... na tym tv to go oddaj

masz tez QD-OLEDA od samsunga - tu jest więcej ustawień co do płynności i łatwiej miec i płynnie i bez opery 

a po kalibracji nawet jak samsung coś "podkręciół" z kolorami to pewnie da się to wyprostować

 

taka prawda że głownie 4 rzeczy diametralnie wpływają na odbiór tv = smart w tv, upłynniacz, powłoka ekranowa i pilot/obudowa - a dla niektórych także logo :)

reszta po kalibracji trudna do odróżnienia przy tego samego typu panelu

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem wczoraj obok siebie XG95 i tego A95K i jednak dobrze widzę, że tam upłynniacz działa jak trzeba. Fakt faktem, tryb kliszy w A95k ma inne ustawienia i to może powodować problem jednak którego nie powinno być. Zastanawia mnie jedno, po co te wszystkie matryce 120hz, zawsze się tym jarałem i nie brałem pod uwagę tv z inną matrycą. A wychodzi na to że poza grami, w przypadku płynności najważniejszy jest upłynniacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jeszcze nie wydali nowego oprogramowania, które ma dodać tą funkcję

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tv nie ma fizycznych przycisków?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ma z tyłu pod tymi pokrywami gdzieś. 

Ja mam problem z wyczyszczeniem matrycy, dzieci mi popalcowały tv i kompletnie nie potrafię się tego pozbyć, zostają smugi itp. Nie chce używać żadnych detergentów na razie żeby nie pogorszyć sprawy. Specjalna szmatka do rtv z woda destylowaną średnio pomaga. Widziałem gdzieś że istnieje problem z czyszczeniem tego jak i Sam95b. Czy ktoś ma jakiś pomysł na to? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie środek do czyszczenia ekranów + dobra szmatka i schodzi

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie czytałem, że alkoholem izopropylowy ktoś czyścił i też schodziło wszystko. Pisał, że używał 70% izopropylowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten alkohol izopropylowy na pewno pomoże, ale podejrzewam że może uszkodzić podobno delikatną powłokę którą mają te matryce. Skuter a Ty robiłeś tym środkiem? Możesz napisać jaki to konkretnie jest.

Doszedł mi problem ze znikaniem kanałów na module CI z Vectry. po wyszukaniu całej listy kanałów i uporządkowaniu ją potem po swojemu czyli np tvp1 na programie 1 polsat na 5 itd po paru dniach znikają. Już 3 raz instaluje, układam i zawsze to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś standardowy do czyszczenia ekranów z sklepu rtv. Miałem plamy, które powstały przy montażu po tym środku zeszło

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 12:01, gangi007 napisał:

Rok temu kupiłem Sony A90J i problem jest podobny.Wcześniejszy model A1 miał dużo lepszą regulację.Denerwujące w filmach jest szarpanie w scenie gdzie są jasne okna w tle przy ruchomej kamerze.Przy 1 szarpie przy 2 sztuczny obraz,i to zrobiło Sony?Przy zmianie następnego Tv płynność ruchu będzie na pierwszym miejscu,dopiero pózniej jasność,kolory REC 2020

Kupiłem 65 A90J tydzień temu i co do płynności to zaobserwowałem tak:

Największy problem podczas oglądania Netflixa, próbowałem z upłynniaczami ale robi się teatr, to widać wyłącznie na jasnych i dynamicznych scenach.

Przy oglądaniu treści z dekodera 4K Canal + problem  płynności jest jakby mniejszy 

Przy poprzednim TV Plazma Panasonica ST60 tego problemy nawet w Netflixie nie było

Generalnie obraz bajka tylko szkoda że taki mankament bo Netflixa dużo oglądam

Czy może to być częściowo spowodowane słabym sygnałem internetowym przy Netflix?

TV naziemnej i gier nie sprawdzałem bo nie oglądam i nie gram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawił się soft dodający obsługę ruchu gestami i wyłączenie ekranu jak nikogo nie wykryje przed tv

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2022 o 19:56, tomekania33 napisał:

Kupiłem 65 A90J tydzień temu i co do płynności to zaobserwowałem tak:

Największy problem podczas oglądania Netflixa, próbowałem z upłynniaczami ale robi się teatr, to widać wyłącznie na jasnych i dynamicznych scenach.

Przy oglądaniu treści z dekodera 4K Canal + problem  płynności jest jakby mniejszy 

Przy poprzednim TV Plazma Panasonica ST60 tego problemy nawet w Netflixie nie było

Generalnie obraz bajka tylko szkoda że taki mankament bo Netflixa dużo oglądam

Czy może to być częściowo spowodowane słabym sygnałem internetowym przy Netflix?

TV naziemnej i gier nie sprawdzałem bo nie oglądam i nie gram...

Nie sądzę, u mnie na zwykłej tv Vectra też nie ma źle, można ustawić tak żeby nie było teatru a przyjemnie się  oglądało (lecz nie idealnie). Mundial ogląda się rewelacyjnie. Co do aplikacji typu netflix itp, filmów z dysku to niestety musisz wybrać szarpanie lub teatr,  chociaż nawet jak się ustawi teatr to też czasem coś szarpnie zauważyłem. Założę się że oni o tym dobrze wiedzą że tak to wygląda, a z tego co widzę to w każdym roku, wypuszczają oledy z niedopracowanym upłynniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, baasior napisał:

Nie sądzę, u mnie na zwykłej tv Vectra też nie ma źle, można ustawić tak żeby nie było teatru a przyjemnie się  oglądało (lecz nie idealnie). Mundial ogląda się rewelacyjnie. Co do aplikacji typu netflix itp, filmów z dysku to niestety musisz wybrać szarpanie lub teatr,  chociaż nawet jak się ustawi teatr to też czasem coś szarpnie zauważyłem. Założę się że oni o tym dobrze wiedzą że tak to wygląda, a z tego co widzę to w każdym roku, wypuszczają oledy z niedopracowanym upłynniaczem.

Tak, potwierdzam, Mundial oglądało się idealnie bez migotania, sygnał z dekodera

Z mojej obserwacji problem dotyczy gdy oglądamy platformy streamingowe, tak samo ma przy Netflixie i HBO Max. Mając więcej czasu wczoraj pobawiłem się upłynniaczami i jest względnie lepiej. Generalnie zakupu nie żałuję bo poza tym mankamentem obraz dla mnie idealny, dźwięk,   GoogleTV  daje rade.  Pisałem wcześniej że wybrałbym Panasonica ale nie ma jeszcze testu, mało opinii już wiadomo że tam OS do bani bez HBO Max który też oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wydaje się fajny ale wiesz, masz  czas, chcesz obejrzeć fajny film w którym akurat jest dużo takich momentów że kamera szybko i często się porusza to mi się trochę odechciewa:) Kupując tak drogi tv, który wygrywa jakieś konkursy oczekiwałem że nie polegnie w tak ważnej i w zasadzie już dawno opanowanej funkcji jaką jest upłynniacz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, porównując wątek Sony A95K i Samsunga S95B to można by stwierdzić, że tego Sony to nikt prawie nie kupuje... Czy to wynika z dużej różnicy w cenie? Czy z czegoś innego? Ogólnie nastawiłem się na Sony m.in. dlatego, że mam PS5 oraz kino domowe z SONY więc już będzie komplet :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej dlatego, że sony jak to sony przy każdym tv lubi sobie strzelić w kolano. 

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba jak każdy producent. Ja czym dłużej go mam to poza tym zwalonym upłynniaczem zaczynam uważać że to super tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...