Skocz do zawartości
  • -1
Bartek82sc

Jak odtworzyć muzykę w dolby atmos z TIDAL ?

Pytanie

Witam posiadam telewizor Sony XF 9005 55" oraz soundbar Sony HT-ST 5000 mam wykupioną subskrypcję w serwisie TIDAL HIFI Plus , znalazłem utwory na dolby atmos i teraz kiedy załączam wyskakuje mi że utwór będzie w stereo ponieważ urządzenie audio nie obsługuje dolby atmos :/. Oczywiście tv z soundbarem podłączony hdmi przez ARC tu i tu. Poczytałem trochę jak uruchomić dolby atmos , ale moje próby  nie osiągają celu może ktoś mi powie konkretnie gdzie leży problem ? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zwykły ARC nie wystarczy potrzebujesz eARC

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpalic Tidala na palyerze ktory ma wyjscie HDMI.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, Sk_uter napisał:

Zwykły ARC nie wystarczy potrzebujesz eARC

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Posiadam eArc w TV i Soundbarze 

7 godzin temu, pmcomp napisał:

Odpalic Tidala na palyerze ktory ma wyjscie HDMI.

Mógłbyś bardziej sprecyzować swoją odpowiedz ? Do tej pory w tv otwierałem aplikacje tidal i tak w ten sposób odsłuchuje utworów w jaki sposób mógłbym na tv w innym playerze odtwarzać Tidala ?

20 minut temu, Bartek82sc napisał:

Posiadam eArc w Soundbarze a w TV Arc czy to na pewno problem aby odtworzyć dolby atmos ? Ogólnie jak czytałem poradniki nie było tam zapisu że musi być eARC w obu urządzeniach chyba że masz taki artykuł to chętnie przecczytam.

Mógłbyś bardziej sprecyzować swoją odpowiedz ? Do tej pory w tv otwierałem aplikacje tidal i tak w ten sposób odsłuchuje utworów w jaki sposób mógłbym na tv w innym playerze odtwarzać Tidala ?

 

Piszą wprost Niezależnie od tego, czy zawartość Dolby Atmos pochodzi z płyty Blu-ray, odtwarzacza strumieniowego, czy nawet z wbudowanej aplikacji w telewizorze, jedynym sposobem na uzyskanie tego sygnału na odbiornika AV lub soundbarze jest HDMI - w tym celu skorzystaj z portu HDMI ARC telewizora.

Edytowane przez Bartek82sc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
12 godzin temu, Sk_uter napisał:

Zwykły ARC nie wystarczy potrzebujesz eARC

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Nieprawda, mój TV ma eARC, amplituner nie ma i bez problemu mam Atmos na ampli przez HDMI, oczywiście mam na myśli Dolby Atmos zaszyty w Dolby Digital Plus, formaty bezstratne jak Dolby TrueHD odpadają.
Pytanie jaki kodek stosuje Tidal?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

Nieprawda, mój TV ma eARC, amplituner nie ma i bez problemu mam Atmos na ampli przez HDMI, oczywiście mam na myśli Dolby Atmos zaszyty w Dolby Digital Plus, formaty bezstratne jak Dolby TrueHD odpadają.
Pytanie jaki kodek stosuje Tidal?

Bo w aplikacjach streamingowych Atmos zaszyty jest w DD+. A na fizycznych nisnikach jest zaszyty w DDTHD.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Bo w aplikacjach streamingowych Atmos zaszyty jest w DD+. A na fizycznych nisnikach jest zaszyty w DDTHD.

Przecież dokładnie to napisałem i zapytałem jakiego kodeka do streamowania używa Tidal.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nadal nikt mi nie powiedział konkretnie w czym leży u mnie problem , że nie chce odtworzyć utworu w dolby atmos choć mój sprzęt jak najbardziej spełnia warunki. Co kodeka jakiego używa TIDAL to się nie orientuje , a dla przykładu jak odtwarzałem kiedyś filmy to bez problemu miałem Dolby Digital Plus , w soundbarze po sprawdzeniu jaki kodek wykryło , a tutaj jest sytuacja, że gdy wybiorę nutę obsługującą dolby atmos to wyskakuje napis że sprzet audio nie może odtworzyć w dolby atmos dlatego utwór bedzie w stereo tzn podobnej treści komunikat tak jakby nie widziało sprzętu audio który może obsłużyć atmos , ale dlaczego ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jesli masz połączenie ARC a kodek to DDTHD to Atmosa mieć nie będziesz.

Jesli masz połączenie ARC a kodek to DD+ to Atmos mieć powinieneś.

Jesli masz połączenie eARC to Atmosa mieć powinienieś.

Przypominam że ARC i eARC to największe zło jakie wymyslono, drugie po HDCP. Bardzo często nie działa poprawnie i wtedy nic nie zrobisz. Musisz czekać do nastepnej aktualizacji softu w TV i ew. w ampli i ... modlić się, żeby nie tylko chodził ci Atmos ale aby cokolwiek chodziło.

Dlaczego? Bo takie jest ARC i eARC.

Amen.

 

Zadowolony?

Chcesz mieć Atmosa to, napisałem wczesniej, kup zewnętrzny player/streamer, który obsługuje Tidala i podłącz go do ampli.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
40 minut temu, pmcomp napisał:

Jesli masz połączenie ARC a kodek to DDTHD to Atmosa mieć nie będziesz.

Jesli masz połączenie ARC a kodek to DD+ to Atmos mieć powinieneś.

Jesli masz połączenie eARC to Atmosa mieć powinienieś.

Przypominam że ARC i eARC to największe zło jakie wymyslono, drugie po HDCP. Bardzo często nie działa poprawnie i wtedy nic nie zrobisz. Musisz czekać do nastepnej aktualizacji softu w TV i ew. w ampli i ... modlić się, żeby nie tylko chodził ci Atmos ale aby cokolwiek chodziło.

Dlaczego? Bo takie jest ARC i eARC.

Amen.

 

Zadowolony?

Chcesz mieć Atmosa to, napisałem wczesniej, kup zewnętrzny player/streamer, który obsługuje Tidala i podłącz go do ampli.

Tak teraz dla mnie wszystko jasne i wiem o co kaman dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Bo w aplikacjach streamingowych Atmos zaszyty jest w DD+. A na fizycznych nisnikach jest zaszyty w DDTHD.

A pytanie jest, jaki kodek używa Tidal.

Mam nadzieję że nie DD+...

Bo to by było słabe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobrze.

Więc potrzebujemy amplitunera lub grajbelki z system MQA.

I to jest podstawa, żeby dostać Atmos.

Dodatkowo, telewizor i AVR musi mieć eArc, jeśli źródłem ma być telewizor.

 

 

Niby jasne ale nie od początku....67285866b9ac69ac06e02302383dbcce.jpg&key=1f063104547635dcdd1a089518e59c515f25376be250ff658bef86a177b7cc77dbc5249fccd0834f924c0cac73aa6adf.jpg&key=afb634277e11e001e692bc60ad8519300820ef90bff735a9dd61e4ebb3291ecf

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 godzin temu, raf7705 napisał:

Dobrze.

Więc potrzebujemy amplitunera lub grajbelki z system MQA.

I to jest podstawa, żeby dostać Atmos.

Dodatkowo, telewizor i AVR musi mieć eArc, jeśli źródłem ma być telewizor.

Niby jasne ale nie od początku....

 

1. trzeba mieć odpowiedni pakiet wykupiony

2. zależy jakiej jakości nagrania chcemy słuchać, trzeba mieć odpowiedni sprzęt

3. eARC jest konieczne przy "wyższych" pakietach jeśli chcemy mieć lepszej jakości dźwięk i tylko jeśli źródłem sygnału jest TV, lub jeśli sygnał jest przekazywany przez TV do audio, eARC nie jest konieczne jesli np. amplituner lub belka samodzielnie odtwarzaja TIDALA, i nie jest oczywiście konieczny jeśli urządzenie z Tidalem jest podpięte bezpośrednio do amplitunera/belki

4. MQA to nie jest ATMOS, tzn. to jest dźwięk wielokanałowy ale to nie jest Atmos jako taki, tak jak Sony 360 Reality Audio to nie jest Atmos, mimo tego, ze jest to dźwięk 360, 

5. MQA, Atmos i Sony 360 Reality Audio to są trzy trzy różne systemy dźwięku przestrzennego

6. no i chyba najważniejsza sprawa to to, ze dane nagranie musi być dostępne w konkretnym systemie dźwięku przestrzennego, bo jak będzie "tylko" w stereo to d...a 

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
15 godzin temu, Bartek82sc napisał:

Nadal nikt mi nie powiedział konkretnie w czym leży u mnie problem , że nie chce odtworzyć utworu w dolby atmos choć mój sprzęt jak najbardziej spełnia warunki. Co kodeka jakiego używa TIDAL to się nie orientuje , a dla przykładu jak odtwarzałem kiedyś filmy to bez problemu miałem Dolby Digital Plus , w soundbarze po sprawdzeniu jaki kodek wykryło , a tutaj jest sytuacja, że gdy wybiorę nutę obsługującą dolby atmos to wyskakuje napis że sprzet audio nie może odtworzyć w dolby atmos dlatego utwór bedzie w stereo tzn podobnej treści komunikat tak jakby nie widziało sprzętu audio który może obsłużyć atmos , ale dlaczego ????

I to co napisałeś według mnie tłumaczy dlaczego nie masz Atmosa.
Piszez że gdy odtwarzasz filmy to dostajesz DD+, no i właśnie powinieneś dostawać Dolby Atmosferę (oczywiście jeżeli takowy jest dostępny dla danego filmu), jeżeli dostajesz info o DD+ to albo Twój soundbar nie obsługuje Atmosa, albo konfiguracja nie pozwala na przełączenie w tryb Atmos (brak głośników surround, sufitowych, tutaj zgaduje bo mam amplituner z pełnym zestawem głośników do Atmosa i nie mam zielonego pojęcia jak powinno to wyglądać w przypadku soundbara), albo TV z soundbarem się nie dogadały i najwyższy standard jaki wynegocjowały to właśnie DD+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 godzin temu, Nygus napisał:

A wystarczy Poświecić 15sec i sprawdzić co o tym napisał Tidal; https://support.tidal.com/hc/pl/articles/360002599997-Jaką-jakość-dźwięku-oferują-plany-TIDAL-HiFi-

 

No i co tam wyczytales o Atmosie?

BTW piszą nieprawde bo MQA jest stratne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, pmcomp napisał:

No i co tam wyczytales o Atmosie?

BTW piszą nieprawde bo MQA jest stratne.

Nic co by mnie skusiło na Tidala.

BTW. Generalnie maja podane tak informacje o tym co i na jakich uprzedzeniach jest dostępne, ze w końcu nic nie wiadomo… czyli jak zwykle.

MQA jest bezstratnym formatem; Do zapisu plików zgodnie ze standardem MQA wykorzystywane są kontenery FLAC/ALAC (Free Lossless Audio Codec/Apple Lossless Audio Codec). Co w sytuacji, kiedy urządzenie nie jest w stanie zdekodować informacji zapisanych w sygnale audio na potrzeby MQA? Wówczas odtwarzany jest plik jako standardowy FLAC, pozbawiony dodatkowych informacji pozwalających uzyskać jakość dźwięku bliską studyjnej. https://www.tophifi.pl/blog/post/standard-mqa-co-to-jest.html

 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, Nygus napisał:

Info z Tidala; We are the only service to support both 360 Reality Audio and Dolby Atmos on mobile devices.

Ciekawe... czy to oznacza, że 360 Reality Audio i Dolby Atmos są dostepne;

  1. też na mobilnych urządzaniach
  2. czy, ze TYLKO na mobilnych

Przecież jest wyraźnie napisane: 

Jesteśmy jedyną usługą, która obsługuje zarówno 360 Reality Audio, jak i Dolby Atmos na urządzeniach mobilnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
13 minut temu, Nygus napisał:

 

MQA jest bezstratnym formatem; 

 

I to jest nieprawda. Poczytaj jak działa MQA.

BTW FLAC to jest kompresja bezstratna.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, Nygus napisał:

Info z Tidala; We are the only service to support both 360 Reality Audio and Dolby Atmos on mobile devices.

Ciekawe... czy to oznacza, że 360 Reality Audio i Dolby Atmos są dostepne;

  1. też na mobilnych urządzaniach
  2. czy, ze TYLKO na mobilnych

Z tym że są jedyni obsługujący Atmos na urządzeniach mobilnych to też ściema, Apple Music też ma Atmosa na urządzeniach mobilnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Z tym że są jedyni obsługujący Atmos na urządzeniach mobilnych to też ściema, Apple Music też ma Atmosa na urządzeniach mobilnych.

:) oni nie napisali, ze jako jedyni maja Atmos na mobilnych, tylko że jako jedyni maja Sony 360 i Atmosa na urządzeniach mobilnych.

Godzinę temu, pmcomp napisał:

Przecież jest wyraźnie napisane: 


Jesteśmy jedyną usługą, która obsługuje zarówno 360 Reality Audio, jak i Dolby Atmos na urządzeniach mobilnych.

:) wiem co jest napisane, jestem po prostu ciekawy, czy te formaty maja TEŻ na mobilnych czy TYLKO na mobilnych. to tylko taka ciekawostka.

Godzinę temu, pmcomp napisał:

I to jest nieprawda. Poczytaj jak działa MQA.

BTW FLAC to jest kompresja bezstratna.

Niech będzie tak jak napisałeś, nie ma sprawy. Nie ma to dla mnie znaczenia. Jak na razie nie korzystam z MQA.

Do zapisu plików zgodnie ze standardem MQA wykorzystywane są kontenery FLAC/ALAC (Free Lossless Audio Codec/Apple Lossless Audio Codec).

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 minut temu, Nygus napisał:

:) oni nie napisali, ze jako jedyni maja Atmos na mobilnych, tylko że jako jedyni maja Sony 360 i Atmosa na urządzeniach mobilnych.

To też jest nieprawda bo to samo oferuje Amazon Music: Ze strony Amazon Music.

Cytat

A growing catalog of Spatial Audio mastered in Dolby Atmos and 360 Reality Audio is also available. You can listen to Spatial Audiothrough the iOS or Android Amazon Music app with any headphones. You can also cast from any source to select smart speakers, such as the Echo Studio, Sony SRS-RA3000, and Sony SRS-RA5000.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 minut temu, Jasiek_31 napisał:

To też jest nieprawda bo to samo oferuje Amazon Music: Ze strony Amazon Music.

Ok. Nie ma problemu, napisz o tym do Tidala,, nie powinny tak bezczelnie kłamać :D 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

I to co napisałeś według mnie tłumaczy dlaczego nie masz Atmosa.
Piszez że gdy odtwarzasz filmy to dostajesz DD+, no i właśnie powinieneś dostawać Dolby Atmosferę (oczywiście jeżeli takowy jest dostępny dla danego filmu), jeżeli dostajesz info o DD+ to albo Twój soundbar nie obsługuje Atmosa, albo konfiguracja nie pozwala na przełączenie w tryb Atmos (brak głośników surround, sufitowych, tutaj zgaduje bo mam amplituner z pełnym zestawem głośników do Atmosa i nie mam zielonego pojęcia jak powinno to wyglądać w przypadku soundbara), albo TV z soundbarem się nie dogadały i najwyższy standard jaki wynegocjowały to właśnie DD+.

Mój soundbar jak najbardziej obsługuje Dolby Atmos ma wejscie e/Arc i głośniki w belce do atmosa czy dwa na górze belki , a w Tidal na pewno Atmos jest w kodeku bez stratnym czy DD TrueHD czyli dltego nie uzyskuje Atmosa poniewaz mój TV ma tylko ARC czyli czytnik w tym wypadku mój tv nie jest w stanie przez te hdmi przesłac dolby atmos do mojego soundbara w filmach gdzie np. kodekiem jest DD+ czyli format stratny mój soundbar bez problemu go wychwytuje bo sparwdzałem problem lezy jedynie w wyjsciu hdmi z tv że nie posiada e/ARC. Ale po czterech latach eksplatacji mojego Sony XF 9005 55"  bede zmieniał na model Sony X95K 55'' (mini-led) więc problem sie rozwiąze nie tylko dla muzki w atmosie gdy czytnikiem bedzie nadal tv.

 

 

Edytowane przez Bartek82sc
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hehehe.

Temat w którym sam kiedyś pisałem odpowiedział mi, dlaczego nie mam Atmos na tidal 😀

Ano nie mam najwyższego pakietu i [beeep]a blada.

Ale oceniam jakość do porównywalnego pakietu na Spotify.

Tidal jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...