Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2024 o 14:55, Michal1992 napisał:

W Sony nie ma sensu nic zmieniać. W Samsungu oczywiście wymagana jest kalibracja. Bo fabrycznie obraz jest słaby. 

Taki słaby, że wygrał shootout :P Do kąta i się nie odzywać jak się nie ma pojęcia w temacie ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Usl napisał:

Taki słaby, że wygrał shootout :P Do kąta i się nie odzywać jak się nie ma pojęcia w temacie ;)

ważne że ty masz pojęcie. Na wszystkim się znasz. Na komputerach, na samochodach, na budowie dróg. Normalny człowiek renesansu. I jeszcze jesteś okulistą wiesz jaki obraz mi pasuje. To, że coś jest zgodne z normą nie znaczy, że mi się widzi. Czy ty nie potrafisz zrozumieć tego. Naprawdę jesteś tak ograniczony. Zresztą co to znaczy zgodne z normą. Wszystko zależy od wizji osoby, która odpowiadała za dany projekt. Inaczej będzie wyglądać obraz ze starego filmu przedstawiającego jakąś bitwę z czasów I wojny, np. z filmu na zachodzie bez zmian, a inaczej z przyszłości np. Diuna. Czy ty tego nie pojmiesz. Wydaje mi się, a raczej mam pewność, że dla ciebie liczą się cyferki. O takie w benchmark a nie rzeczywisty obraz. Obraz nie ma znaczenia. Mi np. obraz z samsunga w trybie filmmaker nie pasował całkowicie. Natomiast w trybie kino w Sony od razu przypadł do gustu. Obraz w s95b był bardzo nieostry oraz ciemny w Sony tego nie ma. 

I każdy kolejny będzie Sony, ewentualnie LG. Żadnego Samsunga już nie chcę. Bo za dużo problemów miałem i zwyczajnie się boję. Zwłaszcza widząc jakie jest podejście polskich serwisów do problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie kilkanaście ostatnich postów, tam jest kilka osób, a schemat ten sam, prosty jak parasol lub budowa cepa.
Przecież dopóki będziecie odpowiadać na zaczepki to on tak może nawet do przyszłorocznych świąt.
Przysłowie "milczenie jest złotem" niestety na tym forum nie funkcjonuje.
Amen i ...
może kiedyś wrócę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Michal1992 napisał:

Mi np. obraz z samsunga w trybie filmmaker nie pasował całkowicie. Natomiast w trybie kino w Sony od razu przypadł do gustu. Obraz w s95b był bardzo nieostry oraz ciemny w Sony tego nie ma. 

I każdy kolejny będzie Sony, ewentualnie LG. Żadnego Samsunga już nie chcę. Bo za dużo problemów miałem i zwyczajnie się boję. Zwłaszcza widząc jakie jest podejście polskich serwisów do problemów. 

s95b to już staroć, widać nadal w 2022 roku żyjesz :D W 2023 tyle poprawili, że rozwalił całą konkurencję ^_^  Radzę wyjść z piwnicy ☝️ Mamy już 2024 rok jak coś 😉

7 godzin temu, Michal1992 napisał:

Wydaje mi się, a raczej mam pewność, że dla ciebie liczą się cyferki. O takie w benchmark a nie rzeczywisty obraz. Obraz nie ma znaczenia.

Noo shootout właśnie osoby oceniały obraz, nie wiem co bierzesz 💊 Nikt nic nie mierzył lol 😂 Samsung oferował najlepszy obraz, nawet prowadzący shootout (najlepszy tester na świecie) odradza kalibracje s90c :)

 

7 godzin temu, Michal1992 napisał:

I jeszcze jesteś okulistą wiesz jaki obraz mi pasuje. To, że coś jest zgodne z normą nie znaczy, że mi się widzi. Czy ty nie potrafisz zrozumieć tego. Naprawdę jesteś tak ograniczony. Zresztą co to znaczy zgodne z normą. Wszystko zależy od wizji osoby, która odpowiadała za dany projekt. Inaczej będzie wyglądać obraz ze starego filmu przedstawiającego jakąś bitwę z czasów I wojny, np. z filmu na zachodzie bez zmian, a inaczej z przyszłości np. Diuna. Czy ty tego nie pojmiesz.

Ty na pewno ;) Co ma wizja reżysera do norm obrazu? 🤣 Kompletnie nie ogarniasz rynku 😆

 

7 godzin temu, Michal1992 napisał:

Obraz w s95b był bardzo nieostry oraz ciemny w Sony tego nie ma. 

I każdy kolejny będzie Sony, ewentualnie LG.

Jak nie umiesz ustawić telewizora to nie ma dziwne :mellow: Bierz zniebieszczonego soniacza na starych portach hdmi 2.0 bez hgig w horrendalnej cenie lub lg na prehistorycznym woledzie :P 

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no lepiej Samsunga bez wsparcia dla Dolby Vision. Dobrze że do atmos dali. Telewizor bez Dolby za 20 tys. 😂😂😂

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślisz, że DV zdziała cuda i pokaże ci lepszy obraz na gorszym tv? 😄 Po za tym Samsung ma swoje HDR10+, więc po co maiłby wspierać konkurencje jako lider na rynku? 😅 Nie ośmieszaj się 😆

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Netflix HBO Apple czy Disney na co stawia. Ty nie ośmieszaj się. Na 10+ stawia częściowo Amazon. A ile tam oglądasz. Ja siedzę na DV więcej niż na HDR. 

Lider chyba w Polsce. 😂😂😂 Polska to nie cały świat. nie ośmieszaj się. 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lider na świecie, żeby nawet takich podstaw nie wiedzieć :D  ATV już od jakiegoś czasu wspiera hdr10+ - jak pisałem wyjdź z piwnicy ☝️

13 minut temu, Michal1992 napisał:

Ja siedzę na DV więcej niż na HDR. 

No cóż, nie każdy jest fanem kiczowatych filmów marvela dla nastolatków lub nf-owych seriali lpg 😄 

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pod względem tv. A nie pod względem oled. LCD to możesz sobie kupić. Mnie interesuje wyłącznie oled. A oled to kto największy. Dalej się ośmieszasz. Wyjdź z dżungli. Disney to nie tylko marvel. Ale wiele wartościowych produktów ze stajni Star czy n geographic. Ale co ty tam możesz wiedzieć ograniczając się tylko do hdr10+ i tego co na yt powie kalibrator z 20 letnim doświadczeniem. Ja wolę konsumować treści a nie testy. Cyferki to zostawię tobie. 

Ja tam konsumuje wszystko oprócz skyshowtime bo mnie 1080p nie interesuje. Jak podniosą do Dolby vision to się zastanowię. 

Czyli w posiadaniu. Sony bravia. Apple TV. Netflix. Max. Amazon. Disney. 

I yt premium. Do tego TIDAL na rok za farmo w ramach konta na wujasa. Bo ja w zacofanym plusie nie siedzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Michal1992 napisał:

Chyba pod względem tv. A nie pod względem oled. LCD to możesz sobie kupić. Mnie interesuje wyłącznie oled. A oled to kto największy. Dalej się ośmieszasz. Wyjdź z dżungli.

Jaki sens miałoby wprowadzenie DV tylko w oled skoro po zaledwie dwóch latach samsung przejął już prawie 1/4 tego rynku wykruszając wieloletnich graczy? 😄 Nie wspominając, że zapowiadane są dalsze wzrosty :D 

24 minuty temu, Michal1992 napisał:

Disney to nie tylko marvel. Ale wiele wartościowych produktów ze stajni Star czy n geographic.

DSN jedynie co zrobił SW to go zniszczył 😅 Lo.0L

Co do geo to dopiero niedawno obudzili się wprowadzając 4K w nowych produkcjach, więc to wiele ale raczej bezwartościowych produkcji jest w mizernej jakości HD sprzed półtorej dekady : P

24 minuty temu, Michal1992 napisał:

Ja wolę konsumować treści a nie testy. Cyferki to zostawię tobie. 

I dlatego się katujesz w marnym obrazie nie mając zielonego pojęcia o sprzęcie i w ogóle o rynku :P 

24 minuty temu, Michal1992 napisał:

Ja tam konsumuje wszystko oprócz skyshowtime bo mnie 1080p nie interesuje.

Ale HD w neo już tak? :lol:

 

26 minut temu, Michal1992 napisał:

Czyli w posiadaniu. Sony bravia. Apple TV. Netflix. Max. Amazon. Disney. 

 

Jeszcze nie wszedł max, a ty już masz? 😀 To teraz jesteś z przyszłości nagle? 🤣

 

29 minut temu, Michal1992 napisał:

Ale co ty tam możesz wiedzieć ograniczając się tylko do hdr10+ i tego co na yt powie kalibrator z 20 letnim doświadczeniem.

No ty nic nie wiesz, nawet że samsung ma najlepszy obraz na rynku bez kalibracji 😂 Oglądnij trochę testów może już nie będziesz wypisywał takie głupoty 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O VPN to nie słyszałaś. Co za typ. Nie gadaj że netflixa to masz polskiego. Oczywiście że max u mnie siedzi. Już od miesięcy. 
widac że pojęcie masz mierne. 

Sony a95l ma najlepszy bez kalibracji. Do szkoły. 

Samsung nawet obok nie leżał. 

Potem LG g3. 

Tyle że a95l to nie chce bo ja potrzebuje telewizor móc wyczyścić. Rozumiesz wyczyścić. Może tu nie czyścisz. Myć też się nie musisz. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Michal1992 napisał:

O VPN to nie słyszałaś. Co za typ. Nie gadaj że netflixa to masz polskiego. Oczywiście że max u mnie siedzi. Już od miesięcy. 

Bez pl 🤣 Jaki niby ten vpn masz, ile płacisz za niego i max-a?  😅

 

6 godzin temu, Michal1992 napisał:

Ja tam konsumuje wszystko oprócz skyshowtime bo mnie 1080p nie interesuje. Jak podniosą do Dolby vision to się zastanowię. 

To ze skyshowtime już nie potrafisz sobie poradzić przez vpn? 😂 

 

2 godziny temu, Michal1992 napisał:

Sony a95l ma najlepszy bez kalibracji. Do szkoły. 

Samsung nawet obok nie leżał. 

Potem LG g3. 

Jak lubisz żywy profil może 😃 Sony słynie ze zniebieszczonego obrazu 😁 

"Sami widzicie, że jest tego sporo, ale to nie koniec, gdyż został nam jeszcze balans bieli. Od samego początku zaatakowała nas prawdziwa niebieska bomba, która była odczuwalna od samego początku. To jest powód, dla którego kolory utraciły swoją naturalną charakterystykę, odcienie a biel stała się nieprzyjemnie zimna."
Źródło: https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-sony-a95l-qd-oled-opinie-cena/?showfull=1

 

Bomba 💣💣💣Buhaha😹 

W twoim przypadku widać trzeba to najpierw zaliczyć zerówkę, żeby pójść do szkoły  😄

2 godziny temu, Michal1992 napisał:

Tyle że a95l to nie chce bo ja potrzebuje telewizor móc wyczyścić. Rozumiesz wyczyścić. Może tu nie czyścisz. Myć też się nie musisz. 

Tu nie czyszczę? 🤔 Jak się dostaniesz do szkoły może nauczyć się pisać, ale najpierw do mycia dzieciak 😸

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stać cię na VPN więc po co pytasz. Tanie nie jest ale warte. Zwłaszcza jak chcesz mieć dostęp do max. trzeba się trochę więcej orientować. Nie wszystko powie ci kalibrator z 20 letnim doświadczeniem. A co do skyshowtime jak przejdą na 4K Dolby to się zastanowię. Może przez Macedonię. Nie wiem zobaczę. Najpierw muszą na 4K przejść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal1992 napisał:

Nie stać cię na VPN więc po co pytasz. Tanie nie jest ale warte. Zwłaszcza jak chcesz mieć dostęp do max. trzeba się trochę więcej orientować. 

VPN jest tani, nawet za darmo można ogarnąć 😽 Już w ogóle gdybyś się wiecej orientował to byś miał wszystko z max za darmo 😸 Jakie to uczucie przepłacać? 😼

 

Godzinę temu, Michal1992 napisał:

Nie wszystko powie ci kalibrator z 20 letnim doświadczeniem.

Przecież on jest kiepski, ale co do jednego ma racje - Sony to przepłacony crap ze zniebieszczonym obrazem 😹

 

Godzinę temu, Michal1992 napisał:

A co do skyshowtime jak przejdą na 4K Dolby to się zastanowię. Może przez Macedonię. Nie wiem zobaczę. Najpierw muszą na 4K przejść. 

Słyszałeś o czymś takim jak Paramount+? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Usl napisał:

Słyszałeś o czymś takim jak Paramount+? 😄

tak słyszałem. 

 

7 godzin temu, Usl napisał:

VPN jest tani, nawet za darmo można ogarnąć 😽 Już w ogóle gdybyś się wiecej orientował to byś miał wszystko z max za darmo 😸 Jakie to uczucie przepłacać? 😼

Skoro wiesz ze można za darmo to po co płacić. Kumpel kiedyś gadał, że paliwo też można mieć za darmo. A ja głupi płacę. 

9 godzin temu, Usl napisał:

Jak lubisz żywy profil może 😃 Sony słynie ze zniebieszczonego obrazu 😁 

tak lubię do sportu tylko żywy, do filmów film lub dolby vision.

15 godzin temu, Usl napisał:

Ale HD w neo już tak? :lol:

ty poważnie porównujesz programy z nat geo w HD do filmów typu najnowszy maverick z skyshowtime w HD gdzie np. w Apple tv mamy w 4k i dolby w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Michal1992 napisał:

tak słyszałem. 

Nie bardzo jak tak mozolnie czekasz aż skyshowtime wprowadzi 4k 🤣

 

2 godziny temu, Michal1992 napisał:

Skoro wiesz ze można za darmo to po co płacić. Kumpel kiedyś gadał, że paliwo też można mieć za darmo. A ja głupi płacę. 

11 godzin temu, Usl napisał:

 

No i się w końcu dobrze podsumowałeś :P 

 

2 godziny temu, Michal1992 napisał:

tak lubię do sportu tylko żywy, do filmów film lub dolby vision.

Bomba atomowa 💣💣💣 na murawie gratis 😹 Mam jeszcze jedną radę, podkręć kolory na max-a 😃

 

2 godziny temu, Michal1992 napisał:

ty poważnie porównujesz programy z nat geo w HD do filmów typu najnowszy maverick z skyshowtime w HD gdzie np. w Apple tv mamy w 4k i dolby w standardzie.

To programy na neo mogą być w 240p? 😆 HD to HD, ty poważnie katujesz się w takiej marnej jakości obrazu psiocząc na skyshowtime? :D

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty widzę gościu że nic nie ogarniasz. Jak można porównywać programy nakręcone kamerą z czasów 2 wojny lub nawet wcześniejsze do obecnych np. na netflix. Nawet poddane upscaling do 4K nie zawsze są zadawalającej jakości. Nat Geo ogląda się dla treści nie dlatego, że brak 4k. Podobnie discovery. Jak i sport. Nie musi być w 4k. Fajnie jak jest. Natomiast jak mam do wyboru film na apple w 4k lub na sky w 1080p to wybiorę apple.

Sport oczywiście, że żywy. Mi taki obraz tylko odpowiada. Sport jest specyficzny. Co innego filmy. Jedynie sony daje odpowiednie kolory w trybie żywym. Samsung miał bardzo słabe pod kątem sportu. Sony to mistrz w tym zakresie. A ty sobie tam pisz co chcesz, mało mnie to obchodzi. 

problemem w sony jest jedynie cena. To tak samo jak toyota najwięcej sprzedaje i ma świetne samochody. Ale ja i tak wolę niemieckie. Lepiej dizajn mi pasuje. Wygląd w środku. Chociaż 20 lat temu był dużo lepszy. Teraz wszechobecna tablety. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, Michal1992 napisał:

Sport oczywiście, że żywy. Mi taki obraz tylko odpowiada.

😂😂🤣🤣

A kolory już na 100 podkręcone? 😏 

Buhaha 😹 Nie ma dziwne, że taki gość myśli, że reżyser nie musi stosować się do norm obrazu :D

 

image.png.1156256bb58f9f02c1af5aef01272008.png.44e5d51fce441661c8955105a9150c3a.png

 

Leżę 😸Pisz więcej, może najlepiej puścić film w 144p w kolorach na 0, by najlepiej oddać klimat II wojny światowej? 😺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dość. Nic nie kumasz. Sport porównujesz do filmów. Nie pisz do mnie odpowiedzi nie będzie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To w sporcie jest inny standard obrazu i jest kręcony w temperaturze barwowej 9k? :D  Ahaaa 🙆‍♀️

Kto podziwia niebieską bombę 💣💣💣 atomową na murawie widać kuma tu najwięcej 😸

Napisz coś jeszcze, może trzeba jeszcze rozszerzyć przestrzeń kolorów, by uzyskać lepszy obraz? 😺 Niech zgadnę, Quantum TV to twój guru? 😁 Haha

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2023 o 17:10, Michal1992 napisał:

Ale się sfrajerzylem.

Nie pierwszy raz 😁

W dniu 23.08.2023 o 19:14, Michal1992 napisał:

 Ja jestem 3500 zł w plecy.

jedynie sznurek i do lasu  

Jeszcze żyjesz? 😂

 

W dniu 25.08.2023 o 10:56, Michal1992 napisał:

Sony to jednak Sony.Jakość sama w sobie. A jaki obraz z kanałów sportowych w trybie żywym z dekodera canal +. 

Zapewne taka jakby wybuchła bomba atomowa 💣 i miałbyś radioaktywną murawę ☢️ Buhaha 😹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usl ty faktycznie porównałeś jakość naszonal dzeogeafik do skajszołtajm czy mi się tylko wydaje bo jeśli to porównałeś to faktycznie dobry jesteś zawodnik to nawet najstarsi górale się z tego śmieją na nawet nienarodzone dzieci się z tego śmieją przecież to nawet ruskie na lalkarkę wiedzą że wielka wojna ojczyźniana miała inne kamery o nie można oczekiwać obrazu jak z nowoczesnych arabskich satelitów co za koleś nie no proframt przyrodnicze do filmów fabularnych porównywać ty wogole wiesz co to diskowery czy tylko piszesz bo piszesz żeby tylko pisać ty w ogóle słyszałeś dlaczego są tryby obrazu w telewizorze że producent nie robi tego dlatego żeby była ilość tylko po to że żywy ma inne zastosowanie mi kiedyś jeden wysokiej klasy specjalista od telewizorów tłumaczył tak standardowy to ma pan do wiadomości telewizji w filmowy do filmów ale ty takich podstawowych rzeczy nie ogarniasz i ty się jeszcze na forum wypowiadasz po co to robisz do szkoły 

Przyrodnicze do dilmkw z holywud porównał nie no gość dobry jest szkoda że nie porównałeś kina niemego do diuny 2 i że zdziwieniem dlaczego obraz jest tak słaby na tym niemym i dlaczego są napisy nie no gość pierwsza liga 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2023 o 17:14, SAM41 napisał:

Zastanawiam się po co komu takie jasne telewizory przecież to męczące na dłuższa metę mnie na przykład nie podnieca jak jadę w nocy i zenony czy inne chińskie żarówki z Ali raza po oczach wiec po co mi to w telewizorze w filmie czy serialu 

😸😸

Tobie to w ogóle HDR niepotrzebne to po co się wypowiadasz? 😄

W dniu 16.08.2023 o 17:50, Gregory-86 napisał:

Jasny oled w ciemnym pomieszczeniu przedzkadza. Tak jak napisałeś z tymi światłami w samochodach w nocy. Dobre na chwile nie do konsumpcji przez kilka godzin.  

Widzę sami specjaliści się tutaj najwięcej wypowiadają 😂

Panowie piszcie więcej, niezły kabaret 😄

Nie ma dziwne, że takie osobniki nie potrafiły nawet ustawić tv 😸

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SAM41 no porównał. Gość pojecie ma zerowe. Więc nie ma o czym tu dadać. Dla mnie człowiek który porównuje np. materiał z oryginalnego ataku na Westerplatte z 1939 r. na national i mówi że w kiepskim HD to nie jest dla mnie partnerem do rozmowy. Dodatkowo że pasuje mi materiał z N. Geographic który jest w słabej jakości a nie pasuje ze skyShowtime który jest w lepszej jakości nie jest partnerem do rozmowy. Człowiek ten nie ma nic do powiedzenia. Dlatego ja juz z nim w żadne dyskusje nie wchodzę, bo szkoda na to czasu. 

i jeszcze gość mówi, że Samsung sprzedaje najwięcej telewizorów. Toż to przecież a szkoda nawet klawiszy na niego marnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...