Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 18.01.2024 o 23:32, silverrobert napisał:

Nigdy jeszcze mi się na zdarzyło żeby reset do ustawień fabrycznych spowodował jakiekolwiek problemy. W laboratorium mamy telewizory które co 2 tygodnie są resetowane do ustawień fabrycznych do testowania różnych ustawień więc gdyby miały być jakieś problemy to już by się pojawiły. 

A reset z menu użytkownika i menu serwisowego mogą się różnić, w zależności od producenta sprzętu. U niektórych producentów zwykły reset nie usuwa kalibracji a reset serwisowy już tak. 

Ahaa, to dlatego wypuszczacie takie marne filmy, że ma z was bekę cały internet 😂

The Mandalorian on Disney Plus HDR Analysis: It's A Trap!! (youtube.com)

 

Na twoim miejscu to by wstyd było mi się przyznać, że pracuje w Disneju, a ty jeszcze jesteś odpowiedzialny za taką fuszerkę 🤣 I pomyśleć, że typ jeszcze neguje WB, który powalił konkurencję wydając świetnego Matrixa lmao

The Matrix 4K Blu-ray HDR Analysis: 1000+ Nits; Rec.2020 Colours [SPOILERS] (youtube.com)

 

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usl Na chu się odzywasz jak nie masz pojęcia. Mówiłem że wujek ma the frame od Samsunga i tam nie ma problemów z czyszczeniem więc może naprawili matryce pod tym kątem. Ja w żadnej sposób nie porównuje LCD do oled. 
ten model od Samsunga bije s95b pod kątem czyszczenia. A nie pod kątem obrazu. Rozumiesz czy mam ci namalować. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma matryca lcd do oled? 😄 Kto tu nie ma pojęcia 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Usl napisał:

Co ma matryca lcd do oled? 😄 Kto tu nie ma pojęcia 😂

Jaja sobie robisz czy jak. Przecież napisałem są 2 telewizory. Czyszczenie mikrofibra i woda demineralizowana. S95b powstaje niebieski zafarb. The frame nie. Więc może u uwagi na to że w s95d zastosowano nowy typ powłoki - wyeliminowano ten największy problem poprzedników. 

Najgorsze jest to że ludzie kupują tv za ponad 20 tys zł jak a95l i boją się czyścić z uwagi na tą powłokę. 

Nie tak to powinno wyglądać. Kupując samochód też nie boję się jechać na myjnię. 

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pionier123 napisał:

Wrócił@Usl
Zaczyna się, kupuję popcorn...

Ban się skończył najwidoczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Gregory-86 napisał:

S95b powstaje niebieski zafarb. The frame nie. Więc może u uwagi na to że w s95d zastosowano nowy typ powłoki - wyeliminowano ten największy problem poprzedników. 

Ale frame to nie oled, typ porównuje dwie kompletnie inne technologie :P Wracaj lepiej się katować do mizernych web-ów z hdr-em tylko w nazwie na pseduo najlepszym portalu streamingowym 😂 No nie mogę z gościa 😄

 

Godzinę temu, Gregory-86 napisał:

Najgorsze jest to że ludzie kupują tv za ponad 20 tys zł jak a95l i boją się czyścić z uwagi na tą powłokę. 

Nie tak to powinno wyglądać. Kupując samochód też nie boję się jechać na myjnię. 

Albo czyszczą i płaczą 😁 No coż kupując qd-oled trzeba się pogodzić z faktem posiadania startej matrycy lub uj🤬go tv - dla brudasów jak znalazł 😀 

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gregory-86 napisał:

Jaja sobie robisz czy jak. Przecież napisałem są 2 telewizory. Czyszczenie mikrofibra i woda demineralizowana. S95b powstaje niebieski zafarb. The frame nie. Więc może u uwagi na to że w s95d zastosowano nowy typ powłoki - wyeliminowano ten największy problem poprzedników. 

Najgorsze jest to że ludzie kupują tv za ponad 20 tys zł jak a95l i boją się czyścić z uwagi na tą powłokę. 

Nie tak to powinno wyglądać. Kupując samochód też nie boję się jechać na myjnię. 

Jeśli myłeś wodą destylowaną i masz "zafarb" to samsung ma problem. Nowa powłoka jest już i w S95C i A95L i można ja doczyścić bez problemu wodą destylowaną.  

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro tak to wypalcuj swoje sztuki i nagraj filmik jak tak ładnie, bez problemu schodzi 🙂 Daje se ręk..... a nawet głowę usciąć, że tego nie zrobisz, bo pisałeś wcześniej jak trzęsiesz portkami nawet wodą destylowaną potraktować tv 😀 Dałeś się zrobić na bubla (a nawet dwa), których nie da się wczyścić i tyle 😛

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w media i pytalem O to czyszczenie s95c to mi powiedziano ze samsung każe na sucho czyścić więc chyba dalej problem z tym czyszczeniem jak zapytałem czy w takim razie jak użyje wody w celu wyczyszczenia matrycy to pan mi powiedział a nie lepiej kupić LG faktycznie coś jest nie tak z tymi Samsungami 

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matowe matryce są słabe. Kiedyś założyli mi mat folie na galaxy. Momentalnie stracił cały urok. Także matowi mówię nie. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie, nie wiem co szajsung miał w głowie, żeby przejść na mat 🤮 

W dniu 23.09.2023 o 11:17, Gregory-86 napisał:

Może ja mam światłowód 500/50 w Netii.

IMG_5847.pngTeraz gorzej bo sobota. Ale prawie 400 wystarczy dla bravia core

Światłowód z mizernym 50 mbps uploadem? Lmao 

Gość nawet nie wie jakiego neta ma, dał się zrobić na pseudo-światłowód :D Do tego jeszcze nawet nie osiąga deklarowanych prędkości 😂

W dniu 22.09.2023 o 17:19, Gregory-86 napisał:

Jednak Sony to Sony. 

IMG_5844.jpeg

Przecież tam nawet hdr-u nie ma 🤣 Kolejny raz dałeś się zrobić na bubla 😝

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

IMG_5916.thumb.jpeg.fb077565976b7d60ea5327c414c300c7.jpeg

mówiłeś że czego nie ma. 

IMG_0067.thumb.png.ac577c574baad6988cfedf64642b1ecd.png

A ty pochwal się swoim transferem. 

Wysyłka nie musi być wyższa. Ja 8k HDR w kosmos nie transferuje żeby mieć więcej 

No dawaj rób scr. I od razu walnij zdjęcie jaki masz tv w domu. 

Bo wszystko krytykujesz. Z wszystkich się śmiejesz. Jakie mają tv. 

Ja kupiłem a80l i żadnego innego nie chce. Jak się spali za 5 lat to się wymieni. 

Edytowane przez Gregory-86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymuszony HDR ze zwalonymi kolorami, super 😁 

12 minut temu, Gregory-86 napisał:

Ja 8k HDR w kosmos nie transferuje żeby mieć więcej 

Tobie to zapewne upload jest całkowicie zbędny 😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ośmieszaj się. Lepiej walnij zdjęcie tabliczki jaki masz tv. Żebyśmy mogli na forum zobaczyć jaki to super hiper telewizor. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu ma marnego neta i kupuje mizerne web-y bez hdr-u? 😅 A potem wymusza hdr w tv, by pokazać że jest? 😄 

24 minuty temu, Gregory-86 napisał:

Lepiej walnij zdjęcie tabliczki jaki masz tv. Żebyśmy mogli na forum zobaczyć jaki to super hiper telewizor. 

Nie ciężko będzie pobić twój ściemniający się soniacz na starych portach hdmi 2.0 bez hgig i zwalonym dv 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Gregory-86 napisał:

Wysyłka nie musi być wyższa. Ja 8k HDR w kosmos nie transferuje żeby mieć więcej 

Hahaha :lol: Co to jest 50 mbps 🤣 Heloł jest 2024 rok ludzie mają kanały na yt, korzystają z chmury. Wiesz ile wysyłał by ci się filmik 4k hdr przy takim necie? 😅 Już całą wieczność 😆 8K to może twoje pra pra wnuki by się doczekały 😹 Nic tylko współczuć 😅 W sumie to dałeś się zrobić z tym pseudo światłowodem opartym na prehistorycznej kablówce jak z tym hdr w marnym bcore bez dv i oszukańczym hdr jak tylko sobie co najwyżej wymusisz xD Najlepsze, że gość twierdzi, że te bcore to ferrari wśród serwisów streamingowych jeszcze do tego waląc fanbojskie teksty "Sony to jednak klasa" 🤭

 

8 godzin temu, Gregory-86 napisał:

Ja kupiłem a80l i żadnego innego nie chce.

No i to pokazuje, że nie ogarniasz rynku :P Każdy kto ma chociaż najmniejsze pojęcie w temacie nigdy go nie weźmie 🤗 "Sony to jednak klasa" 😁  Ale dla fanbojów, co o sprzęcie pojęcia nie mają 😃

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał to bym wziął wyższy pakiet  czy nawet łącze symetryczne tylko nie potrzebuje. filmy w 4K to ja sobie obsługuje przez 2 TB dysk rodzinny w chmurze Apple. Także YouTube to może dla Ciebie.  jakbym chciał to bym sobie i 8k tv kupił tylko po co skoro vod, które przy w orbicie moich zainteresowań nadaje max w 4K. 

może powiesz kto nadaje z takim bitrate jak bravia core. Każde vod poniżej. Nawet Apple TV które ma najwyższą jakość po serwisie od Sony nie zbliża się do tego oferowanego przez Sony. A co do tv. Nie wiem może żonę też będziesz mi szukał. Strasznie nie możesz zdzierżyć tego a80l z którego jestem bardzo zadowolony. A co do Sony. Tak samo jak teksty. Każdy kto ma najmiększe pojęcie nie weźmie iPhone. Ciekawe tylko dlaczego cała branża siedzi na telefonach od Apple. Mimo tego że s24 ultra teoretycznie jest lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gregory-86 napisał:

Jakbym chciał to bym wziął wyższy pakiet  czy nawet łącze symetryczne tylko nie potrzebuje.

To pokazuje jak mało wymagającym użytkownikiem jesteś skoro zadowalasz się takim padłem 50 mbps na starożytnej kablówce 😀 I jeszcze nazywasz to światłem xD

 

Godzinę temu, Gregory-86 napisał:

filmy w 4K to ja sobie obsługuje przez 2 TB dysk rodzinny w chmurze Apple.

 Co to jest 2TB na jednego użytkownika, a co dopiero na całą rodzinę 😆

 

Godzinę temu, Gregory-86 napisał:

jakbym chciał to bym sobie i 8k tv kupił tylko po co skoro vod, które przy w orbicie moich zainteresowań nadaje max w 4K. 

Ja jakbym chciał to też bym sobie ferrari kupił tylko po co skoro drogi nierówne :D

 

Godzinę temu, Gregory-86 napisał:

może powiesz kto nadaje z takim bitrate jak bravia core. Każde vod poniżej. Nawet Apple TV które ma najwyższą jakość po serwisie od Sony nie zbliża się do tego oferowanego przez Sony.

 Bitrate to nie wszystko, bcore nie ma dv, czyli jest gorsze nawet od nf 😄

 

Godzinę temu, Gregory-86 napisał:

Ciekawe tylko dlaczego cała branża siedzi na telefonach od Apple.

 Cała branża 🤣 🤣 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej twierdziłeś że hdr lepsze. Teraz mówisz że dolby lepsze. To się zdecyduj. Naprawdę bo tego nie zrozumieją nawet największe umysły wszechświata. Jak będę w Apple potrzebował większy pakiet to sobie kupię. Ja nie wiem w czym ty masz problem. Net słaby. A ty jaki masz foto ślij. I przy okazji zdjęcie tabliczki jaki tv posiadasz. 

A co do Apple tak najlepsze. Bo mają najlepiej opracowany soft spośród innych firm. Na Macu mam programy które nie chodzą na Windowsie i nie mają swoich odpowiedników. Także wiesz ty tam możesz sobie i na Ubuntu siedzieć. Co mnie to obchodzi. 
a net to jak mówię mogę mieć symetryczny tylko po co mi to. Nie wykorzystam. Płacę 30 zł i mi starczy. Podnosić nie zamierzam bo szanuję pieniądze. 

A co do Ferrari powiem tak kręgosłup nie taki. Ja nie wiem o jakich ty drogach mówisz u mnie są proste. Może ty na Sachalinie mieszkasz albo w pobliżu Władywostoku w Rosji. To tam faktycznie możesz mieć problem. Najlepiej czołgiem jeździj. 

Co za koleś 2 TB mało na dane. A telefon to jakiej pojemności masz. Rozumiem że całą bibliotekę kongresu potrzebujesz zmieścić i stąd potrzebujesz 10 GBit/s [symetryczne] i 10000 TB miejsca na dane. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 mega wysylu to mało gościu ja w centrum Berlina miałem transfer poniżej 20 mega ściągania i Netflix nie działał tys z choinki się urwał czy jak 2 tb chmury to mało ja mam 200 GB i nie mogę zapełnić usl wyobraź sobie że nie każdy o minutę trzaska zdjęcie ja na wakacje jeżdżę od 10 lat Europa Zachodnia afryka Turcja i nie mogę tego zapełnić co za koleś pisze bo pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gregory-86 napisał:

Wcześniej twierdziłeś że hdr lepsze. Teraz mówisz że dolby lepsze. To się zdecyduj. Naprawdę bo tego nie zrozumieją nawet największe umysły wszechświata.

Nie tylko takie, które nawet nie wiedzą, że DV jest standardem HDR 😆 Nawet nie wiesz podstaw :D

 

2 godziny temu, Gregory-86 napisał:

Ja nie wiem o jakich ty drogach mówisz u mnie są proste.

Na pewno takie, że zachód nawet aż może pozazdrościć :lol:

 

2 godziny temu, Gregory-86 napisał:

A co do Apple tak najlepsze. Bo mają najlepiej opracowany soft spośród innych firm.

Zamknięty upośledzony soft nazywasz najlepiej opracowanym? 😂 Na macu se nawet w nic nie pograsz, bo tam kompletna pustka świeci 😄

 

2 godziny temu, Gregory-86 napisał:

Co za koleś 2 TB mało na dane. A telefon to jakiej pojemności masz.

Na telefonie oglądasz filmy 4k blu....., a nie bo ty na marnych webach się przecież katujesz 🤣  Tylko, że jeszcze na swoim marnym srajfonie na którym nie można wygodnie cofać z prawej strony to już mnie po prostu dobiłeś XDD

1 godzinę temu, SAM41 napisał:

50 mega wysylu to mało gościu ja w centrum Berlina miałem transfer poniżej 20 mega ściągania i Netflix nie działał tys

To nie wiem coś ty miał za neta w tym centrum Berlina, z macdonalda? :D

 

1 godzinę temu, SAM41 napisał:

2 tb chmury to mało ja mam 200 GB i nie mogę zapełnić

W chmurze trzymasz filmy 4k hdr? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!

Co się dzieje na tym forum. Od tygodni nie ma żadnego postu, który byłby przydatny dla użytkowników tego telewizora (Samsung OLED S95B). Chociaż informacji na temat nowej aktualizacji systemu czy praktycznych porad odnośnie użytkowania (podłączania, współpracy z systemami nagłośnienia itp.). Zamiast tego pierdyliard postów o tym jak czyścić ekran, które telewizor lepszy LG / Samsung, OLED / LCD. Nie wiem czy nabijacie sobie posty w ten sposób? Fakt pozostaje faktem, że pożytku z tego brak (jak dla mnie). Może Moderator powinien narzucić jakieś ograniczenia na tą sieczkę albo trzeba będzie forum zmienić .

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2023 o 16:57, Amigo-1 napisał:

I tu rodzi się moja wątpliwość, dlaczego po takim podłączeniu, mój amplituner wykrywa dźwięk tylko w 2 kanałach (sprzęt wyświetla na ekranie tylko 2 ikony głośników), oczywiście wyjście na głośniki KD jest już realizowane w układzie 7.1 (za to odpowiada amplituner) ale tak jakby z telewizora dochodził kablem optycznym tylko dźwięk stereo. Próbowałem zmieniać w ustawieniach telewizora parametry PCM / Auto ale za każdym razem jest tak samo. Co robię źle? Czy tak powinno to grać, czy może gdzieś w zawiłościach menu (Tizen) czegoś nie odznaczyłem? Teoretycznie gdy z płyty BR wychodzi cyfrowe 5.1, to taki układ powinien docierać światłowodem do KD, a nie stereo.

Ktoś mnie oświeci, wyjaśni?

I co dalej masz tylko stereo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, od tego czasu zmieniłem amplituner na taki z obsługą HDMI 2.1 i już jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...