Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Twój nick na pewno jasno pokazuje z kim ma się do czynienia :lol:

2 godziny temu, tkacz.rafal@wp.pl napisał:

Jak najbardziej tyczy się to tematu bo profile nocne są przygotowywane ze zmniejszoną jasnością tak by podczas oglądania nie męczyły oczu ;)

Ty wyśmiewasz, że ktoś zmniejsza jasność do oglądania w nocy a to jest całkiem normalne, powszechne zjawisko i dlatego są przygotowywane profile kalibracyjne do oglądania w nocy. 

Buhahaha 😹 To właśnie profile dzienne są przygotowywane ze zwiększoną jasnością 🤣 Nie jest to zgodne ze standardami 😅 Kompletnie się nie znasz 😆 

Godzinę temu, Gregory-86 napisał:

Szkoda na ciebie czasu tylko ludzi obrażać potrafisz. 

Tak boli prawda? 😸 

Godzinę temu, Xisiek napisał:

Koledzy, ten typ co pisze, wypełnia w 100% definicje trolla/trollowania, każda próba rozmowy z nim/przekonywania jest pożywka dla patologii, która reprezentuje. Tyle. 🤫

Raczej twój profil 😆 Nabiłeś prawie 6k postów na trollowaniu :D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Usl Nadużywanie emotikon to objaw choroby psychicznej.

Wracając do tematu. Potwierdziłeś właśnie, że profil dzienny jest jaśniejszy niż profil nocny. 

Ja mam wykonaną kalibrację bez podziału na profile i w trybie HDR jasność jest ustawiona na maksymalną wartość 50 z włączoną szczytowa jasnością na wysoką. To są maksymalne wartości dla jasności, których nie przeskoczysz. 

Tworząc profile wyjdzie że dla trybu dziennego będę miał takie same wartości jak obecnie a dla nocnego jasność będzie zmniejszona czyli to o czym napisałem wcześniej 

 

 

Edytowane przez tkacz.rafal@wp.pl
  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usl zrób siebie prosty eksperyment. Wlacz światła drogowe i przejedz się po mieście w dzień. Następnie wlacz światła drogowe i przejedz się po mieście w nocy. I zobacz co będą robić kierowcy jadący z naprzeciwka w dzień. A co będą robić w nocy. I przestań się ośmieszać. Jasny oled jest pożądany ale w dzień. W nocy należy jasnosc ograniczyć. To jest normalne. Bo zbyt duża jasnosc przeszkadza w nocy. Czy ty naprawdę jesteś takim ignorantem ze tego nie rozumiesz. Czy po prostu piszesz żeby pisać. I jeszcze raz to podkreślę. Sport dynamiczny. Film tryb kinowy lub dolby vision w Sony a80k używam.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest troll, w czystej postaci. Sprawdźcie sobie Wikipedię. 👍

Prowadząc z typem rozmowę zaśmiecacie tylko wątek, a i tak nic z tego merytorycznie nie uzyskacie. Celem trolla jest tylko generowanie „ruchu” wszelkimi cynicznymi metodami. 

  • Plusik 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bravia core pojawiła się opcja wypożyczenia filmów. Brawo Sony. Teraz jak komuś skończyły się kredyty ma możliwość wypożyczenia za 15 zł z 80 Mbit/s 

Jednak Sony to Sony. 

IMG_5844.jpeg

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać aż wyjdzie aplikacja na inne systemy widziałem jeden film u znajomego bravia core bije na głowę wszystko taki Netflix to może się z jakością schować jedynie Apple TV w miarę trzyma poziom ale do serwisu od Sony dzieła ja lata świetlne 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W bravia core pojawiła się opcja wypożyczenia filmów. Brawo Sony. Teraz jak komuś skończyły się kredyty ma możliwość wypożyczenia za 15 zł z 80 Mbit/s 
Jednak Sony to Sony. 
IMG_5844.thumb.jpeg.350d9f54713e4d8cd33c5a023c03e4b1.jpeg
Ja odpaliłem ostatnio sobie jeden film pisze 4k hdr, a hdr jakby wgl u mnie się nie załącza, a wgl słabo, że przy takiej jakości nie mają Dolby Vision

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sk_uter napisał:

Ja odpaliłem ostatnio sobie jeden film pisze 4k hdr, a hdr jakby wgl u mnie się nie załącza, a wgl słabo, że przy takiej jakości nie mają Dolby Vision

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

Na s95b też tak kilka razy na netflixie miałem. Na forum ustaliliśmy ze Netflix skopał opis. 
jezeli chodzi o bravia core i HDR zamiast dolby vision. Fakt powinien być dolby. Szkoda. Jednakże dobrze ze zrobili możliwość wypożyczania i kupowania bo przy niektórych pozycjach pojawiła się opcja kupowania. W innym przypadku apk po wykorzystaniu kuponów była bezużyteczna a szkoda bo to najlepsze vod pod względem jakości ba rynku. Mimo braku dolby vision. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u was odpala się HDR, bo ja testowałem na dwóch filmach i nie zauważyłem, aby aktywował się

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś tytuły to ci powiem czy winę za brak HDR ponosi Netflix czy Samsung. Sprawdzę u siebie na Sony.  

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o Sony Core. W Netflix mi wszystko działa poprawnie jak jest DV to od razu się aktywuje, ale w Sony coś ten HDR nie odpala

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to normalnie. Wlacz ustawienia jak ja i zobacz czy masz znaczek HDR jak ja. 

IMG_5846.jpeg

Zreszta na YouTube działa to w ten sam sposób jak w bravia core. W LG działało to inaczej był tryb HDR i dolby vision który się aktywował w prawym górnym rogu.  W Sony nie ma dodatkowego trybu dla HDR jak dolby vision i dlatego go nie widzisz. Co nie zmienia faktu ze działa to prawidłowo. Ja widzę to od razu po prostu jak aktywuje się HDR to od razu obraz jest jaśniejszy. 

Edytowane przez Gregory-86
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tkacz.rafal@wp.pl napisał:

Może kwestia zbyt słabego łącza dlatego nie idzie HDR w Bravia Core ;) 

Może ja mam światłowód 500/50 w Netii.

IMG_5847.pngTeraz gorzej bo sobota. Ale prawie 400 wystarczy dla bravia core

Edytowane przez Gregory-86
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to normalnie. Wlacz ustawienia jak ja i zobacz czy masz znaczek HDR jak ja. 
IMG_5846.thumb.jpeg.d696b452929078b5aa36ded726967aef.jpeg
Zreszta na YouTube działa to w ten sam sposób jak w bravia core. W LG działało to inaczej był tryb HDR i dolby vision który się aktywował w prawym górnym rogu.  W Sony nie ma dodatkowego trybu dla HDR jak dolby vision i dlatego go nie widzisz. Co nie zmienia faktu ze działa to prawidłowo. Ja widzę to od razu po prostu jak aktywuje się HDR to od razu obraz jest jaśniejszy. 
No ja właśnie też to widzę, ale tutaj nie widzę tego zwiększenia jasności. Nie mogłem ostatnio odpalić ustawień obrazu, żeby zobaczyć czy pokazuje HDR, jak wrócę do domu to sprawdzę to jeszcze raz. Może faktycznie mam za słabe łączę i nie aktywne mi się hdr. Dam znać

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u znajomego bravia core na 80 calowym Sony obraz rewelacja nigdy nie widziałem nic w tak wysokiej jakości ani na LG ani na samsungu Sony to całkiem inna piłka vod obraz jest regencja ale co tu dużo mówić to tak samo jak ich aparat alpha7 zdjęcia rewelacyjne robi Sony to po prostu sprzet dużo wyższej klasy nóż konkurencja z Korei 

  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SAM41

To nie zasługa samego sprzętu a platformy Bravia Core! Ze wszystkich platform VoD Bravia Core oferuję najwyższą jakość i to robi robotę. 

Edytowane przez tkacz.rafal@wp.pl
  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to faktycznie zasługa sprzętu a nie telewizora to ludzie nie wiedza co to 4K HDR korzystając ze słabego pod tym względem netflixa różnica miedzy bravia a netflixem to tak samo jak miedzy polonezem a Ferrari  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrari i Polonez, no nie przesadzajmy ☺️ Bravia Core potrafi dać dosył do 80 Mb/s, Netflyx w najlepszym przypadku jaki pamietam to okolice 15-20Mb/s. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Polonez - telewizja Polska, TVN , Polsat itp itd. Audi a3 Netflix w hd. Audi rs3 Netflix w 4K HDR. Apple TV audi rs6. Bravia core Ferrari. Tam bym to porównał. 

Netfixa do poloneza a bravia do Ferrari bym nie śmiał. Bo Netflix przynajmniej w 4K też trzyma poziom. Podobnie jak Disney czy Prime Video. Apple TV i bravia core to wiadomo inna liga. 
Ttlewizja linearna. Nie wiem ostatni raz korzystałem 2 lata temu. Namiastkę mam w YouTube i mi wystarczy. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime Video z UHD i HDR10+ robi również bardzo dobrą robotę w kwestii jakości obrazu. Porównywalną z Bravia Core choć ta druga jest jednak lepsza. 

Tak czy siak oglądając TV z odległości 1.5-2m różnice są niedostrzegalne. Dopiero jak zbliżymy się 30cm od ekranu widać większą ostrość w Bravia Core. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dzisiaj i dalej nie aktywuje się HDR, jedynie w uncharted mi w końcu odpalił się, nie wiem czemu w innych mimo opisu 4k hdr nie aktywuje się.

Dodatkowo aktywowałem funkcje pureStrean, bo domyślnie jest wyłączona.

Ile wam pobiera w trakcie oglądania filmu, sprawdziłem u siebie i pokazuje 50-60 Mb/s

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdza się ile pobiera na bravia core. Na netflixie to wiem. Ale na bravia nie pokazuje mi tej opcji. Ja mam od początku włączone te opcje purestream. Mi filmy aktywuje w 4k HDR. Tylko jest jedna przypadłość a mianowicie kiedy tv jest przez dłuższy czas włączony to pojawia się opcja zakupu i wypożyczania. Natomiast nie mogę wykupić filmu kuponami. Muszę zresetować telewizor a następnie uruchomić ponownie i działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...