Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, cureman napisał:

Oczywiście że było, ale wyłączając ta funckcje narażam się na wypalenie matrycy. Po drugie ta funkcja była cały czas włączona w poprzednim S95B i nie działa tak agresywnie. Tutaj co 3 minuty lekki skok obrazu. Bardzo wk.. 

Nigdy  nie widziałem w C1 czy wcześniejszym s95B. Wiem jak to działać powinno, na pewno nie powinno skakać co 3 minuty, tak agresywnie. Zdecydowanie było coś nie tak. 3 tyg testowałem s95b i nie było takich sytuacji.

U mnie działa normalnie.

4 godziny temu, cureman napisał:

No szczególnie niższa jasność i ekran który wszystko odbija w dzień.

Zdecydowanie S95B jest lepsze w tym aspekcie. Sama jakość hdr w grach ... przepaść na korzyść samsunga 😏

Nie czytasz ze zrozumeiniem, Napisałem jako TV, a nie jako ekran (wyświetlacz).

Ten Samsung to cos jak autko Pana Samochodzika. Wykute u kowala z silnikiem od Ferrari :) .

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, cureman napisał:

Ja dziś mój tv zwróciłem. 

I co teraz? Do trzech razy sztuka, czy jakiś woled lub mini-led?

Może A95K? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Groszek napisał:

I co teraz? Do trzech razy sztuka, czy jakiś woled lub mini-led?

Może A95K? ;)

Nie wiem czekam do końca tygodnia.

Muszę się zastanowić co brać?

Sony raczej odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam To jak nie Sony to kup Panasonica Lz 2000 kosztuje trochę i będziesz zadowolony a samsung Sam  widzisz 2 tv miałeś ze to czysty szajs i te nowe morze będą lepsze Jest jedna zasada zrobić mniej ale dobrze A za dobra rzecz trzeba zapłacić Nie krytykuje żadnej firmy 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w SONY kupi QD-OLEDa a w Panasonicu WOLEDa.

:) 

Ciężko kupując QD-OLEDa za 8 tysiów zapłacić potem za drugiego QD-OLEDa ... 13 tysiów ;) . A to pięć tysiów dopłaty za rodzaj sprzętu zwany TELEWIZOREM.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wiesz... możesz kupić Mercedesa i Kia z silnikiem Mercedesa. Niby to samo, a cena 2 razy wyższa albo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, krzysiojaworzno napisał:

Kia z silnikiem Mercedesa

A która to?

Był kiedys SUV Daewoo ze skrzynią z Porsche czy jakoś tak. A może i z Mercedesa? Nie pamiętam.

I dalej było to ... Daewoo.

 

BTW w Panasonicu jest matryca ... LG. Fajna analogia jw.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A która to?
Był kiedys SUV Daewoo ze skrzynią z Porsche czy jakoś tak. A może i z Mercedesa? Nie pamiętam.
I dalej było to ... Daewoo.
 
BTW w Panasonicu jest matryca ... LG. Fajna analogia jw.
Kia Carnival

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, krzysiojaworzno napisał:
23 minuty temu, pmcomp napisał:
A która to?
Był kiedys SUV Daewoo ze skrzynią z Porsche czy jakoś tak. A może i z Mercedesa? Nie pamiętam.
I dalej było to ... Daewoo.
 
BTW w Panasonicu jest matryca ... LG. Fajna analogia jw.

Kia Carnival

Dzieki.

No to Koreańce mają tradycję :) .

Wiem, że Samsung sam robi kości pamięci. A ciekawe jak z procesorami do TV? ;) . Może to też wilk w owczej skórze.

Soft do TV na pewno piszą sami, takiego gniota jak ostatni Tizen to trudno skopiować. A czebole nie pozwoliły świsnąć od LG ;) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

A to pięć tysiów dopłaty za rodzaj sprzętu zwany TELEWIZOREM.

Ej @pmcomp,  kiedy to jeszcze ekran, a kiedy już TELEWIZOR ;)

Dla mnie telewizor ma mieć jak najlepszy obraz/ruch i możliwość precyzyjnego ustawienia tych parametrów. Do tego przyjazny, stabilny, szybki system. Obsługę formatów audio/video na których mi zależy, no i jeszcze  appki z serwisami streaming'owym które oglądam, itp.

Reszta to dla mnie wartość dodana do telewizora (korzystam z zewnętrznych urządzeń - playery, sat, itp.).

Inna rzecz, że jak wg Producenta jakaś funkcjonalność ma być i działać w danym urządzeniu, to ma tam być i działać ;)

 

6 godzin temu, cureman napisał:

Nie wiem czekam do końca tygodnia.

Muszę się zastanowić co brać

Zazdroszczę i nie zazdroszczę rozkminki! ;)  Powodzenia!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Groszek napisał:

Ej @pmcomp,  kiedy to jeszcze ekran, a kiedy już TELEWIZOR ;)

Dla mnie telewizor ma mieć jak najlepszy obraz/ruch i możliwość precyzyjnego ustawienia tych parametrów. Do tego przyjazny, stabilny, szybki system. Obsługę formatów audio/video na których mi zależy, no i jeszcze  appki z serwisami streaming'owym które oglądam, itp.

 

No to oprócz appki z serwisami streaming'owym Samsung S95B nie spełnia twojej definicji telewizora ... sorry. Ma zarąbisty obraz w SDR, w HDR jest już słabo w porównaniu do WOLEDów, pomimo dużej jasności panelu. Niewykorzystany potencjał, nie wiem dlaczego.

Na dzien dzisiejszy, mając i jeden i drugi, stawiam tezę, że ... nie tylko jasność czyni winnera ;) .

Zobaczymy co pokaże seria S95C z 2023, niestety internetowym testom wierzyć nie można (nie sama jakość obrazu czyni telewizor jak słusznie zauważyłaś), trzeba będzie sprawdzić samemu. W necie pojawiły się już video z pokazów Samsunga na CES. Tylko nikt jak zwykle nie wie jakie były parametry na wszystkich porównywalnych wyświetlaczach ... jak to zwykle bywa na targach ... PR i marketing. Przypomnę, że na targach Toshiba prezentowała SED "tuż przed wejściem na rynek", a Samsung swoje OLEDy chyba z 10 lat temu (sorki, nie chce mi się sprawdzać, znajdziecie).

Co z tego wyszło ... wiemy ;) .

 

Jak zwykle napisze ... pożyjemy, zobaczymy.

 

pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

No to oprócz appki z serwisami streaming'owym Samsung S95B nie spełnia twojej definicji telewizora ... sorry. Ma zarąbisty obraz w SDR, w HDR jest już słabo w porównaniu do WOLEDów, pomimo dużej jasności panelu. Niewykorzystany potencjał, nie wiem dlaczego.

Na dzien dzisiejszy, mając i jeden i drugi, stawiam tezę, że ... nie tylko jasność czyni winnera ;) .

Zobaczymy co pokaże seria S95C z 2023, niestety internetowym testom wierzyć nie można (nie sama jakość obrazu czyni telewizor jak słusznie zauważyłaś), trzeba będzie sprawdzić samemu. W necie pojawiły się już video z pokazów Samsunga na CES. Tylko nikt jak zwykle nie wie jakie były parametry na wszystkich porównywalnych wyświetlaczach ... jak to zwykle bywa na targach ... PR i marketing. Przypomnę, że na targach Toshiba prezentowała SED "tuż przed wejściem na rynek", a Samsung swoje OLEDy chyba z 10 lat temu (sorki, nie chce mi się sprawdzać, znajdziecie).

Co z tego wyszło ... wiemy ;) .

 

Jak zwykle napisze ... pożyjemy, zobaczymy.

 

pozdro

Czy to nie jasność szczytowa odpowiada za dobry HDR? W tym samsungu hdr zrywa kapcie przy moim oled c1. Jakie masz uwagi do gorszego hdru w S95B ?🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, pmcomp napisał:

nie sama jakość obrazu czyni telewizor jak słusznie zauważyłaś

No nie samą, ale właściwie to samą 🤪 Dla mnie  jakość obrazu/ruch to 80-90% wagi w moich priorytetach co do wyboru telewizora.  Więc w praktyce, to właśnie ten aspekt przesądza o wyborze  ;)

 

Co do S95B to trochę inaczej odbieram ten telewizor niż Ty. Dla mnie obraz jest bardzo dobry i widzę w nim duży potencjał w hdr (nasycenie i jasność poszczególnych kolorów robi wrażenie). Ruch również ok. Appki spoko. Nie podszedł mi Tizen. To wszystko jednak moje pierwsze wrażenia (tv ma kilka dni). Oglądałem na nim trochę materiałów/filmów w dzień i w nocy. Całościowe odczucia jak najbardziej pozytywne. Nie ja go użytkuję, ale spokojnie mógłbym żyć z tym telewizorem.

Ja mam oleda Panasonica 65". Jestem z niego bardzo zadowolony i  nie widzę powodu żeby go wymieć na jakikolwiek inny telewizor o tej samej przekątnej. Zmiana będzie na 77" lub 83".  Panasonic jest dla mnie pierwszy na liście, Sony też mocne, LG może pozytywnie zaskoczyć matrycą oled ex. Z qd-oledem doświadczenie pozytywne, a nowe S95C Samsunga 77"  zapowiadają się bardzo dobrze. Mamy nową technologię qd-oled, w woledach ma być dużo jaśniej, micro-led nie powiedział ostatniego słowa. Zobaczymy na co padnie. W tym roku może być ciekawie.

Tak jak napisałeś

9 godzin temu, pmcomp napisał:

pożyjemy, zobaczymy.

...i w warunkach domowych sprawdzimy  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wyjaśnić czy różnią się telewizory oled LG c2 końcówka A i B ? Czy B to inny kolor obudowy Czy zwyczajnie gorsze wyposażenie? Nie wiem czy nie wziąść C2 jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2023 o 18:31, cureman napisał:

Czy ktoś może mi wyjaśnić czy różnią się telewizory oled LG c2 końcówka A i B ? Czy B to inny kolor obudowy Czy zwyczajnie gorsze wyposażenie?

Są 2 wersje 21LA i 22LB. Pierwszy ma czarną, drugi białą obudowę.

Może warto zaczaić się i upolować G2... ostatnio był do kupienia w granicach 9.5k. A teraz chyba i LG oferuje jakiś cashback na OLEDy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kocimagnes napisał:

Są 2 wersje 21LA i 22LB. Pierwszy ma czarną, drugi białą obudowę.

O kolorze stanowi druga cyfra: 21LA i 22LB

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie moj Samsung stracił Netflixa. Stracil tzn. po wyborze aplikacji ekran jest czarny. Aplikacja sie nie uruchamia albo uruchamia sie z czarnym ekranem i brakiem mozliwosci sterowania i reakcji na jakikolwiek klawisz pilota.

Jak jest u Was?

Na moj  LG C1 Nietflix smiga bez problemu.

 

Edit, Po odlaczeniu zasilania na twardo na 15 sekund Netflix wrócił. Co oznacza, ze najprawdopodobniej sie zawiesila.

Brawo programisci Samsunga !!! Tego typu jaja to znam raczej z marnych chinskich wersji Androida.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, pmcomp napisał:

Jak jest u Was?

Działa. Zarówno z przycisku na pilocie jak i z poziomu menu w tv.

P.S.

Sorrki nie zauważyłem Twojego edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się kilka ścinek w zeszłym roku. Kojarzę podobną przy hbo max, ale w trakcie oglądania i po odpaleniu paska ustawień (chciałem sprawdzić w jakim formacie odtwarza 🤭).
Czasami telewizor sam kojarzył że się zawiesił i automatycznie się restartował, ale czasami musiałem go i z listwy potraktować, bo jeszcze by coś na OLEDzie wypalił.

U mnie ścinki i ataki randomowych pixeli przestały nagle występować po przerwie świątecznej. Może wpadła jakaś aktualizacja (obecnie mam 1420), albo przed przerwą zmieniłem coś istotnego w ustawieniach i teraz nie pamiętam... Nawet przestawiłem się z większości apek chromecasta na tizenowe: hbo max, amazon prime, deezer (tutaj pół na pół bo interfejs apki na tizenie to jakieś nieporozumienie), (netflix - ale bez porównania na chromecascie), kodi+vlc -> plex.
I działa to nieźle, nie mam problemów z odtwarzaniem. Jedyne problemy to responsywność pilota i interfejsu oraz czasem mocne przeskakiwanie obrazu przy niższych fps - cecha (wada) OLEDa?

Mam też wrażenie, że ten telewizor bardzo nie lubi odłączania zasilania po wyłączeniu pilotem.
Także do średniego zużycia energii np. 1 godzinę dziennie trzeba dodac 23 godziny standby-a - i może stąd te różnice w pobieranej mocy, o których ktoś wcześniej wspominał w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2023 o 19:12, pmcomp napisał:

Wlasnie moj Samsung stracił Netflixa. Stracil tzn. po wyborze aplikacji ekran jest czarny. Aplikacja sie nie uruchamia albo uruchamia sie z czarnym ekranem i brakiem mozliwosci sterowania i reakcji na jakikolwiek klawisz pilota.

Jak jest u Was?

Na moj  LG C1 Nietflix smiga bez problemu.

 

Edit, Po odlaczeniu zasilania na twardo na 15 sekund Netflix wrócił. Co oznacza, ze najprawdopodobniej sie zawiesila.

Brawo programisci Samsunga !!! Tego typu jaja to znam raczej z marnych chinskich wersji Androida.

 

Po raz kolejny ten sam bug. Wybranie aplikacji Netflix, czy z menu czy klawiszem skrotu z pilota powoduje … czarny ekran i aplikacja nie startuje.

Pomaga jedynie odciecie TV od zasilania.

Obserwuje też coraz gorszą komunikacje pilota z TV. Duze lagi, a dodatkowo często brak reakcji na naciskanie klawisza. Zaczyna to być irytujące. Moja żona zauważyla to samo wiec nie jest to „zle nastawienie” :) .

Jeden raz to przypadek, dwa razy to eweidentny błąd, moim zdaniem softwareowy. Brawo Samsung !!! A nowego softu jak nie bylo tak nie ma. Samsung albo ma to w doopie bo wypuszcza nowe modele i na tym sie koncentruje albo nie da sie tego poprawić. A grubych bledow jest co najmniej trzy, wszystko opisano w tym watku.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może to tylko odosobniony problem. Bo umknie np. działa poprawnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że @pmcomp stronniczo wypowiada się na temat firmy Samsung, ale ma takie prawo - czekam kiedy odda TV powołując się na rękojmię, o której pisał wcześniej.

 Ja nie patrzę na wykresy, tabelki itp.itd. obraz ma dawać mi radość oglądania - i to wszystko. 

Telewizor w SD robi mega robotę, obraz w HDR - akceptowalny i to bardzo. Obraz mi nie przeszkadza i to mnie cieszy.

Netflix działa u mnie bez zarzutów, podobnie jak HBOmax, Disney i Prime Video oraz Tv z dekodera C+

Liczę tylko na poprawę Tizena bo jest nad czym popracować - czy jest jakaś dedykowana strona gdzie można zgłaszać sugestie co do oprogramowania?

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...