Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cureman napisał:

Wracam tutaj bo zauważyłem na tym nowym egzemplarzu na grach w prawym boku takiego ciemnego paska 🫣 pojawia się przy szybkich ruchach.

Jestem pewny że grając 3 tygodnie na wcześniejszym egzemplarzu takie coś mi w oczy nie wpadło. Czy ktoś gra na ps5 w nowe Call of duty i może sprawdzić czy ma takie dziwne coś? 

 

Mam to samo😂 tez w call of duty

Wyłącz rozmazywanie broni i w trakcie ruchu. Załatwia sprawę 

Edytowane przez qazar
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, qazar napisał:

Mam to samo😂 tez w call of duty

Wyłącz rozmazywanie broni i w trakcie ruchu. Załatwia sprawę 

Serio też tak masz ? Możesz mi zrobić zdjęcie jak to wygląda u ciebie ? 

Dziękuję i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jest dokładnie jak u Ciebie. Tyle tylko, ze po wyłączeniu w menu rozmycia( jak pisałem) problem całkowicie znika 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę garść spostrzeżeń o S95B :)

Choć to może być kwestia egzemplarza z przyjemnością odnotowuje bardzo dobrą jednorodność matrycy. Nie widać bandingu. Jest świetnie od najniższych odcieni szarości. Chyba nie widziałem aż tak jednorodnej matrycy w oledach. Bad pixeli brak.

W dzień matryca nie jest tak czarna jak w oledach, ale nie powoduje to u mnie dyskomfortu. Jest dobrze.

Ekran patrząc "od góry" prościutki (65"), żadnych zakrzywień. Wszystko ok. Choć przy montażu/uzbrajaniu tv trzeba na niego uważać. Jest cienki na dużej powierzchni i bardzo się gnie. Nie ma za bardzo możliwości pewnego chwytu tv (przy jego pierwszym montażu). Podejrzewam, że niewiele trzeba żeby go wygiąć przy nieumiejętnym podnoszeniu/uchwyceniu/przenoszeniu, itp.

Powinny być jakiekolwiek rysunki  na kartonie, lub jakaś kartka z informacjami jak rozpakowywać/montować, elementy które wchodzą w skład kompletu, itp. Bardzo tu ubogo z informacjami. Mimo, że sporo telewizorów się przerzuciło, to ten mnie zaskoczył. Miałem niezłe jaja z podstawką. Co ja się nakombinowałem jak to zamontować. Intuicyjnie czegoś mi brakowało, ale nie miałem więcej części. Nie zauważyłem , że w pudle została (schowała się za górnym styropianem) ta czarna plastikowa cześć, którą się montuje na podstawkę/nogę. Za gapowe trzeba płacić ;)

Z Tizen'em nie polubiliśmy się za bardzo. Trudno się tu nawiguje. Proste rzeczy/komendy na kilka kliknięć. System mógłby być bardziej przejrzysty i co ważniejsze bardziej responsywny. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia.

Jeśli chodzi o jakość obrazu to, na pierwszy "rzut oka" widać duży potencjał telewizora i technologii QD-OLED.

To tak pokrótce moje pierwsze wrażenia z obcowania z tym tv. :)

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Groszek napisał:

To i ja dorzucę garść spostrzeżeń o S95B :)

Choć to może być kwestia egzemplarza z przyjemnością odnotowuje bardzo dobrą jednorodność matrycy. Nie widać bandingu. Jest świetnie od najniższych odcieni szarości. Chyba nie widziałem aż tak jednorodnej matrycy w oledach. Bad pixeli brak.

W dzień matryca nie jest tak czarna jak w oledach, ale nie powoduje to u mnie dyskomfortu. Jest dobrze.

Ekran patrząc "od góry" prościutki (65"), żadnych zakrzywień. Wszystko ok. Choć przy montażu/uzbrajaniu tv trzeba na niego uważać. Jest cienki na dużej powierzchni i bardzo się gnie. Nie ma za bardzo możliwości pewnego chwytu tv (przy jego pierwszym montażu). Podejrzewam, że niewiele trzeba żeby go wygiąć przy nieumiejętnym podnoszeniu/uchwyceniu/przenoszeniu, itp.

Powinny być jakiekolwiek rysunki  na kartonie, lub jakaś kartka z informacjami jak rozpakowywać/montować, elementy które wchodzą w skład kompletu, itp. Bardzo tu ubogo z informacjami. Mimo, że sporo telewizorów się przerzuciło, to ten mnie zaskoczył. Miałem niezłe jaja z podstawką. Co ja się nakombinowałem jak to zamontować. Intuicyjnie czegoś mi brakowało, ale nie miałem więcej części. Nie zauważyłem , że w pudle została (schowała się za górnym styropianem) ta czarna plastikowa cześć, którą się montuje na podstawkę/nogę. Za gapowe trzeba płacić ;)

Z Tizen'em nie polubiliśmy się za bardzo. Trudno się tu nawiguje. Proste rzeczy/komendy na kilka kliknięć. System mógłby być bardziej przejrzysty i co ważniejsze bardziej responsywny. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia.

Jeśli chodzi o jakość obrazu to, na pierwszy "rzut oka" widać duży potencjał telewizora i technologii QD-OLED.

To tak pokrótce moje pierwsze wrażenia z obcowania z tym tv. :)

W instrukcji montażu masz dokładnie pokazane gdzie łapać ten tv przy pierwszym składaniu, podstawa również jest opisana co i jak. Więc chyba tej instrukcji nie znalazłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cureman napisał:

W instrukcji montażu masz dokładnie pokazane gdzie łapać ten tv przy pierwszym składaniu, podstawa również jest opisana co i jak. Więc chyba tej instrukcji nie znalazłeś? 

No cóż może jej nie znalazłem, a może mam inną instrukcję. ;)

Jedyna informacja z dokładnym (jak to napisałeś) pokazaniem jak chwycić telewizor wygląda tak:

b.jpg.d34de4f9f42bb045207fbc635d82a8ba.jpg

Moim zdaniem w przypadku tego modelu takie (podejrzewam że Samsung zamieścił  uniwersalne zdjęcie z ich instrukcji) przenoszenie tego telewizora wiąże się z ryzykiem. Przy malutkich ramkach wręcz niemożliwe jest "nie dotykanie ekranu!". Na szczęście sam ekran jest zabezpieczony solidną folią. Ale nie w tym największy problem.  Krawędzie są cieniutkie a plecki giętkie. Ten telewizor powinno się chwycić na dole w centralnej części gdzie jest grubszy. Że nie wspomnę o ekwilibrystyce przy montażu podstawy i podnoszeniu tv z łóżka czy podłogi. Można też nasadzić tv na stojąca podstawę. Trzeba uważać bardziej niż przy innych telewizorach.

 

O samej podstawie w instrukcji znalazłem tyle:

a.jpg.b4c7bfc8b577c2fb6e289887a4e0f9f5.jpg

 

Nie ma ani słowa z jakich elementów się składa, poniżej zdjęcie co mówi o zawartości instrukcja.

d.jpg.73acc7256fde9b07658eb54309c36388.jpg

Są instrukcje w których każdy element z opakowania jest wyszczególniony na rysunku/opisie z podaną ilością. Wtedy wszystko jest jasne.

Dla mnie instrukcja w tym telewizorze potraktowana jest po macoszemu.

Tak czy siak. Przy tym telewizorze trzeba zachować ostrożność przy montażu. Cienka matryca na tak dużej płaszczyźnie wygląda bardzo ładnie, ale się gnie przy lekkim nacisku. Plecki nie są sztywne jak w telewizorach z którymi miałem do czynienie do tej pory. Być może doniesienia o krzywej matrycy w tym modelu wynikają  po części z uszkodzeń/odkształceń podczas przenoszenia, itp.

Jasne, to nie jest jakaś kosmiczna trudność z tym montażem. Jak to się mówi trzeba wszystko robić z głową i będzie ok. O tej "ostrożności" wolę napisać kilka razy za dużo niż w ogóle. Może komuś oszczędzi zmartwienia i problemów w przyszłości.

 

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla w pudle jakas kartka gdzie bylo ladnie narysowane gdzie i jak chwytać TV do bezpiecznego wyjecia z pudła i przenoszenia.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie w tym pudle się nie znalazła ;) TV na 100% zapakowany fabrycznie, produkcja z listopada ub.r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Groszek napisał:

No to widocznie w tym pudle się nie znalazła ;) TV na 100% zapakowany fabrycznie, produkcja z listopada ub.r.

U góry pudełka, długi styropian jakaś z kieszeni tam powinno być. Opis montażu  jest bardzo dobrze opisany przez Samsunga. Twoje pretensję nie mają potwierdzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cureman, to żadne pretensje. Źle to interpretujesz.  Nie ma co pykać zmieszanych mordek, chyba że chcesz sobie ulżyć to proszę :) Dziecinada :) 

W tym pudełku tej kartki nie było i tyle. Dobrze się stało, że o tym piszemy,  zdarzyło się mi może zdarzyć się komuś innemu. Rzadko kiedy taka sytuacja może wyjść (kto zwraca uwagę na ilość papierologii) nawet na forum. 

Edytowane przez Groszek
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Groszek napisał:

@cureman, to żadne pretensje. Źle to interpretujesz.  Nie ma co pykać zmieszanych mordek, chyba że chcesz sobie ulżyć to proszę :) Dziecinada :) 

W tym pudełku tej kartki nie było i tyle. Dobrze się stało, że o tym piszemy,  zdarzyło się mi może zdarzyć się komuś innemu. Rzadko kiedy taka sytuacja może wyjść (kto zwraca uwagę na ilość papierologii) nawet na forum. 

Masz rację.  Przepraszam:)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cureman napisał:

Masz rację.  Przepraszam:)

@cureman, nie ma tematu! Gdzieżbym mógł się gniewać na gościa z tak pozytywnym avatarem! ;)  Cheers! ✌️🍻:) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 5.01.2023 o 16:00, pmcomp napisał:

A umiesz czytac ze zrozumieniem? To jeszcze raz przeczytaj mój post, który cytujesz.

Tak. Przepraszam. Zaśmigliłem się pięknie :) Miałem na myśli, że jeśli kupisz przez Internet i minie te 14 dni. Kupując przez Internet różną elektronikę nigdy nie miałem z nią problemów. Ale jeśli kupi się np. tv na allegro (od sklepu a nie prywatnie) i coś klęknie to wtedy reklamacja bezpośrednio do Producenta czy do sprzedawcy?

Edytowane przez maty5ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Piotr Grohs napisał:

Witam

Mam pytanie odnośnie zużycia energii w HDR w Samsungu S95B 250W, a w Sony A95B 130W. Skąd taka różnica ?

 

Zapewne SONY 130W nie w HDR tylko w SDR. Bo w Samsungu w SDR właśnie 130W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzałem się do kupna S95B, udało się upolować wersję 65'' za 8k, wszystko było prawie cacy, dopóki nie natrafiłem na wątek na tym forum. 

Niestety ale jednej głupiej rzeczy już nie cofnę - sprzedałem swojego przyzwoitego LG C1.

Z zakupem póki co się wstrzymałem, ale problem jest taki że zostałem bez TV :D

Co do S95B. problem jest taki że wszyscy recenzenci się spuszczają jaki to nie jest obraz wywalony w kosmos. Pomijając lub spychając na margines bardzo ważne aspekty jak oprogramowanie / jakość wykonania / funkcjonalność.

Przez promocję firmy na S, ciężko jest dokopać się do rzetelnych opinii użytkowników, bo wszędzie nasrane jest tymi opiniami z promocji, które raczej z rzetelnością nic wspólnego nie mają. Ale im głębiej drążyłem temat tym więcej minusów i więcej wątpliwości się pojawiało po drodze.

Mam dylemat co dalej z tym fantem zrobić, rozważam poniższe opcje:

S95B - czy dać mu szansę ? mimo wszystko wycena jest naprawdę niezła biorąc pod uwagę co konkurencja ma w ofercie. Minusy jak dla mnie nie dyskwalifikują go całkowicie ale bardzo bolą w tej klasie sprzętu.

Soniacz A95K - czy polować na głównego konkurenta ? wstępnie wydaje się nie ma tylu minusów co w/w opcja - ale w grę wchodzi tylko 55'', większa wersja jest po za zasięgiem cenowym.

QN95B / TCL 65C935 - Czy downgrade do LCD w technologii mini led to dobry pomysł ?

LG WOLED - chyba odpada, chciałbym spróbować czegoś co przyniesie zauważalną poprawę względem C1. Cenowo w zasięgu jest tylko C2.

 

Liczę na ciekawe odpowiedzi / propozycje. generalnie celuję w 55'', z naciskiem na 65''.

Edytowane przez kamil093c
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2022 o 23:46, Groszek napisał:

Mam dwa pytania do użytkowników S95B.

1. Czy jasna powłoka ekranu (nie czarna jak w oledach) "uwiera" w codziennym użytkowaniu. Czy faktycznie w dzień jest jak na plazmach, że czerń jest szara?

2. Czy widoczny jest efekt rozświetlania sąsiednich pikseli? Nie jest to dobry efekt dla czerni jak i dla jakości efektu hdr skoro rozświetlają się sąsiednie piksele. Czy jest to zauważalne przy nocnych seansach?

1. I tak i nie. Z jednej strony w słoneczne dni problem rzuca się w oczy, bo telewizor nabiera czerwonego koloru i szary panel mocno odznacza się na tle czarnych ramek. Konkurencyjny C2 wygląda znacznie lepiej, czerń jest "krystaliczna" i nie widać ramek, ale z drugiej strony odbija wszystko jak lustro i na koniec mniej widać niż na Samsungu.
Tak - bo jak raz zobaczysz, że jest szary to nie odzobaczysz.
Nie - bo łatwo o tym zapomnieć, gdy panel to rekompensuje mimo wszystko dużym kontrastem i nasyceniem kolorów oraz znakomitym tłumieniem refleksów.

2. Jest widoczny, ale tylko przy jasnych i kontrastowych napisach na czarnym tle.
Ewentualnie mocno rozświetlone, wieksze elementy ucięte przez czarne pasy filmowe.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kamil093c napisał:

Witam,

Przymierzałem się do kupna S95B, udało się upolować wersję 65'' za 8k, wszystko było prawie cacy, dopóki nie natrafiłem na wątek na tym forum. 

Niestety ale jednej głupiej rzeczy już nie cofnę - sprzedałem swojego przyzwoitego LG C1.

Z zakupem póki co się wstrzymałem, ale problem jest taki że zostałem bez TV :D

Co do S95B. problem jest taki że wszyscy recenzenci się spuszczają jaki to nie jest obraz wywalony w kosmos. Pomijając lub spychając na margines bardzo ważne aspekty jak oprogramowanie / jakość wykonania / funkcjonalność.

Przez promocję firmy na S, ciężko jest dokopać się do rzetelnych opinii użytkowników, bo wszędzie nasrane jest tymi opiniami z promocji, które raczej z rzetelnością nic wspólnego nie mają. Ale im głębiej drążyłem temat tym więcej minusów i więcej wątpliwości się pojawiało po drodze.

Mam dylemat co dalej z tym fantem zrobić, rozważam poniższe opcje:

S95B - czy dać mu szansę ? mimo wszystko wycena jest naprawdę niezła biorąc pod uwagę co konkurencja ma w ofercie. Minusy jak dla mnie nie dyskwalifikują go całkowicie ale bardzo bolą w tej klasie sprzętu.

Soniacz A95K - czy polować na głównego konkurenta ? wstępnie wydaje się nie ma tylu minusów co w/w opcja - ale w grę wchodzi tylko 55'', większa wersja jest po za zasięgiem cenowym.

QN95B / TCL 65C935 - Czy downgrade do LCD w technologii mini led to dobry pomysł ?

LG WOLED - chyba odpada, chciałbym spróbować czegoś co przyniesie zauważalną poprawę względem C1. Cenowo w zasięgu jest tylko C2.

 

Liczę na ciekawe odpowiedzi / propozycje. generalnie celuję w 55'', z naciskiem na 65''.

Na twoim miejscu poczekałbym na Samsung S95C czyli nowy model QD-OLED na rok 2023. Ja mając S95B tak tez zamierzam zrobić. ma on tyle wad że rękojmia jest murowana. A nowego softu, który mógłby naprawić część błędów jak nie było tak nie ma :) . 

Dla mnie wszystko będzie zależeć od ceny nowego modelu. Jesli Samsung będzie chciał pójść w znaczące ilości i walczyć z liderem OLEDów na świecie czyli LG to będzie musiał wystartować z porównywalną ceną na poziomie powiedzmy 10 tys/65". Jesli nie to zostanie na półce premium z ceną na poziomie 15 tys/65". Mam na mysli oczywiście rynek polski.

Już na wiosne zobaczymy. No i zobaczymy, czy Samsung wyciągnął wnioski czy wypuści na rynek kolejnego babola ;) .

 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy chcesz kupić tv ?

ten rok zapowiada się na znaczna zmianę zarówno dla WRGB jak i QD-OLED i ja bym poczekał 🙂  lub kupił samsunga używkę 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałem już jedną ręką S95B, ale póki co mogę się wstrzymać, nie jest to priorytet, a po przeczytaniu waszych historii zapał mi przeminą :D 

Tym bardziej że na horyzoncie pojawia się coś ciekawego zarówno jak u Samsung i LG.

@pmcomp

S95C zapowiada się dosyć imponująco, jest potencjalnym kandydatem, tylko nie wiem ile w tym prawdy, ale gdzieś mi się przewinęło że premiera dopiero w Q3 2023. Może to by tłumaczyło, że mają zamiar go zdecydowanie bardziej dopieścić pod kątem niedoróbek które mają miejsce w obecnym modelu. Na pierwszy rzut widać dużo lepszą jakość wykonania i  zdecydowanie więcej uwagi poświęconej na nowy model, ciekawe jak się to przełoży na cenę ? 😊 

Oczyśćcie pomijam też sensowność kupowania TV na premierę. Ale te za to dają szansę na urwanie czegoś ubiegłorocznego przy czyszczeniu magazynów.

S95B jest idealnym przykładem zwalenia wszystkich długotrwałych i jednocześnie drogich procesów związanych z formowaniem kształtu finalnego produktu oraz beta testów na użytkowników, potwierdzającym też czy produkt się zaadaptuje się w środowisku naturalnym 😁

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś mój tv zwróciłem. 

Nie wiem czy jestem uczulony, ale miałem kilka oledow w domu ( pierwsza sztuka S95B tego zdecydowanie nie miała) mój egzemplarz regularnie co 2- 3 minuty przemieszczał obraz. Bardzo mnie to wk... taki krótki skok w bok, bardzo widoczne co jakiś czas. Nie miałem tak w poprzedniku S95A. Wątpię by przez 3 tyg użytkowania bym tego nie widział.  W nowej sztuce było to co 3 minuty. Bardzo frustrujące.😑😑😑😑

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczylo by wylaczyc odpowiednia funkcje. Bylo o tym pisane.

Ciesz sie. LG C2 jako TV jest lepszy od tego Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pmcomp napisał:

A wystarczylo by wylaczyc odpowiednia funkcje. Bylo o tym pisane.

Ciesz sie. LG C2 jako TV jest lepszy od tego Samsunga.

Oczywiście że było, ale wyłączając ta funckcje narażam się na wypalenie matrycy. Po drugie ta funkcja była cały czas włączona w poprzednim S95B i nie działa tak agresywnie. Tutaj co 3 minuty lekki skok obrazu. Bardzo wk.. 

Nigdy  nie widziałem w C1 czy wcześniejszym s95B. Wiem jak to działać powinno, na pewno nie powinno skakać co 3 minuty, tak agresywnie. Zdecydowanie było coś nie tak. 3 tyg testowałem s95b i nie było takich sytuacji.

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

A wystarczylo by wylaczyc odpowiednia funkcje. Bylo o tym pisane.

Ciesz sie. LG C2 jako TV jest lepszy od tego Samsunga.

No szczególnie niższa jasność i ekran który wszystko odbija w dzień.

Zdecydowanie S95B jest lepsze w tym aspekcie. Sama jakość hdr w grach ... przepaść na korzyść samsunga 😏

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...