Skocz do zawartości
Dany Zienc

OLED LGC9 55 wypalenie matrycy -usterka estetyczna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam OLED LGC9 55 . Tv kupiłem ponad 2 lata temu i posiadam do niego dodatkowe ubezpieczenie w Energy Hestia.Jakiś czas temu zauważyłam plamy na matrycy. Według mnie to wypalenie więc zgłosiłem usterkę do ubezpieczyciela . Po wysłaniu dokumentacji zdjęciowej do Energy Hestia dostałem odpowiedź że te plamy to uszkodzenie estetyczne i ubezpieczenie tego nie obejmuje. Pytanie moje jak fachowo określić takie uszkodzenie? Można się jakoś odwołać .

IMG_20220411_165740.jpg

IMG_20220525_213428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawową funkcją telewizora jest wyświetlanie obrazu. Tutaj jest on wyświetlany nieprawidłowo, gdy są widoczne przebarwienia. Także jest on uszkodzony.

Se wymyślili uszkodzenie estetyczne! Skoro zapłaciłeś to dodatkowe ubezpieczenie to nie odpuszczaj. Odwołaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, a gdyby ten telewizor oczywiście przez przypadek wypadł przez balkon? wtedy chyba muszą wypłacić. Oczywiście trzeba dokładnie czytać zapisy w umowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 11:37, Dany Zienc napisał:

Witam. Posiadam OLED LGC9 55 . Tv kupiłem ponad 2 lata temu i posiadam do niego dodatkowe ubezpieczenie w Energy Hestia.Jakiś czas temu zauważyłam plamy na matrycy. Według mnie to wypalenie więc zgłosiłem usterkę do ubezpieczyciela . Po wysłaniu dokumentacji zdjęciowej do Energy Hestia dostałem odpowiedź że te plamy to uszkodzenie estetyczne i ubezpieczenie tego nie obejmuje. Pytanie moje jak fachowo określić takie uszkodzenie? Można się jakoś odwołać .

IMG_20220411_165740.jpg

IMG_20220525_213428.jpg

Jak to się dalej potoczyło? Właśnie wymieniam starego OLEDa na nowy i na pewno wypalenia będą. Namawiają mnie na to ubezpieczenie i nie jestem pewny czy uwzględni ono wypalenie ekranu jak np. u Ciebie. Daj znać jak się sprawa rozwineła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawa się zakończyła ? Warto brać ubezpieczenie dodatkowe za 2200zl do tv 65 caliwy LG c3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mxmxm napisał:

I jak sprawa się zakończyła ? Warto brać ubezpieczenie dodatkowe za 2200zl do tv 65 caliwy LG c3

Osoba która  założyła ten watek  zarejestrowała się  25 maja   2022 roku.Ostania wizyta na forum     26 maja  2022 .Raczej nie dowiemy się  jak sprawa się zakończyła.

Plamy na telewizorze  to wypalanie z kanału  tvn-  dzień dobry  tvn.Jeśli  telewizor  był na gwarancji    to jest szansa że panel  został wymieniony ale nie w każdym przypadku tak jest  bo w instrukcji  telewizora  jest informacja  które ostrzega  aby nie wyświetlać statycznych obrazów  czyli jaskrawej  oprawy graficznej  lub jaskrawego logo. Po gwarancji  każda taka naprawa jest płatna.

Co powinien zrobić  właściciel telewizora.Powinien poinformować   stacje telewizyjną   czyli w tym przypadku  tvn, czyli wysłać wiadomość. Wysłać wiadomość do KRRiT i UOKiK.Takie działanie może zapobiec  kolejnym uszkodzeniom.

Każdy posiadacz telewizora OLED i nie  tylko może  wysyłać skargi  na oznaczenia wiekowe do KRRiT.Przy okazji można też napisać że jaskrawa oprawa graficzna  i logo niszczy telewizory  np tvn 24, tvp info,  tvp 2 -pytanie na śniadanie , tvn -dzien dobry tvn.

Wzór  wiadomości  do KRRiT w linku niżej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71001-niebezpieczne-logo-grafiki-programów-informacyjnych/page/4/#comments

 

Nikt nie będzie  zgłaszał problemu to poprawy nie będzie.Pisanie  tylko postów na forum nic nie zmieni.Można coś zrobić  tzn aby nie było więcej takich przypadków.

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...